1. leht 1-st

Mure enda oü-le kuuluva laohoone pärast!!!

Postitatud: 14 Mär 2006, 16:23
Postitas alvar
Mure selline.Minu oü-le kuulub umbes 20%laohoonest.Kaasomandus seega.Teised kaasosanikud soovivad kogu maja maha lammutada,ja seesiis tyhja maana kellelegi maha parseldada.Minu huvi on oma ladu säilitada sellisena nagu praegastki.Pakuti mulle mingit raha,et müü oma osa ära,osta ladu mujale j.n.e.Mina keeldusin,kuna minu ärile sobivat laopinda pole hetkel miskigi raha eest kusasgilt võtta.Nyyd öeldi,et nemad olevat tellinud ekspertiisi,mis neile juba etteteada tulemuselt _ hoone olevat avariiohtlik,vaja kohe maha lammutada.Et mina loll olevat,et raha ei võtnud neilt.Nyyd ma vaadaku ise ,mis edasi teha.Meie hoone silikaathoone ,seisnud 30 aastat ja sama palju kindlasti veel seisab!!Kas peaks enamusele tegema hädamüügi,või on ka teisi teid.Annan ka oma meiliaadressi,kui keegi hääd nõu annab. severi456@hot.ee

Postitatud: 16 Mär 2006, 08:50
Postitas Kalvis
Ilma sinu nõusolekuta ei tohi nad midagi lammutada. Ekspertiis ei maksa midagi, kui sind ametlikult kohale ei kutsutud. Ja lammutada hoonet ohtlikuse sildi all omab sinu jaoks vaid kohaliku omavalitsuse teatis.
Muidugi võidakse sinu selja taga hoone buldooseriga maha tõmmata, kuid siis peavad nad sulle hüvitama 20% hoone võimalikust hinnast + kohtukulud. 20% pluss kõik vajalikud kommunikatsioonid peavad nad sulle alati tagama. Kavalam oleks ehk hoone ära kindlustada, saad raha igal juhul kätte ja võid saadud raha eest püstitada uue hoone. ei pea buldooseri hirmus hoonet valvama.

Kui nad tahavad oma osaga midagi ette võtta siis selleks on kohus. Hoone jagatakse kui võimalik reaalosadeks, kui jagamine on võimalik siis sinu 20% jääb sulle ja nemad oma osa lammutavad ja teevad mis tahavad. Kui tube või mida iganes saab jagada siis loomulikult saavad nad oma osale tabalukud ette panna. Kuid kõik jagamised käivad vabatahtlikuse korral üle notari ja mitte vabatahtlikult üle kohtu.

Sa võiksid muidugi plaanida neile oma osa müüki, muidugi õiglase hinna eest ja kõikide kuludega.

Postitatud: 16 Mär 2006, 15:35
Postitas alvar
Aitäh!! Kalvis. Uurin seda kindlustamise värki.Aga ilmselt pean kogu hoone kindlustama.Kasvõi 6-ks kuuks esialgu.Edaspidi saaks pikendada,kui olukord nõuab.

Postitatud: 16 Mär 2006, 16:45
Postitas alvar
Käisin kindlustaja jutul. Tulekahju,vandalism,kahjustused,need sain lepingusse sisse.Kui keegi aga seaduslikult lammutab,seda kindlustus ei kata.Tegin ikkagi aastase lepingu.Siis vähemalt sihilikult põlema panemise vastu kaitse olemas.

Venitamine

Postitatud: 16 Mär 2006, 20:45
Postitas reggie
on ju ka alati võimalik-müü oma osa neile hingehinnaga (võib olla suvaline suur number :twisted: ) kui tuleb ekspertiis siis ära nõustu sellega vaid too oma "ekspert". Nad ei saa takistada ligipääsu mõttelisele osale. Kohtus sa tõenäoliselt kaotad ja saad raha samas selle osa hindamiseks on alati olemas eraldi eksperdid. Selle jutuga nende juurde minnes saavutad sa selle, et nad maksavad sulle suurema summa aja kokkuhoiuks. Samas ilma kohtu otsuseta nad lammutada ei tohi ja 3/4 hoonest lõhkuma ei hakata.

Postitatud: 19 Mär 2006, 13:36
Postitas Kalvis
Seadusandlikku lammutamist teine osapool ilma sinu notariaalse nõusolekuta teha ei või. Kui lammutavad ilma sinu nõusolekutta, on see ebaseaduslik. Kui õnnestub lammutaja tuvastada, saad talle anda kohtuhagi kahjude väljanõudmiseks. Igatahes on 80% maad tagatiseks olemas, saad vähemalt sellegi. Kas kindlustus maksab hüvitist, kui ei õnnestu ebaseaduslikku lammutajat tuvastada? Ma mõtlesingi eelkõige seda juhtumit.

Reggie hirmu, et jääd kohtus kaotajaks ära võta tõsiselt. Kaasomand on sellline hea asi, et ilma sinu notariaalse nõusolekuta, ei või muuta kinnisasjal mitte midagi. Isegi elektrit ei tohi ümber ehitada. Tohib vaid olemasolevat parandada või oma mõttelist osa müüa. Mõttelise osa müügil on sinul eesõigus.