'Noor meister 2013' võistlustöö

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Tudeng2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 16 Dets 2012, 00:03
On tänatud: 1 kord

'Noor meister 2013' võistlustöö

Lugemata postitus Postitas Tudeng2 »

Kuidas teie teostaksite antud keraamilistest plaatidest pildi?
Pilt tuleb teha praktika tunnis koos paarimehega. Ma ei tee esimest korda sellist pilti ning olen osa võtnud ka 2010 noor meistri võistlustest, aga erinevalt võistlustel kätte antud materjalist (iga plaat oli eraldi a4 peal kõigi mõõtmetega) anti meile tunnis osaliselt mõõtudega olev pilt (siia lisasin ilma mõõtudeta pildi). Võimalus on muidugi Cadis iga plaat eraldi välja tuua ja mõõdud panna, aga see kõik on aeg, aeg, aeg (juhendaja peaks üldse selle eest hoolitsema). Juhendaja soovitas maha märkida, mida tegi teinegi paar. Nad märkisid terve selle pildi alusele, aga see maha märkimine aitab ju ainult nende plaatide mõõdud kätte saada (mida saaks ka Cad'iga)!? Ega see märkimine mu lõikamisoskust ei paranda, põhimõtteliselt märgin maha aga kui hakkan lõikama, siis võib ikka metsa minna.
Paarilisega alustasime, me ei märkinud maha ning õige pea hakkas asi metsa minema. Jõudsime lipukohani ning alusel see plaatide sättimine võtab kohutavalt aega ning me ei suutnud ka olemasolevaid mõõte järgida. Kõik hakkas kuidagi nii valesti jooksma. Mahamärkisel kui palju plaadi sättimine paraneks? Ma pean iga plaadi ikkagi fikseerima laua külge teibiga vms.
Sellest tuligi mõte, et võtan ühe plaadi ette, lõikan ära ning teibiga fikseerin omvahel, ei ole seda sättimist koguaeg.

Pakkuge variante välja, kuidas teekiste!

Aitäh
Manused
Untitled4.png
Untitled4.png (7.73 KiB) Vaadatud 2756 korda
hotehitus
külaline

Re: 'Noor meister 2013' võistlustöö

Lugemata postitus Postitas hotehitus »

Üldiselt ma olen seal koolis neid varasemaid töid (vormel ja üks oli veel) näinud ja mõtlesin ka siis, kuidas ma seda ise teeks.
Teil on vähemalt see eelis, et saate kasutada seda lindiga lõikajat? Muudmoodi vist ei teegi seda.
Ma mõtlen nats seda kuidas seda parem teha on ja siis ma mõtlen, kas ma ütlen seda, sest muidu pole sa õige "noor meister", kui sa vanade meistrite käest nõu küsid:)
Tudeng2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 16 Dets 2012, 00:03
On tänatud: 1 kord

Re: 'Noor meister 2013' võistlustöö

Lugemata postitus Postitas Tudeng2 »

Plaadi lõikamiseks kasutame plaadilõikajat, vesilõikurit ja plaaditangidega saab ka näpistatud. Kool ostis ka Makita akuga vesilõikuri, aga keraamilisi plaate sellega lõigata oli paras huumor.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10865
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 'Noor meister 2013' võistlustöö

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kumeraid vorme saab edukalt lõigata korraliku klaasinoa ja tangide koostööna. Vahest piisab koputamisest plaadi tagapinna ja ei pea tange kasutamagi.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: 'Noor meister 2013' võistlustöö

Lugemata postitus Postitas cartman »

No ilma maha märkimatta ei saagi ju. Peab olema mingi kontroll koht, kust alati mõõta, sest plaatide mõõdudki kõiguvad ja sellest juba piisab. Kas kõik plaadid on yhesuurused, lihtsalt eri tooni?
Ma pole kyll otseselt plaatija aga töö vahest nõuab seda ja olen osalenud yhes projektis kus sai seinale ca 3x3m kujund tehtud. Kujund koosnes 3 eri ringist, kõik olid erivärvi ja läbisegi, yksteisest läbi. Algul said ringid seinale joonistatud ja teatud maa tagant tehtud vertikaalsed ja horisontaalsed kontroll jooned. Ja nii sai hakatud alt yles poole minema , 5 rida korraga. Kuna kujund oli suuur siis meil lõikamise muret polnud aga kujund jooksis lõpuni "projekti" järgi. Lihtsalt samas reas minnes tuleb eri värvile, eri ajal, segu vedada, et jooned ei kaoks ja saaks mõõta. Aega võtab aga saab tehtud. Aga yldiselt olid lõikamiseks ikka klaasinuga, plaadi tangid ja rellakas, muidugi plaadilõikur.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Tudeng2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 16 Dets 2012, 00:03
On tänatud: 1 kord

Re: 'Noor meister 2013' võistlustöö

Lugemata postitus Postitas Tudeng2 »

Cartman'i postitust lugedes tekkis mõte, et kui maha märkida, siis ei märgiks alusele vaid kohe plaatide peale. Jaotan need 45 plaati alusele ja teen mahamärkimise nende plaatide peale. See oleks nagu 2in1, kui ma alusele märgiksin, siis ma peaks need mõõdud ikka ülekandma plaatidele.
Kuid mul ei ole siis ikkagi kontroll kohta, kust alati mõõta? Kas on mul seda üldse vaja!? Kui lõikamine metsa läheb, siis seda on silmaga näha ja ma ei pea mõõtu kontrollima, vaid teen paranduse.

Plaadid on erinevat tooni ning ühesuurused.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6114
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: 'Noor meister 2013' võistlustöö

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kas ei oleks mõttekas pilti natuke rohkem plaatidega sobitada, kasvõi see meri paadi põhja all?
Tudeng2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 16 Dets 2012, 00:03
On tänatud: 1 kord

Re: 'Noor meister 2013' võistlustöö

Lugemata postitus Postitas Tudeng2 »

Pilti muuta on keelatud!
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: 'Noor meister 2013' võistlustöö

Lugemata postitus Postitas cartman »

Lugesin su esimese postituse nyyd korralikult läbi. Minu arust on ju niimoodi yli lihtne teha kui sul on igale plaadile mõõt antud, loeb ainult lõikamise oskus. Praktikatöö on juba nagu reaalne elu. Märgid ise jooned maha ja hakkad mõõtma. See eeldab , et on omal ka pead, jooniselt oskab igayks mõõtu plaadile märkida. Siis loeb aint lõikamis oskus.
Ma näengi ainukese võimalusena kujundi seinale joonistamist ja alt 1-2 rea kaupa hakkama tulema. paigaldad terve tyki ja siis sellest mõõdud ning lõikad jne. Kuda teil segu tõmbamien on lubatud, kas igale plaadile võib eraldi määrida kammiga? Lisaks kui suured yldse plaadid on?
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Tudeng2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 16 Dets 2012, 00:03
On tänatud: 1 kord

Re: 'Noor meister 2013' võistlustöö

Lugemata postitus Postitas Tudeng2 »

Segu kandmisel reegleid ei ole.
200x200 plaadid
an-neljas
külaline

:ɘЯ

Lugemata postitus Postitas an-neljas »

Vahemärkus. Kui praktikumilt läheb keegi ka võistlusele, siis seal tasub valvas olla, sest juhendi järgi..

..võistluse korraldajal/kohtunikel on õigus muuta eelnevalt väljastatud võistlusülesannet
kuni 30%.
Tudeng2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 16 Dets 2012, 00:03
On tänatud: 1 kord

Re: 'Noor meister 2013' võistlustöö

Lugemata postitus Postitas Tudeng2 »

Sellel nädalal jõudsime plaadid lõigatud ja järgmisel nädalal paneme plaatidele segu ka alla ning korrigeerime veel mõned vuugivahed. Aega läks siis ca. 12 tundi.
Kui asja juurde minna, siis oman ehitusettvõtet ning kooli kõrvalt on väga raske leida endale mingitki objekti kust teenida endale lisaraha. Seepärast otsingi koostööpartnereid, kes võimaldaks mulle paindlikku töögraafikut. Olen huvitatud plaatimisest, kipsitöödest (karkass, kips, pahtel) tänavakivide paigaldamisest ning müüritöödest (võib pakkuda ka teisi töid).
Minu tehtud töid saate näha aadressilt http://www.prokeraamik.eu/galerii
Pakkumised oodatud info@prokeraamik.eu
Manused
laev_800.jpg
laev_800.jpg (398.45 KiB) Vaadatud 2275 korda
Tudeng2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 16 Dets 2012, 00:03
On tänatud: 1 kord

Re: 'Noor meister 2013' võistlustöö

Lugemata postitus Postitas Tudeng2 »

Ootan pakkumisi.
euromaaler jr
külaline

Re: 'Noor meister 2013' võistlustöö

Lugemata postitus Postitas euromaaler jr »

Tudeng2 kirjutas:Ootan pakkumisi.
Tore, et oma töid näitad!
Ma panin ka mosaiigi allikad sellele pastitusele:
viewtopic.php?f=22&t=39293
Loodan, et jôuad kunagi meistri tasemele! :thumbsup:
Vasta