EPSist saalung+soojustus

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: EPSist saalung+soojustus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ekre23 kirjutas: 12 Mär 2019, 19:34 Võiks aru saada, et termoplokk lõikab täisbetoonist monoliitseina pidevalt läbi, mis on tugev miinus ja mõttetus. Vähegi betoonitöödega kokku puutunud inimene saab aru, et need kaks plokisüsteemi pole omavahel võrreldavad.
Oot-oot, kas sinu arvates termoploki välja mõelnud ja sellele patendi saanud isikud on lollikari? Kuidas inimesed julgesid ehitada ja praegu julgevad elada sinu arvates nii ohtlikes termoplokist ehitatud majades? Kus on TJA silmad? Teata kohe oma arvamusest TJA vihjenumbrile!!!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: EPSist saalung+soojustus

Lugemata postitus Postitas ping »

ekre23 kirjutas: 12 Mär 2019, 19:04
Urmas kirjutas: 12 Mär 2019, 14:52
ekre23 kirjutas: 11 Mär 2019, 19:02 Minu küsimus oli, et kas kellegil on kogemust kahe eps plaadi vahele betooni valamisest. Ei saa ju olla, et ainult mina sellist mõtet olen mõlgutanud...
Tuleb välja, et kellegil pole sellist jaburat mõtet siiamaani veel pähe karanud. Tee ära ja saad ehk patendigi oma idee. ;)
Jah, tundub, et siin arenenud maailma perifeerias tõesti keegi eriti ajusid ei liiguta. Hakkasin siis vaatama, et mis maailmas tehakse ja patendeerida pole mul siin midagi> kõik on juba olemas, aga kohalikud pole nagu alati midagi kuulnud
https://www.youtube.com/watch?v=WePIRo9Spdw
On meie maal ka kõiki samu asju olemas ja on ehitusmessil pakutud, ka videos näidatud detaile. (Olen ise katsunud.)
Loe nende materjalide paigaldus/kasutusjuhendid läbi ja siis saad hinnata nende otstarbekust.
Kui need oleks väga odavad ja lollikindlad lahendused, oleks need juba ammu kasutusel.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: EPSist saalung+soojustus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 12 Mär 2019, 20:56 Kui need oleks väga odavad ja lollikindlad lahendused, oleks need juba ammu kasutusel.
:hello:
Herr Ping, on olnud kasutusel ja paljud on ka kasutanud ja seda ka EV-s. Kui rahul nad kasutatuga on, ei oska kommenteerida. Aastaid 10-15(ei mäleta täpselt) tagasi on mullegi pakutud viimistleda Peetrikülas penoplokkidest maja siseviimistlust. Kui hakkasin rääkima, et mis ja mida on vaja normaalse siseviimistluse(sirgete seinte) tegemiseks, siis igatahes minu pakkumisest loobuti. Kõige hullem oli see, et selles penoplokkidest majas ei olnud mitte ühtegi seina, mis polnud ühele või teisel poole viltu vajunud ehk kõik seinad olid omamoodi propelleris. Ise kahtlustan, et see oli puhas ladujate tehniline praak ehk neil ei olnud kogemusi nii uuendusliku asjaga ja mõeldi, et kui ladumine on juba köki-möki, siis asi see sisu täislaskmine ära ka pole. Nähtud lõpptulemust ei soovita kellegile. Tollesse aega jäänud termoplokkidest pooleliolevaid maju olen näinud mitmeid, aga need jäid juba ammusesse aega.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: EPSist saalung+soojustus

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 12 Mär 2019, 21:54
ping kirjutas: 12 Mär 2019, 20:56 Kui need oleks väga odavad ja lollikindlad lahendused, oleks need juba ammu kasutusel.
:hello:
Herr Ping, on olnud kasutusel ja paljud on ka kasutanud ja seda ka EV-s. Kui rahul nad kasutatuga on, ei oska kommenteerida. Aastaid 10-15(ei mäleta täpselt) tagasi on mullegi pakutud viimistleda Peetrikülas penoplokkidest maja siseviimistlust. Kui hakkasin rääkima, et mis ja mida on vaja normaalse siseviimistluse(sirgete seinte) tegemiseks, siis igatahes minu pakkumisest loobuti. Kõige hullem oli see, et selles penoplokkidest majas ei olnud mitte ühtegi seina, mis polnud ühele või teisel poole viltu vajunud ehk kõik seinad olid omamoodi propelleris. Ise kahtlustan, et see oli puhas ladujate tehniline praak ehk neil ei olnud kogemusi nii uuendusliku asjaga ja mõeldi, et kui ladumine on juba köki-möki, siis asi see sisu täislaskmine ära ka pole. Nähtud lõpptulemust ei soovita kellegile. Tollesse aega jäänud termoplokkidest pooleliolevaid maju olen näinud mitmeid, aga need jäid juba ammusesse aega.
Ladumine polegi nii suur probleem, kui "olematu jäikusega vormi täitmine vedela ja raske massiga" nii, et säiluks 2,5m kõrge seina esialgne soovitud kuju.
Buumiajal pakuti ka plastist betoonvalu seina kassette, mis samamoodi nõudsid väga konkreetsete omadustega betooni täisvaluks ja täpselt planeeritud valu ajalist järjekorda.
Ehk, õppinud mehed saavad teoreetiliselt 2 päevaga ühekordse maja seinad püsti, aga diletantidel peab igaksjuhuks valamise ajal buldooser ligi olema, et kui valu ikaldub, saab ruttu õnnetuse ärakoristada.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ekre23
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Mär 2019, 16:55
On tänanud: 1 kord

Re: EPSist saalung+soojustus

Lugemata postitus Postitas ekre23 »

Teemat kokku võttes olen otsustanud teha puitsaalungi, mille materjale saab hiljem kasutada. Põhjendus on puht majanduslik: termoplokiga tehtud sein tuleks ca 2x kallim kui puitsaalungiga valades ja puitu saab hiljem kasutada jms.
Jah ma väidan küll, et termoplokk pole hea lahendus ja sellest tehtud sein jääb kapitaalsuselt alla sellele plokile, mille ma võrdlusse tõin.
Mis puudutab vildakaid seinu, siis on selge, et vahtplokkidest seina ei saa kogu korruse kõrguses korraga laduda-valada ja siis loota, et asi saab veel sirge. Betooni mass on sellise ümbrise jaoks ikka väga ränk. Mina julgeks maksimaalselt korraga laduda-valada kuni 1,5m kõrguselt. Aga eks see sõltub paljut ka lisatoestusest.
Samas olen ma kindel, et sellisele EPS-saalungile oleks turgu küll ja termoplokk poleks sellele konkurent. Nii et kui keegi tahab materjalitootmisega Eestis algust teha, siis siin on äriidee olemas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: EPSist saalung+soojustus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ekre23 kirjutas: 13 Mär 2019, 11:26 Teemat kokku võttes olen otsustanud teha puitsaalungi, mille materjale saab hiljem kasutada.
Tore, et jõudsid kõige mõistlikuma lahenduseni(minu arvates). Tihtipeale oma (kinnis)ideest lummatud ei oska asju kõrvalt vaadata ega ei näe miinuseid ja soovib saada enda ideele ainult kinnitust, et on õigel teel.
Maalehest(vist) lugesin ühte mõttetera: "Inimesed ei oota vastuseid, mis ei vasta nende ootustele".
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
comoon
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 20 Mai 2017, 17:50

Re: EPSist saalung+soojustus

Lugemata postitus Postitas comoon »

Ma igaljuhul toetan ekre23 ideed teha ise nn. eps saalungid. Olen ise selle üle mõtteid mõlgutanud enda garaazi ehitusel mis mul plaanis on, see annab olulise kokkuhoiu. Tasub ära rohkem siis kui plaan pärast teine ja kolmas hoonegi ehitada sama projektiga.

probleemid mis võivad tekkida.

1: kuidas betoonist niiskus välja saada ja kas seda on üldse vaja välja saada?
2. Kuidas eps betooni külge jääks kui saalungid ära võtad?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: EPSist saalung+soojustus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

comoon kirjutas: 24 Veebr 2020, 12:16 Ma igaljuhul toetan ekre23 ideed teha ise nn. eps saalungid.
Palju õnne ja edu idee teostamisel!
comoon kirjutas: 24 Veebr 2020, 12:16 probleemid mis võivad tekkida.

1: kuidas betoonist niiskus välja saada ja kas seda on üldse vaja välja saada?
2. Kuidas eps betooni külge jääks kui saalungid ära võtad?
1: niiskus jääbki sinna kuni kunagi tulevikus tulnukatest arheoloogid tulevad ja oma rumalusest EPS-i sisse augu teevad nägemaks, mis on augu taga.
2. Kui EPS jääbki äravõtmisel saalungi külge, siis tänapäeval on nii-nii palju erinevaid liime ja liimide tootjaid, et saad vabalt EPS-i betooni külge tagasi kleepida.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta