armatuurvõrk

Jolkpalk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 10 Okt 2017, 19:36

armatuurvõrk

Lugemata postitus Postitas Jolkpalk »

Tere foorumirahvale.

Kas keegi targem oskaks kommenteerida väikest vaidlust mis on tekkinud armatuurvõrgu teemal.
Armatuur läheb väikesele ühekordsele majale plaatvundamendi sisse. Soodsalt oleks saada väiksemaid võrgu tükke, tänu odavale hinnale saaks kasutada jämedamat armatuuri. Samas jääks suuremal hulgal sidumispunkte.
Ehk siis küsimus kas mõtekam on kasutada jämedamat paljude ülekatete ja sidumistega või pisut peenemat aga suuremaid tükke.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: armatuurvõrk

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kui panna piisav ülekate, on piisavalt vaba aega, et sellega tegeleda ja saad jupid odavalt kätte siis võid ju ka meeter korda meeter juppidest selle plaadi kokku siduda. Võid ju ka ainult varrastest ise võrgu kokku siduda. Kõik taandub sellele, kui palju on aega ja raha sellega tegelemiseks. Vastupidavuse koha pealt ei tohiks see küll mingit mõju avaldada, kas plaat on suurtest või väikestest tükkidest kokku seotud...
Torutööd Tartus 56 932 898
Jolkpalk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 10 Okt 2017, 19:36

Re: armatuurvõrk

Lugemata postitus Postitas Jolkpalk »

Tänud vastamast. Kuid ometi oleks ju vahe kas 5 või 8 mm jämedune armatuurvõrk...
Külaline
külaline

Re: armatuurvõrk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jolkpalk kirjutas: 10 Okt 2017, 19:53 Armatuur läheb väikesele ühekordsele majale plaatvundamendi sisse.
Oleneb, kas teed endale või müügiks. Kui müügiks, siis, mida on on tulevane ostja sulle halba teinud?

Urmas
Jolkpalk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 10 Okt 2017, 19:36

Re: armatuurvõrk

Lugemata postitus Postitas Jolkpalk »

Vabandust Urmas, aga on seal oluline vahe? Teen küll endale, aga ega eelarve sellest ei suureneks ega ka väheneks kui tulevikus maha peaksin müüma. Ei tahaks ebakvaliteetselt ehitada, samas ei soovi ka absurseid üleinvesteeringuid teha.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: armatuurvõrk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Jolkpalk kirjutas: 10 Okt 2017, 23:56 Vabandust Urmas, aga on seal oluline vahe?
Minu jaoks oleks ja eriti kui teen endale.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: armatuurvõrk

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Jolkpalk kirjutas: 10 Okt 2017, 21:20 Tänud vastamast. Kuid ometi oleks ju vahe kas 5 või 8 mm jämedune armatuurvõrk...
Ma pole küll mingi spetsialist/proffessionaal betoonitööde ja sarruse paigaldamise alal. Kui vaja siis olen kindluse mõttes sõbra käest üle küsinud ja minu arusaamist mööda käib see arvestus kaalu järgi. X kilogrammi rauda läheb X kilogrammi betooni sisse. Vastavalt sellele valitakse siis võrgu silma mõõt ja sarruse varda läbimõõt. Milline see vahekord on, seda mina sulle peast öelda ei oska, kuid kui omale teeks siis paneks kindluse mõttes kindlasti jämedama, ehk siis 8 mm võrgu.
Torutööd Tartus 56 932 898
p2rlirax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 10 Sept 2018, 18:55

Re: armatuurvõrk

Lugemata postitus Postitas p2rlirax »

pikk88 kirjutas: 11 Okt 2017, 07:21
Jolkpalk kirjutas: 10 Okt 2017, 21:20 Tänud vastamast. Kuid ometi oleks ju vahe kas 5 või 8 mm jämedune armatuurvõrk...
Ma pole küll mingi spetsialist/proffessionaal betoonitööde ja sarruse paigaldamise alal. Kui vaja siis olen kindluse mõttes sõbra käest üle küsinud ja minu arusaamist mööda käib see arvestus kaalu järgi. X kilogrammi rauda läheb X kilogrammi betooni sisse. Vastavalt sellele valitakse siis võrgu silma mõõt ja sarruse varda läbimõõt. Milline see vahekord on, seda mina sulle peast öelda ei oska, kuid kui omale teeks siis paneks kindluse mõttes kindlasti jämedama, ehk siis 8 mm võrgu.
Päris nii ei ole. Armatuuri mõte on selles, et kui sa betoonelementi koormad, siis armatuurvarras peaks olema selles kihis, kuhu tekib tõmbepinge piki varrast. Kui ei teata, mis kohast võib kanda ja kust vajuda, siis tulebki kasutada ülepinnalist võrku. Tekib plaat, mida saab piisava jõuga ainult piki mingit telge murda, aga mitte nii lihtsalt kortsutada.

Lühikestest juppidest otstega mitte ülekattesse pannes, võid 3X rauda kg ka X kg betooni kohta panna, aga ta tõmbab siis pooleks (murdub) varraste vahelt. Minu kasutaksin antud küsimuse korral kindlasti suure ülekattega jämeda armatuuri jupid ära, mitte ei viiks neid vanarauda ja ei lisaks raha juurde, et osta ühes tükis suuremad kuid peenest traadist armatuurvõrgud.

Betooni armeerimise kohapealt on nagu elus ikka abi kainest mõistusest. Hea ettekujutuse mis see materjal endast kujutab, ja milliseid tugevusi kannatab, annavad youtube videod, kus lõhutakse vanu raudbetoonehitisi. Ma võin teile neid numbreid siia arvutada, aga ega see ära ei tasu. Reaalselt maksab eramaja plaadi armatuur suure tugevusvaruga ca 500 eurot. Mis mõte oleks maksta sada eurot tähtsale insenerionule kes ütleb, et piisaks 400 euro eest armatuuri panna :) Plaatvundamendiga ruudukujuline maja võiks siuliselt ka kahel üheruutmeetrisel kanajalal seista :) Parem muidugi kolmel, et tuulega ümber ei läheks. Ehk siis mingi nurga äravajumine ei põhjusta seintesse mõrasid. Kui vajub, siis vajub kogu maja.
Vasta