Akna põsed

Aknamure
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 14 Veebr 2020, 12:08

Akna põsed

Lugemata postitus Postitas Aknamure »

Kuidas oleks akna põskesid kõige parem viimistleda?
Eelmisel aastal sai aknafirmalt tellitud akna paigaldus koos siseviimistlusega kipsplaatidega. Tulemus on selline, et sein on märg ja hallitab sealt kua kipsplaat lõpeb ja sein algab. Järgmiste akendega ei tahaks samasse ämbrisse astuda. Kas aknafirmad pakuvad ka.muud moodi siseviimistlust? Lihtsalt akna põskede pahteldamist näiteks või kui ainult akna paigaldus tellida, kas tavaline väga remondi ja ehituse kauge inimene saaks akna põsed ise pahtliga viimistletud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

See mure ei kuulu mitte aknafirmade, vaid sinu kompetentsi. ;) Arvatav põhjus on puudulik ventilatsioon toas.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas elektron »

Urmasega nõus. Tuleb tegeleda probleemi päris põhjusega. Aknapalede viimistlus ei puutu asjasse.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Teine tõenäoline põhjus on külmasildade olemasolu nende kohtade juures, kuhu niiskus kipub kogunema.
Toon järgmise näite. Ruumis on suhteline niiskus 50% ja temperatuur 20°C. Selliste tingimuste juures hakkab kogunema niiskus pindadele, mille temperatuur on alla 10°C. Oletame, et probleemist vabanemiseks tõhustame ventilatsiooni ja viime niiskuse 40% peale. OK, 10°C pindadelt problemaatiline niiskus kaob. Kui aga väljas temperatuur alaneb, siis külmasillaga asukohas avakülje pinna temperatuur samuti alaneb näiteks 8°C temperatuurile ja aknapalele hakkab kogunema jälle niiskus. Kas nüüd ventilatsiooni propageerijad ütlevad, et tõhustame veel ventilatsiooni? Alla 40% õhuniiskuses pikemaajaliselt elamine hakkab inimesele tekitama teistpidiseid probleeme. Seega kusagil tuleb ventilatsioonitõhustamisel piir ette. Tuleks tegelda tegeliku probleemi põhjusega. Asjadele tuleks vaadata kompleksselt.
Tervikpilti tulnuks näha juba enne akende vahetamist.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Üldpilti nägemata võiks veel arvata, et külm tuul lekib sisse, ehk siis teibid puuduvad ja montaazivaht halvasti lastud, tühimikega.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas elektron »

10 kraadine erinevus oleks käega tunda. Teemaalgatajal on võimalus nende olemasolus ise veenduda.
Aknamure
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 14 Veebr 2020, 12:08

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas Aknamure »

Temperatuuride vahe ongi üle 10 kraadi ja ventilatsiooni probleemiga on nii, et aknad on lahti või tuulutuses 12 tundi ööpäevas. Ei ole ventilatsiooniprobleem, külmasild või kehv töö on.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Sellega on ju lihne, sõrgkang vahele ja lammuta lahti üks külmem koht, kuniks külma on veel on hea otsida... näed kohe ära mis probleem seal seina viimistluse taga on...
Aknamure
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 14 Veebr 2020, 12:08

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas Aknamure »

Aitäh soovituse eest, aga maksin akna paigaldajale siseviimisluse eest. Sõrakang? Mis siis paigalduse ja viimiatluse garantiist saab?
Aknamure
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 14 Veebr 2020, 12:08

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas Aknamure »

Ja mis mul sellest nägemisest kasu on? Ei ole ehitusspets ega isegi natuke ehitaja ja ei oska uut viimistlust teha. Ehitamise mõttes täiestu loll ja naisterahvas pealekauba. Sõrad jäävad kahjuks minu poolt ära.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Aknamure kirjutas: 01 Apr 2020, 21:38 Ja mis mul sellest nägemisest kasu on? Ei ole ehitusspets ega isegi natuke ehitaja ja ei oska uut viimistlust teha. Ehitamise mõttes täiestu loll ja naisterahvas pealekauba. Sõrad jäävad kahjuks minu poolt ära.
Sellest olekski pidanud alustama. Kui ikka täielik võhik siis ainus nõuanne mida antud olukorras anda saab on - kutsu spetsialist kes asja üle vaatab ja oma hinnangu annab.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas aero »

RaJy kirjutas: 01 Apr 2020, 23:21
Aknamure kirjutas: 01 Apr 2020, 21:38 Ja mis mul sellest nägemisest kasu on? Ei ole ehitusspets ega isegi natuke ehitaja ja ei oska uut viimistlust teha. Ehitamise mõttes täiestu loll ja naisterahvas pealekauba. Sõrad jäävad kahjuks minu poolt ära.
Sellest olekski pidanud alustama. Kui ikka täielik võhik...
Aga alustaski ju. Vt 1. Post, viimane lause.

Kas viimistluse garantii nimel oled valmis leppima hallitusega oma toas?? Kui kipsi all on midagi totaalselt valesti siis pole pahtlil ja värvil väga mōtet ju. Saada paigaldajale fotod ja anna neile valida - kas tulevad ise asja uurima, korda tegema vōi kutsud ehituseksperdi. Kui on paigaldaja viga, saad abi Tarbijakaitseametist.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Mul oleks siinkohal pajatada mõne aasta tagune kogemus.
Sooviti tellida minult akende avakülgede viimistlus väljastpoolt puitlauaga. Tegemist oli puitkarkassil moodulmajaga. Mees oli aknad paigaldanud. Väljastpoolt pilud katnud teibiga ja seejärel seestpoolt täitnud pilud vahuga.
Enne selle töö teostamist eemaldasin teibi. Avanes karm vaatepilt, mida näete alljärgneval pildil:
Akna toppimispilu.jpg
Edasi võime teha järeldusi, mis olukord võib olla kiviseina paigaldatud aknaga toa sisepoolel akna pale viimistluse taga.
Seega mina vaataks pigem enne seestpoolt lõhkuma asumist, kuidas paistab asi väljastpoolt.
Küsiks siinkohal ühtlasi foorumlastelt küsimuse: arvake ära, kas ja mis on pildil oleva teibi juures põhimõtteliselt valesti?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

"Välispidine" teip peaks olema veeauru läbilaskev...
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Pihtas, põhjas :hello: See on tõesti põhimõtteline viga.
Tegelikult oli selle teibi paigaldamise juures veel üks oluline viga. Kleebitud liiga laialt lengile. See oleks pale kattelaua serva tagant välja jäänud paistma kuni 20 mm.
Sai need teibid kõik eemaldatud ja seejuures kurja vaeva nähtud.
Nendel teipidel on väga hea liim, eemaldamine oli kuradima ajamahukas ja lengidele kippusid koledad plekid jääma.
Ilm kiskus vahepeal külmale ja oligi teibi taga näha veepiiskasid ning vaht märgunud ja teooria oli saanud praktilist kinnitust.
Enne palede viimistlemist täitsin korralikult pilud ning kleepisin niiskust läbilaskva teibi asemele:
Pilude vahutamine.jpg
Valmis tulemus sai siis selline:
piirdelauad.jpg
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Just nimelt sellist vahu laskmist mõtlesin mina ka, et tuleks kontrollida kuidas on tehtud. Mu enda majal lasin ka mõned aknad paigaldada ja sama keiss, osaliselt mõnes kohas ei olnud vaht vastu aknaava... Osa aknaid on plaanis veel vahetada, need paigaldan juba ise.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Pole kahtlust, et kasutaja "onusnooker" oma aknad ise tehes hästi tehtult saab.
Kuigi siinkohal ma ei saa ütlemata jätta, et eelpooltoodud piltidel näha olnud akende paigaldus oli samuti ise tehtud, "hästi tehtud", seekord mitte prof. paigaldaja paigaldatud.
Inimene võib püüda, aga asju esimest korda tehes ja eelnevate kogemuste puudumisel lihtsalt kipuvad asjad vussi minema.
Esimene asi, mis vussi läheb, on akende avade mõõtmine. Kui aken on liiga suur, vaevalt nipa-napa avasse ära mahub, siis vaht ei taha ka käsu korras paigalduspilusse minna. Ehk siis reegel nr 1 - aken peab olema tellitud õige suurusega.
Kogemusteta tegija ei oska ette näha, milliseid töövahendeid töö teostamisel vaja läheb. Näiteks, kui vahu laskmisel puuduvad korralikud tellingud või tõstuk ehk vajalikud töötingimused, siis juba on eeltingimus, et asi saab halvasti välja kukkuda. Kuigi, alati ei pruugi töö tingimused sõltuda otseselt töö tegijast. Vajalike tingimuste, vahendite olemasolu sõltub pigem tööprotsessi juhist, aga see on juba omaette teema.
Kuna olen üksjagu tegelenud tellisfassaadide ladumisega, puitvoodrite paigaldamisega jne, siis olen näinud, kui tühjad või täis avatäidete paigalduspilud tegelikult on. Vahupüss koos vahuga on mul alati käepärast olulisel kohal, et eeltegija töö üle käia.
Teine viga, mida ka prof. paigaldajad meelsasti teevad, on, et paigaldatakse liialt pikad klotsid. Need turritavad pilust mitme sentimeetrijagu välja. Pealtnäha asjalikud mehed, nii lihtsat asja ajuke ei noki, et kuidas teha oma töö nii, et järgnevat tööoperatsiooni tegev mees ei peaks eeltegija tehtuga meeleheitlikult "võitlema" ja oma kallist aega kulutama.
Üks pilt eriti toredatest klotsidest-kiiludest:
Paigaldus-klotsid-kiilud.jpg
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas aero »

Nendel pikkadel klotsidel on minu teada oma mōte - lihtne välja tōmmata ja augud vahtu täis lasta.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Mul aknad mis vahetada plaanin on 2x pakettidega samas mõtlen, et vbl vahetaks välja seest ainult klaaspaketid, paigaldaks 3x asemele, Samas raamid on tänaseks jämedalt 10a vanad, vanasti olid need õhemad ka. Viimistlus jääks terveks, fassaad samuti, oleks selle lahenduse eelis...
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas aero »

vuuk kirjutas: 03 Apr 2020, 03:56...Avanes karm vaatepilt, mida näete alljärgneval pildil:
Akna toppimispilu.jpg
Mis on see hallivalgekirju sigrimigri 1. fotol, aknalengi küljes?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

onusnooker kirjutas: 05 Apr 2020, 18:44 Mul aknad mis vahetada plaanin on 2x pakettidega samas mõtlen, et vbl vahetaks välja seest ainult klaaspaketid, paigaldaks 3x asemele, Samas raamid on tänaseks jämedalt 10a vanad, vanasti olid need õhemad ka. Viimistlus jääks terveks, fassaad samuti, oleks selle lahenduse eelis...
Mis põhjusel üldse vahetad?
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Mu majal suuremad avatäited tegelikult on juba vahetatud 3x vastu kui terve maja fassaadi ringi tegin, samas osa veel jäänud vahetada, krt kohe ei teinud... Erinevus on selline, et uute akende all istud siis ei tunne, et aken selja taga, vanadel õhkab külma ikkagi üsna tugevalt, istuda seal all ei taha. Aeg liigub edasi, asjad lähevad teinekord paremaks... tuleb ka liikuda :) Ma kahel raamil, üks neist dussiruumi aken, kus väga nagu lõhkuda aknaraami vahetusel ei soovi... Seal vahetasin prooviks mõni aasta tagasi paketid, panin 3x on ka kokkuvõttes parem kui mitte midagi.

Pildilt näha, siis aknaliistust ei ole praktiliselt midagi alles jäänud.
Pilt
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

aero kirjutas: 05 Apr 2020, 21:41
vuuk kirjutas: 03 Apr 2020, 03:56...Avanes karm vaatepilt, mida näete alljärgneval pildil:
Akna toppimispilu.jpg
Mis on see hallivalgekirju sigrimigri 1. fotol, aknalengi küljes?
Tuuletõkke membraan arvatavasti, peal distantsliist+vooder
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Aeg liigub edasi, asjad lähevad teinekord paremaks... tuleb ka liikuda
Arusaadav - nö emotsionaalne põhjendus
Täiesti arusaadav ja piisav põhjendus...
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Akna põsed

Lugemata postitus Postitas vuuk »

aero kirjutas: 05 Apr 2020, 11:53 Nendel pikkadel klotsidel on minu teada oma mōte - lihtne välja tōmmata ja augud vahtu täis lasta.
Kui lähtuda soojusjuhtivuse või külmasilla seisukohalt, siis jah. Enne klotside eemaldamist peaks olema tuttav konkreetse akna või ukse paigaldusjuhendiga. Kusjuures erinevatel avatäidetel võivad olla erinevad nõuded. Osa klotse peavad oma õigel kohal olema ja neid ei tohi uisapäisa midagi eemaldada. Pikemast klotsist saab küll eemaldamiseks paremini kinni haarata, et see parajaks lõigata ja oma kohale tagasi panna. Samas kui klots on mõeldud eemaldada ja augud täis lasta siis miks paigaldaja seda ise ei võiks kohe teha?
onusnooker kirjutas: 05 Apr 2020, 22:51
aero kirjutas: 05 Apr 2020, 21:41
vuuk kirjutas: 03 Apr 2020, 03:56...Avanes karm vaatepilt, mida näete alljärgneval pildil:
Akna toppimispilu.jpg
Mis on see hallivalgekirju sigrimigri 1. fotol, aknalengi küljes?
Tuuletõkke membraan arvatavasti, peal distantsliist+vooder
Jah, tuuletõkke membraaniga on tegu.
Vasta