Nurga viimistlus.

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
rajatagant mustmehele2
külaline

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas rajatagant mustmehele2 »

mustmees2 kirjutas:Tänud kõigile,kes jagasid oma informatsiooni.
kes oskab öelda kui palju on soomes kipsseinte,lagede viimistluse ruudu hind.
ja kas seal kasutatakse samasid materjale.ning äkki teab mõnd firmat või isikut kes teostavad seal maalri töid.
on plaanis järgmise aasta suve algul minna piiri taha ja tahaks proovida seal kätte.kuna oln veel suhteliselt noor siis tuleb käia seal kus võimalik.Tänan
mustmees2, kui soovid Stockis tegutseva maalriga kogemusi ja muud vahetada, jäta oma kontakt siia. Vôtan yhendust.
mustmees2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 23 Dets 2007, 16:14

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas mustmees2 »

tervist rajataga.
ml nyyd armee üle elatud,oleks hea küll eriti nyyd kus ei oska enam midagi peale hakata.
mu mail ja msn leopart15@hot.ee
Külaline
külaline

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mustmees2 kirjutas:tervist rajataga.
ml nyyd armee üle elatud,oleks hea küll eriti nyyd kus ei oska enam midagi peale hakata.
mu mail ja msn leopart15@hot.ee
palka saad 2000eur.,maksudeks600eur,korteriüür700 eur,söök300 eur,+bensiin.arvesta ise palju järgi jääb aga jah nälga ei sure!kui võimalik mine eesti firmasse,saad8 euri tunnis ja 12 tundi päevas tööd,makse ei maksa siis oled sitaks võis praeguse aja kohta!
mustmees2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 23 Dets 2007, 16:14

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas mustmees2 »

Külaline kirjutas:
mustmees2 kirjutas:tervist rajataga.
ml nyyd armee üle elatud,oleks hea küll eriti nyyd kus ei oska enam midagi peale hakata.
mu mail ja msn leopart15@hot.ee
palka saad 2000eur.,maksudeks600eur,korteriüür700 eur,söök300 eur,+bensiin.arvesta ise palju järgi jääb aga jah nälga ei sure!kui võimalik mine eesti firmasse,saad8 euri tunnis ja 12 tundi päevas tööd,makse ei maksa siis oled sitaks võis praeguse aja kohta!
kõlab suht ahvatlevalt,et eesti firmasse,kuid seda firmat on suht raske leida.
selles ongi probleem
mustmees2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 23 Dets 2007, 16:14

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas mustmees2 »

nonii,olen naasnud viimistluse juurde,ja küsiks sellist head nõud,et mis tagajärjed tulevad kui nurgateip,mõtlen seda paberist,liimida tapeediliimiga kohe nurka,nii et pahtlit alla ei jää,ning hiljem siis pahtliga üle teha.
kas see nurgateip jääb selljuhul püsima.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10901
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

mustmees2 kirjutas:nonii,olen naasnud viimistluse juurde,ja küsiks sellist head nõud,et mis tagajärjed tulevad kui nurgateip,mõtlen seda paberist,liimida tapeediliimiga kohe nurka,nii et pahtlit alla ei jää,ning hiljem siis pahtliga üle teha.
kas see nurgateip jääb selljuhul püsima.
Sinu ideel sellisel kujul nurga viimistlemisel võivad olla teiste maalrite mainele kohutavad.Palun unusta see mõte ja tee korralikult nagu peab-alla pahtel,nurgateip ja peale pahtel,kusjuures teha tuleb vuugipahtliga(J pahtel,Siloitte jne),mitte mingite LR+-ga või mingi suvalise nn.universaalpahtliga.
mustmees2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 23 Dets 2007, 16:14

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas mustmees2 »

unustatud,kuid millised tagajärjed võivad sellega kaasneda,
hiljuti kuulsin sellisest töövõttest,
ja see kes tegi ütles et on sama efekt nagu kui panna alla pahtlit ja peale jne
remonditüdruk
külaline

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas remonditüdruk »

Mul on üks imelik küsimus.

Olen kõik välisnugad ilusasti pannud perfonurkadega ja väga mõnus on. Nüüd aga probleem lae sisenurkadega - laes on kips, seinas vana krohv. Kuna sein natuke lainetab ei saanud kipsi piinliku täpsusega lõigata seega on kohati kips seinast veidi eemal. Teibiga tundub kuidagi õrn see asi jäävat. Et küsimus on siis, kas on ka perfonurki sisenukadesse kasutamiseks, lihtsalt nö kindlama ühenduse saamiseks? Ise poes nagu pole näinud.. Või kas neid nurki siis võiks nö vastupidi kasutada. Või kui mingit muud hea nõu tuleks siis kuulan ka ära :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10901
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

remonditüdruk kirjutas:Mul on üks imelik küsimus.

Olen kõik välisnugad ilusasti pannud perfonurkadega ja väga mõnus on. Nüüd aga probleem lae sisenurkadega - laes on kips, seinas vana krohv. Kuna sein natuke lainetab ei saanud kipsi piinliku täpsusega lõigata seega on kohati kips seinast veidi eemal. Teibiga tundub kuidagi õrn see asi jäävat. Et küsimus on siis, kas on ka perfonurki sisenukadesse kasutamiseks, lihtsalt nö kindlama ühenduse saamiseks? Ise poes nagu pole näinud.. Või kas neid nurki siis võiks nö vastupidi kasutada. Või kui mingit muud hea nõu tuleks siis kuulan ka ära :)
Täida vahed MP krohviga ära ja kui sein ikka väga lainetab,siis ülevalt lae äärest allapoole sujuvalt hajuta lohud-muhud ära(kui ei viitsi tervet seina sirgeks-siledaks ajada) ja siis pane tavaline kokkumurtud paberteip ülesse lae serva vuugipahtliga.Kõik,nii lihtne see ongi:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10901
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Unustasin öelda,et kui on ikka väga laiad vahed,nii kuni 1,5cm,siis lase eelnevalt vahed vahtu täis,muidu pole MP kuhugi kinni jääda.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10901
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

mustmees2 kirjutas:unustatud,kuid millised tagajärjed võivad sellega kaasneda,
hiljuti kuulsin sellisest töövõttest,
ja see kes tegi ütles et on sama efekt nagu kui panna alla pahtlit ja peale jne
Arvan,et see on mingite algajate amatöörmaalrite õllejoomise ajal tulnud "väärtidee"ja hea,et see nende ratsionaliseerimisvõte siseviimistluse alal on teisest kõrvast välja läinud.
Paned liimitud teibile pahtlit peale,saab teip niiskust suhteliselt pikka aega,paned teist korda pahtlit(lauspahtelduse ajal) saab jälle niiskust,krundid,jälle niiskus,värvid põhivärviga 2X,jälle niiskus ja kaua see tapeediliim seal niimoodi vastu peaks pidama.Kardan,et ta lööb varsti sealt seina pealt lahti lihtsalt.See on minu isiklik arvamus,mis ei pruugi vastata tõele,aga EPO liimiga liimides olen kindel,et see teip sealt nurgast lahti ei löö.
remonditüdruk
külaline

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas remonditüdruk »

Ma ei ole vahu igale poole laskmise pooldaja :( Selles suhtes olen natuke skeptiline.
Aga kas nende nurkadega siis on täiesti mõttetu üritada.. mul paberteipimine tuleb suht halvasti välja, enamasti õnnestub lihvimisel teip katki teha, seega oleks samuti kuidagi teistmoodi lähenemine teretulnud. Teibin omastarust ikka õigesti, pahtel alla, teip, pahtel peale aga midagi aga no ikka läheb valesti.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10901
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nagu kirjutasin,on vaht vajalik ainult laiemate vahede puhul,sest muidu pole MP krohvil kusagile kinni jääda ja võib lihtsalt sealt välja pudeneda.See,et sul lihvimisega teip välja tuleb on sellest,et kas paned teibile liiga vähe pahtlit või lihvid liiga palju.Neid perforeeritud välisnurki ei ole mõtet sisenurka toppida.Proovi edasi ja küll ta lõpuks hakkab asi käppa ka minema.See paberteip on vajalik,et vältida prao tekkimisel selle väljapaistmine ja laiemate pragude korral jääb akrüül natuke inetuvõitu ning kui sul teip on korralikult,ei ole vaja mingi akrüüli.
mustmees2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 23 Dets 2007, 16:14

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas mustmees2 »

Gyproc liiteteip

Kasutatakse ehitus- ja remonttöödel sisenurkade ja liitekohtade tugevdamiseks. Spetsiaalne perforeeritud paber on väga vastupidav risti- ja pikitõmbele. Perforatsioon tagab parema nakke aluspinnaga. Teipi võib kasutada puitlaastplaatidest, kipsplaadist ja ka krohvitud pindadel sisenurkade ja liitekohtade tugevdamiseks. Paigaldamiseks kasutada pahtlit või SEINALIIMI. Teibi keskel olev murdejoon võimaldab teibil hõlpsasti sisenurka moodustada.
Tootel on ISO 9002 serifikaat

Perforeeritud paberilindi paksus Värvus
22 µm
valge
maaler41
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 26 Jaan 2009, 17:00
Asukoht: tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas maaler41 »

mustmees2 kirjutas:Tänud kõigile,kes jagasid oma informatsiooni.
nüüd viimasel ajal olen ikka ja jälle pahteldanud ja möllanud ja lõpuks olen enda tehud töö tulemusega rahul,olen enda vastu vahel ikka päris karm ja püüan teha 5+ peale.
kuid miski jääb veel puudu,aga arvan et 4+ teen kyll.

kes oskab öelda kui palju on soomes kipsseinte,lagede viimistluse ruudu hind.
ja kas seal kasutatakse samasid materjale.ning äkki teab mõnd firmat või isikut kes teostavad seal maalri töid.
on plaanis järgmise aasta suve algul minna piiri taha ja tahaks proovida seal kätte.kuna oln veel suhteliselt noor siis tuleb käia seal kus võimalik.
kuid ennem tuleb sõjavägi üle elada.
Tänan
Saan aru,et teemale on juba punkt pandud,kuid siiski avaldaksin oma arvamust ka! Nimelt 1. ega võrkteip ega paberteip ei hoia pragude teket,kui kipsplaat on halvasti kinnitatud.Kui kuhugi on tekkinud pragu,proovi järgi- üks pool kindlalt liigub. 2.Kui tahad korralikult vuuke täita,tee seda selleks ettenähtud pahtliga- need pahtlid on vähema mahukahanevusega ja tugevamad.(ise soovitaksin Unifloti,või siis Siloite´t.) 3.Rohelise kaanega Sheetrok on tavaline peenpahtel.Mina seda vuukides ei kasutaks. 4.Metallnurkade jaoks kasuta tugevat vuugipahtlit või siis lausa liimi. ja 5. Paberteipidega on igavene jändamine.Võrkteip ja metallnurgad -palju mugavam kasutada.Võin sulle veel veitsa nõu anda,kui sul soov tekib!! Seniks head mäkerdamist!! :wave:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10901
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Maaler41!Mine palun arvuti juurde(õige,juba oled),toksi sisse sõna CYPROC-paigaldus-viimistlemine ja loe sealt punkt 2 alt,mis sinna on rasvaselt kirjutatud võrkteipide kasutamise kohta.Unusta laikus ja hakka korralikult tegema,mis igasuguste vaidluste puhul kui nad juhtuvad tulema,sest ka tellijaid on igasususeid,mis võivad minna kuni ehitusekspertiisini välja,jääd 100% sina süüdi,kuna ei kasutanud paberteipi.Arvesta,et see on cyproci kodulehekülg ja kui sa seda lugenud ei ole,ei vabasta sind hiljem tehtud tööd ja materjale kliendile kinnimaksmast hilisemate pragude tekkimise korral.
Ise kasutan ainult paberteipe,nii vuukides kui nurkades,juba aastaid,et vältida igasuguseid vaidlusi teemal,kas see oli maalri laiskus või maja konstruktsioonide liikumine kui garatiiajal tekivad praod ja mina saan alati väita,et see on teine variant ning garantiiajal tekkinud pragude parandamise eest küsin raha ega käi tasuta tööl põhjusega,et paberteibiga on igavene mässamine.
maaler41
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 26 Jaan 2009, 17:00
Asukoht: tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas maaler41 »

urmasr kirjutas:Maaler41!Mine palun arvuti juurde(õige,juba oled),toksi sisse sõna CYPROC-paigaldus-viimistlemine ja loe sealt punkt 2 alt,mis sinna on rasvaselt kirjutatud võrkteipide kasutamise kohta.Unusta laikus ja hakka korralikult tegema,mis igasuguste vaidluste puhul kui nad juhtuvad tulema,sest ka tellijaid on igasususeid,mis võivad minna kuni ehitusekspertiisini välja,jääd 100% sina süüdi,kuna ei kasutanud paberteipi.Arvesta,et see on cyproci kodulehekülg ja kui sa seda lugenud ei ole,ei vabasta sind hiljem tehtud tööd ja materjale kliendile kinnimaksmast hilisemate pragude tekkimise korral.
Ise kasutan ainult paberteipe,nii vuukides kui nurkades,juba aastaid,et vältida igasuguseid vaidlusi teemal,kas see oli maalri laiskus või maja konstruktsioonide liikumine kui garatiiajal tekivad praod ja mina saan alati väita,et see on teine variant ning garantiiajal tekkinud pragude parandamise eest küsin raha ega käi tasuta tööl põhjusega,et paberteibiga on igavene mässamine.
Kui teed paberteibiga vuuke ja nurki,siis peadki parandamise eest raha küsima.Mina annan oma töödele garantii ja tulen parandan tasuta praod ära! Olen seda tööd teinud üle 4 aasta ja pole veel kordagi pidanud oma tööd ümber tegema.Küll aga olen käinud teiste pandud paberteibiga üle löödud pragusid parandamas,kus vaja terve nurk maha kakkuda,et asja korda saada. Ei hakka sinu mainitud leheküljele minemagi,sest kogemused räägivad enda eest! Fakt,et võrkteipi on mugavam panna,jääb faktiks!!Ja töö saab tehtud kvaliteetselt!!
mustmees2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 23 Dets 2007, 16:14

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas mustmees2 »

ei kasutagi sellist asja et liimiks teipi seinale,kuid üks uudishimulik küsis mu käest seda ja ei osanud midagi vastata,nii uurisin edasi,kuid nüüd kindel et sellist asja ei tasu enam edasi arendada,täanud vastuste eest
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10901
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Maaler41!Tee edasi võrkteibiga kui selline variant on sulle lihtsam teha,aga vaata,et sa ei satu mõne sellise tellija otsa,kellel on ehitusjärelvalve väga hea tuttav ja annab tellijale tasuta nõuannet.Ja kui see tellija juhtub olema paras m...,siis tõesta talle,et sul on 4 aastane töökogemus,kuid tema lööb letti tootja ettekirjutused ja nõuab,et oleks tehtud niimoodi nagu paberil kirjas.UUrisin veidi targemate käest seda probleemi-enamus kipsplaadi tootjad nõuavad paberteipi vuukidesse,nurkadega on nii ja naa.RYL lubab ilma nurgateibita ja pärast akrüülida või panna teip ja akrüülimine jääb ära.On seal nurgas akrüül või teip,aga tasuta ma seda ära ikka ei paranda,sest mina olen teinud kõik endast oleneva,et nurk jääks ilus,kuid kui maja vajub ,on viga kusagil mujal.Pahtel ja värv maja koos ei hoia ja mina ainult viimistlen nii nagu on ette nähtud,et ei tekiks hiljem mõttetut paranduste tegemist ilma rahata ja garatii on mul täiesti loomulik kaasaskäiv nähtus.Selle asemel,et kiruda maalrit,kes pani nurka paberteibi,võiksid kiruda parem üldehitajat,kes sellise kõikuva maja püsti pani.
Külaline
külaline

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kasutaja urmasr, kuidas annad Sa garantii ja pead oma tegevust ainuõigeks kui Sa ei järgi kogu tootjajuhendit?
Gyproc saab garanteerida kipsplaat-konstruktsiooni vuukide tehnilise toimivuse, ning visuaalse korrektsuse ainult juhul, kui on kasutatud Gyproc´i vuugilinti ning ProMix MEGA J, Gyproc Joint või Gyproc Hydro vuugipahtleid.
Viimistlemine
Või unustasid selle pisiasja mainimatta? Usun et Gyproc ei ole ainuke kes toodab antud otstarbeks ettenähtud vahendeid ja omab vastavat tehnoloogiat. Sisulist arutelu ei toimu nagu ma näen. Aga mis see minu asi , ma pole ka ametilt maaler. :D
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Külalisele!
Leidsin sellised lause antud lehelt!

"Pahteldatud pinnad lihvitakse peene (100-120) liivapaberiga ja viimistletakse".

Kui adekvaatne see leht on, kui 100-st. liivapaberit peeneks nimetatakse, kui palju on kogemusi antud töö praktilisel tegemisel või on ainult teooria!?

"Isekleepuvate võrk-fiiberteipide kasutamine vuukide tugevdamiseks ei ole aktsepteeritav."

Kas sellele lausele leiab ka mingi selge tehnilisema põhjenduse, pealegi ei ole võrk, ega paber vuugi armeerimiseks vaid antud pahtli armeerimiseks, mis vuuki läheb, mis omakorda teeb vuugi jäigemkas(seob 2-e. kipsplaati).
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
entu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 09 Veebr 2009, 17:18

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas entu »

võrkteip...paberteip:) ,kumb oli enne kas munaq või kana...:)lõputu vaidlus!
Külaline
külaline

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

urmasr kirjutas:..... loe sealt punkt 2 alt,mis sinna on rasvaselt kirjutatud võrkteipide kasutamise kohta.Unusta laikus ja hakka korralikult tegema... jääd 100% sina süüdi,kuna ei kasutanud paberteipi.Arvesta,et see on cyproci kodulehekülg ja kui sa seda lugenud ei ole,ei vabasta sind hiljem tehtud tööd ja materjale kliendile kinnimaksmast hilisemate pragude tekkimise korral.
Ise kasutan ainult paberteipe,nii vuukides kui nurkades,juba aastaid,et vältida igasuguseid vaidlusi teemal,kas see oli maalri laiskus või maja konstruktsioonide liikumine kui garatiiajal tekivad praod ja mina saan alati väita,et see on teine variant ning garantiiajal tekkinud pragude parandamise eest küsin raha ...
Minu küsimus püstitatud selle postituse peale (paksus kirjas osa kohta).
Millest Manowari küsimus minule? :D Aga viisaka inimesena vastan- kogemus võrreldes Teiega (elukutselised maalrid ) tühine, arvan
ka teooria poole pealt. Sellega täiesti päri et igasugune armeering viimistluskihis ei tugevda konstruktsiooni vaid ainult viimistluskihti.
Nii et diskussioon peaks käima armeerimis materjali sobivusest (paber versus võrk)?
Külaline
külaline

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Muuseas Knauf väidab et saab ka üldse ilma. Kuidas üldse selgitatakse viimistlusel tehtud vigu või käib see laada moodi (kel rohkem võimu ja kes kõvemini karjub)? Kasutaja urmasr-i pakutud lahendus peaks tõesti kindlustama maalri seljatagust (teha tootja juhendi järgi) kuid kas see ka reaalselt toimib?
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: Nurga viimistlus.

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

Tegelikult on asi ikka nõndamoodi, et maaler võtab enne tööde tegemist kotist prillid ja otsib plaadilt ülesse firma nime. Kui on Gyproc, siis mökerdad oma paberteibiga, aga leides nime knauf, siis kasutad materjali omal valikul.


Servaõhendusega täiskantpikiservadega plaadivuugid täita
pahtliga, asetada vuugi kohale paberist või klaasvõrgust
armeerimislint ja katta pahtliga ning siluda tasaseks.

Allikas http://www.knauf.ee/files/Knauf_F1_tooteleht.pdf
Vasta