Poorse seina tasandamine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Kasutaja avatar
siim258
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 21 Okt 2008, 23:38

Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas siim258 »

Sai seina pandud saepuru plaat. Pärast 3 värvikihti on aga sein ikka suht poorne ning selgelt eristatav pahteldatud kohast. Kas teab keegi rääkida mõnda kavalat nippi kuidas neist pooridest lahti saada? Kasutasin vivacolor kruntvärvi (2 kihti) ja vahust rulli. Kas peaks proovima mõnda teist kruntvärvi või võib viga olla hoopis rullis? Või on ainuke variant tõesti lauspahteldus teha?

Olen igati tänulik igasugu hea nõu eest :)
Kasutaja avatar
windo1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 06 Veebr 2008, 13:22
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas windo1 »

VH-ga lauspahteldus, vajadusel 2x. Muud võimalust ma ei näe. :hello:
Kasutaja avatar
siim258
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 21 Okt 2008, 23:38

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas siim258 »

Polnud küll vastus mida kuulda tahtsin, aga tänud sellegipoolest. Eks ma siis asun pahteldama :banghead:
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas jan »

Ei taha norida, aga miks sa selle saepuruplaadi üldse seina panid? Ta hakkab sul ju veel vuukides pragusid ka sisse tõmbama kui niiskus / temperatuur mängib.
Viimati muutis jan, 06 Nov 2008, 20:27, muudetud 1 kord kokku.
Mulder
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 28 Jaan 2005, 20:13
Asukoht: Viljandi
On tänatud: 2 korda

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas Mulder »

Jah ,eks ta tänamatu töö on sellise materjali pahteldamine.Tegelikult kui ise oleks selle seina pannud,siis oleks kindlasti 3-4 mm vahed plaatidele jätnud.Vuugi täidaks millegi elastsega,kas või mõne elstsema hermeetikuga ,mida värvida saab.VH-d pole küll mõtet sinna pnna,sest see on niiske ruumi pahtel.Puitlaastplaat ja niiske ruum ei lähe vist kokku,ei kehti OSB 3 kohta.
Kasutaja avatar
windo1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 06 Veebr 2008, 13:22
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas windo1 »

Mulder, mis juttu Sa ajad ,et VH on niisketesse ruumidesse. Ma olen kasutanud seda pahtlit aastaid aluspahtlina ja ei tea küll, et see sobiks ainult niisketesse ruumidesse. Niisketes ruumides tuleb kasut. niiskuskindlat pahtlit. :hello:
Mulder
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 28 Jaan 2005, 20:13
Asukoht: Viljandi
On tänatud: 2 korda

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas Mulder »

Jah,VH on niiske ruumi pahtel.Majandulikult on kahjulik kasutada teda kuivas ruumis,sest ta on kuiva ruumi pahtlist kallim.
Külaline
külaline

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

jan kirjutas:Ei taha norida, aga miks sa selle saepuruplaadi üldse seina panid?
Saepuruplaat sellepärast, et kipsi ma ei salli. Aga vuugid said võrguga kinni pahteldatud. Siiani pole ühtegi pragu sisse tõmmanud.

Kas võiks äkki proovida sedasi, et teen vedelama pahtli ja nii need poorid täita? Või peaks ikka korralik pahtlikiht seinapeal olema? Võttes arvesse, et pärast tuleb 4 kihti värvi peale (2 krunti + 2 viimistlust)....
Kasutaja avatar
siim258
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 21 Okt 2008, 23:38

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas siim258 »

Oih, unustasin sisse logida. Viimane post oli minu poolt. :lol:
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas Manowar »

windo1 kirjutas:Mulder, mis juttu Sa ajad ,et VH on niisketesse ruumidesse. Ma olen kasutanud seda pahtlit aastaid aluspahtlina ja ei tea küll, et see sobiks ainult niisketesse ruumidesse. Niisketes ruumides tuleb kasut. niiskuskindlat pahtlit. :hello:
Mulderil õigus, VH on mõeldud eelkõige niiske ruumi viimistluseks, st. VH ongi niiskuskindel, kuna ta on tsemendibaasiline ja aluspahtliks muudes ruumides ei soovitaks VH-d. kuna kuivanuna on raskesti töödeldav!Muude ruumide aluspahtliks võid kasutada teisi, lihtsamini töödeldavaid pahtleid.
...ja loomulikult majanduslikult pole mõttekas, kasutada VH-d. suurte pindade puhul aluspahtlina!
Viimati muutis Manowar, 09 Nov 2008, 11:15, muudetud 2 korda kokku.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
Kasutaja avatar
windo1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 06 Veebr 2008, 13:22
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas windo1 »

Manowar kirjutas:
windo1 kirjutas:Mulder, mis juttu Sa ajad ,et VH on niisketesse ruumidesse. Ma olen kasutanud seda pahtlit aastaid aluspahtlina ja ei tea küll, et see sobiks ainult niisketesse ruumidesse. Niisketes ruumides tuleb kasut. niiskuskindlat pahtlit. :hello:
Mulderil õigus, VH on mõeldud eelkõige niiske ruumi viimistluseks, st. VH ongi niiskuskindel, kuna ta on tsemendibaasiline ja aluspahtliks muudes ruumides ei soovitaks VH-d. kuna kuivanuna on raskesti töödeldav!Muude ruumide aluspahtliks võid kasutada teisi, lihtsamini töödeldavaid pahtleid.
Maitse asi rohkem. Kuna VH on tugev , seda parema aluspinna saab. Lihvimisest niipalju, tuleb pahteldada nii, et lihvida oleks võimalikult vähe. Aga tänud infi eest, nüüd jälle gramm targem. :hello:
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas Manowar »

windo1 kirjutas:
Manowar kirjutas:
windo1 kirjutas:Mulder, mis juttu Sa ajad ,et VH on niisketesse ruumidesse. Ma olen kasutanud seda pahtlit aastaid aluspahtlina ja ei tea küll, et see sobiks ainult niisketesse ruumidesse. Niisketes ruumides tuleb kasut. niiskuskindlat pahtlit. :hello:
Mulderil õigus, VH on mõeldud eelkõige niiske ruumi viimistluseks, st. VH ongi niiskuskindel, kuna ta on tsemendibaasiline ja aluspahtliks muudes ruumides ei soovitaks VH-d. kuna kuivanuna on raskesti töödeldav!Muude ruumide aluspahtliks võid kasutada teisi, lihtsamini töödeldavaid pahtleid.
Maitse asi rohkem. Kuna VH on tugev , seda parema aluspinna saab. Lihvimisest niipalju, tuleb pahteldada nii, et lihvida oleks võimalikult vähe. Aga tänud infi eest, nüüd jälle gramm targem. :hello:
Just nii tuleb pahteldada, et vähem oleks lihvida, aga ei ole sellist pahteldust mida poleks vaja üldse lihvida, see on välistatud!
Kumba valiksid lihvida enne, kas 100m2 LR+ -iga pahteldatud seina või VH-ga? Arvan, et asjatundjatel ei tekiks küsimust.
Loomulikult on VH tugevam, aga vahet pole, kui aluspahtli peale kasutad Sheetrocki, siis augud ja täkked tulevad samamoodi
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
mrWilson
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 16 Veebr 2008, 13:58
On tänanud: 3 korda

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas mrWilson »

Kunagi ammustel aegadel oligi VH ja LR põhipahtliteks, muud polnud eriti liikvel (või oli nii tol aal kombeks), see polegi oluline. Oluline on aga see, et mille kuradi pärast te aluspahtlit (esimest kihti vms.) üldse lihvite? Juba oskustega maaler peaks saama hakkama ka ilma selleta. Lihvimisvõhma varuge ikka viimase kihi jaoks.

Et teemas püsida siis tuleks ikka lauspahtel teha, kui vaja siis mitu kihti. Värvi võid sa seina jäädagi vihtuma, see ei kata (peida) defekte, poore jne...
kuukulgur
külaline

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas kuukulgur »

aluspahtlit lihvitakse et nake oleks parem, isegi tootelehel on selline nõue kirjas.
mrWilson
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 16 Veebr 2008, 13:58
On tänanud: 3 korda

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas mrWilson »

No mõnel on alles ühes käes pahtlilabidas ja teises käes manual. Mõni mõtleb vahel ka oma peaga... :D
Viimati muutis mrWilson, 19 Nov 2008, 19:21, muudetud 1 kord kokku.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas Manowar »

kuukulgur kirjutas:aluspahtlit lihvitakse et nake oleks parem, isegi tootelehel on selline nõue kirjas.
Usun, et naket see paremaks ei tee, kui seal palju tolmutada, aga mina isiklikult lükkan küll, mõned jäänud jutid maha, et peenpahtlit ilma igasuguse probleemita peale kanda!
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
Kasutaja avatar
siim258
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 21 Okt 2008, 23:38

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas siim258 »

See küll täiesti võhiklik küsimus, aga milleks mul saepuru plaadile üldse seda aluspahtlit vaja on? Sein ju ilus, sirge ja tasane. Vaid kerge poorse struktuuriga.
mrWilson
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 16 Veebr 2008, 13:58
On tänanud: 3 korda

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas mrWilson »

Teema pealkiri on ju poorse seina tasandamine. Lihtsalt üle värvides sa ei tasanda midagi, vaja ikka pahtlit. Aga kui see sein sulle niisamagi meeldib siis eks see maitse asi ole. :D
Kasutaja avatar
siim258
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 21 Okt 2008, 23:38

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas siim258 »

Eh see läks natuke mööda. Ma tahtsin küsida, et kui ma peenpahtliga nii või teisiti pahteldan, siis milleks mulle aluspahtel? Või peaks otse aluspahtlile värvima? :scratch: See küll õigesti ei kõla.
euroviimistlus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 09 Veebr 2009, 22:18

Re: Poorse seina tasandamine

Lugemata postitus Postitas euroviimistlus »

Tehke katse võtke tükk liivapaberit 100 st ja proovige see siledaks värvida,iga konarus joonistub välja vahet pole mitu kihti te sinna selga lajatate,et seda vältida oleks vaja see katta millegi lihvitavaga ja konarused maha lihvida,vajadusel protsessi korrata kuni on saavutatud sile pind ja siis piisab 1x värvimisest,et tugevam pind saada siis 2X


Edu
Euroviimistlus oü
Vasta