Ümara katuse renoveerimine ja terass

Strand
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 269
Liitunud: 08 Mär 2011, 23:56
Asukoht: Kuressaare
On tänanud: 2 korda

Ümara katuse renoveerimine ja terass

Lugemata postitus Postitas Strand »

Tere sooviks nõu kuidas lahendada sellise katuse vahetus ja terass sinna peale.
Hetkel katus valtsplekist ja väikse kaldega. Tahaks katuse katte, vihmaveetorud ära vahetada ja toa lae peale lisada natuke soojustust ka (hetkel seal saepuru). Milline oleks hea lahendus, et sinna peale ehitada hiljem terass puit põrandaga ja piirdega.
Mõte oli, et pleki asemel midagi sellist (https://www.k-rauta.ee/p/kargkate-mida- ... e2&index=5)
Aga kuidas fikseerida terassi põrand katuse külge nõnda, et ühendus saaks veetpidav?
Teha katus valmis nagu ikka ja terassi põrand fikseerida ainult seina külge ja ülejäänud osad lihtsalt kannavad katusel, ilma kinnitamata sinna?

Hetkel peaks konstruktsioon olema nõnda, et pleki all täislaudis. Kuidas ja kas on vajalik õhuvahe uuel katusel?
Niiõelda otse sinna täis laudisele vist seda kärgkatet panna ei tohiks vist?

Kõik soovitused teretulnud.
Mõned pildid (https://www.dropbox.com/sh/0xt4mx4ydukm ... AQnVa?dl=0)
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Ümara katuse renoveerimine ja terass

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

See kärgkate unusta kohe ära, sellisesse kohta ei sobi kuidagi. Plekk ja saepuru viska minema, uus katus tee kaldega ainult väljapoole ning kalle võiks olla märksa väiksem, et rõdu all olevat tühja ruumi maksimaalselt ära kasutada lisasoojustuse mahutamiseks.

Kui soojustada kõva villa või penoga, ei ole mingit laudist katusekatte alla vaja, eeldusel, et soojustusmaterjalil endal on kuhugile toetuda. Villa või peno peale rullmaterjal, kas PVC või SBS. Selle peale rõdu ainult toetubki, kinnitad seinale.
Strand
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 269
Liitunud: 08 Mär 2011, 23:56
Asukoht: Kuressaare
On tänanud: 2 korda

Re: Ümara katuse renoveerimine ja terass

Lugemata postitus Postitas Strand »

Lisasin paar pilti ka räästa alusest, et oleks aru saada kuidas see hetkel lahendatud on. Probleemne tunub olevat uute plekide saamine katuse ääre jaoks.

Miks see kärgkate ei sobi? Lihtsalt huvipärast uurin. Naabritel terve maja katus sellisega pandud, üks suht sama kaldega nagu mul praegu on.

Head!
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Ümara katuse renoveerimine ja terass

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Uued ääreplekid on kõikse väiksem probleem, iga plekksepa käest. Ka mul on sellise kaldega hoonel kärgkate, tegemist on jalgrattakuuriga, millegi tähtsa peale ei usaldaks.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Ümara katuse renoveerimine ja terass

Lugemata postitus Postitas RaJy »

pancho villa kirjutas: 22 Mär 2020, 19:45 Uued ääreplekid on kõikse väiksem probleem, iga plekksepa käest. Ka mul on sellise kaldega hoonel kärgkate, tegemist on jalgrattakuuriga, millegi tähtsa peale ei usaldaks.
Ja miks korralikult paigaldatud kärgkate kohe kuidagi kuhugi ei kõlba? Paigaldasin esimese sellise katuse 11 aastat tagasi 10 kraadise kaldega elumajale ja teise sama kaldega 5 aastat tagasi - kummagagi probleeme pole. :hello:
Tegelikult olen neid rohkemgi paigaldanud - kallet kõigil ei mäleta, aga kõik suht lamedad.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Ümara katuse renoveerimine ja terass

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Isegi tehasenõue on miinimum 11 kraadi. Mina ei usaldaks, eriti, kui katusel võimalike lekete likvideerimiseks tuleb esmalt rõdu demonteerida. Aga vaba riik, vaba voli.
Vasta