Kus Eestis leiad norm ehitajad?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
tasu
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas tasu »

Sellesama aluspinna vaatabki üle firma asjapulk, kes peaks hinnakalkulatsioonis kõike arvestama. Kui asjapulk paneb oma hinnakalkulatsiooniga mööda, siis on see tema probleem, mitte enam kliendi probleem. Klient on oma soovid selgeks rääkinud ja temal on õigus nõuda ning oma nõudmisest mitte taganeda.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Manowar »

tasu kirjutas:Sellesama aluspinna vaatabki üle firma asjapulk, kes peaks hinnakalkulatsioonis kõike arvestama. Kui asjapulk paneb oma hinnakalkulatsiooniga mööda, siis on see tema probleem, mitte enam kliendi probleem. Klient on oma soovid selgeks rääkinud ja temal on õigus nõuda ning oma nõudmisest mitte taganeda.
Täpselt nii ongi, aga tavaliselt ei saa klient sellest aru, mis teeb antud töö nii kalliks, kuna mõni jahupea(töövõtja, ehitaja, vms.), kes on äraseletamatul põhjusel teinud ülisoodsa hinna ja siis ära kadunud.
3 viimast valminud objekti on varasemalt saanud väga soodsad pakkumised, ainult, et mingil põhjusel ei ole see nende odavamate vendade kätetöö läbi valminud...seda nimetataksegi turu solkimiseks.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1833
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Tere!

Siin teemaks norm ehitajate leidmine.

Samas, nukker lugeda, Manowar kirjutab, et müür 3 cm korruse ulatuses vaadrist väljas...et kuidas siis nii...majandusteoreetikud aina ikka heietavad, et turg pidavat praagikeerajad välja selekteerima...aga nagu näeme, umbrohi on visa kaduma ja tugev konkurent... Sest kui korralik laduja küsiks hinnaks näiteks 15 EEK/ plokk ametlikult, mis ei ole tegelikult palju, aga kusagil keegi praagikeeraja teeb mustalt näiteks seitsmega, siis klient võrdleb vaid hindu, kuna kvaliteeti ei saa nii lihtsalt võrrelda.
Plokkmüüri ladumine on müüritöödest üks lihtsamaid, ja ei kujuta ette, kuidas korruse kohta 3 cm "puusse pannakse". Võimalik, et tehti meelega, et halvale kliendile tünga teha.

Üks õige müürimees peaks suutma plokkmüüri laduda ikka suurusjärgu võrra täpsemini, ehk max 3...5mm korruse kõrguse kohta. Et kui kasutada häid tööriistu ja õigeid töövõtteid. Muidugi mõnevõrra loeb ka kogemus. Aga muidugi liialt madalaks surutud hind ei saa tulla kvaliteedile kunagi kasuks, sest see sunnib kiirustama. Töö peab ka tegijale ära tasuma.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10883
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

2korda2 kirjutas:Minu väide on - kui Eesti Tellijal pole samapalju raha, kui Soome tellijal, siis on ka pisut liiast loota, et ta suudab sama töö eest võrdväärselt maksta. Kas ehitaja on kuidagi rohkem "valge inimene" kui tellija, et ehitaja peab saama Soomlastega võrdset tasu aga tüüpiline tellija ei peaks saama? Nii lihtsalt on - meie tellija on vaesem ja seetõttu on ka ehitaja vaesem. Kellele see ei meeldi - no eks tulebki mujale minna (või leida tasuvam töö kodumaal).
Kuule, 2x2, ei hakka see Soome tellija, kelle keskmine palk jääb 1500-2000€ (bruto) piiresse, endale maja ehitama, sest tema eelarve ei luba seda, aga Eesti tellija millegipärast PEAB endale oma 12 000 eeguse (bruto) keskmise palgaga saama maja. Ja siis otsitakse odavaid mehi ning hiljem kirutakse, et nood oskasid keerata maja ikka sinnnasamusesse.
Ah, et kas ehitaja peaksm olema "valgem inimene"? Kas siin just soomlastega võrdset palka, aga Eesti keskmisest kohe kindlasti rohkem, sest minu arvates ei ole ehitamine liinitöö kusagil soojas tsehhis, kus põhilise töö teevad ära robotid. Oled proovinud teha üldehitust sügisel külma ja vihma ja tuule käes või talvel müüri laduda või katust teha -10 kraadiga + tuul 10m/s? Ja selliste töötingimuste juures pakkusid firmad siin Eestis vahepeal 3-5 eeku plokk!!! Kahjuks paljud head ehitajad ongi käitunud sinu viimase lause põhjal, sest muidu poleks seda nutulaulu siin teemas
"Kus Eestis leiad norm ehitajad?".
tasu
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas tasu »

Ja kõik lõpeb kliendile säästumaterjalide kohalevedamisega.. :)
Milline hind on meie ehitusturul just see õige hind, on raske öelda. Head kui ka viletsat tööd tehakse nii odava, keskmise kui ka ülikõrge hinna eest. Kelle kuidas veab. Kõik sõltub siiski tegijast, kasutatud materjalidest ning loomulikult ka firma asjapulkadest, kellel peaks olema huvi töö tulemuste vastu. Rohkem aga mängitakse klientide usaldusega.
Seetõttu kehtib meil ikka ja jälle kuldne reegel: usalda, aga kontrolli.
:amen:
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1833
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

tasu kirjutas:Ja kõik lõpeb kliendile säästumaterjalide kohalevedamisega.. :)
Milline hind on meie ehitusturul just see õige hind, on raske öelda. Head kui ka viletsat tööd tehakse nii odava, keskmise kui ka ülikõrge hinna eest. Kelle kuidas veab. Kõik sõltub siiski tegijast, kasutatud materjalidest ning loomulikult ka firma asjapulkadest, kellel peaks olema huvi töö tulemuste vastu. Rohkem aga mängitakse klientide usaldusega.
Seetõttu kehtib meil ikka ja jälle kuldne reegel: usalda, aga kontrolli.
:amen:
Usalduse ja usaldamatuse probleem kipub ikka olema vastastikune. Musti ja valgeid lambaid leidub alati kahjuks nii ühel kui teisel poolel ja see ongi kurja juur.
Säästumaterjalide teema viimasel ajal hästi aktiivseks saanud.
Mu meelest sellega on nii, et siin on viga tihti ka tellijate pealiskaudsusel kokkulepete sõlmimisel.
Lahendus. Tellija kindlustab ehitajale projekti, kus joonistel ning seletuskirjas üheselt ära toodud materjalid, nende nimetused, tootjad, klassid, margid ja muud vajalikud kvaliteediomadused... (betoonitööde puhul näiteks betooni klass, armatuuride, sarruste klassid läbimõõdud, sammud jne. puitkonstruktsioonide osas puidu tugevusklass, niiskussisaldus, kinnitusvahendite nagu kruvid nurgikud mõõdud ja muud omadused jne. jne. )
Ja ehitaja esitab muude dokumentidega koos vastavussertikaadid. Ja nii tuleks kohe algselt ka kokulepe sõlmida. Kui tellija ise ei jõua või ei suuda ehitajat kontrollida, siis peaks palkama pädeva omanikujärelvalve.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

urmar,
ma ei tea MITTE ÜHTEGI maja ehitajat, kel nii niru palk oleks. See ei välista, et selliseid poleks aga see peab olema ikka eriline õnnetus (buumi ajal läks mõnedel aju keema ja seetõttu võib nüüd mõni hädas olla küll). Seda õnnetuse võimalust välistavad juba pangad üsna edukalt, kui lihtsalt ei finantseeri sellise sissetuleku korral.
Jah, ma olen erinevaid ehitustöid teinud ja üsna kehvades ilmastikutingimustes. Ei, ma ei arva, et ehitaja keskmine palk peaks olema niipalju keskmisest palgast kõrgem, kui siin arvatakse (20KEEK on vähe???). Keskmise ehitaja palk=keskmine palk - see oleks üsna normaalne tulemus.
Huvi korral on võimalik 20-aastaselt olla ehitaja: lõpetad põhikooli, 18-aastaselt lõpetad kutseka, 2 aastat kogud kogemust. Nii madala sisenemisbarjääriga ametis saab palk kõrge olla ainult turumoonutuse tingimustes (laenubuum).
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1833
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Mul on tunne, et siin kiputakse jälle midagi segamini ajama.
Ei usu, et mõni ettevõte suudab oma ehitustöölisele 20000EEK kuus. Ei brutos ega netos. Ja kui, siis on see erandlik ja päevad ei ole sel kuul siis kindlasti mitte 8 tunnised. Pole mõtet infot moonutada.
Osades riikides pidavatki tehtama statistikat mitte kuupalga, ega päevapalga vaid nimelt aastapalga alusel. Sest mis loeb kui näiteks keegi saab hooajal pikki päevi tehes mõned kuud head raha ja talve läbi säästudest peab elama. Loeb aasta keskmine. Ja kui üksikud rügajad oma tervist tappes teenivadki üle Eesti keskmise - no mida ikka kadetseda.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Manowar »

vuuk kirjutas:Tere!

Samas, nukker lugeda, Manowar kirjutab, et müür 3 cm korruse ulatuses vaadrist väljas teha.

.

See 3-5 cm on olnud max(erinevatel objektidel), mis müüritis ära jookseb, tavaline on 8-15mm ja ideaalne ongi sinu pakutud 3-5mm, aga selliseid objekte on ca 10% kõigist tehtutest.
Ma ei häbene kunagi küsida kliendi käest, et palju ladumise eest maksid ja enamuse vastused on: "sain soodsalt", tegelikult pole seda mulle vaja öeldagi, saan sellest isegi aru, et soodsalt saadud.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
tasu
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas tasu »

vuuk kirjutas: Säästumaterjalide teema viimasel ajal hästi aktiivseks saanud. Tellija kindlustab ehitajale projekti, kus joonistel ning seletuskirjas üheselt ära toodud materjalid, nende nimetused, tootjad, klassid, margid ja muud vajalikud kvaliteediomadused... Kui tellija ise ei jõua või ei suuda ehitajat kontrollida, siis peaks palkama pädeva omanikujärelvalve.


Täiesti nõus. Ja seetõttu ongi vajalik tellija juuresolek, et kohale toodaks ja tööd tehtaks nende materjalidega, mis on kokkulepitud.
abcd
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas abcd »

Parem CCTV ja Hiinas või Gruusias seda jälgitakse. Tesco juba teeb seda osaliselt vähemalt räägitakse. Nii kui mingi säästu värk etc toimib, või suitsetavad palju kohe helistavad juhatajale :))))

Veel parem palgata ausaid ehitajaid. Petturid las ka edasi istuvad kodus.

Veel üks võimalus kui töö korteris, töö käigus uks pannakse kinni ja materjalid tulevad sisse ja välja ainult ühe inimese kaudu. Sama kui mingi suur ehitus, väravad ja korralik kontroll. Ehitajate autod parkitud objektist välja.

Petturid saavad petta vaid teist pettureid :P
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Kui päris täpselt teemasse vastata, siis soovitaks osta Stockholmi kruiisi, väljumisega Tallinast laupäeval, või pühapäeval. Ostke 4-ne ühiskajut ja ma julgen väita, et kui Te oma kajutist ühtegi Eesti ehitajat ei leia, siis olete valel laeval...
NB! olen aastaid laeval olnud ja ei mäleta, et oleks kuulnud väga vingumist palkade, päälike, või töötingimuste osas...
abcd
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas abcd »

Hulgus hea idee, aitah :)
tasu
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas tasu »

abcd kirjutas:Petturid saavad petta vaid teist pettureid :P


Vaesed ehitusmehed, kellele on tööandja jätnud palga välja maksmata. Sinu filosoofia järgi on nad ju ise samuti petturid.
:D
abcd
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas abcd »

Jep.

Just nii. Nad siis petavad oma naist, end, jne.

Kui inimene endaga aus siis ta näeb ka selgemini teistega suheldes kellega tegu on. Eestis rahvas oli mitu sajandid erinevate issande alt nii et vist veel läheb aega :)

Hakkavad näiteks tel öelda kui palju tööd neil on et hinda tõsta haha. Võiks ju öelda otse et tahan nii palju.

Mõned ehitajad on muidu täitsa ok. Sina tasu näiteks paistad olema täitsa lahe :)
tasu
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas tasu »

Jah, selles suhtes on sul täiesti õigus. Seda petturlust võib ju muiates pealt vaadata, kes milliseid võtteid ja krutskeid kasutab, kuid lõppkokkuvõttes kannatab selline petja ise oma rahutute ööde ja unenägudega. Kõik tuleb ju endale bumerangina tagasi ja kunagi tuleb aeg, kus ka maine lendab aia taha.
Ma olen siiani kohanud vaid üht töömeest, kellel oleks lasknud kõhklematult töö ära teha, sest juba kohates jäi selge tunne, et tegu on profiga. Meeldis ka see, et ta soovis kasutada kvaliteetseid materjale. Kuid kahjuks meie ajagraafikud ei klappinud. Kuigi ta nimetas ennast kalliks tegijaks, oli tema pakutud hind siiski teiste uljaspeade kõrval tagasihoidlik..
Samuti on olnud üks tööde eest vastutav, kes juba puht põhimõtte pärast oli huvitatud, et tema alluva töö oleks korrektne.
Ülejäänud on olnud lihtsalt jutupaunikud ja eneseimetlejad, kelle põhimõtteks on ruttu ja palju ja paksu pappi ning kui hakkad vastu vaidlema, siis teeb oma krutskid nii ära, et märkad seda alles hiljem.
abcd
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas abcd »

be_do_have on skype mida ma kasutan.

Kes tahab saada mõni äripakkumine, otsib mõnusat tööd, soovib äriteemadel suhelda lisage.


Ja tasu sul on õigus. Endaga inimene elab 24/7 :)
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Teema on osutunud väga huvitavaks ja puudutab mind isiklikult !
Ma olen olnud aastaid FIE ja igasugu inimesi näinud . Olen terve elu tegelenud plekitöödega ja sadu valtskatuseid ehitand ( ka välismaal ) . Paljud kliendid on väga viisakad ja meeldivad olnud . Mulle on makstud rohkem kui küsida olen osanud ja sõprus on jäänud aastateks , rääkimatta üliheast kohtlemisest, pakkudes lausa SPA teenuseid,toitlustamine.saun,ööbimine, tutvumine kohalike kultuuriväärtustega jne. Seda kõike ei jaksa ära kirjeldada kui meeldivaid inimesi olen leidnud, kallistusi ja rõõmupisaraid valanud aastatega.
Üldiselt on mul tööde järjekord paar kuud ette ja enamus töödest pean loobuma kahjuks, sest muidu ei suudaks põhjalikult keskenduda ühele majale . Sellest aga tekib mõtetuid pingeid vahel . Inimene ei saa aru, kuidas on võimalik, et ma ei saa kohe tulla kui ta tahab ja isegi nädala pärast ei saa ja kuu pärast ka ei saa... Ütlen, et telligu teistelt kui kohe tahab aga ikka ta käib pinda kuini mõlemal närvid läbi. Lõpuks hakkab ta minu kohta laimu levitama ja uut meest otsima aga keegi kes vähegi mind tunneb , et lähe sellise juurde tööle ja, siis olen mina veel suurem " süüdlane" , sest põhitegijad tunnevad üksteist, suhtlevad ja hoiavad LIINI . Meie . valtsimehed, hoiame üksteist ja ei lase kellegil pähe istuda ega taha ka kedagi petta. Aastatega on kogunenud palju heade spesalistide kontakte ja jägan neid meeleldi kui keegi küsib ( rookatused , pottsepad , plekksepad, paadmeistrid, restaureerimine ) . Enamus ehitajad töötavad tõesti ainult raha pärast ja nad ei hooli muust kui endast .
Oleks tööd pakuda pidevalt norm. plekksepale ja potsepale kes iseseisvalt hakkama saab ja ise vastutab oma tegude eest ( ja ma ei taha vahelt midagi ) .
tasu
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas tasu »

Siis sul ju omast poolest igati head kogemused. :)

Aga mulle kui kliendile on üks asjapulgast noorik mitu korda vihjanud: "Meile tuuakse kingitusi!!" Vot siis tekib küll tunne, et ei tea, kas seda peab tegema umbrukus või võib ka punase paelaga kinni siduda...
Millegipärast tuli kohe meelde õnnis ENSV...
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

No eks päikest tuleb ise endaga kaasas vedada, siis ka kogemused meeldivamad.
Aga mõelda vaid, ma olen kutsutud kuskile teise linna tööle ja kui peaksin ise omale elamise üürima, raiskama aega söögi tegemise peale jne. ... palju see kõik maksma läheks ja mis hinda ma, siis tellija käest peaks küsima. See aga kes mind lahkelt kohtleb, saab ka töö odavamalt ja kasõi 5 aastase järelmaksuga. Raha ei tee ju kedagi lõpuni õnnelikuks, küll aga meeldivad suhted ja rõõmus tunne, et ma ei pea muretsema pisiasjade pärast. Tahan ju lihtsalt oma tööd teha rõõmustades ja rahus .
See aga ongi suurim kingitus kui tellija on rahul ja meie rahu on vastastikune.
Harvad aga pole juhused kus ma keeldun katust plekiga katmast, sest aluspind ei vasta nõuetele ( puudub tuulutus, ebamäärane roovi kinnitus jne. ) . Imelikul kombel leidub päris palju neid kes vihastavad selle peale, et ma oma tööd ei tee ja sekkun asjadesse , mis minusse ei peaks puutuma. Aga ehitus on terviklahendus , mis koosneb paljudest väikestest teguritest, mis on kõik omavahel seotud. Mul oleks ju meeletult lihtne, lihtsalt katus igasugu sõnnikule peale tõmmata ja järgmine töö kohe ette rabada. Aga seda tänulikumad on need, kes tahavad kuulata ja arutleda, mõtteid vahetada, et parem tulemus saada võimalikult väikse raha eest .
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10883
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

katuserobi kirjutas: ....See aga ongi suurim kingitus kui tellija on rahul ja meie rahu on vastastikune.
.....
Ja jälle on üks tasuta müügimees sinu tööle olemas!
Kuna teemaalgataja on vist firma omanik, siis talle on raske soovitusi anda arvestades nn "masu", tema võimalusi palga suhtes jne, aga eratellijatel tasuks lihtsalt julgem olla ja rohkem uurida, küsida tuttavate-tuttavate jne käest. Ei tasuks minu arvates karta kolada nädalavahetustel uusrajoonides ja kui omanik askeldab krundil oma poolelioleva maja juures, siis teha juttu, paluda viisakalt näha tehtud-tehtavaid töid. Kui öeldakse ära, siis öeldakse, kuid reeglina kipuvad omanikud hea tööga eputama ja kiidavd tegijaid ning siis saab ka tegijate kontakte küsida.
jah
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas jah »

"kallistusi ja rõõmupisaraid"?Päris naiselik sõnavara,ilmselt tegemist naiskatusemeistriga!
RK
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas RK »

urmasr kirjutas:
katuserobi kirjutas: aga eratellijatel tasuks lihtsalt julgem olla ja rohkem uurida, küsida tuttavate-tuttavate jne käest. Ei tasuks minu arvates karta kolada nädalavahetustel uusrajoonides ja kui omanik askeldab krundil oma poolelioleva maja juures, siis teha juttu, paluda viisakalt näha tehtud-tehtavaid töid. Kui öeldakse ära, siis öeldakse, kuid reeglina kipuvad omanikud hea tööga eputama ja kiidavd tegijaid ning siis saab ka tegijate kontakte küsida.
Seda võib küll, aga siseviimistluse kohta või siis seda mida silmaga näeb.
Mis silmaeest peidus seda ei näe ja ei tea, ning ei tea ka millised tegemata tööd on olnud.
Ka kliendid-omanikud ei tea mida vaadata kas ikka on õigesti tehtud konstruktsioon.
Ei teagi ju ka kõik ehitajad kas on õigesti.
RK
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas RK »

Oops eelmises postituses läksid nimed vahetusse. Õige on nii.
RK kirjutas:
urmasr kirjutas: aga eratellijatel tasuks lihtsalt julgem olla ja rohkem uurida, küsida tuttavate-tuttavate jne käest. Ei tasuks minu arvates karta kolada nädalavahetustel uusrajoonides ja kui omanik askeldab krundil oma poolelioleva maja juures, siis teha juttu, paluda viisakalt näha tehtud-tehtavaid töid. Kui öeldakse ära, siis öeldakse, kuid reeglina kipuvad omanikud hea tööga eputama ja kiidavd tegijaid ning siis saab ka tegijate kontakte küsida.
Seda võib küll, aga siseviimistluse kohta või siis seda mida silmaga näeb.
Mis silmaeest peidus seda ei näe ja ei tea, ning ei tea ka millised tegemata tööd on olnud.
Ka kliendid-omanikud ei tea mida vaadata kas ikka on õigesti tehtud konstruktsioon.
Ei teagi ju ka kõik ehitajad kas on õigesti.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10883
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RK kirjutas:Mis silmaeest peidus seda ei näe ja ei tea, ning ei tea ka millised tegemata tööd on olnud.Ka kliendid-omanikud ei tea mida vaadata kas ikka on õigesti tehtud konstruktsioon.
Ei teagi ju ka kõik ehitajad kas on õigesti.
Aga selleks tuleb natuke raha raisata kui endal tuttavat pädevat asjapulka ei ole ja palgata järelvalve. Isegi minu, silmagaga nähtavale tööle, on omanikud mitteametlikult kutsununud targemad ning asjast jagavaid tuttavaid tööd kontrollima ja seda ei saa üldsegi neile pahaks panna. Usalda, aga kontrolli!
Vasta