Tasandussegu ja servalindid

ATR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 30 Okt 2014, 21:47
On tänanud: 1 kord

Tasandussegu ja servalindid

Lugemata postitus Postitas ATR »

Küsimus lühidalt: kuidas on õige valada põrandakütte torudega betoonpõrandale tasandussegu? Kas servalint peab ka tasandussegu jaoks alles olema?

Pikemalt. Põrand sai... minu kui amatööri arvates normaalne (kuigi ühes teises teemas mainisin, et mõned pisikesed praod on kahjuks tekkinud betooni) ja suhteliselt ühtlane. Siiski, jalgadega tunnetab ühte kohta, kus on selgelt ebatasasused sees. Ja loomulikult on ilmselt ka mujal millimeeter siia-sinna ebatasasused sees.

Seetõttu soovitati mulle firma poolt, kes põranda tegi, kasutada tasandussegu. Samas nad lõikasid mul servalindid ära... Kui ma nüüd hakkan ruumikaupa tasandussegu valama... kas ma peaksin servalindid tagasi kuidagi kleepima? Sest - muidu ju hakkab sealt kusagilt midagi mõranema seoses paisumise-kahanemisega? Nõme töö küll oleks... millise sellise liimiga oleks mõistlik liimida betoonseinte külge servalinti, et hiljem lihtsasti ära tuleks ja ei jääks liimi jälgi betoonile?
JannoRa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 10 Juul 2019, 22:34
On tänanud: 1 kord

Re: Tasandussegu ja servalindid

Lugemata postitus Postitas JannoRa »

Mis põrandakate tuleb?
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 562
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 17 korda

Re: Tasandussegu ja servalindid

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Midagi liimida sinna seina külge tagasi küll pole vaja. Puhasta tolmust, niisuta betoon tiba äärest ära ja lase makrofleksi 'vosrst' sinna seinaäärde ja asi ants. Pärast tasandusvalu lõikad ülejäägi ära.......
ATR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 30 Okt 2014, 21:47
On tänanud: 1 kord

Re: Tasandussegu ja servalindid

Lugemata postitus Postitas ATR »

Põrandakatted tulevad erinevatesse ruumidesse erinevad - eluruumidesse ilmselt parkett, aga vannituppa plaadid... köögi osas pole otsustanud.

Makroflex paisub üsna palju ja ma ei tea kui ühtlaselt oskan seda lasta.

Aga siis sõnum on see, et igal juhul peab sinna mingi pehme materjal ikkagi ka tasandussegu ja seina vahele jääma, eks? Eks ma siis nuputan.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 562
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 17 korda

Re: Tasandussegu ja servalindid

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Jah, parem oleks kui see tasandus nende seinteni ei jõus( samas ega see maasilma lõpp ka poleks), vahupüsti reguleerid vastavalt ära ja pole seal midagi nuputada.
PS: enne tasandussegu valamist pind korralikult puhtaks( tulmuimejaga) ja õige krunt!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4236
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 84 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Tasandussegu ja servalindid

Lugemata postitus Postitas Hiid »

millimeeter-paar hakkad valama ja vajad servalinti?
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 152
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Tasandussegu ja servalindid

Lugemata postitus Postitas netmaster »

kui sa nagunii plaadid paned, või parketi maha liimid, siis mingisuguse millimeetri-paari pärast pole sul küll mõtet seda põrandat tasandama hakata. Liimi või plaatimisseguga saad selle nagunii enamvähem tasaseks. Iseasi oleks mingi linoleumi vms. puhul ja ka sel juhul mõtleks ma hoolega järele, kas ikka on tasandusseguga kaasnevat potensiaalset jama vaja.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10898
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tasandussegu ja servalindid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ma pigem muretseks selle pärast, et servades, kus lint on ära lõigatud, isevalguv plehku ei paneks.
Vasta