Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
skiev
külaline

Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas skiev »

Oskab keegi öelda palju läheb maksma maamõõtmine ja kaartistamine ligikaudu? Kui ma saan maa kingina palju lähevad kõikvõimalikud notarikulud?
fucs geodeet
külaline

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas fucs geodeet »

Maamõõtmine maksab olenevalt mõõdetava maa suurusest ja konkreetse maaüksuse mõõtmise keerukusest. Keerukust tõstavad kindlasti piirnevad jõed, ojad; Keeruline reljeef (järsud tõusud ja langused); Mõõdetavate piiripunktide hulk (2 hektarit võib olla tähistatud näiteks nelja piirimärgiga või ka 4 - 20 või enama piirimärgiga). Lisaks erinevad hinnad märgatavalt maakonniti. Üldiselt saab kuni 2 ha tüki mõõta ca 3000 - 4000 eek eest (ja siis ei loe kas 10 ruutmeetrit või 2 hektarit sest paberitöö maht ning tihti ka välitööde maht on sama suur). Tallinnas arvatavasti ei liigutata 3000 eek eest ühtegi lillekest :) . Aga ma võin ka Tallinna kollegide suhtes ülekohtune olla.

P.S. Ja veel. Peaks teadma mis sorti maamõõtmist/kaardistamist Teil vaja on. Eelpool kirjutatu peab paika katastrimõõdistamisel aga mitte näiteks geoaluste või detailplaneeringute puhul.
geoplaan
külaline

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas geoplaan »

Tere!

Kus kandis maatükk asub? Saan soodsate hindadega aidata kõikide maamõõdutöödega. Lisainfo - geoplaan@hot.ee
Rakvere Invent
külaline

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas Rakvere Invent »

Lääne-Virumaal saab aidata OÜ Rakvere Invent

[url]htttp://RakvereInvent.uuuq.com[/url]
PIPI
külaline

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas PIPI »

Oi, kui hea, lõpuks leidsin õige foorumi üles :) Mul sama asi käsil, et vaja maamõõduteenust Tori Vallas 1ha maale ... ja ma olen nii hädas, sest pole sellise asjaga varem tegelenud ja olen tõelises šokis hinnapakkumistest, mis võtsin momendil litsentsi omavatelt Pärnu Maamõõdubüroodelt :beg: Hinnaskaala siis mondil saanud vastuste põhjal 3540 kuni 11800.EEKu koos käibemaksudega :shock: Minu maal on muidugi ka raskendavad asjaolud, asub jõekaldal ja autoga päris selle kohani ei saa ... Aga vaadates neid hindasid, siis seoses sellega tekkis mul selline küsimus, et äkki osad pakkumised sisaldavad vaid poolikuid toiminguid või, kas selline asi on üldse võimalik? Mida peaks sisaldama maamõõduteenus ja kuhu maale peaksid nemad minu paberitega lõpuks jõudma??? Saan aru, et peaks maa välja mõõtma, selle kusagile/miskile plaanile kirja panema ja siis plaani saatma Maavalitsusele ja ka Katastribüroole? Näiteks Hades Geodeesia OÜ küsib maa-ala mõõdistamise ja piiride märkimise eest 8260.- pluss miski toimiku (mulle täiesti arusaamatu) eest veel lisaks 3540.- ?! :banghead:
garmont
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 09 Mai 2007, 12:45
On tänatud: 1 kord

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas garmont »

Hinnaskaala on muidugi vägev... Pipi, mida Sul täpselt vaja on, oletan, et ostsid või tagastati seni mõõtmata maatükk ning soovid lasta selle katastrisse kanda (mitte ei vaja geodeetilist aluskaarti detailplaneeringu koostamiseks)? Viimati tegelesin selle teemaga aastal 2000, siis algasid hinnad 3000.- juurest, sellise veidi keerulisema tüki puhul olnuks maksumus 3500.- ... 4000.-

Töö tulemus peaks olema katastrimõõdistamise toimik, mis esitatakse vallavalitsusele ja seal tegeletaks asjaga edasi. Ning valla maanõunik on ka õige õigem inimene seletamaks, mida täpselt vaja on.

Vabandan, kui nüüd mingit jama ajasin.
maamõõtja
külaline

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas maamõõtja »

Katastrimõõdistuse tulemusena teostatakse piiride mõõdistus ja märgitakse piiripunktid loodusesse. Seejärel koostatakse toimik mõõdistuse kohta mis sisaldab ka katastriüksuse plaani. See toimik viiaksegi lõpuks katastribüroosse, kus maatükk registreeritakse. Mingit poolikut teenust ei saa keegi sulle pakkuda, kuna töö tulemusena peab toimuma katastriüksuse registreerimine maaregistris. See oli nüüd küll muidugi natuke lihtsustatud seletus aga põhimõttest peaksid aru saama.

Aga see et hinnad on erinevad on loomulik. Küsi kasvõi näiteks maja ehituse hinda ehitajatelt- see kõigub veelgi rohkem. Kellel kulud suuremad või tahab lihtsalt rohkem teenida- küsib rohkem. Kellel tööd vähe on nõus ka odavamalt tegema. Ka 0,5l Coca-Cola maksab mõnes poes 9EEK-u, samal ajal kui mõni putka võtab 20:)

PS. Hades Geodeesia OÜ ei ole ka Pärnu maamõõdufirma, reeglina ongi kaugemal firmal kallim mõõdistust+asjaajamist teha, seda eriti katastrimõõdistuse puhul. Reeglina jah eraldi toimiku hinda välja ei tooda vaid kõik on lõpphinna sees. KuI sul kahtlus jäi, saad ju alati maamõõdufirmalt järgi küsida, kas hind on lõplik või lisandub veel midagi.
germo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 29 Jaan 2009, 14:46

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas germo »

PIPI kirjutas:... maamõõduteenust Tori Vallas 1ha maale ... Hinnaskaala siis mondil saanud vastuste põhjal 3540 kuni 11800.EEKu koos käibemaksudega
Sõltuvalt sellest, kas sul on see hektar maad põld/heinamaa või võsa/mets oleks norm hind kuskil 3500 - 7000+KM. soovituseks võiks öelda, et võta hinnapakkumisi võimalikult paljudest firmadest. Kusjuures võib juhtuda ka, et mõni mitte pärnu firma teeb soodsama pakkumise. Üldjuhul ei saa poolikut tööd teha kuna tavaliselt käib töö eest tasumine alles, siis kui toimik katastrisse kantud (muidugi võib olla ka teisi kokkuleppeid tööteostajaga).

tervitades
geodeet Tartust.
PIPI
külaline

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas PIPI »

Aitäh kõigile vastuste eest! Super inimesed olete, et viitsite võõra murega tegeleda ja siin vastata :yahoo: Esimese hooga olin täiesti nõutu ja arvasin, et see asjaajamine saab olema Maailma raskeim ... Aga ei tea, kas see on tulenevalt majanduslangusest - igatahes on ametnikud muutunud väga lahkeks ja nõuandeid jagatakse meeleldi :good: Olen super tänulik Vallavalitsuse Maanõunikule ja "Maamõõdubüroole 4X4"! Nende lahke abiga sujus kõik kenasti. Seega, kes Pärnu piirkonnas huvitatud maamõõdutöödest, siis kindlasti võtke üks pakkumine Vanapargi 6 asuvalt büroolt "4X4", kus hinnad soodsaimad ja teenindus tasemel.
Üks pakkumine oli küll natuke irooline ... nimelt küsiti 8-tuhat ja kui arvamust avaldasin, et ma vaatan ikka edasi, siis kõlas üleolev vastus, et võibolla tõesti keegi majanduskriisis siplev büroo teeb sulle siis selle töö odavamalt :evil: Rõõm kuulda, et mõnda kohe mitte pole puudutanud majanduslangus ja, et nad ikka õitsval järjel uhkelt jätkamas ... samas kauaks, kui suhtumine selline ?!
Ja veel oli üsna kummaline ühe härra maamõõtja küsimustik seoses ligipääsuga otse mõõtmist vajava platsini ... Nimelt ütles ta, et kui ikka otse platsini autoga ei saa, siis jääb tema poolt töö tegemata, kuna tal pidavat raskeid asju vaja tassida olema maamõõduks :shock: Ma muidugi ei kujuta ette, millised on instrumendid selle töö tarbeks, aga sellisel juhul on see ikka päris tervist kahjustav töö, kui suuri raskusied pidevalt kaasas kanda.
Aga päikest teile kõigile ja nii armas, et olete vastanud siin :D
kah maamõõtja
külaline

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas kah maamõõtja »

Olles ise pikalt samal erialal töötanud võin sulle ütelda, et kui keegi sulle selle töö alla mainitud 3500 krooni ära teeb, siis võib teda ka rahulikult turusolkijaks nimetada :) Sellise hinnaga ausalt riigimakse makstes küll välja ei tule.
Ninanokkija
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 06 Juul 2008, 22:54

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas Ninanokkija »

Aga selline küsimus: kui mul on krundi piirpunktide kordinaadid olemas, kuid osad vaiad on arvatavasti ära jalutanud, kui palju maksaks nende vaiade uuesti maasse tagumine(asukohtade maha märkimine, kuvaldaga töötaksin mina)? Nimelt tahaks hakata krunti haljastama ja aeda ette vlamistama, kuid ei tahaks nagu naabri maale trügida... Krundi suurus 925 m2
geoplaan
külaline

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas geoplaan »

saada oma krundi aadress v katastriüksuse tunnus mulle mailile, siis teen pakkumise. geoplaan@hot.ee
tere
külaline

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas tere »

Kas keegi oskaks vastata, kui palju läheb maksma maa mõõtmine Saaremaal? Maa on katastrisse kantud, mõõtmise ajal oli maal 2 omanikku, maa jaotatud mõtteliselt 1/3 ja 2/3. Kuna 1/3 omanik tahab oma osa kätte saada, tuleb uus mõõtmine teha.Tänud! Vastsust paluks mailile marvyke@hot.ee.
Fucs
külaline

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas Fucs »

Siin käib jutt olemasoleva kinnistu jagamisest.
Hinna määrab üldjoontes jagatava kinnistu suurus.
Kui jagamist teeb sama maamõõtja, kes algselt mõõtis, siis vast saab odavamalt, sest ta ei pea tingimata kogu jagatavat tükki üle mõõtma.
Kui jagamist teeb uus maamõõtja, siis ta peab kogu tüki üle mõõtma, sest jagamise tulemusel tekib kaks uut kinnistut, kaks toimikut, millele ta alla kirjutab ja kinnitab, et kõik on õige. Ilma teise mehe töö ülemõõtmiseta ei julge üldiselt keegi võtta endale vastutust vana mõõtmise õigsuse kohta.

Seega jagamiste puhul ei mõõdeta ainult mingit ühte kindlat (välja lõigatavat) maatükki vaid ikka kõike. Ka seda, mis ühe tüki väljajagamisest alles jääb.

Seega tehakse jagamise puhul võrreldes algse mõõdistusega tegelikult topelt töö. Ära mõõdetakse täpselt sama palju kui algselt + jagamisel tekkiv uus piir.

Ja kokku pannakse ühe toimiku asemel kaks uut toimikut.

Seega loogiliselt võttes peaks tööde maksumus olema igal juhul suurem, kui selle maatüki esmasel mõõdistusel oli. Asja paneb esmalt suures osas paika ikkagi jagatava maatüki suurus, mitte see, kui palju välja jagatakse.
Maritkz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 16 Jaan 2011, 23:12

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas Maritkz »

Tere :wave: , mul selline olukord: plaanime hakata maja ehitama ja maa saame kingituseks minu vanematelt. Kui palju läheb maksma nende kingitud maa mõõtmine ja ümberkirjutamine? Ja kui palju maksab see geoplaan, mille pean esitama maja projekteerijale? Mul endal pole nendest asjadest õrnaaimugi :? Oleks tänulik kui oskate aidata.
Lisa infoks veel, et see maa on u 1 ha põllumaad kesk-Eestis tasasel alal :)
wew
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 12 Okt 2009, 10:10
Asukoht: Tartu, Ropkamõisa 10
Kontakt:

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas wew »

Tere Maritkz.
Võta meiega ühendust ja täpsustame asukohta - olukorda ning pakume hinna.
Lugupidamisega.
Oü WeW - geodeetilised mõõdistustööd
http://www.wew.ee
http://www.facebook.com/WeW.Geodeesia
Info: info@wew.ee
Tel. 5168285, 7303636
kah maamõõtja
külaline

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas kah maamõõtja »

Eespool mainitud Maamõõdubürood 4X4 küll kellelegi ei soovitaks, kuna tegemist on firmaga, kes väljas mõõdistamas eriti ei käi, vaid "mõtleb" mõõdistusandmed kontoris laua taga välja. Sellega seoses on nende tööd tihtipeale valede koordinaatidega ning maaomanikul võib tulevikus ette tulla situatsioon, kus tuleb veelkord sama asja mõõdistamise eest maksta.
Seekord siis päris maamõõtjatele, kes maa korralikult ära mõõdavad. Lisaks võib tulevikus tekkida muidki probleeme, mis sugugi lihtsalt ei lahendu.
Selline andmete võltsimine võimaldab neil aga pakkuda "soodsat" hinda, kuna kulud niimoodi palju väiksemad, kui neil kes korraliku tööd teevad.
Kuna aga tegelased käivad valdades pidevalt pugemas, siis on ka valla maakorraldajaid, kes soovitavad neid...
Tegelikult tuleks sellistelt tegelastelt maamõõdistamise litsents ära võtta.
Kahjuks Maaamet Eestis hoiab maamõõtjaid nagu s.tta pilpa peal...
Jaanika
külaline

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas Jaanika »

Tere! Mul selline probleem, et mul on maatükk suuruses 0.25ha, maatükil on ka pooleli olev ehitis (maja). Viimane mõõtmine oli väga ammu, piiripunktid iseenesest on maasse märgitud. Tahaks mõõtmised ja asjad kiiremas korras ära teha. Maatükk asub Ida-Virumaal. Palju mõõtmine maksma võib minna? Kui palju mõjutab hinda maatüki suurus ja reljeef?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Jaanika kirjutas:... Palju mõõtmine maksma võib minna? Kui palju mõjutab hinda maatüki suurus ja reljeef?
Kui suuri pinnavormide/-reljeefide erinevusi saab olla ühel 0,25ha maatükil ...mäed, orud, jõed, järved jne....? :) Olgu, see selleks, mul lihtsalt hakkas fantaasia tööle :) , aga kas lihtsam poleks pöörduda konkreetsema kohaliku maamõõtja poole ja nemad ehk ütlevad täpsemalt. Sealtkandi omade andmeid peaks netiavarustest vist ikka leiduma. Edu otsimisel!
sanek33
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Mai 2011, 23:36

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas sanek33 »

Tere, Mul selline problem, et mul on paariselamuu ja maatukk on nabriga uks hahe peale (maaregistris) ja majal on uks saama maja number, ei ole eraldati 1 ja 2. Kuidas saab registris neid asjad koik eraldada? Palju umbes see voiks maksma, maa tukk on 1600 m2 ?
Foxester
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 04 Nov 2010, 21:41

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas Foxester »

Kuna see teema siin olemas, siis ei hakka uut tegema,loodan, et keegi loeb veel eda ikka. Ühesõnaga siis oleks vaja ära mõõta üks osa suuremast maatükist mis meile kingitakse, ~2ha. Harjumaal Jõelähtme vallas. Mis see maksta võiks?
wew
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 12 Okt 2009, 10:10
Asukoht: Tartu, Ropkamõisa 10
Kontakt:

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas wew »

Tere.
var.1 Küsi kohalikust omavalitsusest, keda nemad soovitavad (saavad ehk sealkandis kõige paremini hakkama, kuna tunnevad kohalike tavasid). Lisaks pead nagunii sealt alustama oma toimingutega.
var.2 vaata olemasoelva katastriüksuse plaanilt, et kes eelmise mõõdistuse tegi ja küsi sealt. Tunneb seda katastriüksust kõige paremini.
Kui siit soov hinda saada, siis võiks täpsustada katastriüksuse tunnust.
Kuna mõõta tuleb ka olemasoleva maatüki piirid üle, siis on selle suurus ja seal olev taimestik (mets-lage) hinna juures päris määrav.

Edu!
Oü WeW - geodeetilised mõõdistustööd
http://www.wew.ee
http://www.facebook.com/WeW.Geodeesia
Info: info@wew.ee
Tel. 5168285, 7303636
erkip
külaline

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas erkip »

Foxester kirjutas:Kuna see teema siin olemas, siis ei hakka uut tegema,loodan, et keegi loeb veel eda ikka. Ühesõnaga siis oleks vaja ära mõõta üks osa suuremast maatükist mis meile kingitakse, ~2ha. Harjumaal Jõelähtme vallas. Mis see maksta võiks?
Tere
Nagu eelpool vastaja mainis, oleks täpse hinna hinna määramiseks vajalik jagatava katastriüksuse tunnus või küla ja katastriüksuse täpne nimetus. Selle järgi saaksin teha ka omapoolse hinnapakkumise.
Metsakohin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 06 Dets 2011, 12:57

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas Metsakohin »

Tere.

Kirjutan siia teemasse, kuna paremat ei leidnud ja tundub õige koht olema. Plaanis oleks sellel suvel maja ümber aed ehitada, kuid ei tea täpselt piiripunktide asukohta. Maja kohta on olemas selline dokument, mille pilt on lingil.
https://plus.google.com/photos/10390353 ... -m6-JPUyAE
Seal on krundi nurkade kordinaadid olemas, olen kuulnud, et olemas selline teenus, et tullakse vastava masinaga kohale ja märgitakse nende kordinaatide järgi piiripostid uuesti maase. Katastritunnuse järgi leiab osavam inimene asukoha ise ka üles kuid asukoht oleks Harku vald, Liikva küla. Kas selline teenus reaalselt ka eksisteerib ja kui palju see maksaks.

Lauri.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Maamõõtmine/kaardistamine maksumus

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Seesama Geomark tulebki...
vanaema on sul veteran...
Vasta