Imbväljaku vanad torud,

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
markkualen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Nov 2019, 11:01
On tänanud: 1 kord

Imbväljaku vanad torud,

Lugemata postitus Postitas markkualen »

Tere, kaevasin oma vana imbväljaku lahti, vedasin vana killustiku minema ja ehitasin uue imbväljaku 30 meetrit eemale, väidetavalt imbväljaku eluiga on 10- 15 aastat. Vana imbväljaku ehitamisel jäi mulle silma see, et vana imbväljaku torud olid tavalised drenaazitorud ( igast küljest avadega ). Mulle endale tundub, et toona selle ehitanud firma on midagi puusse pannud ? Kas mitte ei pea imbtoru olema poolkuuna avatud, ehk pool torust on avadega ? Aitäh ette !
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Imbväljaku vanad torud,

Lugemata postitus Postitas Prill »

Eestis müüdavad imbväljaku komplektid teadmata põhjusel ongi komplekteeritud klassikaliste drenaažitorudega, vähemalt mul pole õnnestunud pooltoru avadega varianti näha, kahtlen kas sellist toru meie kaubandusvõrgust letist võttagi on.
Tõenäoliselt ehitajad paigaldasid torud, mis imbväljaku komplektiga kaasas olid, muidugi varem ehitati ka ise neid imbväljakuid, alates üksteise järel betoonist kaevuraketest setteosa, kuni kanalitorudeni, kuhu ise auke puuriti.
Võibolla lõpp pildis suurt vahet ei olegi, kas imbumine toimub drenaažitoruga või poolavadega toruga, drenaažitoru puhul imbub vesi esmalt ära läbi esimeste ettejäävate aukude, lõpuks esimesed augud ummistuvad ning imbumine liigub aina tagumiste aukude juurde kuniks kõik alumised augud ummistuvad ja imbumine hakkab toimuma aina kõrgemate avade kaudu. Poolaukudega toru puhul teoorias imendumine ühtlasem toru ulatuses, seda tingimusel, et toru on paigaldatud loodi, praktikas muidugi keegi neid torusid matemaatilise täpsusega loodi ei aja, ikka sentimeetrid siia-sinna. Lõpuks mõlema toruga süsteemid ummistuvad ikka kui imbväljaku imamisvõime ammendub.
Kuigi on läbi käinud soovitusi, kus imbtorude õhutusotste kaudu olevat võimalik imbtorustikku surveveega loputada ning see taastavat imbväljaku töövõime veel x aastateks.
Arvatavalt on võimalik olukord, kus imbtoru avad on kinni settinud ja torustiku läbipesu liigutab setted, avad vabanevad ning imbväljaku imamisvõime saab taas võimalikuks.
Enda imbväljaku komplektis olevad drenaažitorud lasin paigaldada 5mm/meetri kohta kaldega, et heitvesi liiguks julgemalt kogu torustiku ulatuses, praktikas muidugi ehitust pealt vaadates see kallete teema on nalja number, sest torustikualust immutuse killustikukihti keegi ei tihendanud ja kaeviku tagasitäite järel tiheneb ja liigub see toru seal koos pinnasega ikka omasoodu.
Minu süsteem on 16 aastat vana, senini imbumisega probleemi pole.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 744
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Imbväljaku vanad torud,

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kasutaja Prill,
Teie kirjutis on kõige ehedam näide, miks peaks kasutama eriala spetsialiste (et mitte teha nii, nagu kirjutasite)!
Tahate kursis olla siis 22 nov, Tln, Loomaaia keskkonnahariduskeskus.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Imbväljaku vanad torud,

Lugemata postitus Postitas Prill »

Hr suvaline, tühja jutu ja/või reklaami asemel võiks viidata, mis on valesti või mille vastu eksitud. Kõige veidram ongi see pidev "spetsialisti" jutt, ka siin foorumis ju alade spetsialistid tambivad aegajalt-üksteist nii, et vähe pole - kuskohast tavainimene teab, kes on spetsialist ja kes "spetsialist".
Mina oma imbväljaku süsteemi ostsin firmalt, kes neid müüb ja kes neid paigaldab, aastal 2003, mille alusel lihtne inimene peab aru saama, kas alal tegutsev firma, nende müüdav kaup ja pakutav teenus on tasemel või pigem mitte.
Sarnane lugu oli ka katusekattega, kus katus sai tuntud skandinaavia katusepleki firmalt ning paigaldus nende poolt volitatud firmalt. See, et paigaldusjuhendis oli välistatud ketaslõikuri kasutamine, ei häirinud volitatud paigaldajaid karvavõrdki, ka plekisse lastud kruvide arv räästas ja servades oli 2x väiksem, kui juhend ette nägi - katus pole siiski veel ära roostetanud ega minema lennanud..
Esimese korruse elektritööd tegi elektrik, kes sellega igapäevast leiba teenis, 10 aastat hiljem teine elektrik hindas esimese spetsialisti tööd pead vangutades "üldiselt nii ei tehta". Ja seda jada võiks lõputult jätkata, kui meie isad, või vanaisad ehitasid ilma spetsialistideta ise majad, torustikud, kaablid ja tihti need toimivad tänaseni, on tänapäeval ehitus aetud parajaks raketiteaduseks, iga paberi, tala, toru ja kaabli taga peab olema vastava eriala hariduse ja kutsega spetsialist ning lisaks veel paar järelvalvet nende tööd kontrollima, tihti ka see jada ei taga veel eeskujulikku tulemust.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 744
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Imbväljaku vanad torud,

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Kasutaja Prill, kui ma asja ära seletan siis ma ei saa enam mitte suurt aitähtki, väikesest kupüürist rääkimata.
Lihtsaim (kuid mitte 100%) viis otsida spetse: https://www.kutseregister.ee/kutsed/kutsed/
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Imbväljaku vanad torud,

Lugemata postitus Postitas ping »

suvaline kirjutas: 22 Nov 2019, 18:49 Kasutaja Prill, kui ma asja ära seletan siis ma ei saa enam mitte suurt aitähtki, väikesest kupüürist rääkimata.
Lihtsaim (kuid mitte 100%) viis otsida spetse: https://www.kutseregister.ee/kutsed/kutsed/
Mustkunsti võlu ongi pisiasjades, kui need ärarääkida siis võlu kaob.
:grin:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Imbväljaku vanad torud,

Lugemata postitus Postitas Urmas »

suvaline kirjutas: 22 Nov 2019, 18:49 Kasutaja Prill, kui ma asja ära seletan siis ma ei saa enam mitte suurt aitähtki, väikesest kupüürist rääkimata.
Kui soovid kupüüre, siis väikse viitena(mis kahjuks ei krabise ega mulksu) võin öelda, et minule on toonud siin mulisemine peale aitähhide ka kupüüre väike vihje mu postituste all. Sa hakkad meenutama külalisena kommenteerinud Alar Piirfeldi, kes samuti ei öelnud lahendusi, kuid targa inimese jaoks piisas Piirfeldi kommentaaride all olevast reaalselt eksisteerivast inimese nimest. Kel vaja, see leidis tee Alar Piirfeldi juurde.
Paljud oma muredega siia foorumisse pöördujad meenutavad magavat kassi, kes ootab, et hiir talle suhu jookseks. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 744
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Imbväljaku vanad torud,

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Urmas kirjutas: 22 Nov 2019, 21:57
suvaline kirjutas: 22 Nov 2019, 18:49 Kasutaja Prill, kui ma asja ära seletan siis ma ei saa enam mitte suurt aitähtki, väikesest kupüürist rääkimata.
Kui soovid kupüüre, siis ...
Kui inimene ei oska foorumis PM saata siis ... parem on eemale hoida, sest lollust ei künta ega külvata, see paljuneb ise.
Aga kvaliteedi nõudmisest ... sõltuvalt erialast tähendab selle pakkumine projektist ilmajäämist. Kutsetunnistuste süsteem on veel väga alguses.
Vasta