Kuidas valgusti töökorda saada?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Stella777
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 18 Aug 2012, 20:33
On tänanud: 1 kord

Kuidas valgusti töökorda saada?

Lugemata postitus Postitas Stella777 »

Minu uues korteris on ripplae sisse paigaldatud LED lambid. Kahjuks 2 lampi juba streigivad ja aeg- ajalt valgus neis väheneb. Kuidas nendega toimetatakse, et nad taas töökorda saada? Puudub kogemus, palun mitte pahaks panna.
Manused
20230423_122352.jpg
20230423_121942.jpg
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 447
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Kuidas valgusti töökorda saada?

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Välja vahetada.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Kuidas valgusti töökorda saada?

Lugemata postitus Postitas ping »

Stella777 kirjutas: 23 Apr 2023, 13:10 Minu uues korteris on ripplae sisse paigaldatud LED lambid. Kahjuks 2 lampi juba streigivad ja aeg- ajalt valgus neis väheneb. Kuidas nendega toimetatakse, et nad taas töökorda saada? Puudub kogemus, palun mitte pahaks panna.
Tesatek kaubamärgi lampe müüdi Espak'is ja suure tõenäosusega ei ole vigane mitte valgusti ise vaid juhet pidi edasi minnes olev valge karbike, mis on selle valgusti toiteplokk.
Piisab selle toiteploki vahetamisest kvaliteetsema vastu ja põleb jälle kaua aega edasi.
Lambi juhtmel olev ümargune pistik käib lahti seda veerand pööret keerates.

Mõistlik on näidata lampi (või selle pilti) Espakis ja uurida varuosade saadavust aga suure tõenäosusega kiirem variant on uus samasugaune (samasuguse pistikuga) valgusti osta, mille toiteplokki kasutada.
Aga selle toiteploki vahetamiseks on ikkagi elektriala inimest vaja.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Foxxy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 06 Veebr 2012, 13:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Kuidas valgusti töökorda saada?

Lugemata postitus Postitas Foxxy »

Antud toode on kahjuks juba sündinult surnud Hiina ime- see 12V toiteblokk tekitab jubedaid häireid, sest valitud on odavaim skeemilahendus- lolliks lähevad (lähedal) asuvad raadiod, WiFi jne. :-( Valgusti ise on OK aga see toiteblokk :-( Saan aru ega see teemaalgatajat ei aita aga ikkagi mainiks ära...
Parimat, JR
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kuidas valgusti töökorda saada?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Üldiselt on kaks lahendust, kas ainult toited välja vahetada või kõik välja vahetada. Häireteemad on aga põhimõttelised. Isegi kui kliendi ainuke argument pole hind siis see ei tähenda, et müüja teemast midagi jagaks. Ja lõpuks saad ikka mingi erilist lolluse. Kui antud juhul on tõesti 12V toide ( ja mitte mingi CC tüüpi vidin) siis neid mõistlikke 12v plokke ei tohiks küll kuigi keeruline leida. Aga enamasti on seal ikkagi mingi CC plokk ja neid on ka selliseid millele ei kipugi asendust leidma, rääkimata veel normaalse filtriga plokist.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Kuidas valgusti töökorda saada?

Lugemata postitus Postitas ping »

See peaks väga hea toiteplokk olema:
https://www.oomipood.ee/product/apv_12_12_apv_12_12

Selle valgusti sees on jupp 12V LED riba rõngasse keeratud.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kuidas valgusti töökorda saada?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kuskohast sa seda võtad, et see on 12V riba ja mitte näiteks 24V riba või 700mA püsiva vooluga riba ?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Kuidas valgusti töökorda saada?

Lugemata postitus Postitas ping »

dumbuser kirjutas: 26 Apr 2023, 01:44 Kuskohast sa seda võtad, et see on 12V riba ja mitte näiteks 24V riba või 700mA püsiva vooluga riba ?
Antud juhul ei teagi ja seepärast soovitan pöörduda spetsialisti poole.
Minu sama kaubamärgiga valgustitele sobis 12V plokk aga see ei pruugi tähendada, et kõik tooted oleks ühesugused.

Õige toiteploki valimiseks tuleb pildistada olemasoleval toiteplokil olevat kirjet.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1114
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kuidas valgusti töökorda saada?

Lugemata postitus Postitas Prill »

Ise olen elektrialal pigem võhik aga mis silma jäänud siis elektriasjadel olevad kirjad võivad natuke vihjata.
Antud juhul on fotol oleval lambil kirjas 85-263V 50Hz 6W, tekib küsimus kuskohast see 12V alaldi jutt tuleb, mina oma tarkusest ei oskaks küll nende kirjade järgi sinna 12V külge pookida vaid paneks tuimalt 230V 50Hz lambile toiteks.
Neid lampe tundub, et ka müüakse nt https://www.valgusmaailm.ee/index.php?r ... ct_id=1405 .
Pakuks kui lamp streigib osta uus sarnaste kirjadega ja proovi asendada, ei tundu hingehinda ka maksvat..

nt 12W veidi võimsam variant kui valgust rohkem tahta https://www.valgusmaailm.ee/index.php?r ... ct_id=1406
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Kuidas valgusti töökorda saada?

Lugemata postitus Postitas ping »

Prill kirjutas: 26 Apr 2023, 11:24 Ise olen elektrialal pigem võhik aga mis silma jäänud siis elektriasjadel olevad kirjad võivad natuke vihjata.
Antud juhul on fotol oleval lambil kirjas 85-263V 50Hz 6W, tekib küsimus kuskohast see 12V alaldi jutt tuleb, mina oma tarkusest ei oskaks küll nende kirjade järgi sinna 12V külge pookida vaid paneks tuimalt 230V 50Hz lambile toiteks.
Neid lampe tundub, et ka müüakse nt https://www.valgusmaailm.ee/index.php?r ... ct_id=1405 .
Pakuks kui lamp streigib osta uus sarnaste kirjadega ja proovi asendada, ei tundu hingehinda ka maksvat..

nt 12W veidi võimsam variant kui valgust rohkem tahta https://www.valgusmaailm.ee/index.php?r ... ct_id=1406
Need valgustid müüakse komplektis toiteplokiga, aga toiteplokki juuresoleval valgusti väliskuju illustreerival pildil ei näidata.
Tasub poes karp lahti teha ja vaadata, et mis reaalsest karbi sees on.

Mina ostsin ühe katsetamiseks, tegin uurimiseks selle lahti ja siis ostsin neid varuks terve kimbu ning need on igapäevases kasutuses.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kuidas valgusti töökorda saada?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Need kõlbavad üldiselt kohta kus mingeid kõrgeid nõudmisi pole. Üle poolte sellistest ei oska dimmeri puhul mitte midagi tarka teha. Ja kui hind on kõva 6 raha tk siis on ilmselge enesepettus sealt ka mingit asjalikku tulemust loota. Sellest hinnast jääb järgi 5 raha (1 on KM), kuskilt tuleb mingi kasum ja transa ja pakend jne. Ehk siis neid peaks saama enamvähem tasuta. Mina ei kasutaks neid ka siis kui peale makstakse. Efektiivsusest pole sõnagi, heledusest pole sõnagi. Oletan, et ka CRI on nii sitt, et seda ei hakata igaks juhuks üldse mainimagi. Lühidalt on see ehk mingi ühekordse projekti puhul (toiteploki müradest ei hakka siinkohal isegi rääkima) mõistlik valik.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Kuidas valgusti töökorda saada?

Lugemata postitus Postitas ping »

dumbuser kirjutas: 27 Apr 2023, 00:19 Need kõlbavad üldiselt kohta kus mingeid kõrgeid nõudmisi pole. Üle poolte sellistest ei oska dimmeri puhul mitte midagi tarka teha. ...
... Efektiivsusest pole sõnagi, heledusest pole sõnagi. Oletan, et ka CRI on nii sitt, et seda ei hakata igaks juhuks üldse mainimagi. ...
Juba 80'ndatel kasutasin oma elamises dimmerit, niisama, et "olla naabrist parem".
Ühes majas panin kõik laetuled dimmeritega ja ei viitsinud neid mitte keegi reguleerida.
Minu elamises pole dimmeril kasutust.

Kui valgustus on läbimõeldud, siis ei ole mingit tarvidust heledust reguleerida ja pole vaja ka dimmereid.

Arusaadavalt, siis siinkohal pole halvustamise põhjus mitte rahapuudus 6eur maksva valgusti ostuks selle testimiseks, vaid nii odava kauba müük takistab oluliselt kallimate valgustite äri.

Suure raha küsimine mingi toote eest ei pruugi teha seda toodet automaatselt heaks, vaid näitab et seda toodet saab ostjale kalli raha eest müüa.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta