CAT-kaabli toos?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

CAT-kaabli toos?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tere,

Kas seinast välja tulevale CAT-kaablile on olemas sarnaseid toose nagu pistikupesadele? Kas keset seina välja tulevale CAT-kaabli paigaldusel on olemas mingid standardid, a´la toos või kõri väljaulatuva juhtmejupi kaitseks? Mõtlen selle all just keset seina väljatulevatele juhtmetele, mis on mõeldud signapultide jaoks. Midagi nagu oleks olnud väljamaa kogemustele mõeldes, kuid kahjuks hetkel ei viska mälupilti ette.
Asi selles, et kuigi püüan nende keset seina välja tuleva CAT-kaabliga olla ettevaatlik, aga ikkagi suutsin kogemata juba teist korda lihvijaga juhtme vastu minna ja pooled "niidid" pooleks lihvida. Kas neid annab jätkata kui juhtmekanal lahti lõhkuda?
Kuna astusin juba teist korda sama reha otsa(nagu loll indiaanlane, kellele esimesest obadusest ei piisanud :banghead: ;) ), siis järgmine kord olen krohvimistel juba targem ja pistan omal initsiatiivil sellistes kohtades juhtme otsa peenikese kaablikõri jupi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
mõte
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 94
Liitunud: 23 Dets 2018, 21:53
On tänatud: 7 korda

Re: CAT-kaabli toos?

Lugemata postitus Postitas mõte »

Jätkata saad sellega https://www.yeint.ee/it-multimeedia/arv ... riistavaba

Või kui pesa tahad teha https://www.yeint.ee/it-multimeedia/arv ... valge-tuhi
Pesa sisse midagi sellist https://www.yeint.ee/it-multimeedia/arv ... ta-sl-must
Aga seda tuleks poes üle küsida kas need omavahel sobivad.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: CAT-kaabli toos?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Aitäh, mõte, kuid ma ise ei hakka lõhutud kaablit paikama,kuid huvitas, kas seda on võimalik paigata ja kui raske see on. Ja kõige rohkem tuleviku töid arvestades huvitaks see, et alati ei jääks süüdi maaler, vaid, kas elektrikul on olemas mingi vastutus oma esialgse paigalduse eest. On olnud juhtumeid, kus seinalampide väljatuleku kohad olid fikseeritud elektriku poolt eri kõrgustel. Kas maaler pidi kõrgusi mõõtma? Arvan, et ei. Aga tellija arvas, et oleksin pidanud kontrollima. Ise nii ei arva. Kui tellijal on ise järelvalve, siis valvaku ise kõigi etappide järgi. Kahjuks oskavad tellijad hinnata ainult lõppviimistluse kvaliteeti 10cm kauguselt värvistruktuuri vaadeldes. Või käibki nii, et maaler teeb töö esimese põhivärvi alla, tulevad põrandamehed, teevad seina ca 30cm kõrguselt täkkeid täis ja kui ma niisama need täkked üle värvin, siis süüdistakse maalrit ebakvaliteetses töös? Oma kogemustest tean, et põrandate paigaldajatel juhtub, lakke puitlaudise paigaldajatel juhtub jne. Näiteks, enne oma töödega alustamist kiletan kinni kõik aknad, et tellija ei saaks mind süüdistada aknaraamide tolmuga pekki keeramises, kuigi aknaraamid on juba ehitustolmu täis, tihtipeale vahujälgedega jne. Need fikseerin koos tellijaga alati enne oma töödega alustamist koos fotografeerimisega, et mind ei saaks pärast süüdistada. Lihtsalt praktilised kogemused on mind hellaks teinud. Miks ei võiks elektrik kaitsta oma tööd 10cm kasvõi põrandatermostaadi jaoks mõeldud kõri jupiga?
Minu heietus oli mõeldud selleks, et ka teised maja ehituse etappide tegijad mõtleksid natuke maalri peale. Oma maja ehitusel vaevalt keegi sellist jama tahaks näha. Me kõik teeme oma tööd!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: CAT-kaabli toos?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Urmas kirjutas: 08 Nov 2019, 21:03 Või käibki nii, et maaler teeb töö esimese põhivärvi alla, tulevad põrandamehed, teevad seina ca 30cm kõrguselt täkkeid täis ja kui ma niisama need täkked üle värvin, siis süüdistakse maalrit ebakvaliteetses töös?
Jah nii tehakse. Ja selle vastu pole siiani muud rohtu kui enne töö tegemist kõikidest jamadest pildid teha. Ja ka pärast oma tegevuse lõpetamist jälle pildid teha. Sigatüüu ja vahel läheb meelest aga paraku muudmoodi ei saa.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: CAT-kaabli toos?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 08 Nov 2019, 22:13 Vaskjuhet saab kokku tinutada. Kuid toosi saab panna samasuguse nagu muudele juhtmetele. Selle peale on sobilikke pesasid küllalt. Tõenäoliselt keegi peab meisli haamri ja tinutuskolviga vaeva hakkama nägema.
Mul tekkis küss, kas see on projektiga kaetud objekt või on mingid lambad eelnevalt peal käinud?
Ikka projektiga objekt, aga, kas eel või detailprojekt, see on ???, ei hakka urgitsema, kuigi kahtlustan esimest.Kuigi, projekt võib ju olla, kuid EV-s puuduvad absoluutselt igatsugused riiklikult kehtivad standardid+järelvalve, kuidas peab tegema. Kui järelvalveks on on tellija, kes ehitusest ei jaga mõhkugi, peale üldehitaja tehtu(kärab küll või enam-vähem) visuaalse vaatluse, siis ...... Kuna ise nüüd kolmandat korda reha otsa ei soovi astuda, aitab küll, siis ikkagi oleks küsimus, et, kas näiteks esimeses postituse mainitud "väljamaa kogemuse mäluauk"(et oli ikkagi CAT-kaabel kõris) ei ole pärast EV 100 aastast taasiseseisvumist hea ehitustava? Elektriala peaks olema ju päris piisavalt standariseeritud? Või käitume Ukraina võõrtööjõu näitel, kelledel paluti kaevata auke väravapostide jaoks ja kes tuimalt tõmbasid välja varda, mille küljes oli nöör, mida kogu territooriumi tasapinna märkimiseks kulus 3 päeva.
Mis puudatab detailseid projekte, siis neid ideaalseid, mis on mulle pihku pandud, palutud hinnapakkumist ja kus on mainitud kõik, alates viimistluspinnast kuni kohustuslike kasutatavate materjalideni, on mul 19 aasta jooksul olnud vist ainult 3-4 objekti ja need objektid on olnud fantastilised, sest ma tean, mida pean tegema.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
mõte
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 94
Liitunud: 23 Dets 2018, 21:53
On tänatud: 7 korda

Re: CAT-kaabli toos?

Lugemata postitus Postitas mõte »

Tavaliselt nõrkvoolu paigaldajad panevad kaablid kõrisse kui neilt nõutakse kaablite mõõdistusi ja testide läbimist. Kui kaabel testist läbi ei lähe siis tuleb ära vahetada, täielik jama on siis seda kaablit seinas uuesti ajada kui viimistlus tehtud. Jama on ka see kui kaable jääb seinast välja rippuma, peaks ikka lõppema korraliku fikseeritud pesaga kus on aadress peal ning sealt jätkad patch kaabliga klientseadmesse.
Vasta