60m2 paadikuuri vundament

rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 369
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas rye »

rye kirjutas: 26 Veebr 2023, 08:06
kunn24 kirjutas: 26 Veebr 2023, 02:19 Vanasti läks killustik betooni alla, nüüd uued ja andekad kombed.
Kas paneksid killustkku kruusa asemele või kuidas ise sellise kuiri teeksid? Killustik on kaugel ja tuleb poole kallim kui kruus. Seetõttu sai ka maja tihendatud kruusapadja peale ehitatud.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 369
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas rye »

kunn24 kirjutas: 26 Veebr 2023, 02:19 Vanasti läks killustik betooni alla, nüüd uued ja andekad kombed.
Kas paneksid killustkku kruusa asemele või kuidas ise sellise kuiri teeksid? Killustik on kaugel ja tuleb poole kallim kui kruus. Seetõttu sai ka maja tihendatud kruusapadja peale ehitatud.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2086
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Eks sa hoia siis rahvast kursis mis su ehitisest tulevikus saab. Kas lööb põrandasse mõrad sisse ja liigutab vundamendilindi paigast või jääb kõik omale kohale olenemata sellest, pinnasevesi on kõrgel ja kandvus savipinnasel kehv. Ise investeerisin ka kunagi lolli peaga killustikukoormasse, et sissepääsuteed ehitada. Tulevikus kui teejuppi pikendama hakkan siis saab küll kruusaga asendatud see materjal. Lohutan ennast sellega, et omal ajal polnud aimugi sellest kui hea kandvusega maapind all on ja valmistusin kõige halvemaks. Praeguseks on pilt selgem. Vundamendi alla ostsin samuti koorma kildu. Aga seda vaid pinnase tasandamiseks ja loodimiseks. Ülejäänud tagasitäide läks kõik kruusaga. Hinnavahe vähemalt neli korda.
P.S Kui tellid betooni pumiga siis sa minu teada üle viie kandi korraga tellida ei saa. Mikser võtab vist 7,5 aga eks seda infot saad tehasest täpsemalt.
Torutööd Tartus 56 932 898
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4494
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 224 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas ping »

pikk88 kirjutas: 26 Veebr 2023, 08:39 ... P.S Kui tellid betooni pumiga siis sa minu teada üle viie kandi korraga tellida ei saa. Mikser võtab vist 7,5 aga eks seda infot saad tehasest täpsemalt.
Tellimisel piire ei ole, iseasi on mitu masinat tellitud koguse vedamiseks vaja läheb.

"Kruus" esineb erineval kujul ja Võrumaal nägin ühe talu juures "odavalt saadud" kruusa mille kõik kivid olid ümargused kuulid, nagu kergkruusal.
Sellistest kuulidest teed tihendada ei saa, sest see veereb ja juba aastaid maas olnud kihil liikus sõiduauto 1 käiguga ning maha jäid jälgedeks sügavad roopad.
Omanik ise tunnistas, et sellel teel sõidab ise ainult traktoriga ja väikse atuoga käib ringiga.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 69 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

10 cm betooni on täpselt nii loll paksus, et tugevust pole, aga ära lõhkuda s..t.
Kui tahad, et see plaat peaks vastu, kui on tippudest diagonaalselt (näiteks külmakerkest) koormatud, siis peaksid laskma ta inseneril läbi arvutada, kuid BAM-i plaatide paksus on 18 cm, kui mälu ei peta.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 69 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

rye kirjutas: 26 Veebr 2023, 08:11
kunn24 kirjutas: 26 Veebr 2023, 02:19 Vanasti läks killustik betooni alla, nüüd uued ja andekad kombed.
Kas paneksid killustkku kruusa asemele või kuidas ise sellise kuiri teeksid? Killustik on kaugel ja tuleb poole kallim kui kruus. Seetõttu sai ka maja tihendatud kruusapadja peale ehitatud.
Mu repliik oli vahtplasti mahalaotamise kontekstis. Pigem siis see perimeetri soojstuseks, kui hirmsasti vaja.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

10cm plaadi sisse ei mahu sellistes tingimustes nõutava kaitsekihiga ka 6mm võrk...
Pakuks konstruktsiooniklass S4 puhul betooni keskkonnaklassiks XC4/XF3 ja see tähendab ühtlasi min C30/37 betooni...
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2086
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

xxx111 kirjutas: 26 Veebr 2023, 12:15 10cm plaadi sisse ei mahu sellistes tingimustes nõutava kaitsekihiga ka 6mm võrk...
Pakuks konstruktsiooniklass S4 puhul betooni keskkonnaklassiks XC4/XF3 ja see tähendab ühtlasi min C30/37 betooni...
Kui paks see plaat siis olema peaks? Ma oma peaga suutsin välja lugeda, et sellise konstruktsiooniklassi puhul oleks betooni kaitsekiht 30 mm ja siis oleks tagatud kasutusiga 50 aastat. Kui nüüd võtta plaadi paksuseks 100mm ja sinna sisse panna 6mm diameetriga armatuurist võrk siis jääks ju kaitsekiht piisava paksusega või olen ma millestki valesti aru saanud? Millest?
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4235
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 83 korda
On tänatud: 76 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Hiid »

xxx111 unustas ära, et tegu on paadikuuriga ja tahab kliendile müüa pilvelõhkuja vundamenti :jooma
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 369
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas rye »

Ja kas mitte enamus 100+ ruuduste pärismajade vundamendiplaate ei tehta 10 cm paksused?
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10668
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui sinna sõidetakse transpordiga, peab ka auto/paadi massi kannatama. Muidugi on säästukoht - ei pe aüldse alusplaati valama, võib ju lausa olemasolev pinnas jääda ...
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4235
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 83 korda
On tänatud: 76 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kombainikuuril on topelarmeeringuga 20cm põrand ehk.
Palju su paat kaalub? Iga rehvi kohta 300kg tuleb ehk?
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 69 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ei pea üldse betooni valamisega nöökima, tõsta 5 plaati maha ja tehtud https://ehitus.pro/toode/bami-plaadid/
Kui veidi otsimisega vaeva näha, leiab tõenäoliselt palju odavamalt.
Nende eelis on ka see, kui kuudist kõrini saab või vaja teise kohta nihutada, ei pea roksonit kohale tassima. Samuti ei pea põranda valamisel nägema vaeva deformatsioonivuukide lõikamisega (võimalike külmakergete tõttu võiksid olla), "vuugid" automaatselt olemas, tõsteaasad küljes.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1117
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Prill »

Samahästi võiks sillutiskivi maha laotada, pragusid ei teki, kandvus ja konstruktsioonikihid samad kui parklal.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 69 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Jah, aga plaadid saaks ka seinte alla kandvaks jätta. 1 ukseaugu all on plaat täies pikkuses olemas, mis tagab ukseaugu alaosa seotuse, samuti korralikult ankurdades on võimalikule tuulekoormusele vastukaaluks. Teise ukseaugu juures tuleks plaadid keevitamisega kokku siduda.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Hiid kirjutas: 27 Veebr 2023, 08:06 xxx111 unustas ära, et tegu on paadikuuriga ja tahab kliendile müüa pilvelõhkuja vundamenti :jooma
Loe veel üks kord:

10cm plaadi sisse ei mahu sellistes tingimustes nõutava kaitsekihiga ka 6mm võrk...
Pakuks konstruktsiooniklass S4 puhul betooni keskkonnaklassiks XC4/XF3 ja see tähendab ühtlasi min C30/37 betooni...


Sinu kommentaar näitab, et Sa ei saa aru mida / millest / mis tingimustel räägitakse...
Viimati muutis xxx111, 27 Veebr 2023, 13:23, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

rye kirjutas: 27 Veebr 2023, 08:57 Ja kas mitte enamus 100+ ruuduste pärismajade vundamendiplaate ei tehta 10 cm paksused?
Vt sama kommentaar mis lisatud kasutaja Hiid kommentaarile
Vihjeks - "pärismaja" vundamendiplaat ei tööta samades tingimustes kui käesolevas teemas käsitletav plaat

PS
Mis paneb arvama, et "enamus 100+ ruuduste pärismajade" vundamendiplaadid on tehtud õieti?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4235
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 83 korda
On tänatud: 76 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Hiid »

proovime siis niipidi, et millise plaadi sa joonistaks, mis sellisele kuurile sinuarvates miinimum on. :grin:
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Hiid kirjutas: 27 Veebr 2023, 14:40 proovime siis niipidi, et millise plaadi sa joonistaks, mis sellisele kuurile sinuarvates miinimum on. :grin:
Aga proovime siis niipidi, et projekti tellija koostab esmalt lähteülesande / tingimused mida antud projekteeritav hoone peaks täitma sh kasutusiga, kvaliteediklassid jms...

Nt minu seletuskirjas (kohe alguses) on mõned sellised laused:

• Tellija on aktsepteerinud kõik lähteandmed ja tingimused
• Ehitajal on tööks vastavad oskused ja kogemused
• Tööde teostamise käigus tagatakse nõuetele vastav järelevalve ja kvaliteedikontroll
• Konstruktsioone hooldatakse nõuetele vastavalt
• Konstruktsioone ekspluateeritakse vastavalt projektis kirjeldatud eeldustele ja tingimustele
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 369
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas rye »

xxx111 kirjutas: 27 Veebr 2023, 14:51 Aga proovime siis niipidi, et projekti tellija koostab esmalt lähteülesande / tingimused mida antud projekteeritav hoone peaks täitma sh kasutusiga, kvaliteediklassid jms...
Niipalju detaile polegi ehk vaja ühe paadikuuri jaoks kui seda on vaja pilvelõhkuja jaoks. Ülesande püstitajana olen saanud väga hea kinnituse, et olen õigel teel. Olen korrigeerinud oma esialgset nägemust toetudes heade kaasfoorumlaste kogemusele ja siinsele üle kolmel lk. ulatuvale arutelule. See on tõestuseks, et foorum on asjalik ja siin saab teisi oma kogemusega aidata ja maailma parandada. xxx111 ka sinu pilvelõhkujalik vaade on tasakaalustav kõhutunde järgi tegijatele ning abiks minu enda arvamuse kujundamisel.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Niipalju detaile polegi ehk vaja ühe paadikuuri jaoks kui seda on vaja pilvelõhkuja jaoks.
Selgitage mulle PÕHIMÕTTLINE vahe...
Kas pilvelõhkuja peab "püsti seisma" ja kuur ei pea?
Kas pilvelõhkuja projekteerimisel tuleb tagada kasutusiga ja kuuril ei pea?
So vastavalt valitud materjalid, materjalide keskkonnaklassid, kaitsekihid, tulepüsivused, kvaliteet või mis iganes...

Kui Sa näed, et Sinu kuur peab (või ei pea) vastama mingitele muudele nõuetele siis palun väga
Esita lähteülesanne millistele tingimustele Sinu kuur peab vastama
Nii lihtne ongi...
Põhiline on juba projekteerimise alguses selgeks saada mida Sa tahad
Ja TÄPSELT selle saadki - mitte midagi muud...
Mina kindlustan sellega "oma tagumiku" - et Sa pärast ei tuleks mulle ütlema "aga ma mõtlesin nii" - siis laotan Su ette paberi - "näe, siin on Sinu lähteülesanne - sinu probleem"
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4235
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 83 korda
On tänatud: 76 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kas väljend paadikuur ei ole juba piisav lähteülesandeks?
Mina saan aru, et sellele ei ole mingeid nõudmisi. vähemalt minul ei oleks oma paadikuurile.
Kas ta ei püsi püsti, kui teha alla 10cm plaat, mille servadele ta toetub ja see plaat on ühtlasi ka põrandaks?
Mul oleks ausalt öeldes täiesti savi, kui selle põrand 5cm kusagilt lohkus või munas oleks. Ja seda järgmised 100a...
xxx111, pole võimalik?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4494
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 224 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas ping »

Hiid kirjutas: 27 Veebr 2023, 14:40 proovime siis niipidi, et millise plaadi sa joonistaks, mis sellisele kuurile sinuarvates miinimum on. :grin:
Alustama peaks praeguse ja tulevaste "paatide" suurusest koos haagisega ning muude samas hoiustamist vajavatele vahendite pinnale.

Minu alused on saanud aastaid kenasti talvituda telgis.
Ühele sõbrale joonistas arhitekt küll kena varjualuse maja külge aga kuna haagisega sinna tegelikult sisse sõitma ei mahu, siis hoiab ta oma alust rendipinnal.
Teine sõber ehitas kohe "korraliku paadikuuri" ja nüüdseks on seal, koos haagisega kindlasti üle 10m pikkune alus seismas + muu vajalik tehnika.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4494
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 224 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas ping »

Hiid kirjutas: 27 Veebr 2023, 18:00 ... Mul oleks ausalt öeldes täiesti savi, kui selle põrand 5cm kusagilt lohkus või munas oleks. Ja seda järgmised 100a...
Sellisel juhul poleks üldse mõtet raisata keskonnaressurssi ja raha põrandaplaadi valamiseks, sest selle kunagi tulevikus vajalik väljalõhkumine tekitab lisanduvaid kulutusi ja kõige mõistlikum on lihtne kruusaplats siluda põrandaks.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 60m2 paadikuuri vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Hiid kirjutas: 27 Veebr 2023, 18:00 kas väljend paadikuur ei ole juba piisav lähteülesandeks?
Mina saan aru, et sellele ei ole mingeid nõudmisi. vähemalt minul ei oleks oma paadikuurile.
Kas ta ei püsi püsti, kui teha alla 10cm plaat, mille servadele ta toetub ja see plaat on ühtlasi ka põrandaks?
Mul oleks ausalt öeldes täiesti savi, kui selle põrand 5cm kusagilt lohkus või munas oleks. Ja seda järgmised 100a...
xxx111, pole võimalik?
Ei - väljend paadikuur pole piisav lähteülesandeks...
Pole mingeid nõudmisi - lähteülesandeks täiesti sobiv
Täpselt selle saadki
Võtab aega 1p - hinna üle siin arutlema ei hakka
Saad joonised ilma "nimeta / allkirjata"
Vasta