1. leht 1-st
Õhueraldist lekib vett
Postitatud: 05 Jaan 2011, 20:19
Postitas korralik
Tere,
Äkki mõni kogenum oskab mind aidata. Asi nimelt selles, et eile hakkas akupaagi otsas olev õhueraldi eraldama õhu asemel hoopiski vett...st tilgutab päris korralikult. Juhtus see nii, et enne kütmist lülitasin katla tsirkulatsioonipumba sisse ja siis sülgas ventiil kaks laksu õhku (mida ma pole teda kuulnud tegevat juba vähemalt aasta) ja kuskil tunni pärast hakkas vett lekkima. Toode sarnaneb
Flexvent DN15, otse. Küsimus oleks selline, et kas seda ventiili saab kuidagi avada ja puhastada (klapi ülaosas on sendi kõrgune ära keeratav metallosa) ilma süsteemi tühjendamata. Lähemal vaatlusel tundus õhueraldi pealmise ava sees olevat katlakivi või miskit sarnast.
Tänan juba ette kõiki, kes suudavad aidata

Re: Õhueraldist lekib vett
Postitatud: 05 Jaan 2011, 20:23
Postitas dumbuser
Osta parem uus tükk. See pole just suur väljaminek. Umbes pool aastat tagasi oli hinnaks 50 EEK. Praeguse hinna kohta ei oska miskit öelda.
Re: Õhueraldist lekib vett
Postitatud: 05 Jaan 2011, 22:14
Postitas Külaline
Uue ostmisega probleeme pole aga vahetusega...?! Miks ma arvan, et selle junni vahetamiseks tuleb poolest süsteemist vesi välja lasta. Või on see kuidagi teisiti teostatav?
Re: Õhueraldist lekib vett
Postitatud: 05 Jaan 2011, 22:35
Postitas dumbuser
Ehh. See juba oleneb kuda asi tehtud on. Nii või naa pane sinna nüüd kraan vahele. Siis on järgmine kord vahetus lihtsam. Aga kui sa ei saa seda süsteemi kraanikeste abil nö jupitada siis tuleb tõesti teoreetiliselt kõik see vesi sealt välja mis jääb õhueraldajast ülespoole.
Re: Õhueraldist lekib vett
Postitatud: 05 Jaan 2011, 23:49
Postitas xxNIMETUxx
kui on flexvendi õhutus siis on tal ka sulgeklapp õhuti eemaldamiseks. kuuskant osa jääb tünni külge ning ümmargune keeratakse ära, lahti keerates sulgeb vedruklapp ava ning vett ei tohiks tulla. muidugi pole välistatud, et klapil mingi kõnts vms küljes.
isegi kui on mingi muu õhuti millel pole seda sulgurklappi, siis sulge kõik torud mis tünni küljes, lase tünnist ainult surve maha ning vaheta õhutus. tervet tünni ega süsteemi pole vajalik tühjendada.
Re: Õhueraldist lekib vett
Postitatud: 06 Jaan 2011, 22:56
Postitas madis64
xxNIMETUxx kirjutas:... lahti keerates sulgeb vedruklapp ava ning vett ei tohiks tulla. muidugi pole välistatud, et klapil mingi kõnts vms küljes.
Miks ei peaks siis seal kõnts küljes olema - ikka on

.
Ning vastu kõigi teoreetikute soovitustele soovitan esimese asjana selle lekkiva õhutusklapi asemele kuulkraan külge kruvida - peale seda sujuvad tulevased vahetused (ei see kord tõenäoliselt viimaseks jää) ilma suurema närvikuluta.
Kuulkraani külge siis järgmine (uus) õhutusklapp.
Re: Õhueraldist lekib vett
Postitatud: 07 Jaan 2011, 20:16
Postitas Külaline
Tänan kõiki, kes ei pidanud paljuks oma kogemusi jagada
Hea idee on vahetuse puhul kraan ennetamiseks vahele panna...nii ma teengi

Re: Õhueraldist lekib vett
Postitatud: 08 Jaan 2011, 20:51
Postitas xxNIMETUxx
kui kasutad õhutust millel juba sulgklapp küljes, siis ei saa ju kuulkraani otsa seda kohe kruvida- pole kraanist mingit kasu kui seda sulgeda ei saa
Re: Õhueraldist lekib vett
Postitatud: 09 Jaan 2011, 10:09
Postitas madis64
xxNIMETUxx kirjutas:kui kasutad õhutust millel juba sulgklapp küljes, siis ei saa ju kuulkraani otsa seda kohe kruvida- pole kraanist mingit kasu kui seda sulgeda ei saa
Sul on vist õigus - ilmselt tuleb ikkagi kord surve maha lasta, kuulkraan paigaldada ning selle järele siis juba sulgklapiga või ilma (minul see sulgklapp igal juhul kolmandal aastal igal juhul lekkis läbi).
Ohutusabinõuna (et keegi juhuslik "torujüri" seda muude tööde käigus kogemata hooletu näpuliigutusega ei sulgeks ja suletuks ei unustaks) võib ju juulkraani võtta "liblik"-käepidemega ning tööde lõpuks avatud olekus alumiiniumist kruvipingutatava voolikuvitsga kinni tõmmata.
Re: Õhueraldist lekib vett
Postitatud: 09 Jaan 2011, 19:22
Postitas xxNIMETUxx
ma mõtlesin seda, et kui sul on sulglapiga õhuti kuulkraani küljes, siis sa ei saa kraani sulgeda kuna sulgklapi tihvt või klapp on parasjagu kuulkraani kuulis mis takistab kuulil liikuda.
Re: Õhueraldist lekib vett
Postitatud: 10 Jaan 2011, 22:10
Postitas Külaline
ma mõtlesin seda, et kui sul on sulglapiga õhuti kuulkraani küljes, siis sa ei saa kraani sulgeda kuna sulgklapi tihvt või klapp on parasjagu kuulkraani kuulis mis takistab kuulil liikuda.
Siis tuleb kraani ja õhuti vahele lisaks veel miskit sorti pikendustoru panna
Kujutan juba vaimusilmas ette seda torni, mis paagi otsa tuleb
Re: Õhueraldist lekib vett
Postitatud: 10 Jaan 2011, 22:26
Postitas dumbuser
Ee ... miks seda õhuti küljes olevat nublakat üldse vaja on enam ? See on ju kraani asemik.
Re: Õhueraldist lekib vett
Postitatud: 10 Jaan 2011, 22:55
Postitas xxNIMETUxx
kui see nublakas minema visata, siis vaja üleminekut kuulkraanile 3/8-1/2