Klaaspaketi liist

Külaline
külaline

Klaaspaketi liist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere.

Oskab keegi öelda, kui palju mõjutab klaaspaketi U arvu plastikust termoliistu kasutamine alumiiniumist liistu asemel. Samuti, kui palju plastik liist on kallim vs alumiinium liist?

Tänud!
mihk
külaline

Re: Klaaspaketi liist

Lugemata postitus Postitas mihk »

Oleneb muidugi akna suurusest ja välimusest, kuid suures laastus võtab U väärtuselt umbes 0,1 maha. Hind sõltub samuti nendest asjadest. Ka sellest, kas on 2 või 3 kordne pakett. Odav see muidugi pole, aga minu hinnangul tasub siiski ära.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Klaaspaketi liist

Lugemata postitus Postitas rein113 »

võta samalt tootjalt võrdlevad hinnapakkumised kahe liistuvariandi korral. Aknatootjate programmid arvutavad kliendile välja ka kogu toote (avatäite) U-arvu.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
mihk
külaline

Re: Klaaspaketi liist

Lugemata postitus Postitas mihk »

Võtsin Põlva Plastost pakkumise. Aken 1000x1000 mitteavanev.
Alumiinium liistuga akna u=1.4 47,71.-
Plastist liistuga 1.3 52,05.-
Hinnad väidetavalt järgmine kuu tõusevad, seega neid ei tasu kullana võtta.
checkmate
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03 Apr 2012, 21:31

Re: Klaaspaketi liist

Lugemata postitus Postitas checkmate »

Ma tükk aega ei saanud aru, miks tuttaval klaaspaketi siseservad vahetult raami kõrval külmade ilmadega "higistavad". Tegu justkui korralike puit-alumiinium akendega, pakett oli ka olnud parim, mis tol ajal saada (8a tagasi), aga servad ikka higistavad, isegi nendel suurtel akendel, millel lisaks põrandaküttele ka kollektor otse "nina all". Nüüdseks jah tean, et see tuleb klaaspaketi liistust, mis on a'la null koma midagi millimeetri paksusest alumiiniumist, kuid esimese hooga ei tule selle peale.

See palju sealt liistust sooja kaob ja kas selles mõttes mõni "parem" liist ennast ära tasub polegi minu jaoks nagu peamine. Näen, kui tüütu on neid tilkuvaid aknaid ning parketti kuivatada. Ning hullem veel - kuivata palju tahad, mingit tüüpi hallitus on ikkagi rohkete rohekas-mustade laikude näol endale silikoonist tihendite ja paketi kinnitusliistude peale kodu leidnud tänu sellele liigsele niiskusele. Nagu vannitubades/dušinurkades teinekord, sellist tüüpi hallitus, mida isegi tugevalt nühkides maha ei saa. Seega kindlasti valin alumiiniumliistu asemel midagi muud ja loodan, et aitab sarnaseid probleeme vältida.
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Klaaspaketi liist

Lugemata postitus Postitas fanatic »

checkmate kirjutas:Ma tükk aega ei saanud aru, miks tuttaval klaaspaketi siseservad vahetult raami kõrval külmade ilmadega "higistavad". Tegu justkui korralike puit-alumiinium akendega, pakett oli ka olnud parim, mis tol ajal saada (8a tagasi), aga servad ikka higistavad, isegi nendel suurtel akendel, millel lisaks põrandaküttele ka kollektor otse "nina all". Nüüdseks jah tean, et see tuleb klaaspaketi liistust, mis on a'la null koma midagi millimeetri paksusest alumiiniumist, kuid esimese hooga ei tule selle peale.

See palju sealt liistust sooja kaob ja kas selles mõttes mõni "parem" liist ennast ära tasub polegi minu jaoks nagu peamine. Näen, kui tüütu on neid tilkuvaid aknaid ning parketti kuivatada. Ning hullem veel - kuivata palju tahad, mingit tüüpi hallitus on ikkagi rohkete rohekas-mustade laikude näol endale silikoonist tihendite ja paketi kinnitusliistude peale kodu leidnud tänu sellele liigsele niiskusele. Nagu vannitubades/dušinurkades teinekord, sellist tüüpi hallitus, mida isegi tugevalt nühkides maha ei saa. Seega kindlasti valin alumiiniumliistu asemel midagi muud ja loodan, et aitab sarnaseid probleeme vältida.

Läksin ka ise liistu valikuga alt. Polnud tellimise hetkel lihtsalt nii palju teadmisi, kui nüüd. Ja mis seal salata, ka täna ei oska enamus kodanikke, kes võtavad akna firmades tellimusi vastu liistude erinevusi välja tuua, ei pööra sellele mingit tähendust ja kehitavad õlgu, ütlevad, et maitse asi :banghead:
wqw
külaline

Re: Klaaspaketi liist

Lugemata postitus Postitas wqw »

fanatic kirjutas:
checkmate kirjutas:Ma tükk aega ei saanud aru, miks tuttaval klaaspaketi siseservad vahetult raami kõrval külmade ilmadega "higistavad". Tegu justkui korralike puit-alumiinium akendega, pakett oli ka olnud parim, mis tol ajal saada (8a tagasi), aga servad ikka higistavad, isegi nendel suurtel akendel, millel lisaks põrandaküttele ka kollektor otse "nina all". Nüüdseks jah tean, et see tuleb klaaspaketi liistust, mis on a'la null koma midagi millimeetri paksusest alumiiniumist, kuid esimese hooga ei tule selle peale.

See palju sealt liistust sooja kaob ja kas selles mõttes mõni "parem" liist ennast ära tasub polegi minu jaoks nagu peamine. Näen, kui tüütu on neid tilkuvaid aknaid ning parketti kuivatada. Ning hullem veel - kuivata palju tahad, mingit tüüpi hallitus on ikkagi rohkete rohekas-mustade laikude näol endale silikoonist tihendite ja paketi kinnitusliistude peale kodu leidnud tänu sellele liigsele niiskusele. Nagu vannitubades/dušinurkades teinekord, sellist tüüpi hallitus, mida isegi tugevalt nühkides maha ei saa. Seega kindlasti valin alumiiniumliistu asemel midagi muud ja loodan, et aitab sarnaseid probleeme vältida.

Läksin ka ise liistu valikuga alt. Polnud tellimise hetkel lihtsalt nii palju teadmisi, kui nüüd. Ja mis seal salata, ka täna ei oska enamus kodanikke, kes võtavad akna firmades tellimusi vastu liistude erinevusi välja tuua, ei pööra sellele mingit tähendust ja kehitavad õlgu, ütlevad, et maitse asi :banghead:
Kahjuks on nii, et reeglina peab tootja tellijat lumpeniks, kogemus vähemalt 10 firmaga.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Klaaspaketi liist

Lugemata postitus Postitas Veikko »

mihk kirjutas:Võtsin Põlva Plastost pakkumise. Aken 1000x1000 mitteavanev.
Alumiinium liistuga akna u=1.4 47,71.-
Plastist liistuga 1.3 52,05.-
Hinnad väidetavalt järgmine kuu tõusevad, seega neid ei tasu kullana võtta.
Väga kehva akna valisud, sinna ei päästa ka plastliist. Mis raami valisid, mis paketi sisse tellisid? Täna saab korraliku plastraami, paketi ja sooja plastliistu akna uw väärtuseks 0,69. Üleüldiselt pole ma näinud ühtegi aknamüüjat kes oskaks mulle parima akna tellimust kohe teha. Palusin neil teha kõige parem plastaken mida on võimalik euroopas ringlevatest materjalidest teha. Ja ikka nad panid alguses sisse alumiiniumliistu, siis pakkusid kehvemaid raame jne. Ise pead teadma täpselt mis on parim siis saad ka selle.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
mihk
külaline

Re: Klaaspaketi liist

Lugemata postitus Postitas mihk »

Veikko kirjutas:
mihk kirjutas:Võtsin Põlva Plastost pakkumise. Aken 1000x1000 mitteavanev.
Alumiinium liistuga akna u=1.4 47,71.-
Plastist liistuga 1.3 52,05.-
Hinnad väidetavalt järgmine kuu tõusevad, seega neid ei tasu kullana võtta.
Väga kehva akna valisud, sinna ei päästa ka plastliist. Mis raami valisid, mis paketi sisse tellisid? Täna saab korraliku plastraami, paketi ja sooja plastliistu akna uw väärtuseks 0,69. Üleüldiselt pole ma näinud ühtegi aknamüüjat kes oskaks mulle parima akna tellimust kohe teha. Palusin neil teha kõige parem plastaken mida on võimalik euroopas ringlevatest materjalidest teha. Ja ikka nad panid alguses sisse alumiiniumliistu, siis pakkusid kehvemaid raame jne. Ise pead teadma täpselt mis on parim siis saad ka selle.

Kõige odavamale aknale võtsin pakkumise.

Võin küll eksida, kuid plastikakna Uw väärtuseks sa tänasel päeval Eestist tellides 0,69 ei saa. Vähemalt siis, kui nõuad sertifikaati selle kohta. 0,75 vast saaks, eeldusel, et aken on mitteavanev ja 2000mmx2000mm. Parandage mind, kui eksin. Arvestage, et passiivmaja U väärtus aknale peab olema alla 0,8, ja seda sertifikaati hetkel Eestis pole kellelgi. (Ei plastik- puit- ja puitalumiiniumakende tootjatel.) Seega, kui akna pakkuja numbrite põhjal soovite aknaid osta, siis laske käia..mina aga endale ostaksin reaalselt põhjendatud väärtusega aknaid!
Külaline
külaline

Re: Klaaspaketi liist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mihk kirjutas:
Veikko kirjutas:
mihk kirjutas:Võtsin Põlva Plastost pakkumise. Aken 1000x1000 mitteavanev.
Alumiinium liistuga akna u=1.4 47,71.-
Plastist liistuga 1.3 52,05.-
Hinnad väidetavalt järgmine kuu tõusevad, seega neid ei tasu kullana võtta.
Väga kehva akna valisud, sinna ei päästa ka plastliist. Mis raami valisid, mis paketi sisse tellisid? Täna saab korraliku plastraami, paketi ja sooja plastliistu akna uw väärtuseks 0,69. Üleüldiselt pole ma näinud ühtegi aknamüüjat kes oskaks mulle parima akna tellimust kohe teha. Palusin neil teha kõige parem plastaken mida on võimalik euroopas ringlevatest materjalidest teha. Ja ikka nad panid alguses sisse alumiiniumliistu, siis pakkusid kehvemaid raame jne. Ise pead teadma täpselt mis on parim siis saad ka selle.

Kõige odavamale aknale võtsin pakkumise.

Võin küll eksida, kuid plastikakna Uw väärtuseks sa tänasel päeval Eestist tellides 0,69 ei saa. Vähemalt siis, kui nõuad sertifikaati selle kohta. 0,75 vast saaks, eeldusel, et aken on mitteavanev ja 2000mmx2000mm. Parandage mind, kui eksin. Arvestage, et passiivmaja U väärtus aknale peab olema alla 0,8, ja seda sertifikaati hetkel Eestis pole kellelgi. (Ei plastik- puit- ja puitalumiiniumakende tootjatel.) Seega, kui akna pakkuja numbrite põhjal soovite aknaid osta, siis laske käia..mina aga endale ostaksin reaalselt põhjendatud väärtusega aknaid!
http://www.propassivhausfenster.net/gr/home.html
mihk
külaline

Re: Klaaspaketi liist

Lugemata postitus Postitas mihk »

Külaline kirjutas:
mihk kirjutas:
Veikko kirjutas:
mihk kirjutas:Võtsin Põlva Plastost pakkumise. Aken 1000x1000 mitteavanev.
Alumiinium liistuga akna u=1.4 47,71.-
Plastist liistuga 1.3 52,05.-
Hinnad väidetavalt järgmine kuu tõusevad, seega neid ei tasu kullana võtta.
Väga kehva akna valisud, sinna ei päästa ka plastliist. Mis raami valisid, mis paketi sisse tellisid? Täna saab korraliku plastraami, paketi ja sooja plastliistu akna uw väärtuseks 0,69. Üleüldiselt pole ma näinud ühtegi aknamüüjat kes oskaks mulle parima akna tellimust kohe teha. Palusin neil teha kõige parem plastaken mida on võimalik euroopas ringlevatest materjalidest teha. Ja ikka nad panid alguses sisse alumiiniumliistu, siis pakkusid kehvemaid raame jne. Ise pead teadma täpselt mis on parim siis saad ka selle.

Kõige odavamale aknale võtsin pakkumise.

Võin küll eksida, kuid plastikakna Uw väärtuseks sa tänasel päeval Eestist tellides 0,69 ei saa. Vähemalt siis, kui nõuad sertifikaati selle kohta. 0,75 vast saaks, eeldusel, et aken on mitteavanev ja 2000mmx2000mm. Parandage mind, kui eksin. Arvestage, et passiivmaja U väärtus aknale peab olema alla 0,8, ja seda sertifikaati hetkel Eestis pole kellelgi. (Ei plastik- puit- ja puitalumiiniumakende tootjatel.) Seega, kui akna pakkuja numbrite põhjal soovite aknaid osta, siis laske käia..mina aga endale ostaksin reaalselt põhjendatud väärtusega aknaid!
http://www.propassivhausfenster.net/gr/home.html
Sellisel juhul vabandan..omasin aegunud infot.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Klaaspaketi liist

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Mitteavanev aken 2570x800 mm ja uw väärtus on 0,68. Kas keegi soovitab sellest mingit parermat akent, puitu mitte pakkuda.

profiilid...........: BLR 72 / FLG Z 57 PHZ-THERMO./GENEO
varustus............: Komp.alusprofiili ja paketiga
Värv................: VÄRVILINE/VALGE
Lengi välismōōt.....: 2570/ 800
Klaas/täidis........: 4PlthONE+4+4PlthONE-16SWS A
Uw-väärtus..........: 0,68
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Külaline
külaline

Re: Klaaspaketi liist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mihk kirjutas: Hinnad väidetavalt järgmine kuu tõusevad, seega neid ei tasu kullana võtta.
Kas oskad sellest täpsemalt rääkida, endal on just lähinädalatel plaanis tellida
Vasta