akna ümbrus leiliruumis

saunad, santehnika, boilerid jne
Pitsu
külaline

akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas Pitsu »

Kuidas teha puiduga akna ümbrus? Endal pea mitte ei lõika sugugi.. :blush:

:hello:
pold
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 169
Liitunud: 16 Juun 2013, 21:10
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 6 korda

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas pold »

Tee sellest pilt, äkki siis keegi seletab. Muidu on parim vastus, et tee sobivasse kohta kinnituskoht ja kinnita põselaud selle külge.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas vtl »

:jooma Mul ei ole küll spetsiaalselt pilte aknapõskede ehitamisest, seetõttu toon ära fragmendid suuremast pildist.

Akna ümbruses on 45mm Isover REK-i plaadi servad fooliumteibiga ära tihendatud ja teip kleebitud servapidi aknaraami külge. Roovitus ulatub täpselt villaplaadi servani.
IMG_0111.jpg
Sellesama roovituse külge on kinnitatud seinavoodri klotsid algul ühelt poolt...
IMG_0155.jpg
... ja pärast aknapõskede klotsid teiselt poolt. Voodrilauaklambrid hoiavad klotsid kenasti paigal. Peale on löödud L-kujuline katteliist.
Aknalauaks on veidi laiem lepalaud.
IMG_8449.jpg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas Urmas »

See on muidugi minu kiiks, aga mind näiteks häirib sauna voodrilaudade horisontaalse paigalduse korral sisenurkadesse jäävad tühjad augud punnisoonte juures. Selle vastu on tegelikult üks väga lihtne nipp- tuleb sellest samast voodrilauast saagida sama paksusega liist, lasta peitnaelaga sisenurka, hakata voodrit paigaldama ja petabki/kaovadki ära need tühjad punnikohad. Muidugi eeldab selline tegemine laudade pikkuse täpset saagimist + enne roovituse tegemist natuke ettemõtlemist.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas aero »

Häirib sind kui kasutajat või sind kui tegijat? Tegijal on korralik töövalgus vajalik aga tüüpiline kasutaja tegelikult ei näe oma leiliruumi nii heledalt valgustatuna. Ta ei näegi neid auke!
Külaline
külaline

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aero kirjutas:Häirib sind kui kasutajat või sind kui tegijat? Tegijal on korralik töövalgus vajalik aga tüüpiline kasutaja tegelikult ei näe oma leiliruumi nii heledalt valgustatuna. Ta ei näegi neid auke!
Kui oled näinud nii peit-/petteliistuga kui ka ilma variante, siis hakkad vahet tegema, kumb on ilusam. Töövalgus ei mängi siin mingit rolli. Enda saunas ilma peitliistuta nurgas teha ei lubaks ja selles võib oma rolli mängida ka profesionaalne kretinism. :)
Muide, liistu kasutamine "poola lae" puhul laudade otstes annab visuaalselt samamoodi korrektsema mulje. Ei ole absoluutselt raske saagida laelaua 2x paksune(võib lisada ka +5mm) liist, kinnitada see otsaseintele ja saab ilusam. Vähemalt minu jaoks.

Urmas
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas tõnu »

võibolla ka siit midagi! :jooma
Manused
Picture 030.jpg
Picture 030.jpg (561.1 KiB) Vaadatud 5553 korda
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas:See on muidugi minu kiiks, aga mind näiteks häirib sauna voodrilaudade horisontaalse paigalduse korral sisenurkadesse jäävad tühjad augud punnisoonte juures.
Mind ka häirisid need augud, aga ma ei osanud sellel hetkel midagi targemat peale hakata kui aukude taha jääva roovituse peitsimine laudadega samasse tooni. Tegu on/oli minu esimese saunaga
Urmas kirjutas:Selle vastu on tegelikult üks väga lihtne nipp- tuleb sellest samast voodrilauast saagida sama paksusega liist, lasta peitnaelaga sisenurka, hakata voodrit paigaldama ja petabki/kaovadki ära need tühjad punnikohad. Muidugi eeldab selline tegemine laudade pikkuse täpset saagimist + enne roovituse tegemist natuke ettemõtlemist.
Mul on praegu nii tehtud, et ühe külje laud jookseb peaaegu nurga sisse välja ning teise külje laud sellele lauale 90 kraadi nurga all risti peale.

Kas ma saan õigesti aru, et aukude peitmiseks ei tohi esimese külje laud nurga sisse joosta vaid ulatub teise külje laudade välimise piirini ja nende laudade otsa, nurga sisse vertikaalselt tuleb see sinukirjeldatud liist. Teise külje lauad ei jookse mitte vastu esimese külje laudu, vaid vastu seda liistu?
Külaline
külaline

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tõnu kirjutas:võibolla ka siit midagi! :jooma
Jepp!

Urmas
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas vtl »

vtl kirjutas: :jooma Mul ei ole küll spetsiaalselt pilte aknapõskede ehitamisest...
Hmmm. Ma tean suht-koht kindlalt, et ma EI pannud oma postituse ette seda õllekruusiga emotikoni ("jooma")
Kuidas see tekkis (kui kogemata klikkimine välja jätta) - kas tegu on adminni naljaga, autocomplete või mõne sõna automaatasendusega või veel mõni võimalus?
Viimati muutis vtl, 04 Veebr 2015, 17:58, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vtl kirjutas:Kas ma saan õigesti aru, et aukude peitmiseks ei tohi esimese külje laud nurga sisse joosta vaid ulatub teise külje laudade välimise piirini ja nende laudade otsa, nurga sisse vertikaalselt tuleb see sinukirjeldatud liist. Teise külje lauad ei jookse mitte vastu esimese külje laudu, vaid vastu seda liistu?
Jepp, mõlema külje lauad jooksevad vastu peitliistu. Vaata Tõnu pilti, seal on see peitliist eelnevalt nurka löödud ja ongi augud kadunud.

Urmas
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas vtl »

Külaline kirjutas:Jepp, mõlema külje lauad jooksevad vastu peitliistu. Vaata Tõnu pilti, seal on see peitliist eelnevalt nurka löödud ja ongi augud kadunud.

Urmas
Jah, Tõnu pilt tekkis just sobivalt samal ajal, kui ma oma küsimust kirjutasin.
Tänud nõuande eest. Inimene õpib terve elu.

PS. Ma käisin enne mitmeid kaupluste-näidissaunu vaatamas ja igal pool olid need augud. Mõtlesin veel, et üks võimalus neist lahti saamiseks oleks olnud 45 kraadised nurgad teha, aga ju siis peavad olema - tuulutus vms, mõtlesin.

PPS. Uuest foorumimootorist on see tänude-süsteem vist kadunud? Kahju.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Urmas kirjutas:See on muidugi minu kiiks, aga mind näiteks häirib sauna voodrilaudade horisontaalse paigalduse korral sisenurkadesse jäävad tühjad augud punnisoonte juures. Selle vastu on tegelikult üks väga lihtne nipp- tuleb sellest samast voodrilauast saagida sama paksusega liist, lasta peitnaelaga sisenurka, hakata voodrit paigaldama ja petabki/kaovadki ära need tühjad punnikohad. Muidugi eeldab selline tegemine laudade pikkuse täpset saagimist + enne roovituse tegemist natuke ettemõtlemist.
Pärnumaal Varleton teeb selliseid nurgaliiste, mis on umbes seenekujulise ristlõikega, nurgas jääb siis liistust kitsas püstjoon. Laudprofiili augud jäävad tegelikult ikka veidi näha. Mulle see lahendus sobis. pilt
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas vtl »

Rein, mis Sul seal lava all on? Näeb välja nagu puskariaparaat - kellad peal ja puha...
Külaline
külaline

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rein113 kirjutas:Pärnumaal Varleton teeb selliseid nurgaliiste, mis on umbes seenekujulise ristlõikega, nurgas jääb siis liistust kitsas püstjoon. Laudprofiili augud jäävad tegelikult ikka veidi näha. Mulle see lahendus sobis. pilt
On jah kergelt näha, aga kui ise rahul,siis on ju kõik korras.

Urmas
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas rein113 »

vtl kirjutas:Rein, mis Sul seal lava all on? Näeb välja nagu puskariaparaat - kellad peal ja puha...
üks link ütleb rohkem kui tuhat sõna (enamasti)
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
ponks
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 18 Veebr 2010, 23:26

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas ponks »

Lisan akna pildid. Kollane asi on aeroc 375. Akna äärest sissepoole jääb seda 23 cm. Paigaldusvuuki on 1 cm (sinine vaht). Kudas nüüd edasi oleks korrektne puutöö? Paled jäävadki soojustamata?

:hello:
150208 013.JPG
150208 013.JPG (338.96 KiB) Vaadatud 5269 korda
150208 014.JPG
150208 014.JPG (355.91 KiB) Vaadatud 5269 korda
150208 012.JPG
150208 012.JPG (340.76 KiB) Vaadatud 5269 korda
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ota, ponks, ise oled nii vinks-vonks teinud asjad ja siis küsid nö "jobudelt" nõu?

Kui kollane pind on aeroc, siis panedki korrektse teibi "sinise" peale, et niiskusliikumist takistada akna vahelt. Liimid õige seguga õige paleplaadi või paigaldad otse "hingava puidu" aknaauku (kuna eelnevat ettenägemust ei olnud, siis tuleb "leiutada").

Liistud ringiratast.

Ja pärast sheerid siia ka.
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Senini korralik töö, aga oled ära unustanud, et teibi oleks pidanud liimima lengi külge enne akna paigaldust. Saab ka nüüd natuke lengi külge liimida, aga pole päris see, mis peaks olema.
Kui otsustad kasutada liimpuitkilpi, siis ühtlaste vahede samiseks aknaga võrreldes kasuta paraja paksusega puitliiste, mille sokutad kilbi ja akna vahele liimvahu kuivamise ajaks. Säästab sind loodi rihtimse vaevast. Olen seda moodust kasutanud kipsplaadist aknapalede vormistamisel ja distantsliistuks tollist tuulutusliistu.
Esiserv kinnita millega tahad, nagunii jääb katteliistu taha.
Kui tahad lauda kasutada viimistlemiseks, siis pead organiseerima mingid alusliistud Aeroci külge, mille külge omakorda kinnitad lauad.

Urmas
ponks
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 18 Veebr 2010, 23:26

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas ponks »

Sashaobrok, tnx,
nagu näha siis "jobude" hulka juhtub ka nii mitmeidki helgeid päid.

Alumiiniumteibi siis panen vuugi peale + cm aknale ka, fooliumi lõpetuseks? Kuna aeroc ise laseb auru vabalt läbi seega akende vuukidele toda spets aurutõkke teipi ei panda, minu arusaamise järgi. (Tuuletõkke teip on mul väljaspool küll akendel.)
Mis sa paleplaadi all mõtled?

Urmas, tnx,
kas liimpuitkilp aknapales jääb ilus? Mõni foto? Ja kas liim ei või seal mingeid aurusid hakata eritama kõrges kuumuses?

:hello:
Külaline
külaline

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ponks kirjutas:Urmas, tnx,
kas liimpuitkilp aknapales jääb ilus? Mõni foto? Ja kas liim ei või seal mingeid aurusid hakata eritama kõrges kuumuses?
Kas jääb ilus, ei oska öelda ja seda pead ise otsustama. See kuulub rohkem sinna "maitse asi, ütles kukk ja nokkis tatti" valdkonda. :)
Ei tea sinu rahakoti paksust, kuid kasvõi otstesse visuaalse mulje saamiseks maksab 400x800x18 kilp ~5 eurot.
Minu teada on need liimpuitkilbid liimitud PVA-ga, aga ei ole päris kindel.

Urmas
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Vahuvuuk tuleks ikkagi teipida, et vältida suuremat niiskuse vahtu ronimist. Kui ta sealt kõrvalt kiviplokki läheb, no las ta siis läheb.
vanaema on sul veteran...
fgh
külaline

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas fgh »

Sellest teibist üksi pole mingit kasu. Mõttetu töö. Kui soov teipida, siis foolium tuleb lengini tuua ja seejärel aknaga tihendada. Praegusel juhul kasutaksin ise mastiksit, saab kindlam kui see fooliumteip mis ei kleepi eriti kuhugi püsivalt. Mis see seinaläbilõige üldse Teil seal on ?
ponksu
külaline

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas ponksu »

fgh, sein ongi üksnes aeroc 375 mm eco term plokk praegu.
Mastiks peaks siis olema mihuke? Kuumakindel ilmselt eks.

:hello:
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: akna ümbrus leiliruumis

Lugemata postitus Postitas keemik »

Villa on seespool 10 cm?
Vasta