Näidis dushinurk

Siin arutletakse naljakate juhtumite üle ehitusvaldkonnas
Bergman1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Jaan 2020, 14:05

Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas Bergman1 »

Selliseid penoplastist dushinurki ehitab Decovar oü Martin Varrese juhendamisel. Minule tundus sellise materjali kasutamine pehmelt öeldes
kahtlane ja see projekt jäi selle ehitajaga pooleli.
IMG_20200112_165052_compress31.jpg
IMG_20191216_192358_compress87.jpg
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas Hiid »

täitsa pull värk.
Miks loobusid siis?
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Olen kunagi midagi taolist isegi teinud - pole siin midagi ebareaalset. Betoon peno peale, servad armeerida, hüdro ja plaat.
Bergman1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Jaan 2020, 14:05

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas Bergman1 »

Hiid kirjutas: 09 Veebr 2020, 17:23 täitsa pull värk.
Miks loobusid siis?
Põhupallidest saab ka maja ehitada, iseasi palju seda tehakse ja kaua kestab. Eelistan siiski traditsioonilisi ehitusvõtteid.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Peno põranda all on vägagi tavapärane u. viimasel 20 aasta jooksul - põhk vist mitte.
Bergman1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Jaan 2020, 14:05

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas Bergman1 »

RaJy kirjutas: 09 Veebr 2020, 19:58 Peno põranda all on vägagi tavapärane u. viimasel 20 aasta jooksul - põhk vist mitte.
Antud juhtumil räägime dushinurgast, mitte lihtsalt põrandast. Ja mis mõte on siis sellel nikerdamisel, serva armeerimine jne.
Lihtne ja järeleproovitud plokist äär ja betooni täis valada. Sellel penoga nikerdamisel näen mina ehitaja jaoks ainult ajalist võitu, ja penot kergem transportida.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Bergman1 kirjutas: 09 Veebr 2020, 21:18
RaJy kirjutas: 09 Veebr 2020, 19:58 Peno põranda all on vägagi tavapärane u. viimasel 20 aasta jooksul - põhk vist mitte.
Antud juhtumil räägime dushinurgast, mitte lihtsalt põrandast. Ja mis mõte on siis sellel nikerdamisel, serva armeerimine jne.
Lihtne ja järeleproovitud plokist äär ja betooni täis valada. Sellel penoga nikerdamisel näen mina ehitaja jaoks ainult ajalist võitu, ja penot kergem transportida.
Teatavasti aeg on raha - nii-et ise küsisid - ise vastasid.
Jah, ise oleks ka selle serva ilmselt kasvõi tellistest ladunud, aga sisu aluse oleks ilmselt samuti penoga täitnud - milleks sinna 130+ mm betooni. Kõrguse määras ilmselt äravool ja allapoole niikuinii poleks minna saanud.
Samas pole sel penost moodustisel ka midagi viga - armeering ja plaat teevad piisavalt tugevaks
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Kusjuures ka Sinu pakutud ploki oleks pidanud enne hüdroisolatsiooni tegemist mingi seguga tasaseks tegema - mis vahet sel siis kas paned koos seguga ka võrguribad ja nurgad?
Bergman1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Jaan 2020, 14:05

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas Bergman1 »

RaJy kirjutas: 09 Veebr 2020, 22:07 Kusjuures ka Sinu pakutud ploki oleks pidanud enne hüdroisolatsiooni tegemist mingi seguga tasaseks tegema - mis vahet sel siis kas paned koos seguga ka võrguribad ja nurgad?
Esiteks vastan, et minu vannitoas oli ehitajal plaanis penole ainult 6mm betooni valada, kuna peno paksus oli selline valitud ja trapi kõrgus rohkem ei võimaldanud. Ja kokkuvõttev vastus järgmine: miks peaks kasutama pehmet materjali, ja hakkama seda armeerima tugevdama jne, mul ei ole vaja põrandale soojustust, et sellist materjali kasutada. Plokid on ju poes saadaval ja selline säästuversioon ei ole õigustatud. Kirjutasid, et aeg on raha, mitte ükski peaga mõtlev töö tellija ei ole huvitatud kiiretest säästulahendustest oma kodus. Kui ma tellin ehitaja ja ta saab oma töö eest tasu, siis olgu ka tööprotsess tellijat rahuldav, mitte säästulahendus. Ja antud juhtumis ei ole tellija midagi absurdset soovinud.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas ping »

Bergman1 kirjutas: 10 Veebr 2020, 08:01 ... Plokid on ju poes saadaval ja selline säästuversioon ei ole õigustatud. Kirjutasid, et aeg on raha, mitte ükski peaga mõtlev töö tellija ei ole huvitatud kiiretest säästulahendustest oma kodus. Kui ma tellin ehitaja ja ta saab oma töö eest tasu, siis olgu ka tööprotsess tellijat rahuldav, mitte säästulahendus. Ja antud juhtumis ei ole tellija midagi absurdset soovinud.
Kas töövõtulepingus olid määratud kasutatavad materjalid ja lisatud tellija poolt täpne projekt?

Kui ei olnud, siis on vist tekitatud töövõtjale moraalseid vigastusi ja materiaalset kahju?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Bergman1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Jaan 2020, 14:05

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas Bergman1 »

ping kirjutas: 10 Veebr 2020, 09:39
Bergman1 kirjutas: 10 Veebr 2020, 08:01 ... Plokid on ju poes saadaval ja selline säästuversioon ei ole õigustatud. Kirjutasid, et aeg on raha, mitte ükski peaga mõtlev töö tellija ei ole huvitatud kiiretest säästulahendustest oma kodus. Kui ma tellin ehitaja ja ta saab oma töö eest tasu, siis olgu ka tööprotsess tellijat rahuldav, mitte säästulahendus. Ja antud juhtumis ei ole tellija midagi absurdset soovinud.
Kas töövõtulepingus olid määratud kasutatavad materjalid ja lisatud tellija poolt täpne projekt?

Kui ei olnud, siis on vist tekitatud töövõtjale moraalseid vigastusi ja materiaalset kahju?
:hello:
Eelnevas kirjavahetuses ehitajaga kirjeldasin millist dushinurka soovin ja milliseid materjale võiks kasutada.
Konkreetselt hinnapakkumises peno kasutamist kirjas ei olnud. Ja kui ma õhtul nn. objektile jõudsin, ootas mind see penost nikerdis ees. Ja kuna mulle selline konstruktsioon ei sobinud ja ehitaja kompromissiga (plokist serv jne.) nõus ei olnud, otsustas ta minuti jooksul pillid kotti panna ja jätta objekt pooleli.
Tänu sellele jamale, uue ehitaja otsimine jne. oli minu pere 1 kuu ilma koduse pesemis võimaluseta.
Selle jutu point ongi selles, et ehitaja täidab ikkagi kliendi soove ja mitte tegema tööd kiirustades ja pakkudes säästulahendusi. Klient ei lähe ju objekti valmides ehitaja juurde jutuga, et kuule ma maksan sulle pool tasust, säästliku lahendusena kliendi suhtes.
Aga see jama sai õnneliku lahenduse, leidsin kliendi soovidega arvestava ehitaja, kes sai korraliku tasu, ja mina olen uue vannitoaga rahul!!!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Säästuvariant see vaevalt oli - löö poehindadega peno vs ploki ruutmeetri hind kokku ja enam-vähem ühes hinnas. Võib-olla plokk tuleks isegi odavam. Penot lihtsalt kergem töödelda. Plaaditud pind kindlasti pehmem ei jää - vahet pole.
Nagu öeldud - ploki pinna oleks samut armeerima pidanud.
'Samas muidugi hea, et tellija sai oma soovi.
6 mm betooni on tõesti liiga vähe - min. peaks 30 olema - seal nagu ruumi tundus olevat piltide järgi - kasvõi trapikõrgendust kasutades.
l42d
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Juun 2019, 19:14
On tänatud: 1 kord

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas l42d »

Palju asjaolusid teadmata aga...

Korralikult teostatuna ja õigeid materjale kasutades igati ok lahendus. Selles etapis ehitaja süüdistamine ennatlik. Sarnased valmistooted ka ju olemas(wedi, tyco jne). Säästulahendusest asi kaugel.
Kui kirjas oli pigem näitena "võiks kasutada" siis ei ole see sama mis "peab olema valmistatud....". Saan aru, et ühtegi konkreetset joonist ja lahendust ei olnud.
Probleemiks ilmselt kommunikatsiooni häired tellija ja teostaja vahel ning kliendi eelarvamused ja teadmatus.
Inimesi igasuguseid, nii kliente kui ehitajaid.
jaak
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 05 Mär 2010, 09:32

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas jaak »

Minu arust ka väga OK lahendus. Ise teeks samamoodi. Ja järeltulevad põlved ka kiidaksid, kui hakkavad remonti kunagi tegema. Palju lihtsam, kui hakata 300 kg betoonkamakat välja lõhkuma.
Vänge
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 28 Apr 2015, 08:42

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas Vänge »

Tegin samuti peno keskel ja valasin äärde ja peale ca 80 mm paksuselt betooni. Lisaks freesisin penosse avad mille betoneerimisel tekkisid "jalad". Puhta betooniga ei saa nii sooja lahendust
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Tegelikult ega ju ideel väga viga polegi, AGA kasutatava vahtplasti tugevusklass võiks küll olla sutike teisem kui pildilt näha.
Tileman
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 30 Juul 2012, 12:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas Tileman »

l42d kirjutas: 12 Veebr 2020, 05:52 Palju asjaolusid teadmata aga...

Korralikult teostatuna ja õigeid materjale kasutades igati ok lahendus. Selles etapis ehitaja süüdistamine ennatlik. Sarnased valmistooted ka ju olemas(wedi, tyco jne). Säästulahendusest asi kaugel.
Kui kirjas oli pigem näitena "võiks kasutada" siis ei ole see sama mis "peab olema valmistatud....". Saan aru, et ühtegi konkreetset joonist ja lahendust ei olnud.
Probleemiks ilmselt kommunikatsiooni häired tellija ja teostaja vahel ning kliendi eelarvamused ja teadmatus.
Inimesi igasuguseid, nii kliente kui ehitajaid.
Tundub kuidagi ebausaldusväärne. Kas Wedi ja Tyco on põrandale mõeldud? See serv lendab ju vastu komistades minema? Mingi krohvikiht ei anna piisavalt tugevust, samuti plaat. Rääkimata üldse mõttetust kõrgusest, et trapp ära mahuks...Nõus teemaalgatajaga, ise sellisele jamale alla ei kirjutaks. Olen mõned aurusaunapingid ehitanud XPS plaadist, kihtiviisi liimitud, kaared välja lõiganud, hiljem armatuur, šablooniga segukiht, plaat jne See on siiski tugevam materjal. Õigem oleks katsuda püstikusse madalamale ühendus tekitada, et saaks trapi madalamale lasta, põrandaküte alla jne Saaks korralik asi.
netcat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 18 Jaan 2019, 12:03

Re: Näidis dushinurk

Lugemata postitus Postitas netcat »

wedil ja tycol on spetsiaalsed dušipõranda moodulid lausa, täpselt nagu ka nendesamuste aurusaunapinkide ja kaarseinte jaoks. Need on muidugimõista juba armeeritud, mitte selline pehme kastitäide nagu siin pildil oli
Vasta