Lae betoonpaneeli puuritud aukude täitmine

T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Lae betoonpaneeli puuritud aukude täitmine

Lugemata postitus Postitas T25 »

Küsimus järgmine, millega on kõige parem täita betoonpaneelist lae sisse puuritud auke( ca 4-5 mm läbimööduga). Elektrik pani juhtme hoidikud kõhutunde järgi lakke ning armatuuri peileriga vaadates selgus, et osad augud oleks otse kui armatuuri sisse lastud. Ma loodan, et puur läks siiski mööda ja tõstan hoidiku lihtsalt natuke teise koha peale ümber ja olemasolevad augud täidaks uuesti ära. On kellelgi kogemust , kas neid auke saab korralikult täis plommida ja mis toode oleks selleks sobiv.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Lae betoonpaneeli puuritud aukude täitmine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Miks neid üleüldse täitma peab ?
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Lae betoonpaneeli puuritud aukude täitmine

Lugemata postitus Postitas T25 »

dumbuser kirjutas: 14 Juun 2019, 01:06 Miks neid üleüldse täitma peab ?
Armatuuri kaitsekiht. Tegelikult ma ei teagi, kas seal on armatuurvarras või tross. Trossi korral on vist olukord katastroofilisem, kui puuriga pihta minna.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lae betoonpaneeli puuritud aukude täitmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 14 Juun 2019, 01:59 Armatuuri kaitsekiht. Tegelikult ma ei teagi, kas seal on armatuurvarras või tross. Trossi korral on vist olukord katastroofilisem, kui puuriga pihta minna.
Sa mõtled natuke üle.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Lae betoonpaneeli puuritud aukude täitmine

Lugemata postitus Postitas T25 »

Urmas kirjutas: 14 Juun 2019, 05:52
T25 kirjutas: 14 Juun 2019, 01:59 Armatuuri kaitsekiht. Tegelikult ma ei teagi, kas seal on armatuurvarras või tross. Trossi korral on vist olukord katastroofilisem, kui puuriga pihta minna.
Sa mõtled natuke üle.
Mõtle kui lihtne on puuriga tross või armatuur läbi lasta. Ning paneelil on neid tükki kuus. 2- 3 valesti puuritud auku ja ongi pool paneeli armeeringust kadunud. Paneel on 6m pikk ja isegi kui ühes otsas läks õnneks, siis keskel või teises otsas võib aga minna mitte . Ma ei tea, palju ripplae ehitamiseks auke puuritakse, kuid kõhutunde järgi puurides on oht suur armatuurile pihta saada.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Lae betoonpaneeli puuritud aukude täitmine

Lugemata postitus Postitas ping »

Paneeli puuritakse betoonipuuriga ja löögiga.
Kivipuur ja löök ei ole metalli puurimiseks sobivad vahendid, ehk selline kooslus ei puuri metalli ilma eriliselt vaeva nägemata.
See on kohe tunda kui armatur vastu tuleb ja kogenud puurija sellesse kohta edasi ei puuri.
Kasuta kandurite riputamiseks 6mm betoonikruve, nendele piisab 5mm läbimõõduga ja 25mm sügavusega (ei ulatu armatuurini) avast.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Lae betoonpaneeli puuritud aukude täitmine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

T25 kirjutas: 14 Juun 2019, 09:22lihtne on puuriga tross või armatuur läbi lasta
Ei ole see nii lihtne midagi, kui betoonipuur läheb vastu armatuuri on see ju kohe tunda ja ei puuri enam sugugi.
Kui tahad ikkagi samasse kohta auku saada, tuleb vahetada metallipuuri vastu ja siis saab edasi puurida.
EDIT:
No näed, mitu sama arvamust, nende poolt, kes ise seda tööd on teinud.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Lae betoonpaneeli puuritud aukude täitmine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

T25 kirjutas: 14 Juun 2019, 01:59
dumbuser kirjutas: 14 Juun 2019, 01:06 Miks neid üleüldse täitma peab ?
Armatuuri kaitsekiht. Tegelikult ma ei teagi, kas seal on armatuurvarras või tross. Trossi korral on vist olukord katastroofilisem, kui puuriga pihta minna.
Vaheta paneel välja.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Lae betoonpaneeli puuritud aukude täitmine

Lugemata postitus Postitas T25 »

dumbuser kirjutas: 14 Juun 2019, 11:35
T25 kirjutas: 14 Juun 2019, 01:59
dumbuser kirjutas: 14 Juun 2019, 01:06 Miks neid üleüldse täitma peab ?
Armatuuri kaitsekiht. Tegelikult ma ei teagi, kas seal on armatuurvarras või tross. Trossi korral on vist olukord katastroofilisem, kui puuriga pihta minna.
Vaheta paneel välja.
Jälle trollid. Teema on tegelikult tõsine. Mida mina teha saan, eesti ehitustava on selline , et kõigepealt puruks ja siis pool pööret tagasi. Hoiame aga kokku momentvõtme pealt. Kokkuvõttes see suur sendiveeretamine kuskilt otsast maksab ringiga kätte.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Lae betoonpaneeli puuritud aukude täitmine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ise sa seda kino teed, miks siis mitte kaasa elada ? Jah teema on väga väga tõsine, eriti peale seda kui sa tuled tõsimeeli seletama kui lihtne on betooni sees armatuuri või trossi katki puurida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lae betoonpaneeli puuritud aukude täitmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 14 Juun 2019, 09:22 Mõtle kui lihtne on puuriga tross või armatuur läbi lasta.
Ma isegi ei hakka sellisele jaburusele mõtlema, sest ma tean omast käest, et see on praktiliselt võimatu. Enne läheb kõvasulam otsaga puur kuumaks ja katki. Nagu sinu skänneri teemast selgus, ei ole sa vist lööktrelli elu sees peos hoidnud ja betoonlakke auke puurinud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Lae betoonpaneeli puuritud aukude täitmine

Lugemata postitus Postitas T25 »

Urmas kirjutas: 14 Juun 2019, 16:34
T25 kirjutas: 14 Juun 2019, 09:22 Mõtle kui lihtne on puuriga tross või armatuur läbi lasta.
Ma isegi ei hakka sellisele jaburusele mõtlema, sest ma tean omast käest, et see on praktiliselt võimatu. Enne läheb kõvasulam otsaga puur kuumaks ja katki. Nagu sinu skänneri teemast selgus, ei ole sa vist lööktrelli elu sees peos hoidnud ja betoonlakke auke puurinud.
Hea teada, et asi siis nii võimatu on. Ma tõesti ei ole selle koha pealt praktikas kogenud, kuid vaadates , kui lihtsalt lööktrell betooni nosib, siis tahes tahtmata tekkis kartus, et nii võib armatuuri ka vigastada. Igal juhul ma võtsin rendist skänneri ja joonin armatuuri asukohad välja, et töömees saaks ilma jamata augud sisse lasta. Siis on omalt poolt kõik tehtud, mis võimalik.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Lae betoonpaneeli puuritud aukude täitmine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Armatuuri katkipuurimine ei ole võimatu aga betoonipuuriga võtab see ikka mõnusalt aega. Ehk siis kogemata ei saa seda armatuuri puruks teha. Näiteks 6mm betoonipuuriga mis on SDS otsaga ja tavalise käeshoitava trelli küljes läheb ikka päris mitu minutit ära, et 8mm armatuurist läbi astuda. Sõltub puurist. Trossi puurida pole proovinud aga tõenäoliselt on see kordades vaevalisem tegevus. Kui aga näiteks teemantfreesiga mingit vagu saagida siis võib küll juhtuda, et lased kogemata armatuuri katki. Aga võta ükskord ometi mõni tööriist päris oma kätte ja kasuta seda sihipäraselt. Näiteks vasakukäeliste kruvikeeraja.
Vasta