robotniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Herizon kirjutas: 17 Juul 2019, 20:12 ... või palgata ekspert olukorda aasima.
Herizon tundub olevat omas valdkonnas asjalik, kuid tsiteeritud lause osas tekkis mul küsimus, et millisest riigist peaks palkama SÕLTUMATU eksperdi aasima/kaasama? :scratch: ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Urmas kirjutas: 18 Juul 2019, 00:04
Herizon kirjutas: 17 Juul 2019, 20:12 ... või palgata ekspert olukorda aasima.
Herizon tundub olevat omas valdkonnas asjalik, kuid tsiteeritud lause osas tekkis mul küsimus, et millisest riigist peaks palkama SÕLTUMATU eksperdi aasima/kaasama? :scratch: ;)
Usun, et iga mats, kes tegeleb igapäevaselt elektriinseneeriaga ja kirjutab suuremal või vähemalt määral ka kõrgkoodi (näiteks C, C++, Java, Javascript, Python) oskab igat robotniiduki probleemi asjakohaselt lahendada. Kõrgharidus on seejuures soovitatav, kuid mitte nõutav. Üha rohkem masina- ja tehnikaparki digitaliseerub ja algoritmistub ning enam ei piisa nõuka-aegse masinisti kutsetunnistusest. Kui robotniiduki ekspert ei oska kirjutada kõrgkoodi, siis on väga suur kahtlus, et ka robotniiduki algoritmist ei pruugita korrektselt aru saada ja kliendile ei suudeta pakkuda kvaliteetset teenust.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

maho kirjutas: 17 Juul 2019, 08:46 kumba valida: HUSQVARNA AUTOMOWER 430X vs Ambrogio L250i ELITE (näitajatel suhteliselt võrdsed).
Husqvarna teada-tuntud ja usaldusväärne, samas tunduvad mõned Ambrogio lahendused paremad: rattad, konstruktisoon, stop-nupp, dokita talvine laadimine jne.
Herizoni lingitud videos tüüp jahvatas tagaratastest oma 5 minutit. Tõestas veenvalt, et Amrogio, tänu oma pehmetele veoratastele, oleks edukam nt kõval pinnal raske koorma sikutamises. Kuidas see muru niitmisega seondub? Kellelgi, kusagil võivad ju tõesti olla murulappide vahel betoonist 25° kallakud... Märjal, järsemal murukallakul ma Ambrogio rehvimustrile väga ei panustaks. Muru tallamises tundub Ambrogio küll kindel võitja olevat 8).

Ambrogio esirataste "vedrustus" võib pluss olla, mingis olukorras. Väga konarlikul murul? Ambrogio niidulaius vs kere mõõdud tundub mõnusalt kompaktne. Tundub, et Ambrogio omanik peab terrassi servas vähem muru trimmerdama kui Husqy omanik.

Stopp-nupp, äkki seletad teistele ka - mille poolest see Ambrogiol parem on? Näen, et see on väike ja must. Kas see ongi pluss (väiksem plastikulu)? 8) Vähemalt Husqy-l läheb seda nuppu vaja erandolukordades. Võõrad inimesed-lapsed-koduloomad külas jne. Minu arust pagana hea kui see on suur ja oranž. Kui peaks tekkima potentsiaalne ohuolukord, saab ka võõras kohe aru - kuhu vajutada. Ilma stoppi vajutamata menüüsse ei pääse - väga mõistlik loogika Husqyl.
Herizon kirjutas: 17 Juul 2019, 20:12 Ambrogio/Stiga eelised Automoweri ees:
Laiemad, parema veo- ja kandevõimekusega tagumised ja eesmised rattad
Puutetundlik ekraan
Efektiivsem lõikesüsteem
Vihmaandur
Dokita talvine laadimine
Ambrogio rattad on igati suuremad ja asjalikumad aga kui palju see niitmist mõjutab ... tasasel murul ilmselt mitte. Või kui, siis Ambrogio tallab rohkem.
Puuteekraan iseenesest minu jaoks pluss ei ole. Koos sobiva kasutajaliidesega võib isegi olla.
Efektiivsem lõikamine - pead silmas, et murule jäetud mänguasjad ja kastmisvoolikud jahvatab Ambrogio palju efektiivsemalt tükkideks? :). Muide Husqvarna ökonoomsus (väiksem energiakulu m2 kohta) peaks tulenema justnimelt sellest, et väikese massiga, teravad terad ei vaja nii suurt pöörlemissagedust kui suuremad-raskemad terad.
Kas vihmaandur on tegelikult vajalik? Miks?
Laadimine dokita - kuidas Husqvarna aku pinget mõõta talvel? Laadimisklemmidelt?
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Paljudel on konarlik muru: hiljaaegu vahetas üks mu tuttav 450X'i 435X AWD vastu välja, sest 450X jäi pidevalt koerte poolt kaabitud lohkudesse kinni. Endal jääb 430X aeg-ajalt kinni lohkudesse, mida pole tahetud tasandada, seda eriti siis kui muldkeha on läbivettinud. Olukorda võib olla võimalik parandada haarduvust parandava komplektiga, kuid need võiksid olla juba standardvarustuses. Insenertehniliselt ei tohiks robotniiduk mitte ühessegi lohku kinni jääda, kui niiduorgan lohu servi niitmisel ei puuduta. Kahjuks see ei vasta enamike standardvarustusega Automowerite puhul tõele. Kuna Ambrogio veorataste kontaktpind maapinnaga on oluliselt suurem kui Automoweril, siis vähemalt teoreetiliselt kinnijäämise tõenäosus on väiksem ja seepärast hetkel tundub, et Ambrogio veermik on parem.

Efektiivsem lõikesüsteem - Ambrogio jäiga tera kontaktpind muruga on oluliselt suurem, kui Automoweri kolmel lendteral. Kui mõlemad niiduorganid pöörlevad sama kiiresti ja robotniidukid liiguvad identse kiirusega, siis Ambrogio niidutulemus niiduajakonstandis on parem. Seda eriti olukorras, kus muru on tihe, pulstunud ja keskmisest kõrgem (10 cm+), sest jäigal teral ei ole võimalik end niidupeasse ära peita, kui takistus terale läheb liiga suureks. Automoweri lendterad loodi ohutuse ja robotniiduki võlli ning niiduorgani tervena hoidmise seisukohast.

Kui kasutajal on täisautonoomne süsteem, siis vihmaandur on vajalik niiduefektiivsuse (robotniiduki alla hakkab kogunema märg rohi ja robotniiduk läheb oluliselt raskemaks) ning puhastamise seisukohast.

Automoweril on teatud menüüd peidetud, kust on võimalik kontrollida, analüüsida ja kalibreerida robotniiduki erinevaid elemente (k.a akupanga pinget).
Üks menüü avaneb siis, kui numbriklahvi 0 hoida mõned sekundid peaaknas all.
Teine, tööriista ikoon ja selle avamisel menüü tekib ajutiselt peamenüüsse, kui hoida numbriklahve 7 ja 9 peamenüüs korraga all.
Ja tegelikkuses on neid peidetud funktsioone veel, kuid need on kaks põhilisemat.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
maho
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Jaan 2009, 20:43

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas maho »

Tänan vastajatele.
Husqvarna tundub loetu põhjal turvalisem valik. Kas/mis erinevused on mudeliaastal 430X (2018) vs 430X (2019a)?
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

maho kirjutas: 19 Juul 2019, 16:04 Tänan vastajatele.
Husqvarna tundub loetu põhjal turvalisem valik. Kas/mis erinevused on mudeliaastal 430X (2018) vs 430X (2019a)?
Kui 2018. aasta mudel on saanud tarkvarauuenduse ja akupank on vahepeal täis laetud, siis erinevust ei ole.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

maho kirjutas: 19 Juul 2019, 16:04 Tänan vastajatele.
Husqvarna tundub loetu põhjal turvalisem valik. Kas/mis erinevused on mudeliaastal 430X (2018) vs 430X (2019a)?
https://www.reddit.com/r/automower/comm ... _and_2019/ keegi tark väidab, et 2019 mudeliga saab jätta muru max kõrguseks 8cm, 2018 mudeliga 6cm
Eesti keelne tootja juhendi tehnilistes andmetes on mõlema aasta mudelil lõikekõrguse vahemikuks 2-6cm.
Võta nüüd kinni, kus see tõde on.
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Prill kirjutas: 19 Juul 2019, 17:49
maho kirjutas: 19 Juul 2019, 16:04 Tänan vastajatele.
Husqvarna tundub loetu põhjal turvalisem valik. Kas/mis erinevused on mudeliaastal 430X (2018) vs 430X (2019a)?
https://www.reddit.com/r/automower/comm ... _and_2019/ keegi tark väidab, et 2019 mudeliga saab jätta muru max kõrguseks 8cm, 2018 mudeliga 6cm
Eesti keelne tootja juhendi tehnilistes andmetes on mõlema aasta mudelil lõikekõrguse vahemikuks 2-6cm.
Võta nüüd kinni, kus see tõde on.
Ärge uskuge kõike, mis Internetis kirjas on. Tegemist on AUTOMOWER® 430XH high cut mudeliga, mida müüakse teadaolevalt ainult USA turul ja mille max kõrgus on enam kui 9 cm.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Ambrogio tekitab kõvemat müra kui husqvarna. Eriti on see probleem nüüd suvel kui masin sõidab hommikuti muru niitma. Aknad on lahti, lapsed pole koolis ja see hakkab segama. Ka sõidab Ambrogio ca 25 % täiesti tühja mööda juhtkaabli koju tulles(husqvarnal on kiired kojutuleku kaablid). Niitmise loogika on nii paigast ära, kulutab palju aega kui vahetab niidutsoone. Probleem kuivemal ajal, kevadeti kui männid tolmlevad lõikenuga kasvatab endale lõikeosale paksu kihi peale ja seda tuleb iga päev puhastada. Muidu on noa lõikeosad ümarad sellest kuivanud ollusest. Lõikenuga saab käbidega hakkama, lööb pooleks. Korpus ei pea vastu puid põrgates vastu, uus korpus 150 euri. Väga kehv tehniline tugi Eestis (Stokker müüb kuid pole veel oskusi). Uue masina võtan kindlasti Husqvarna. Ambrogio L300 elite 4 aastane kasutaja.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Veikko kirjutas: 01 Aug 2019, 16:39 Ambrogio tekitab kõvemat müra kui husqvarna. Eriti on see probleem nüüd suvel kui masin sõidab hommikuti muru niitma. Aknad on lahti, lapsed pole koolis ja see hakkab segama. Ka sõidab Ambrogio ca 25 % täiesti tühja mööda juhtkaabli koju tulles(husqvarnal on kiired kojutuleku kaablid). Niitmise loogika on nii paigast ära, kulutab palju aega kui vahetab niidutsoone. Probleem kuivemal ajal, kevadeti kui männid tolmlevad lõikenuga kasvatab endale lõikeosale paksu kihi peale ja seda tuleb iga päev puhastada. Muidu on noa lõikeosad ümarad sellest kuivanud ollusest. Lõikenuga saab käbidega hakkama, lööb pooleks. Korpus ei pea vastu puid põrgates vastu, uus korpus 150 euri. Väga kehv tehniline tugi Eestis (Stokker müüb kuid pole veel oskusi). Uue masina võtan kindlasti Husqvarna. Ambrogio L300 elite 4 aastane kasutaja.
Müra argumendiga olen nõus, lendterad on vaiksemad.
Lendterasid võib see kollane õietolm samuti eelkirjeldatult mõjutada, kuigi selles osas pole kaebusi saanud.
Kas masinal tarkvara on viimasel ajal uuendatud?
Kes paigalduse teostas ja kas paigaldatud on nii nagu antud pildil?:
Pilt

Kust kohast korpus lagunema hakkas ja kas uus väljavahetatud korpus on täpselt samast plastikust?
Mis mõttes Stokkeril pole oskusi? Pigem olen näinud muudes valdkondades, et neil oskusi ja teadmisi keskmisest enam.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Tarkvara mul ise pandud ja alati uuem versioon. Kaabelduse tegi Stokker, aga mina näitasain kuhu tuleb panna tagasikutsumiseks kiirendavad antennid ja kolmnurgad. Vanasti oli tarkvara nii, et niiduk läks alati peale laadimist määratud alale mis on paigas programmis protsentidega. Nüüd sõidab peale laadimist alale, teeb seal ca 20 min tööd ja otsustab, et aitab. Sõidab siis laadimisjaama, et saada uuele alale minemise ülesanne. Teinekord võtab see jaamaminek erinevatelt aladelt palju aega, see ongi tühi töö. Ma arvan, et ambrogio teeb tühja tööd ca 25-30% pidevalt kaablipeal sõites laadima ja alade vahetamiseks sõites. Korpuse lõhkus ninast ära, mõrad sisse. Odavam oli epo ja klaasriidega parandus kui uus korpus.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas ping »

Tänapäeval ei saa sugugi kindel olla et tarkvarauuendus teeb seadme nooreks.
Teatud kasutusaja järel on tootjal kasulik kasutajale märku anda, et vii "vanaraud" prügisse ja osta uus (kallim) seade.
Kurvaks näiteks on netiavarustes leitavad mitmeid foorumeid, kus murelikud Bosch`i niidukite kasutajad kurdavad oma kurba saatust paljureklaamitud nutiniidukitega, kuna tootja ei kavatsegi mittetöötavat uuendust parandada.

Aga kuna isegi algkoolilapsed oskavad tänapäeval erinevaid roboteid teha, siis on ka tekkinud omaette seltskond huvilisi kes kasutades vanemaid masinaid ehitavad nende sisse uue elektroonika ja tarkvara. Robotitele vajalikud moodulid on suht odavalt netist saadaval.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Veikko kirjutas: 01 Aug 2019, 21:14 Tarkvara mul ise pandud ja alati uuem versioon. Kaabelduse tegi Stokker, aga mina näitasain kuhu tuleb panna tagasikutsumiseks kiirendavad antennid ja kolmnurgad. Vanasti oli tarkvara nii, et niiduk läks alati peale laadimist määratud alale mis on paigas programmis protsentidega. Nüüd sõidab peale laadimist alale, teeb seal ca 20 min tööd ja otsustab, et aitab. Sõidab siis laadimisjaama, et saada uuele alale minemise ülesanne. Teinekord võtab see jaamaminek erinevatelt aladelt palju aega, see ongi tühi töö. Ma arvan, et ambrogio teeb tühja tööd ca 25-30% pidevalt kaablipeal sõites laadima ja alade vahetamiseks sõites. Korpuse lõhkus ninast ära, mõrad sisse. Odavam oli epo ja klaasriidega parandus kui uus korpus.
Tundub, et Teil on robotniiduk valesti programmeeritud. Ambrogiol saab väga paljusid parameetreid reguleerida, muuhulgas ka seda, millal, millises alas, kui kaua ta niidab ja mis siis edasi saab. Minu soovitus on üldse kõik niidualad alguses kaotada ja hakata jälgima, millistes piirkondades on niidutulemus kehv. Seejärel programmeerida see kehvasti niidetud niiduala sisse ja mitte kutsuda robotit laadimisjaama kui niiduaeg selles piirkonnas on täis vaid jätkata sealt samast tavapärast niitmist. Kui see kehvasti niidetud ala asub majast kaugemal, siis programmeerida see hommikuti niitma, et see magamist ei segaks. Kas Stokker Teid ei aita?
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Valdan kogu masina haldust ja programmimist ja teiste abi seal ei vaja. See müra küsimus on ainult suvel ja minu laiskus, et pole programmi muutnud, aga lihtsalt rääkisin sellest kui selle masina eripärast kõvem müra. Alad mul paika pandud protsentidega suuruste järgi ja mul pole probleeme, et ta ei niidaks ära. Probleem selles, et niiduk ise lahkub ala pealt mitte siis kui läheks laadima vaid arvab, et kõik valmis. Selline lahkumine võtab lisaaega jaama jõudmiseks. Vanasti lahkus alalt kui lõks laadima, tuli laadimisest ja läks uue ala peale ja nii kogu aeg. Nüüd läheb alale peaks seal tegema 3 tundi tööd, aga lahkub juba ca 35 min pärast. Olen rääkinud sellest ka esindajatega, aga nad ei saa midagi sinna teha. Üldise alaga niita ei saa, peab suunama kuna osad alad on vastupäeva(maja ees, teine maja taga, kolmas maja kõrval ca 2700 m2)
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Veikko kirjutas: 02 Aug 2019, 14:02 Valdan kogu masina haldust ja programmimist ja teiste abi seal ei vaja. See müra küsimus on ainult suvel ja minu laiskus, et pole programmi muutnud, aga lihtsalt rääkisin sellest kui selle masina eripärast kõvem müra. Alad mul paika pandud protsentidega suuruste järgi ja mul pole probleeme, et ta ei niidaks ära. Probleem selles, et niiduk ise lahkub ala pealt mitte siis kui läheks laadima vaid arvab, et kõik valmis. Selline lahkumine võtab lisaaega jaama jõudmiseks. Vanasti lahkus alalt kui lõks laadima, tuli laadimisest ja läks uue ala peale ja nii kogu aeg. Nüüd läheb alale peaks seal tegema 3 tundi tööd, aga lahkub juba ca 35 min pärast. Olen rääkinud sellest ka esindajatega, aga nad ei saa midagi sinna teha. Üldise alaga niita ei saa, peab suunama kuna osad alad on vastupäeva(maja ees, teine maja taga, kolmas maja kõrval ca 2700 m2)
Näiteks endal 430X, millel GPS väljalülitatud, leiab kõik alad ka pudelikaela (koridori laius alla kahe meetri) vabalt üles ja rohi saab niidetuks igalt poolt üheaegselt ning pole mingit eraldi suunamist kaugematesse tööpunktidesse vaja.
Kui robotniidukit on vaja suunata ainult vastupäeva, siis seda saab teha sõltumatult, päripäeva suunamine ei ole seejuures kohustuslik. See protsent 100%'st, mida ei määrata niidualadega, on virtuaalne ja robotniiduk alustab niitmist laadimisjaama juurest.
Mida rohkem on niidualasid, seda rohkem on tühje ümberpööramisi platside keskel ja robotniiduki efektiivsus väheneb. Seetõttu soovitan kasutada võimalikult vähe niidualasid ja alustada niitmist enamasti laadimisjaama juurest.

Mis Teil T väärtused on ja kas need on iga päev samad?
Näide:
T1 : 09:00 - 11:00, A1;
T2: 15:00 - 18:00, A2, A3;
T3 : 21:00 - 24:00, A4, A5, A6;
T4 : 03:00 - 06:00, A7, A8.

Kuna Li-ion akupanga laadimisaeg ajas jääb samaks, kuid robotniiduki niiduaeg akuelemendi mahtuvuse vähenemise tõttu pidevalt väheneb, siis taimerite aegu peab aeg-ajalt korrigeerima. Seetõttu soovitan võimalikult vähe taimereid kasutada.

Kas Teil on "ECO mode" probleemsetes alades aktiveeritud?

Üks võimalus on veel, et pärast tarkvara uuendust kasutaja andmed (user data) fail kirjutati uue tarkvara poolt valesti üle, ja sel juhul aitab ainult tehaseandmete taastamine (factory reset).
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Mis sa mõtled T väärtuste all ?? Ma oma seadme menüüs küll ei leia Eco mude sättimist alade juures, see võib-olla uuematel mudelitel.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Veikko kirjutas: 02 Aug 2019, 15:14 Mis sa mõtled T väärtuste all ?? Ma oma seadme menüüs küll ei leia Eco mude sättimist alade juures, see võib-olla uuematel mudelitel.
"T" all mõtlen taimerit, ehk tööaega (working hours).
"A1" all mõtlen ala ühte (Secondary area 1).
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Tööaeg E-R 7:00-10:00 ja 17:00-20:00
L,P puhkepäev ei soovi, et töllerdaks lastel ja endal ees.
Secondary alad saab panna paika 0-100 protsentidega 10 protsendise sammuga. Siis hakkab juba niiduk ise arvestama kuhu ta läheb ja kui kaua on ala peal.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Veikko kirjutas: 05 Aug 2019, 14:12 Tööaeg E-R 7:00-10:00 ja 17:00-20:00
L,P puhkepäev ei soovi, et töllerdaks lastel ja endal ees.
Secondary alad saab panna paika 0-100 protsentidega 10 protsendise sammuga. Siis hakkab juba niiduk ise arvestama kuhu ta läheb ja kui kaua on ala peal.
Kui Te tarkvara uuendasite, kas uuenduse sai ka boot loader?

Manuaali järgi Secondary area (sekundaarala) luuakse kitsaste pudelikaelade (laius alates 1.4 meetrit) taha. Kui pudelikael on üle 2 meetri lai siis sekundaarala loomine pole võib-olla üldse vajalik, kõik oleneb pudelikaela laiusest, pikkusest ja selle taga oleva ala suurusest.

Mis on robotniiduki primaar- ja sekundaaralade (kuni kolm) arvnäitajad (alade suurused ruutmeetrites ja protsendid)?
Näiteks:
P 2000 50%
S1 1000 30%
S2 700 10%
S3 500 10%

Kas probleemses sekundaaralas ala suuruse ja protsendi tõstmine ei anna mingit tulemust?
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Boot loader tehti vist 2017 aastal. Saatsin Stokkerisse päringu selle viimase versiooni kohta ja mida see annab minu mudelile kui peale panna. Alad on nii main 80%, S1 10% ja S2 10%. Ala S1pika ja kitsa koridori taga. S2 lihtsalt vana säte.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Veikko kirjutas: 09 Aug 2019, 10:49 Boot loader tehti vist 2017 aastal. Saatsin Stokkerisse päringu selle viimase versiooni kohta ja mida see annab minu mudelile kui peale panna. Alad on nii main 80%, S1 10% ja S2 10%. Ala S1pika ja kitsa koridori taga. S2 lihtsalt vana säte.
S1'l tõsta ruutmeetrite arvsuurust ja vaata, kas asi paraneb.
Kustuta S2 üldse ära.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Plaanis kevadel üle minna robotniidukile. Kas keegi Jõgevamaal ka kaablit masinaga maha paneb ja mis võiks olla 500-600jm paigalduse hind keerulisse aeda?
Elentino teostab üldehitust!
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Elentino kirjutas: 11 Aug 2019, 20:37 Plaanis kevadel üle minna robotniidukile. Kas keegi Jõgevamaal ka kaablit masinaga maha paneb ja mis võiks olla 500-600jm paigalduse hind keerulisse aeda?
Üldiselt on jooksev meeter 1 € ja selle sees on umbes sama sisu nagu SIIN.
Kõik oleneb, mida keerulise all mõeldakse. Üldiselt keeruline või õigema terminiga töömahukas on ta siis, kui on üle kümne saarekese, kust tuleb piirdekaabel ümber vedada; 60 cm laiune pilu taras, kust tagant avaneb kaugem niiduala; veetakistus purdega, kust üle peab robotniiduk aeg-ajalt iseseisvalt sõitma; mitmed, üle 30% (seejuures % ≠ °) kalded niidupiirkonnas; mitme robotniiduki korraga paigaldamine või lähedal paiknevate teiste pikk- ja kesklaineliste süsteemide ühildamine (teised robotniidukid, raadiopiirded jms, mis töötavad samas sagedusvahemikus ja esineb summutus); muttide ja seesuguste näriliste kohastumus niidupiirkonnas, kellele meeldib paigalduskaablit nosida (peab kasutama kallimat armeeritud kaablit); paigalduskaabli paigaldamine (ja liivapatjade ehitamine) ülikivisesse pinnasesse; sõiduteedesse kaablisoonte freesimine või paigalduskaabli paigaldamine kõnniteekivide alla; niidupiirkond on ettevalmistamata (niitmata, trimmerdamata, kände ja pisitakistusi täis); pinnasteed läbivale kaablile kaitsva laudise maapinda ehitamine; madalpingekaabli paigaldamine kinni kaetud hoone osale (näiteks terrassi alla); kontaktpesa väljaehitamine + olemasolevate 230 V vahelduvvooluprobleemide likvideerimine ja kindlasti veel miskit, mis hetkel ei meenu.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Elentino kirjutas: 11 Aug 2019, 20:37 Plaanis kevadel üle minna robotniidukile. Kas keegi Jõgevamaal ka kaablit masinaga maha paneb ja mis võiks olla 500-600jm paigalduse hind keerulisse aeda?
Targem on oma keeruline aed võimaluse roboti jaoks ümber teha. Ise tegin aia ümber, puid loomulikult ei puutunud, aga muud üksikud taimed, põõsad koondasin kokku 1 alale, et niiduk ei peaks seal kogu aeg nende vahel takerduma ja aega raiskama.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Veikko kirjutas: 12 Aug 2019, 14:33 ... ja aega raiskama.
Ja kuhu on robotil kiiret? :scratch: ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta