Kuivkäimla kogumiskasti betoon

T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas T25 »

Plaan siis teha komposteeriv kuivkäimla kahe kogumiskastiga. Sooviks betoonist valada ja kasutada ka armatuuri, kuid küsimus selline, kas armatuur ei hakka sellistes tingimustes liiga kiiresti roostetama? Äkki oleks mõistlikum kasutada sünteetilise kiuga betooni ilma armatuurita või jääb see siiski liialt nõrgaks ning maapinna liikumise tulemusega hakkab pragunema.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Seda ei taha kasutada? http://www.sakret.ee/product/bh-hudrois ... oonporand/ Sellel on hind vast kõrgem, uuri ise.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Mar8489
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Apr 2019, 09:15

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas Mar8489 »

Soovitan tutvuda betoonitootjate kodulehtedega ning julgesti nendega ka ühendust võtma. Betoonimeister ja Rudus kodulehed on väga informatiivsed erinevate kasutusvaldkondade suhtes. Ka neile helistades saab alati head nõu.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas T25 »

Uurisin natuke netist seda asja ja vaatasin, et välismaal kasutatakse päris palju roostevabast terasest armatuuri. Küsiks, kas keegi siit foorumis ka roostevaba terasarmatuuri kasutanud on. Kas seda võib samamoodi painutada, nagu tavalist armatuuri ja kuidas muidu üldse nake betooniga on.
Sünteetilise kiuga betooni tegelikult välistan, sest järgi mõeldes kui kunagi on vaja seda lammutada, siis ilmselt ohtlikkuselt võrreldav asbestiga või isegi hullem.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas keemik »

Paar nädalat tagasi piikasin vana kogumiskaevu pealt lahti, et saaks ära täita. Armatuur oli betooni sees väga korralik. Ma pakun, et see kogumiskaevu betoon oli valatud mitu aastakümmet tagasi.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas T25 »

Armeeritud betooni eluiga on muidu ca 50 - 100 aastat. Saatuslikuks saab justnimelt armatuur, mis rooste läheb ja siis paisub isegi kuni 4x ja see surub betooni puruks. Käimlakasti tingimused aga oluliselt vististi kiirendavad armatuuri roostetamist. Seetõttu ma tahangi kasutada kauakestvamat armatuuri.
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas praanik »

On olemas ka klaasfiiber armatuur, see peaks sellisesse agressivsemasse keskonda hästi sobima.
mina sain seda puumarketi kaudu, aga maaletooja peaks olema donleon.
painutamisega on selle materjaliga keerulisem lugu, aga peaks saada olema eelpainutatud nurkasid, mina sain ilma nendeta hakkama.
ristu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 97
Liitunud: 05 Dets 2006, 17:10
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 3 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas ristu »

T25 kirjutas: 14 Apr 2019, 22:03 Armeeritud betooni eluiga on muidu ca 50 - 100 aastat. Saatuslikuks saab justnimelt armatuur, mis rooste läheb ja siis paisub isegi kuni 4x ja see surub betooni puruks. Käimlakasti tingimused aga oluliselt vististi kiirendavad armatuuri roostetamist. Seetõttu ma tahangi kasutada kauakestvamat armatuuri.
Tere,
kui pikaks ajaks sa seda peldikut plaanid teha, et 50a väheks jääb?
Tegelikult tagab sarruste vastupidamise korrosioonile õige betoonimargi valik ning piisav sarruste kaitsekiht. Need valitakse vastavalt keskkonnaklassile.
Võid täpsemat info küsida mõne ehitusinseneri käest, konsulteerida betoonimüüjaga või nagu eelpool soovitati on suhteliselt palju infot olemas ka betoonitootjate kodulehtedel.
Lisaks peaksid arvestama olenevalt asukohast ja pinnasetingimustest ka betooni veekindlusega.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas T25 »

kui pikaks ajaks sa seda peldikut plaanid teha, et 50a väheks jääb?
Kui ma midagi teen, siis ma üldiselt tahaks teha nii, et kestab mitu inimpõlve. Tavaarmeeringuga betooni tugevus on kahjuks liiga palju sõltuv paljudest teguritest ning seetõttu raskesti ennustatav. Võibolla laguneb juba 30 aastaga ära. Õnneks ma leidsin nüüd, et roostevaba armatuuri saab kasutada ja ma teengi nii. Nüüd tekkis veel selline küsimus, et mis sidumistraati kasutada roostevaba armatuuri juures, huvitav, kas roostevaba sidumistraati ka kuskilt saab. Ehitusinseneridega ei soovi ühendust võtta, kuna nemad on harjunud stamplahendustega, mis oleks võimalikult odavad, samuti vaevalt et betoonimüüjad sellistele küsimustele vastuseid annaksid. Nemad tahavad lihtsalt oma kaubast lahti saada ning see, mis juhtub 30 aasta pärast, neid enam ei huvita.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 15 Apr 2019, 09:25
kui pikaks ajaks sa seda peldikut plaanid teha, et 50a väheks jääb?
Kui ma midagi teen, siis ma üldiselt tahaks teha nii, et kestab mitu inimpõlve.
Ja kindlasti on tulevikus su lapsed ja lapselapsed vaimustuses kuivpeldikust. Tere tulemast tänapäeva! ;)
T25 kirjutas: 15 Apr 2019, 09:25 Ehitusinseneridega ei soovi ühendust võtta, kuna nemad on harjunud stamplahendustega, mis oleks võimalikult odavad, ...
Ära üldista! Sinu jutt tähendab ainult seda, et sa ei ole õige inseneri poole pöördunud ja oma soovi konkreetselt väljendanud. Kui lähed ikka jutuga, et vajan kuivpeldiku mahuti jaoks selliseid materjale, et 1000 aasta pärast saavad arheoloogid selle üles kaevata ja mõistatada, et mille kuradi jaoks ehitati 21 sajandil nii kapitaalseid kuivpeldikuid.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ma armastan ka asju pigem Harju keskmisest korralikumalt teha, aga isegi mulle tundub (vabandust) peldiku lampkasti armatuuri roostevabast terasest tegemine sääse tulisatmisena õhutõrje suurtükist.
PS Lapselapsed ei jõua sind ära kiruda, kui seda ükskord lammutama hakkavad. Olen ise umbes sarnase probleemiga hädas.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas T25 »

Ja kindlasti on tulevikus su lapsed ja lapselapsed vaimustuses kuivpeldikust. Tere tulemast tänapäeva!
Aga roheline mõtteviis? Kuivpeldik on tuleviku teema neis riikides , kus puhta veega on probleeme. Eestis jah ei ole see teemaks, aga netist lugesin veel, et septikus hulbitsev ollus ollus pidi tuhandeid kordi rohkem toksilisi baktereid sisaldama. Maamaja asub ka veel järve ääres , nii et septiku paigaldamine oleks ilmselt isegi seadusega vastuolus.
Ära üldista! Sinu jutt tähendab ainult seda, et sa ei ole õige inseneri poole pöördunud ja oma soovi konkreetselt väljendanud. Kui lähed ikka jutuga, et vajan kuivpeldiku mahuti jaoks selliseid materjale, et 1000 aasta pärast saavad arheoloogid selle üles kaevata ja mõistatada, et mille kuradi jaoks ehitati 21 sajandil nii kapitaalseid kuivpeldikuid.
See läheb ka tegelikult rohelise mõtteviisi alla. 1000 aasta jooksul 1 peldik ehitada on odavam, kui 100 aasta kaupa 10 peldikult ehitada. Minu arvates nagu tasuks roostevabasse armatuuri investeerida suurem summa küll.
Suuremate ehitiste puhul pidi armatuuri osakaal kogu ehitises maksumusest olema 1 -2% kandis. Tegelikult enda jaoks ehitades , kui nii edasi mõelda, siis tavaarmatuuri kasutamine on lauslollus.
Ma armastan ka asju pigem Harju keskmisest korralikumalt teha, aga isegi mulle tundub (vabandust) peldiku lampkasti armatuuri roostevabast terasest tegemine sääse tulisatmisena õhutõrje suurtükist.
PS Lapselapsed ei jõua sind ära kiruda, kui seda ükskord lammutama hakkavad. Olen ise umbes sarnase probleemiga hädas.
Miks nad peaksid seda lammutama hakkama. Nad peaksid just õnnelikud olema, et ei pea ise seda uuesti ehitama hakkama. See peldik tuleb majast oma 40 m kaugusele võssa peitu.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas ping »

Kuivpeldiku tehnoloogiad on arenenud ja arenevad viimasel ajal ning saadaval on erinevaid loodussõbralikke lahendusi.
Juba on olemas ka selliseid, mida võib suisa tuppa panna.

Kui on tõsine tahtmine maa sisse "kullakamber" rajada, siis võiks kasutada valmisolevaid kogumismahuteid, neid on erinevas mõõdus nii plastist kui ka betoonist.
Pehme pinnase ja kõrge pinnavee puhul peab arvestama, et kast "maa sisse ei upuks" või kevadise suurveega maa seest välja ei kerkiks.
"Kullakambri" asukoha valikul peab arvestama, et selle tühjendamiseks peab olema ka korralik tee selle juurde, et 25tonnise kaaluga tühjendusauto saaks mahuti juurde sõita.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas T25 »

ping kirjutas: 16 Apr 2019, 08:57
Kui on tõsine tahtmine maa sisse "kullakamber" rajada, siis võiks kasutada valmisolevaid kogumismahuteid, neid on erinevas mõõdus nii plastist kui ka betoonist.
Pehme pinnase ja kõrge pinnavee puhul peab arvestama, et kast "maa sisse ei upuks" või kevadise suurveega maa seest välja ei kerkiks.
"Kullakambri" asukoha valikul peab arvestama, et selle tühjendamiseks peab olema ka korralik tee selle juurde, et 25tonnise kaaluga tühjendusauto saaks mahuti juurde sõita.
:hello:
Ma teen enam vähem selle juhise järgi.
http://www.clean-water-for-laymen.com/c ... oilet.html

Ei usu, et valmiskujul sellise põhimõttega müügil oleks. Sellisel ei ole vaja suurt autot mahutit tühjendama, vaid ootad ära, kui kraam komposteerub ja siis vead kasvõi käsikäruga põllule väetiseks. Ja see kraam on tõepoolest tulevikus kulla hinnaga, kuna huumusekiht, mille pinnalt toidu tootmine toimub ja tänu millele kaasaegne tsivilisatsioon üldse võimalik on, tänu intensiivspõllumajandusele iga aastaga kiiresti väheneb. Huumuskiht kaob praeguse kasutuse tagarjärjel 100 korda kiiremini kui tema juurde kasvada jõuab. Teadlased juba hoiatavad, et 40 aasta pärast lõigatakse viimane vili, kui samamoodi asjad jätkuvad. Huumuse loodulik juurdekasv on väga aeglane, 1000 aasta jooksul umbes 2,5 cm.

Tegelikult minu jaoks see rohelisuse teema ei ole oluline, see on niisama kõrvalepõikeks neile, kelle jaoks tundub ulme, kui keegi üritab natuke kaugemale vaadata, kui 30 aastat. Minu jaoks on oluline vastupidavus ja enda jaoks ehitades ma tahan teha nii, et 30 aasta pärast ei peaks ümber tegema hakkama. Toon väga lihtsa näite, linnamaja, kus ma elan, keldrilagi on ehitatud betoonist, mille sisse on uputatud raudteerelsid. Igal juhul on need relsid juba altpoolt näha, võimalik, et juba ehitusajal ei jäetudki sinna piisavat kaitsekihti, kuid nüüd on olukord selline , et nende rellsside alt koorub roostes metalli. Tegelikult peaks selle lae lahti lõhkuma ja uuesti valama. Kõrvalhoonel keldrit ei ole, aga vundamendi olukord on väga nutune, pragunenud jne. Eks omal ajal ei olnud korralikku betooni saada ja segati ise käepärastest vahenditest kokku. Hoone vajab põhimõtteliselt lammutamist ja uuesti ehitamist. Ja kõik see vähem kui sajandiga. Ja siis võtame vana -Rooma ehitised, mis mitutuhat aastat tagasi ehitati ja tänapäevani püsti seisavad ning osad seejuures veel väga heas seisukorras.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas aero »

Sellisel privaatsel asutusel, majast eemal, on oma plussid ja miinused. Väikest last sinna üksi, pimedas ei saada. Artiklis on põhjalikud juhised massiivse betoonkäraka ehitamiseks. Aga nii sisu kui vormistus on nagu eelmisest sajandist :(. Ameerika lahke abi arengumaadele? Üks oluline põhiprintsiip on seal valesti - paks ja vedel kogutakse koos. See on põhimõtteliselt vale! Tulemuseks on korralik ammoniaagi lebra, mida pead hakkama mingi keemiaga neutraliseerima või ventika vilinal tuulutama. Toon sealt ühe lause: "With careful maintenance, a properly constructed compost toilet can last 10-20 years or more." No anna andeks, hullult ehitamist, betoneerimist, müüriladumist - mille nimel? Kindlasti on sul oma ajaga midagi asjalikumat teha kui selline monument. Skandinaavias tehakse sama funktsionaalsusega (tegelikult palju parem!) rajatis valmis kordades (kui mitte suurusjärgu võrra) väiksema materjalikulu ja töömahuga kui see jänkide "leiutis".

Miks koguda paks ja vedel eraldi:
https://maakodu.delfi.ee/news/maakodu/k ... d=31870761

Õnnetul kommunismi ajal ehitati väga paljud asjad valesti, varastati kust vähegi andis jne. See ei tähenda, et täna ehitades pead teise äärmusse minema ja kõigega üle dimensioneerima.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kui see käimla ei ole mõeldud majutus- või toitlustusasutuse tarbeks, vaid oma pere suvemaja juurde, kus on enam-vähem kuiv ja liivane pinnas, kaevaks mina lihtsalt augu maasse selle majakese alla.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas T25 »

Küülaline kirjutas: 16 Apr 2019, 13:26 Kui see käimla ei ole mõeldud majutus- või toitlustusasutuse tarbeks, vaid oma pere suvemaja juurde, kus on enam-vähem kuiv ja liivane pinnas, kaevaks mina lihtsalt augu maasse selle majakese alla.
On mul juba selliseid mitu tükki , no nende viga on see, et ajapikku saavad täis ja siis jälle uut auku vaja kaevata ja edasi lohistada. Vaikselt viskab kopa ette selline tegevus.
Üks oluline põhiprintsiip on seal valesti - paks ja vedel kogutakse koos. See on põhimõtteliselt vale! Tulemuseks on korralik ammoniaagi lebra, mida pead hakkama mingi keemiaga neutraliseerima või ventika vilinal tuulutama
See on teooria, aga praktikas ma ei usu, et see rolli mängib, kui visata saepuru vms iga kord peale. Paksu ja vedela eemaldamine läheb juba liiga "high-tech"iks kätte ära ja mulle selline asi ei meeldi. Kõik peab olema võimalikult lihtne ja lollikindel.
Toon sealt ühe lause: "With careful maintenance, a properly constructed compost toilet can last 10-20 years or more." No anna andeks, hullult ehitamist, betoneerimist, müüriladumist - mille nimel? Kindlasti on sul oma ajaga midagi asjalikumat teha kui selline monument.
See on liialt pessimistlik prognoos, ma usun, et isegi tavaarmeeringuga peab oma 30 aastat vastu küll.

Aga selle teema võib nüüd lukku lüüa, ma netist leidsin juba, et roostevaba armatuuri saab kasutada ja leidsin isegi ühe koha, kes müüb roostevaba sidumistraati.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 16 Apr 2019, 10:22 ... ei ole vaja suurt autot mahutit tühjendama, vaid ootad ära, kui kraam komposteerub ja siis vead kasvõi käsikäruga põllule väetiseks.
Olen näinud igatsugu variante kuivpeldikuid alates küüni taha võssa kaevatud august, augule toed peale, kuivkempsu pott peale istutatud ja koormakattest seinad ümber. See oli ajutine pulmavariant. Pärast pulmi aeti küünitaguse võsapeldiku auk uuesti mulda täis ja elu läks edasi. ;) Maamaja juures on iidamast-aadamast ajast tehtud betoonist kogumiskast. Hoolimata tuulutusest suvel ikka haiseb parasjagu. Kõikse vahvam kuivkäimla oli veidi kõrgemaks(ca 1m) ehitatud, ukse juurde viis trepp, sees oli kuivkäimla pott, kõrval seisis kilekott turbaga ja kühvel kõrval. Ei oska öelda kui suur oli tagant tühjendatav mahuti, aga oma 100-150l võiks ikka olla. Selle täie turbasegust sitta jõuaks ka üks mees käruplatele tõsta ja kuhugi krundinurka kompesteeruma panna. Kuivpeldikute spetsiifilist haisu selles käimlas ma ei tundnud.
T25 kirjutas: 16 Apr 2019, 10:22 Teadlased juba hoiatavad, et 40 aasta pärast lõigatakse viimane vili, kui samamoodi asjad jätkuvad. Huumuse loodulik juurdekasv on väga aeglane, 1000 aasta jooksul umbes 2,5 cm.
See jutt on küll lapiku Maa pooldajate moodi. Mis nüüd 40aasta pärast siis saab? Ja veganite poolt tahetakse kogu planeedi Maa rahvastik üle viia taimetoidule. Vastuolu ei teki vilja alla mineva maa ja huumuse juurdekasvu vahel?
T25 kirjutas: 16 Apr 2019, 10:22 Ja siis võtame vana -Rooma ehitised, mis mitutuhat aastat tagasi ehitati ja tänapäevani püsti seisavad ning osad seejuures veel väga heas seisukorras.
Ära aja pada! Rooma-aegsetest ehitistest on järgi varemed, needki restaureeritud, et ikka oleks midagi vaadata ja nendes mitmetuhande aasta vanustes Rooma-aegsetes ehitistes ei ela tänapäeval mitte kedagi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas T25 »

See jutt on küll lapiku Maa pooldajate moodi. Mis nüüd 40aasta pärast siis saab? Ja veganite poolt tahetakse kogu planeedi Maa rahvastik üle viia taimetoidule. Vastuolu ei teki vilja alla mineva maa ja huumuse juurdekasvu vahel?
https://www.scientificamerican.com/arti ... continues/
Generating three centimeters of top soil takes 1,000 years, and if current rates of degradation continue all of the world's top soil could be gone within 60 years, a senior UN official said
See ei ole lapiku maa jutt, pigem on lapiku maa pooldajad hoopis need, kes mõtlevad, et maad võid kurnata kui palju tahad ja kõik on ilus kena igavesti. Tegelikult see aga nii ei ole, kui talupojatarkusega asja üle järele mõelda.
Kõik vanad tsivilisatsioonid kukkusid lihtlabaselt selle tõttu kokku, et maapind , millel elati , kurnati niivõrd ära, et enam vilja ei kandnud. Ja nüüd juhtub täpselt sama asi ka meie tsivilisatsiooniga, väetised vaid lükkavad seda kollapsit natuke edasi, kuid sellest ei ole kasu enam siis, kui mulla kiht on hõõrutud nii õhukeseks, et taim seal lihtsalt füüsiliselt enam võimeline kasvama ei ole. Nii lihtne see tegelikult ongi. Kõike seda hoiatas ette juba suhteliselt ammusel ajal Thomas Malthus( 13 February 1766 – 23 December 1834), siis , kui inimkonnal hakkas äkki väga hästi minema ja elukvaliteet muudkui aga tõusis koos üldise rahvaarvuga. Veganluse koha pealt niipalju, et see on inimesele kahjulik, kuna b12 vitamiini pole taimetoidus üldse ning näiteks gorillad saavad b12 kätte juhuslikult maapinnast omaenda väljaheiteid süües koos mõne taime vms koos. Nimelt b12 vitamiini toodab organism seedekulgla liiga tagumises otsas, nii et seda organism enam ise ei omasta , kuid väljutab selle koos väljaheitega. Mina igatahes kavatsen liha iga päev edasi süüa, sest ilma lihata ma ei kujuta oma elu üldse ettegi. Ma pigem loobuksin isiklikust autost vms , aga liha pean ma iga päev saama vähemalt pool kilo.

Ära aja pada! Rooma-aegsetest ehitistest on järgi varemed, needki restaureeritud, et ikka oleks midagi vaadata ja nendes mitmetuhande aasta vanustes Rooma-aegsetes ehitistes ei ela tänapäeval mitte kedagi.
https://www.quora.com/How-old-is-the-colosseum

Colosseum is 1938 years old

Ma ei hakka praegu rohkem netist otsima, kuid kindlasti leiaks palju materjali vanade ehitiste kohta , mis siiani säilinud. Niipalju, kui ma netist materjali olen otsinud nende kohta, siis betooni koostis oli neil teistsugune ja ka ei kasutatud armatuuri, mis betooni väga kiiresti puruks pressib. Nii et siin on, mille üle mõelda.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 16 Apr 2019, 22:37 Mina igatahes kavatsen liha iga päev edasi süüa, sest ilma lihata ma ei kujuta oma elu üldse ettegi. Ma pigem loobuksin isiklikust autost vms , aga liha pean ma iga päev saama vähemalt pool kilo.
Peaks selle sinu öeldu mõnesse veganite foorumisse sokutama. Las loevad, milline eriline kaudne mõrtsukas ja kasvuhoonegaaside tekitaja sa oled. ;) Veganid nuhivad IP-aadressi järgi välja, kus sa elad ja hakkavad iga kolmapäev su maja ees protestiaktsioone korraldama seni kuni oled läinud üle täielikule taimetoidule ja oma seedekulgla korrashoidmiseks sulle nii vajalikke B12 vitamiine hakkad ostama lähimast apteegist. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas rokikas »

T25 kirjutas: 16 Apr 2019, 22:37 Colosseum is 1938 years old

Ma ei hakka praegu rohkem netist otsima, kuid kindlasti leiaks palju materjali vanade ehitiste kohta , mis siiani säilinud. Niipalju, kui ma netist materjali olen otsinud nende kohta, siis betooni koostis oli neil teistsugune ja ka ei kasutatud armatuuri, mis betooni väga kiiresti puruks pressib. Nii et siin on, mille üle mõelda.
Mõtlemine võib vahest kasuks tulle tõesti. Aga ei pruugi.
qL0BB2PRY7k
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas T25 »

rokikas kirjutas: 17 Apr 2019, 08:46
T25 kirjutas: 16 Apr 2019, 22:37 Colosseum is 1938 years old

Ma ei hakka praegu rohkem netist otsima, kuid kindlasti leiaks palju materjali vanade ehitiste kohta , mis siiani säilinud. Niipalju, kui ma netist materjali olen otsinud nende kohta, siis betooni koostis oli neil teistsugune ja ka ei kasutatud armatuuri, mis betooni väga kiiresti puruks pressib. Nii et siin on, mille üle mõelda.
Mõtlemine võib vahest kasuks tulle tõesti. Aga ei pruugi.
qL0BB2PRY7k
Ega muud lahendust ei olegi, kui kasutada roostevaba terast, epoksiidiga kaitstud terast vms. Leidsin roostevaba terase müüja:
https://metallikeskus.ee/tootekategoori ... -armatuur/

Kuid uurisin natuke edasi:

https://www.reliance-foundry.com/blog/3 ... steel#gref

Tuleb välja , et AISI 304 tüüpi roostevaba teras ei sisalda molübdeeniumi ja see pidi tähendma, et tema vastupidavus sooladele ei ole piisav. Aga uriin justnimelt sisaldab ju soolasid jms korrodeeruvaid aineid. Seega peaks hoopis kasutama AISI 316 terast.
Peaks selle sinu öeldu mõnesse veganite foorumisse sokutama. Las loevad, milline eriline kaudne mõrtsukas ja kasvuhoonegaaside tekitaja sa oled. ;) Veganid nuhivad IP-aadressi järgi välja, kus sa elad ja hakkavad iga kolmapäev su maja ees protestiaktsioone korraldama seni kuni oled läinud üle täielikule taimetoidule ja oma seedekulgla korrashoidmiseks sulle nii vajalikke B12 vitamiine hakkad ostama lähimast apteegist. ;)
Veganitega pole mõtet vaielda, küll reaalsus neile lõpuks ise kohale jõuab, kui haiglas kanüüli kaudu vajalikke toitaineid neile sissa vaja pumbata on. Muideks mõnes riigis on lausa kaalutud veganluse propageerimise kriminaliseerimist, kuna esines surmajuhtumeid imikutega, keda emapiima asemel püreestatud taimetoiduga üritati toita. See läheks väga pikaks, kui ma hakkaksin siin kirjutama, kui kahjulik tegelikult üldse taimetoit on , seega ma panen lihtsalt kirja mõned märksõnad, et kui huvi on , siis võib seda ise edasi uurida. Põhiline asi on selles, et taim on samamoodi elusorganism, ning üritab ennast kaitsta, kuid ta ei saa eest ära joosta, erinevalt loomadest ning selleks kasutab ta hoopis teistsugust võtet, ehk tema koostises on antitoitained nt gluteen jms , mis on põhimõtteliselt looduslikud pestitsiidid. Ehk siin on ka põhjus, miks inimestel niipalju esineb igasugu allergiaid jms asju, mis tegelikult saavad alguse toidulauast. Taimetoitu süües lihtsalt inimene mürgitab ennast vaikselt looduslike pestitsiididega. Teine asi, alati on räägitud, kui olulised on kiudained taimses toidud, kuid ka see on tegelikult lausvale. See vale sai alguse sellisest mehest nagu John Harvey Kellogg, kelle nimelisi helbeid ka täna poes müügil on. Nimelt see mees oli arst , kes ülistas tsölibaati ning eriti kahjulikuks pidas ta masturbeerimist ning kuna liha söömine põhjustab üldiselt testosterooni ja üldise liibido tõusu, siis oli ta täielik lihatoidu vastane. Helbed oligi üks osa tema "raviprotseduurist", kus nood siis pidid "puhastama" organismi kahjulikest jäätmetest ja nii siis pidid inimesed oma tungid kontrolli alla saama. Tegelikkuses võibolla helveste söömisest saadud kõhuvalu kaotaski mõnel noorel poisil igasuguse isu masturbeerida. Talunikel on vaja lihtsalt üks osa väheväärtuslikust p..st maha müüa ja selleks leiutatigi müüt kiudainete kasulikkusest. Mis aga tegelikult kiudainete puhul kahjulik on , on see, et kiudained esiteks ei ole seeditavad, nad ei anna mitte midagi. Kuid hullem asi on see, et nad põhjustavad ummistusi ning siit ka tulevad kõhuvalud, gaasid , raskused ekskremeerimisel jne. Kui inimene istub pool tundi peldikus, siis see on esimene märk sellest, et liiga palju kiudaineid on söödud. Kui pidevalt selline kare kiuline materjal mööda seedekulglat läbi raskuste edasi liigub, siis mõelge ise, mis juhtub soolestiku seintega, kus toimub toidu lagundamine ja toitainete imendumine. See õrn kude saab kahjustatud ning toimub armistumine ning toitainete imendumine väheneb.

http://mentalfloss.com/article/32042/co ... on-crusade
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas T25 »

Teemasse ka natuke, kuigi see on rohkem "ise küsin ,ise vastan" tüüpi teemaks kujunenud.

https://www.youtube.com/watch?v=FrFcGx_UPow

Ehitati see aastal 1937-1941 ning selle sammastes kasutati roostevaba armatuuri, mis pragusel ajal vastab tüübile AISI 304. Võlvid on ehitatud masiivsest ilma armeeriguta betoonist. Kuni tänapäevani on see sild visuaalselt täiesti normaalses korras ning kohtades, kust on näha armatuuri, siis ka armatuur on säilinud praktiliselt roosteta. Analüüsid siiski näitavad, et klroriidide kontsentratsioon on tõusnud betoonis nii kõrgeks, et tõenäoliselt hakkab roostevaba armatuur tulevikus siiski juba aktiivselt roostetama.
Võrdluseks, 1972 ehitati sinna kõrvale paralleelne sild, kus kasutati tavaarmatuuri ja 11 aastat hiljem oli see juba kasutuskõlbmatu. Videost 0:18 on näha ka sellest maha jäänud varemeid.
AISI 304 peetakse klass 1 armatuuriks, ehk siis eluiga kuni 100 aastat
AISI 316 klass 2 armatuuriks, eluiga juba 200-300 aastat.
On veel ka klass 3 armatuure, kuid neid ma väga ei ole uurinud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 18 Apr 2019, 22:10 Teemasse ka natuke, kuigi see on rohkem "ise küsin ,ise vastan" tüüpi teemaks kujunenud.

https://www.youtube.com/watch?v=FrFcGx_UPow
Kulla T25, kas sa ikka ise aru saad, mida võrdled? 1m3-st sita kogumispütti, mida kavatsed ehitada, hakata võrdlema suure sillaga! See sinu toodud näide ei kannata isegi võrdlust meesterahva nisanäpp vs 7(seitse)100mg Viagra tabletti söönud meesterahva suguliikmega. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas T25 »

Urmas kirjutas: 18 Apr 2019, 23:33
T25 kirjutas: 18 Apr 2019, 22:10 Teemasse ka natuke, kuigi see on rohkem "ise küsin ,ise vastan" tüüpi teemaks kujunenud.
Kulla T25, kas sa ikka ise aru saad, mida võrdled? 1m3-st sita kogumispütti võrrelda suure sillaga! See sinu toodud näide ei kannata isegi võrdlust nisanäpust meesterahva vs 7(seitse)100mg Viagra tabletti söönud meesterahva suguliikmega. ;)
Ma ei saa aru, kust sa võtsid justkui ma võrdleks oma peldikuehitust selle sillaehitusega.See video oli ju selgelt välja toodud sellepärast, et paljud siin ei usu, kui kehvasti tegelikkuses tavaarmatuur vastu peab ning nüüd ,palun väga, tõin kandikul ette reaalsuse. Palju sõltub jah ehituskvaliteedist, betooni vesitsement tegurist, kaitsekihist jne jne. Kõike seda on aga raske kontrollida, kui juba betoon armatuurile on selga valatud ja ära silutud. Omanik aga hakkab probleemidega maadlema juba 30 aasta pärast. Ja ma ei pea siinkohal jällegi silmas oma peldikut, vaid laiemalt.
Vasta