Kus Eestis leiad norm ehitajad?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
raha lõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn »

urmasr kirjutas:
Uups, näe kogemata komistasin tellingut lükates vastu kipskarkass seina ja kogu sein läks nihkesse ja nii mitu korda järjest (nagu grusiini enesetapp, kellel seljas seitse noahoopi). Võin raputada endale natuke tuhka ka pähe, et olen juba kord selliste "keedumakaronidest jalgadega" ja ei saa sinna midagi parata. Kui sina oskad vastik olla, siis suudan seda ka mina olla. Ma olen vägagi kohanemisvõimeline! :)

Jajaa, urmasekesekene, teatud tüüpi ehitusmehed ongi vääga kohanemisvõimelised...eriti kui tellija soovib töö juures viibida. Siis käib alguses moosimine, et ehk saadanas kaob minema. Kui ei kao, siis tuleb natuke kättemaksuks leida hetk ning uups siit ja uups sealt teha, niipea kui tellija selja pöörab.
Aga tellija imestab ja hämmastab ja kummastab, et miks siis nii, kui tema poolt on aus kohtlemine, rahad makstud ning usaldatud ka firmat, kelle koduleheküljel ilutseb magus reklaam: "Töid teostavad oma ala profid".

Ära kunagi unusta, et igal tellijal on ka oma tutvusringkond, kelle ringis levib halb uudis kiiremini kui hea uudis ning nemad omakorda levitavad seda uudist edasi. Ehk siis selle võrra sellistel "uupsitajatel" klientuur väheneb....
Kui palju aga uupsitatakse töömeeste poolt "võtmed kätte" teenuse osutamise korral, teab vaid vanajumal ise...
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

No mis sa vingud ? See urmase jutt oli selle kohta kui tellija hakkab hiljem rääkima, et näed turuhind on nüüd siuke ja ma maksan vähem. Valikuliselt lugeda oskab igaüks.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Prääga kadus igasugune usaldus ära urmasr-i vastu. Vaatasin muidu juba, et peaks selle venna kunagi viimistlema sebima omale...
vanaema on sul veteran...
Kunde
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Kunde »

urmasr kirjutas:
Kunde kirjutas: ....Võtan töömehe, lepin kokku hinnas, töömahus ja ajas.
Avastan et turuhind on väiksem, töömees saab töö valmis, maksan 3 korda vähem kui kokku lepitud,
sest teine töömees kelle hiljem leidsin oleks teinud 3 korda odavamalt. Kui nõus pole võtangi parema pakkumise teinud töömehe.
Tururg selline.....

Sa paned praegu natuke sogast- mida see parema pakkumise teinud töömees sulle enam teeb kui kallimal töömehel töö juba tehtud? Kui sa mulle 3x maksaksid lubatust vähem, siis küll ma juba valmis viimistluse juures teeksin ilma rahata midagi, mida see 3x odavam peab hakkama ümber tegema ja mis läheb sulle omakorda 3x kallimaks. Uups, näe kogemata komistasin tellingut lükates vastu kipskarkass seina ja kogu sein läks nihkesse ja nii mitu korda järjest (nagu grusiini enesetapp, kellel seljas seitse noahoopi). Võin raputada endale natuke tuhka ka pähe, et olen juba kord selliste "keedumakaronidest jalgadega" ja ei saa sinna midagi parata. Kui sina oskad vastik olla, siis suudan seda ka mina olla. Ma olen vägagi kohanemisvõimeline! :)
Jah saan su pahameelest aru kui nii 3x vähem maksaks. Oleksin ise ka pahane.

Samuti oleksin ka mina pahane kui töömees jalga laseb parema pakkumise teinud kliendi juurde, ise eelnevalt summas, mahus, ajas ja kvaliteedis.

Jäetud tööd tegemata, rahadega jalga lastud töömeete poolt.
Mis ma peaks tegema? Töömehe autole telling peale, redel auto aknasse kogematta?

Ja kui töö kvaliteet kehva, siis maksma kvaliteetse töö eest, et mitte langeda ehitaja pahameele alla. Näe kus norib, ma koguaeg teinud nii, kõik teevad nii, nii tehaksegi.
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mõne sasa jaoks on see vist orjaturg,et peab sebima,aga mitte läbirääkimisi alustama.Kas sul sasha raha üldse on,et ehitust tahad tellida.
raha lõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn »

dumbuser kirjutas:No mis sa vingud ? See urmase jutt oli selle kohta kui tellija hakkab hiljem rääkima, et näed turuhind on nüüd siuke ja ma maksan vähem. Valikuliselt lugeda oskab igaüks.

Olen mina oma elus ka klientidega tegelenud ja pole kordagi selle peale tulnud, et neile kätte maksta.
Kui aga töömees kasutab väljendeid a la küll ma sulle keevitan, küll ma sulle uupsitan, siis on tõesti targem sellistest eemale hoida, ükskõik kui kvaliteetset tööd ta ka ei teeks..
Töömeeste iseteadlik jäärapäisus, kus arvatakse, et ta on võimas, ta on keegi ja kliendi peab igal kümnel juhul nurka suruma..
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Muigama ajab. See on alati nii olnud ja jääb ka edaspidi. Korstnaid tehti ka juba ammust ajast klaasiga ja kui raha käes siis visati kivi korstnasse, mis klaasi lõhkus ja korstan nö avas. See, et keegi nüüd selle siia kirja pani ei muuda asja olematuks. Kui mõlemad lepingupooled tehingu lõpuni oma kohustusi täidavad siis ei teki ka mingit jama. Kogu selle asja uba on ikkagi ebakindlus tehingu ülejäänud osaliste vastu ja siis tehaksegi nö tagala kindlustamist. Ilmselt saavad edaspidi vähem tellimusi need, kes julgevad öelda, et on nö tagalat kindlustanud. Need kes seda ei ütle ja küsimise peale jahuvad, et pole kuulnudki, vot neid kasutatakse. Ehk siis tuleb välja, et pole mõistlik aus olla.
raha lõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn »

Mis asi on koguaeg nii olnud? Kas see tähedab seda, et ähvardused on ehitusturul tavaline asi ning kui ehitusmees oma tahtmist ei saa, siis hoia alt?
Jookseb objektilt minema, sest keegi maksab kuskilgi rohkem, annab pasunasse, pillub kividega? Nii öelda oma ehitusmaffia?
Siis peab ju lausa turvamehe ka veel lisaks palkama.
Kui on kokku lepitud summas, tööajas ja muus, siis ehitusmees teeb oma tööd, mitte ei mõlguta mõtteid, kuidas kätte maksta, sest talle tehti selles või tolles osas märkus.
Lasteaed.
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rahalõhn ei saa vist üldse matsust aru mllest jutt.filosoof.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Külaline kirjutas:mõne sasa jaoks on see vist orjaturg,et peab sebima,aga mitte läbirääkimisi alustama.Kas sul sasha raha üldse on,et ehitust tahad tellida.
Sebimise all mõeldud seda, et urmasr-i tekstide järgi on ta nõutud mees, ja niisama lihtsalt vist ennast järjekorda ei saa. Ära sina minu raha pärast muretse, minu elamine kerkib niiehknaa. :hello:
vanaema on sul veteran...
raha lõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn »

Ei tea mis siin matsust aru saada. Meie ehitusturg on nagu metsik lääs, ongi kogu filosoofia.
Ei kujuta ette, kuidas teie ülemused on teiega hakkama saanud...?
Mõnes mõttes ongi parem, kui minnakse sinna Soome marjamaale. Võib olla soomlased dresseerivad meie omad ilusti välja ja muutub ka nende mõtlemine ja käitumine. Aga võibolla läheb selleks veel ka terve inimpõlv.
Kui oled harjunud tööpõllul tegelema vaid viisakate ja hästi kasvatatud inimestega, kellel intelligentsi jagub rohkem kui ehitusmehel muskleid, siis juba sellised ehitusmeeste telefonis kuuldavad röhatavad-köhatavad-mühatavad vastused panevad kananaha ihule.
Aga eks kriis õpetab nii mõnegi mehe oma eufooriast jälle ärkvele...
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Inimesed nagu tähti tunneks ja lause kokkeveerimine nagu ka õnnestuks aga loetust arusaamine puudub.
urmasr kirjutas:
Kunde kirjutas: ....Võtan töömehe, lepin kokku hinnas, töömahus ja ajas.
Avastan et turuhind on väiksem, töömees saab töö valmis, maksan 3 korda vähem kui kokku lepitud,
sest teine töömees kelle hiljem leidsin oleks teinud 3 korda odavamalt. Kui nõus pole võtangi parema pakkumise teinud töömehe.
Tururg selline.....

Sa paned praegu natuke sogast- mida see parema pakkumise teinud töömees sulle enam teeb kui kallimal töömehel töö juba tehtud? Kui sa mulle 3x maksaksid lubatust vähem, siis küll ma juba valmis viimistluse juures teeksin ilma rahata midagi, mida see 3x odavam peab hakkama ümber tegema ja mis läheb sulle omakorda 3x kallimaks. Uups, näe kogemata komistasin tellingut lükates vastu kipskarkass seina ja kogu sein läks nihkesse ja nii mitu korda järjest (nagu grusiini enesetapp, kellel seljas seitse noahoopi). Võin raputada endale natuke tuhka ka pähe, et olen juba kord selliste "keedumakaronidest jalgadega" ja ei saa sinna midagi parata. Kui sina oskad vastik olla, siis suudan seda ka mina olla. Ma olen vägagi kohanemisvõimeline! :)
Jutt on ju tehtud töö eest 3 * vähem maksmisest kui algselt kokku lepiti. Näiteks lepid kokku et töö maksab 3000 krooni aga kui töö valmis siis teatad et seoses turuhinna kukkumisega maksad ainult 1000 krooni. Mida see ehitaja siis sellest arvama peab. Kui sa saaksid palgapäeval ainult kolmandiku palgast mis töölepingus kirjas siis ilmselt läheksid ülemuselt aru pärima miks nii ja vaevalt sa rahumeelselt lepid vastusega-" aga mul uksetaga järjekord neist kes oleksid selle töö 1000 krooniga ära teinud".
sashaobrok kirjutas:Prääga kadus igasugune usaldus ära urmasr-i vastu. Vaatasin muidu juba, et peaks selle venna kunagi viimistlema sebima omale...
Et siis sulle ei sobi kui ei saa süüdimatult ainult kolmandiku kokkulepitust maksta.
raha lõhn kirjutas:Ei tea mis siin matsust aru saada. Meie ehitusturg on nagu metsik lääs, ongi kogu filosoofia.
Ei kujuta ette, kuidas teie ülemused on teiega hakkama saanud...?
Mõnes mõttes ongi parem, kui minnakse sinna Soome marjamaale. Võib olla soomlased dresseerivad meie omad ilusti välja ja muutub ka nende mõtlemine ja käitumine. Aga võibolla läheb selleks veel ka terve inimpõlv.
Kui oled harjunud tööpõllul tegelema vaid viisakate ja hästi kasvatatud inimestega, kellel intelligentsi jagub rohkem kui ehitusmehel muskleid, siis juba sellised ehitusmeeste telefonis kuuldavad röhatavad-köhatavad-mühatavad vastused panevad kananaha ihule.
Aga eks kriis õpetab nii mõnegi mehe oma eufooriast jälle ärkvele...
Metsik lääs on jah ja seda mõlema osapoole seisukohast vaadates.
See soome minek õpetab päris palju tõesti. Näiteks et ehitaja elukutse võib olla austust väärt ja respekteeritud mitte aga sõimusõna ega diagnoos. Ehitatakse vastavalt projektile ja tellija ei pea ennast kõige targemaks ehitusinseneriks ega ei muuda oma peaga jooksvalt projekti ega materjale. Palka makstakse ametlikult ja õigeaegselt. Tellijad ei ürita min hinnaga luks kvaliteeti saada. jne.
Päris kahju sinust kui suhtled ainult selliste inimestega kes on ainult tiba intelligentsemad kui minu parem käsi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10900
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tead Sasha..., minu jutt "Kunde"-le oli samasegane ja hüpoteetiline nagu vist tema postituski, mitte, et ma nii käituks nagu kirjutasin, kuigi kindlasti on ka ägedamaid vendi, kes nii teeksidki. Aga mida teeksid töömehena sina, kui sulle jäetakse 8000.- maksmata põhjendusega, et tal ei vedele see raha kapi otsas ja ei tea konkreetselt millal saab, kuigi peaks ja alati olen andnud enne raha küsimist ikka tellijale aega selle leidmiseks, mitte ta ei pea minu küsitud summat kohe tagataskust välja võtma. Kuna eelmise summaga tekkis samuti viivitus, siis pani asjad kokku ja lubasin tagasi tulla kui raha arvel, aga seda pole juba üle kahe aasta. Küsimus sulle- kuidas oleksin tegelikult pidanud käituma või mida tegema?
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas maik »

Loen ja loen ja üha enam selgub kurb töde, et issanda looma-aed on suur ja lai.
Rokikas jöudis oma postitusega minust ette ja olen temaga päri.
Keeraks selle teema pea-peale ja küsiks nagu muuseas "Kus Eestis leiad norm tellijaid?"
Omast kogemusest tean rääkida lugusi kus mul on tegemist olnud uusrikastest tühmapeadega aga jätan need lood praegast enda-teada.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kunde kirjutas: Samuti oleksin ka mina pahane kui töömees jalga laseb parema pakkumise teinud kliendi juurde, ise eelnevalt summas, mahus, ajas ja kvaliteedis kokku leppinud (ma oletan :) ).
See oleks ebameeldiv tõesti. Sama nagu see kui lepid tellijaga töö mahus, hinnas ja ajagraafikus kokku aga 2 päeva enne alustamist teatab tellija et teine ehitaja küsib tunduvalt vähem raha ja seetõttu mina jään pika ninaga.
Päris pettus see ei ole aga vägagi ebaviisakas küll ja rahakotis võib vägagi tunda anda.
Kunde kirjutas: Jäetud tööd tegemata, rahadega jalga lastud töömeete poolt.
Mis ma peaks tegema? Töömehe autole telling peale, redel auto aknasse kogematta?
Mina oleksin vägagi rahul kui sa ettemaksuga jalgalasknud ehitajal koivad pooleks lööksid. Sama saatus peaks tabama ka tellijaid kes süüdimatult lihtsalt otsustavad ehitajale tehtud töö eest mitte maksta kokkulepitud määras ( kvaliteedi vaidlused teine teema).
Kuni seaduslikult õigluse saavutamine suht võimatu siis peab džungliseadus aitama. Kui raha liigutatakse "pimesi" siis ka probleemid lahendatakse "pimesi" ( kui makse ei maksa siis pole õigust ka politseid ja kohtunikku tüüdata).
Kunde kirjutas: Ja kui töö kvaliteet kehva, siis maksma kvaliteetse töö eest, et mitte langeda ehitaja pahameele alla. Näe kus norib, ma koguaeg teinud nii, kõik teevad nii, nii tehaksegi.
See kvaliteedi hindamine on eestis suht segane lugu. Ametlikke kvaliteedi norme üpris vähe ning neidki vähesed ehitajad lugenud rääkimata tellijatest. Viidatakse ebamääraselt "heale ehitustavale" aga igaüks mõistab seda erinevalt. Näiteks maalritööde puhul on üks tellija rahul kui midagi silma riivavat ei paista aga teine tuleb öösel taskulambiga seinu kontrollima sest on kuulnud et niimoodi näeb viimasedki "kriipsud" ära. Nii võibki tulla vaidlus milline on piisav kvaliteet ja kas ikka töö vastab algselt kokkulepitule.
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

tegelt on nii, et kõik ehitajad on normaalsed
lihtsalt õiget juhendajat on vaja
ehk siis raudse käega kubjast
raha lõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn »

rokikas kirjutas:Päris kahju sinust kui suhtled ainult selliste inimestega kes on ainult tiba intelligentsemad kui minu parem käsi.

Suhtlen inimestega, kes peavad oma kokkulepetest kinni, kuna maksab ka au. Kuigi seda mitte rahatähtedes. Kes kokkulepetest kinni ei pea, jääb ka Soomes rongist maha. Ja sinu parema käe muskel ei loe siin midagi, isegi kui ta on tätoveeritud.... Kui ma tellin töö firmalt ja maksan firmale ette ja taha, siis ma nagu ei tahaks kuulda seda varianti, et töömees tuleb vingus näoga millal tahab, läheb millal tahab ja kurdab ka veel takkajärgi, et saab vähe ning järelikult tal on õigus ka oma tööd teha lõdvalt ja parema käe randmega.
raha lõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn »

Ja veel - kus sa paljude meie töömeeste juures seda intelligentsi näed? Muskleid võid ju näha, kuid suhtlemine on alla igasugust arvestust ja seda igal alal. Juba telefonis saab hääle järgi aru, kellega tasub asju ajada, kellega mitte. Ühed on konkreetsed, selge jutuga, teised oskavad vaid mõmiseda, vastu röhatada, kolmandad oleks nagu mingis uimas. Aga eneseupitamine käib lausa taevani. Kui kuldsed selliste käed on, ei oska öelda, kuid ega rohkem küll ei kipu robustsete tegelastega kontakteeruma. Sama mis tellida objektile kohalik voorimees.
Ametkoolides peaks rohkem rõhku panema ka suhtlusele, mitte vasara ja haamri käes hoidmisele.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kuda sa küll nii ilges kohas (kus kõik need kogemused tekkisid) siiani hakkama oled saanud ? Jutu põhjal oled justkui ainult kaabakatest ümbritsetud.
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

raha lõhnale soovitan raha kummiliimist puhastada ja süvenegu vähe hoolikamalt.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

raha lõhn kirjutas: Ja sinu parema käe muskel ei loe siin midagi, isegi kui ta on tätoveeritud....
Jeerum kui väärastunud mõttemaailm sul on. Kas oled lapsepõlves mõnelt tätoveeritud tunkedes onult triibulised saanud et mõtted kohe sinna suunda lähevad. Kohe kahju hakkab sinust ja ehitajatest kes sinuga suhtlema peavad.
raha lõhn kirjutas: Kui ma tellin töö firmalt ja maksan firmale ette ja taha, siis ma nagu ei tahaks kuulda seda varianti, et töömees tuleb vingus näoga millal tahab, läheb millal tahab ja kurdab ka veel takkajärgi, et saab vähe ning järelikult tal on õigus ka oma tööd teha lõdvalt ja parema käe randmega.
Kui sa tellid töö firmalt siis ei puutu sinusse mis näoga on töömees, palju ta palka saab, millal tuleb ja läheb (va. juhul kui maksad tunnitööna) ja kas ta lükkab kipsplaadi püsti vasaku või parema randmega. Sinu asi on suhelda selle isikuga kes lepingula alla kirjutas ning temalt nõuda et töö oleks tehtud kokkulepitud aja ja kvaliteediga. Kõik pretensioonid esitad töövõtjale st. firmajuhile mitte aga ei käi töömehel kõrvataga pirisemas " miks sa teed nii aga mitte naa".
raha lõhn kirjutas:Ja veel - kus sa paljude meie töömeeste juures seda intelligentsi näed? Muskleid võid ju näha Sul kohe mingi foobia vist või vastamatta armastusega tegu :scratch: , kuid suhtlemine on alla igasugust arvestust ja seda igal alal. Juba telefonis saab hääle järgi aru, kellega tasub asju ajada, kellega mitte. Ühed on konkreetsed, selge jutuga, teised oskavad vaid mõmiseda, vastu röhatada, kolmandad oleks nagu mingis uimas. Aga eneseupitamine käib lausa taevani. Kui kuldsed selliste käed on, ei oska öelda, kuid ega rohkem küll ei kipu robustsete tegelastega kontakteeruma. Sama mis tellida objektile kohalik voorimees.
Ametkoolides peaks rohkem rõhku panema ka suhtlusele, mitte vasara ja haamri käes hoidmisele.
Nii et valid ehitajat suhtlusoskuse järgi.
Eks neid kõneosavaid ilma muskliteta tegelasi peaks eesti ehitusturul ju veel küllaldaselt liikvel olema. Edu nendega.
Millises maailma nurgas sa elad et seal veel voorimehed liiguvad. Mina räägiks küll meeleldi voorimehega juttu aga kahjuks pole juba väga ammu ühtegi kohanud.
ToomasT
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas ToomasT »

Ära otsi odavamat ehitusmeest.
Tunnikaup ei motiveeri töö tegijat.
Kui on kindlad kokkulepped ja mõistlik töö teostamise tähtaeg ,leiad ka normaalse ehitaja.
Kuidas sulle meeldiks kui sinu enda asemele hinlasi toodaks.
raha lõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn »

Kuule rokikas, mulle ei lähegi korda mitu tätokat on sinu paremal käel või vasakul puusal. Küll aga hakkab ära tüütama see kiunumine a la palk väike, ülemus vilets ja riik ka omadega p.sses. Mis aga puudutab töö kvaliteeti, siis seda on õigus nõuda nii töötegijalt kui ka tema ülemuselt ja keegi ei keela - võib ka täitsa vabalt kõrvalt vaadata, kuidas töömees selle kipsplaadi seina lükkab. Kui lükkabki valesti, jääb töö seisma ja jääb nii kauaks, kuni ülemus võtab vaevaks kohale tulla.

Hea suhtlemismaneer aga on hea töösuhte algus, elementaarne watson. Sest ülbusega ei jõua ka ükski rokikas kaugele. Turg paneb asja kiiresti paika, nagu on kombeks öelda..
Nii et kahandage oma ülbitsemist ja jätke oma mõmisemised ja röhatused aida taha.Sa ei ole jumal, oled vaid rokikas.
Tavaliselt Imelik
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Tavaliselt Imelik »

raha lõhn kirjutas: Turg paneb asja kiiresti paika, nagu on kombeks öelda..

Milleks see nutulaul siis siin - " Kus Eestis leiad norm ehitajad? " ??? ;)
Ehitatakse ju ometi, ja mitte ainult sitasti (nagu siit võib mulje jääda). Siin tuleb põhjust ikka oma "kapsaaiast" otsida, kui peab tagupoole
passimisega tegelema (turg paneb asja paika :D ). Või kuidas see kõlas?
raha lõhn kirjutas: Küll aga hakkab ära tüütama see kiunumine a la....riik ka omadega p.sses.

Kuidas siis see teema teistmoodi on, kui mitte kiunumine?
Lihtne soovitus- palka omale keegi pädev (keda usaldad) ehitust juhtima, sest ise Sa sellega oma ebapädevuse tõttu hakkama ei saa.
Just nimelt juhtima, sest seda Sa teha püüad. Kui muidugi üldse kedagi üsaldad ja ümberringi ainult "tätoveeritud vainlased" ei ole.
Külastajake
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külastajake »

Raha lõhn on "raha lõhnale" pähe löönud !
Vasta