3-e faasi jaotamine tarbijate juures

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kahveljaan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Nov 2019, 11:21
On tänanud: 1 kord

3-e faasi jaotamine tarbijate juures

Lugemata postitus Postitas kahveljaan »

Tere,
Olukord lühidalt säärane. Et on integreeritav ahi ja pliidiplaat. Sinna juurde tuleb üks 5x2.5mm kaabel, mis siis kilbis istub 3x16A kaitsme taga. Praegusel hetkel on mingi ahi+plaat komplekt, ehk et pliidi plaat saab toite läbi ahju ning kõik faasid+neutraal+maandus on ahju külge ühendatud. Kuna aga vana plaat on juba kulunud ja sooviks selle uue induktsiooni vastu vahetada, siis tekkis mõte soetada uus pliidiplaat, mis töötaks 2-e faasi peal ning vana ahju jätaks ühe faasi peale tööle. Kuna, aga nagu oli öeldud, jõuab sinna ainult 5x2.5 kaabel, siis peaks neutraali ja maanduse jaotamise tegema seadmete juures. Siit aga tekkis küsimus, et kas nii üldse võib teha. Ehk et ega ei teki oht, et ma koorman neid faase eraldi kasutades üle nende ühiselt kasutatavat neutraali? Ja kui see nii on, siis ei saa ma hästi aru, et kuidas ma üle ei koorma oma korterisse sissetulevat neutraali. On ju seal samamoodi kolme faasi peale üks neutraal.
Ette tänades
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: 3-e faasi jaotamine tarbijate juures

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Jah, võib.
kahveljaan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Nov 2019, 11:21
On tänanud: 1 kord

Re: 3-e faasi jaotamine tarbijate juures

Lugemata postitus Postitas kahveljaan »

Tänud Rabarebane ja erilised tänud kunn24'le selgituse eest
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: 3-e faasi jaotamine tarbijate juures

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Neutraalis ei saa vool olla suurem kui maksimaalselt ühes faasis! See olukord tekib siis kui sul on üks faas koormatud ja teised koormamata. Kui nüüd teistes koormus ka on siis vastupidi - neutraali vool väheneb ja täielikul sümmeetrilisel koormusel on neutraali vool null!!!
Kuna neutraaljuht on sama läbimõõduga mis faasijuht siis ei teki neutraalis ülekoormust.
Vasta