Hinnapäärig kipsitöödele Tallinnas

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
Edos
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Jaan 2020, 06:04

Hinnapäärig kipsitöödele Tallinnas

Lugemata postitus Postitas Edos »

Tere ?

Palju praegu maksavad laed (karkass + 1kht) ja seinad (6.6 + vill + 2kht)

Ma pidin saata hinnapakkumine aga vist ei tea hinnad :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hinnapäärig kipsitöödele Tallinnas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Siin on ennegi kirjutatud ja olen ka ise m2 arvutuse jaoks pakkunud lihtsat "valemit". Arvesta, kui palju on sinu palgasoov kuus, kui kaua sul läheb aega selle töö tegemiseks, lisa juurde muud kulutused nagu transport, töövahendite amortisatsioon jms kuluvahendid, jaga kogu saadud summa m2-te arvuga ja ongi sul olemas numbriline tulemus m2 hinna näol.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Hinnapäärig kipsitöödele Tallinnas

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Urmas, need Teie arvutusvalemid ja soovitused on uhked ja targad, aga las inimesed arutlevad, millised hinnanumbrid nendel on kujunenud vastavalt nende arvutusvalemitele ja soovidele. Oleks huvitav lugeda teistelegi.
Mõtlema peaks tööde hinnanumbrite koha pealt ka sellele, et ehitaja on samuti kodanik nagu kõik teised. Seega numbrid peaksid olema sedavõrd suured, et neisse mahuvad ära ka korralikult ära makstavad riigimaksud ja ausa maksumaksja igasugu muud kulud, mis paratamatult tekivad maksumaksjana ehitusvaldkonnas tegutsemisel. Kui maksude maksmine ikka kuidagi hindade raamesse ei mahu, siis tuleks parem kaaluda vahetada ametit. Sest ka ehitajal peab olema kunagi vanaduspension ja muud sotsiaalsed tagatised.
Hindade kohta minu arvamus, et need on pigem suhteliselt madalad. Tööga rikkaks ei saa. Aga naha saab toore hoida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hinnapäärig kipsitöödele Tallinnas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hinnas on nii palju erinevaid tegureid, mis mõjutavad, alates objekti asukohast(transpordikulu tööle ja tagasi), otsestest ja kaudsetest kuludest nagu kontori ruumide rent, auto liisingud, kütuse hinnad, elukoha kulud+enda vajadused(min on eluspüsimine), tööriistade ja tööriiete amortisatsioon, millised on paigaldustingimused, kas on vaja midagi rendist võtta kui endal ei ole(kipsitõstuk), kui kõrged on laed-seinad, sest 2,5m kõrguste lagede tegemise hind on üks ja üle 3m laekõrgusega pindadel(ajakulu suurem) hoopis teine jnejne. Pane sinna juurde veel tambovi konstant ja riigimaksud. Proovi kindlaks teha õiglane hind enda jaoks kui see kõigub 2-3€/m2(ukrainlased mustalt) kuni 20+€/m2(korralik kohalik firma). Kõigist kirjutatud ja muudest kirjutamata asjaoludest teema algataja ei ole kirjutanud poolt silpigi ja seega ei saa isegi umbkaudset hinda välja mõelda.
Ma võin ju öelda, et ilma objektist mitte midagi teadmata on minu hind 32€/m2. Las teemaalgataja teeb sellise hinnaga pakkumise, võib-olla läheb isegi läbi kui oskab tellija kõik ära põhjendada. Ja kui tellija arvab selle hinna liiga suure olevat, võib nagu tänapäeval kombeks, teha ühe SAH-i kuni 70%. Tellijal kah hea meel, et sai nii suure allahindluse. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta