robotniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas anryo »

Külaline kirjutas: 25 Apr 2017, 17:36 Ja siis see suurem muruplats - nii 1000 ruutu vast - on liigendatud paekiviga servatud eri tasapindadega osadeks + muidugi 10-15 suurt mändi, lisaks viljapuid ja põõsaid....
Puzzlega saab hakkama, aga erinevate tasapindade puhul "trepist" üles-alla sõita ei oska. Kui teed kaldtee(d), siis seda mööda saab sõitma õpetada mõned mudelid.
Kuupäike
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Kuupäike »

trumm kirjutas: 24 Apr 2017, 17:27 kas keegi oskab kommenteerida, kus parem-asjatundlikum paigaldus/hooldus on?

peab ütlema, et sisuliselt on kõik pakkumised samaväärsed - kellel roboti enda hind kõrgem ja paigaldus odavam, kellel roboti hind madalam ja paigaldus kallim. määravaks saab ilmselt paigalduse asjatundlikkus ja ka edasine suhtumine ja teenindus. nii talvine hooldus kui ka näiteks niiduala muutmine hiljem.
või on siiski mõistlik pärast pakkumise saamist veel allahindlust küsida?
www.reginett.ee
Kylalinekylast
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Kylalinekylast »

trumm kirjutas: 24 Apr 2017, 17:27 kas keegi oskab kommenteerida, kus parem-asjatundlikum paigaldus/hooldus on?

peab ütlema, et sisuliselt on kõik pakkumised samaväärsed - kellel roboti enda hind kõrgem ja paigaldus odavam, kellel roboti hind madalam ja paigaldus kallim. määravaks saab ilmselt paigalduse asjatundlikkus ja ka edasine suhtumine ja teenindus. nii talvine hooldus kui ka näiteks niiduala muutmine hiljem.
või on siiski mõistlik pärast pakkumise saamist veel allahindlust küsida?
Oleneb kuskandis asud. Tartus on asjalik teenindus Lõunaka Reginetis. Tõenäoliselt vast liiguvad nad paigaldama/hooldama ka kaugemale. Uuri otse neilt.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas trumm »

tallinna lähistel on mõistlikum ikkagi siitkandist vaadata, eriti hoolduse mõttes.

ja regineti kohta olen ma tuttavatelt sellist teavet kuulnud, et ma parem valiks mõne teise pakkuja ka sellele tuginedes.
Tuli23
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Tuli23 »

trumm kirjutas: 02 Mai 2017, 14:28 tallinna lähistel on mõistlikum ikkagi siitkandist vaadata, eriti hoolduse mõttes.

ja regineti kohta olen ma tuttavatelt sellist teavet kuulnud, et ma parem valiks mõne teise pakkuja ka sellele tuginedes.
Nii, räägi lähemalt. Plaanin sealt masina osta, sest sealsed inimesed igati positiivse mulje jätnud...
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Minu oma mehka.ee - st pärit. Paigaldasin ise, kuid soovi korral teevad seda ka nemad. Hooldus ja talvine hoidmine neil hinnakirjas olemas.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas trumm »

hmm, väga lühikese aja jooksul 3 külalist samaliigiliste postitustega... hmmmm.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas trumm »

kellelgi ambrogiot ei ole?
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Kas kellegil kogemusi ka Husqvarna automower 450X ga? mul vaja 5000m2 niita,et kas saab sellega hakkama nagu tootja lubab?
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Siis peab ta 24/7 töötama.
kütja2 kirjutas: 16 Mai 2017, 06:56 Kas kellegil kogemusi ka Husqvarna automower 450X ga? mul vaja 5000m2 niita,et kas saab sellega hakkama nagu tootja lubab?
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

küttevahetaja kirjutas: 16 Mai 2017, 09:05 Siis peab ta 24/7 töötama.
kütja2 kirjutas: 16 Mai 2017, 06:56 Kas kellegil kogemusi ka Husqvarna automower 450X ga? mul vaja 5000m2 niita,et kas saab sellega hakkama nagu tootja lubab?
Mis mudel küttevahetajal on ja kuidas rahul?
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas trumm »

ma pole küttevahetaja ja mul pole ka robotniidukit (veel). aga ma olen viimase kuu aja jooksul küllastuseni lugenud kasutajate review'sid ja vaadanud youtube'ist videoid (husqvarna kohta on neid väga palju, tänu nende poolt tehtud challenge pakkumisele). ja tundub, et suudab küll ära niita.

ja kui peabki vahetpidamata niitma, siis sellest ei juhtu mitte midagi muud kui aku vajab kiiremat väljavahetamist. s.t. aku tööiga mõõdetakse laadimiskordadega. nö normaalse kasutuse juures peaks pidama vastu ca 5 aastat... samas, kui tõesti niidab korralikult ja peab vahetama 3 v 4 aasta järel, on see ju ikkagi täitsa ok.

igatahes saan ehk su küsimusele mõne aja möödudes vastata - küll teise mudeli suhtes, kuid mul oli samamoodi küsimus, kas vastab ikka tootja lubatule ja suudab ära niita.
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Minul niidab Husqvarna 320. Enne seda oli Husqvarna 220AC, see nüüd toimetab vanemate hoovis.
Ilmselt üks parimaid investeeringuid. Ei mingit muret, kevadel välja ja sügisel keldrisse. Minul niita u 600m2. Niidetaval alal nii õunapuid, marjapõõsaid, laste nurk kiige ja batuudiga, liivakst ja paar peenart. Niitmas käib 3x nädalas üle päeva. Õhtul läheb lahingusse ning öösel lõpetab, ajaliselt 8h korraga.

Ennem ostmist uurisin ja lugesin nende kohta nii palju kui leidsin. Igas testis ja kasutajate tagasisides jääb peale Husqvarna. Selle järgi tegin ka otsuse ning ei kahetse. Lisaks töötavale tehnikale on olemas korralik järelteenindus.
Enne uue mudeli soetamist kaalusin ka Worxi, aga netis olev negatiivne info ning eestis hooldust pakkuva ettevõtte mitte just hea maine klientidesse suhtumises tõi mind kiiresti maa peale.

Minu soovitusel ostis mul sugulane sama mudeli (320), temal niita u 1800m2 ning saab ilusti hakkama. Saadab ta 5x nädalas öösel lahingusse ning sellest piisab. Tal veel tugeva kaldega kinnistu. Paigaldamisel sai pandud juhttraat, et oskaks mingi osa niitmistest alustada krundi kaugemast otsast.

Samas nõustun eelkõnelejatega, et testidest jääb mulje, et need on kõik Husqvarna tellitud :D
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Ma saan oma kogemusi jagada paari nädala pärast, järgmise nädala lõpus on 450x paigaldus :)
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas anryo »

Mina olen oma ~300m2 niidualal toimetava Worxiga ka rahul ja probleeme ei ole, kui traat korralikult (õigele kaugusele) takistustest paigaldada. Alguses oli palju probleeme et jäi põõsaste alla kinni ja tahtis mööda liumäge üles ronida (tal on väga tugev mootor ratastel), kuid kui takistused eemaldasin ja piirasin neile ligipääsu, probleeme ei ole. Niitis mul iga tööpäeval lõuna ajal u. 2-3h ja õhtul kui koju tulin oli plats puhas ja vaikus majas. Proovisin ka öist niitmist, kuid lahtise aknaga oli siiski kuulda, et keegi aias toimetas ja hakkas segama.
Aga testide osas on eelkõneljatel õigus, et 98% kõigist testidest ja reviewdest on Husqvarna kohta - seega on adekvaatset infot muude kohta leida raske.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas trumm »

anryo kirjutas: 18 Mai 2017, 12:54 Aga testide osas on eelkõneljatel õigus, et 98% kõigist testidest ja reviewdest on Husqvarna kohta - seega on adekvaatset infot muude kohta leida raske.
no see on ju tegelikult teiste mudelite kasutajate viga - miks nad ei jaga siis infot ja tagasisidet? :)

husqvarna muidugi tegi geniaalse reklaamiaktsiooni - see challenge, mis neil eelmisel aastal mitmes riigis oli. vähemasti UK, saksamaa, rootsi, belgia olid hõlmatud. seisnes see selles, et valiti (ilmselt mingi konkursi vmt alusel) välja päris palju majapidamisi/inimesi, kellele tasuta terveks suveks anti robot kasutada. krunte oli eri suurusega, s.t. ka siis erinevad mudelid kasutada. ainuke tingimus oli, et nad pidid tegema regulaarselt youtube'is review videoid oma robotist. ja tulemus on see, et kui guugeldada, siis kõik need videod on seal saadaval. teiste tootjate robotite kohta on aga ülivähe... no ja otse loomulikult saab ostja siis enim head tagasisisdet husqvarna kohta ja teeb selle põhjal oma ostuotsuse. ei mingit pettust, lihtsalt ongi neid kasutajate ülevaateid palju rohkem.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas trumm »

aga jagage ikka oma kogemusi, sealh siin. mina näiteks sain siit päris palju infot ja mu otsus kujunes üsna suures osas siitloetu põhjal. loomulikult ma lugesin ja uurisin paljudest erinevatest allikatest, kuid siinne info oli üsna olulise kaaluga.
maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas maidor »

Kellel soomes sõpru, siis saab siit hea hinnaga- http://www.hongkong.fi/fi/piha-ja-puuta ... p/3152603/
Kirsike
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Kirsike »

kütja2 kirjutas: 16 Mai 2017, 06:56 Kas kellegil kogemusi ka Husqvarna automower 450X ga? mul vaja 5000m2 niita,et kas saab sellega hakkama nagu tootja lubab?


Mul 450x paigaldatud 6500 m2 peale . Pool sellest suhteliselt lage plats, pool peenarde, põõsaste jms kaetud. Masin saab väga kenasti niitmisega hakkama ja ei pea töötama päris 24/7. Üks päev nädalas täitsa töövabapäev. Muru tervisele ka hea üks puhkepäev sisse jätta. Mina igaljuhul soovitan seda masinat.
Benno
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Benno »

Vist ei tohiks eriti suur shokk olla aga siiski, ka Husqvarna robotitega oskab eesti kaupmees hingehinda küsida. Reginett, Saestuudio, Mehka, jne. kõigil sendi pealt samad hinnad. Väljamaal 400 EUR odavam, nt. https://www.myrobotcenter.eu/en/husqvarna-automower-440 pluss 250 EURine stardikomplekt ka tasuta kaasas. Kojutoomine 10 EUR.

Meil:
http://reginett.ee/toode/robotniiduk-440/
http://reginett.ee/toode/komplekt-l-kaa ... klamb-5tk/
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

Kuidas robotniiduki ülalpidamiskuludega omanikel kogemused on. Niipalju kui müüjate jutte lugeda on, siis 2-3 korda tuleks hooaja jooksul terasid vahetada, mis vist ei ole eriti suur kulutus. Lisaks laadimine võtab elektrit aga ka see võrreldes bensiinimüristajatega on pigem tagasihoidlik kulutus. Suurem küsimus on robotniiduki aku, mille eluiga on mõnes artiklis hinnatud 2-3-4 aastale ja seejärel vajaks vahetust. Akude hinnad jällegi on vist sadades eurodes, paarsada eurot ikka. Arvestades aku kulud sisse kujuneb sirka 100+ eurot hooaja ülalpidamiseks. Lisaks Husqvarna ise vist soovitab korra aastas viia robot nende juurde diagnostikasse-ülevaatusele ja soovitavad ka talvine hoiustamine teha nende juures, kus olevat tagatud roboti jaoks kõige optimaalsemad hoiutingimused ja talvine akuseisukorra jälgimine-laadimine - ja see kõik vist ei ole ka tasuta... kuigi vist mitte ka hädavajalik, iseküsimus kas garantiitingimused on tingimuslikud, et kehtib tingimusel, kui siblid korrapäraselt teeninduse vahet või midagi sarnast.
Benno postitatud lehel olevad Husqvarna robotite hinnad ja tingimused (+stardikomplekt, garantii) tundub nii hea pakkumine, et kibeleb endal ka üks robot panna enda eest tööle :)
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Benno kirjutas: 21 Mai 2017, 19:24... 250 EURine stardikomplekt ... http://reginett.ee/toode/komplekt-l-kaa ... klamb-5tk/
400m traati, 600 plasttikukest ja paar klemmi - 250€. Geniaalne :roll:
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Prill kirjutas: 22 Mai 2017, 08:21 Kuidas robotniiduki ülalpidamiskuludega omanikel kogemused on. Niipalju kui müüjate jutte lugeda on, siis 2-3 korda tuleks hooaja jooksul terasid vahetada, mis vist ei ole eriti suur kulutus. Lisaks laadimine võtab elektrit aga ka see võrreldes bensiinimüristajatega on pigem tagasihoidlik kulutus. Suurem küsimus on robotniiduki aku, mille eluiga on mõnes artiklis hinnatud 2-3-4 aastale ja seejärel vajaks vahetust. Akude hinnad jällegi on vist sadades eurodes, paarsada eurot ikka. Arvestades aku kulud sisse kujuneb sirka 100+ eurot hooaja ülalpidamiseks. Lisaks Husqvarna ise vist soovitab korra aastas viia robot nende juurde diagnostikasse-ülevaatusele ja soovitavad ka talvine hoiustamine teha nende juures, kus olevat tagatud roboti jaoks kõige optimaalsemad hoiutingimused ja talvine akuseisukorra jälgimine-laadimine - ja see kõik vist ei ole ka tasuta...
Vaadates robotite hindu, siis see ongi nagu ferrari vs opel teema :) . Need seadmed pakuvad väga olulist mugavusastet plus väga häid lõike tingimusi muru kasvamiseks. Sealt ka hind, mugavus ei olegi kõigile kättesaadav. Muidugi mingi hetk hinnad kukuvad tuhandetest allapoole ka. Eestist tööriistu ja tehnikat osta ongi altruistlik tegu, kui näed , et naabrimehe lapsed näljas , siis võib osta ja igal muul juhul idealo.de hinnavõrdlus saksast kus vist egelikult ka konkurents toimib.

Akude hoiustamine on omaette teema kus mängib rolli temperatuur ja aku laetustase jne minujaoks olulisim nende akudega asjade juures on tuleohutus ja eluhoonesse sellist akut hoiule ei tooks. Meie kliimas need akud seisavad suurema osa ajast koormuseta ja see mõjutab akude eluiga ja toob kasuteguri alla. Li-Ion akusid tuleks hoida + temperatuuril, poollaetud olekus
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Aku hind:
https://shop.mower24.de/epages/62046560 ... -580683302

Prill kirjutas: 22 Mai 2017, 08:21 Kuidas robotniiduki ülalpidamiskuludega omanikel kogemused on. Niipalju kui müüjate jutte lugeda on, siis 2-3 korda tuleks hooaja jooksul terasid vahetada, mis vist ei ole eriti suur kulutus. Lisaks laadimine võtab elektrit aga ka see võrreldes bensiinimüristajatega on pigem tagasihoidlik kulutus. Suurem küsimus on robotniiduki aku, mille eluiga on mõnes artiklis hinnatud 2-3-4 aastale ja seejärel vajaks vahetust. Akude hinnad jällegi on vist sadades eurodes, paarsada eurot ikka. Arvestades aku kulud sisse kujuneb sirka 100+ eurot hooaja ülalpidamiseks. Lisaks Husqvarna ise vist soovitab korra aastas viia robot nende juurde diagnostikasse-ülevaatusele ja soovitavad ka talvine hoiustamine teha nende juures, kus olevat tagatud roboti jaoks kõige optimaalsemad hoiutingimused ja talvine akuseisukorra jälgimine-laadimine - ja see kõik vist ei ole ka tasuta... kuigi vist mitte ka hädavajalik, iseküsimus kas garantiitingimused on tingimuslikud, et kehtib tingimusel, kui siblid korrapäraselt teeninduse vahet või midagi sarnast.
Benno postitatud lehel olevad Husqvarna robotite hinnad ja tingimused (+stardikomplekt, garantii) tundub nii hea pakkumine, et kibeleb endal ka üks robot panna enda eest tööle :)
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Husqu nüüd teist päeva toimetab, plats peaaegu puhas.
Vasta