Ehitusloata alustatud ehitus

ehituslubadega jms seonduv
Külaline
külaline

Ehitusloata alustatud ehitus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Alustasime vana suvila asemele uue maja ehitamist. Teadmatusest paraku ehitusloata.
Mis oleks õigem teha: kas taotleda omavalitsusest projekteerimistingimused ja teha nägu, nagu midagi pole veel ehitatud või öelda, et oleme ehitanud siiani ebaseaduslikult?
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

niipalju kui ma tean suurt rolli mängib see kas ehitatakse täpselt vanale vundamendile või laiemaks. esimesel juhul pidi asi lihtsam olema. aga parem ikka spetsi nõu küsida.
Alati on alternatiivlahendus!
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tee aga projekt ära+kooskõlastused ja kui vald on alla kirjutanud on kõik korras. Ja sa ei pea ju vallas kellama, et sul juba maja valmis.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eks ma ise mõtlesin ka algul sama teha. Aga kuidas ma lähen küsima luba vana maja lammutamiseks, kui seda juba ammu ei ole?
Raulka
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 19 Apr 2005, 16:25
Asukoht: Pärnu

Lugemata postitus Postitas Raulka »

Lammutusloa võtad registrist maha võtmiseks.
Lammutusluba käes, siis teed ehitise alustamise teatise lammutuseks.
Mõne ajapärast viid teatise ehitise lammutuse kohta. Samas viid ehitise alustamise teatise uue maja kohta.
Ootad veel natuke ja teatad, et maja valmis. Võtad kasutusloa.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ja vahepeal ootan kuid, et vajalikke pabereid korda saada.. Aga jah, nii ma juba teengi.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Muidu on soovitatud õieti, kuid minu arust on projekt dokument, mille asjaajamine ei sõltu vana maja lammutamise teatisest ja uue alustamisest. Projektis kirjeldatakse ära, mida sa tahad ja seal on vajalikud nõusolekud, et nii võib teha. Kooskõlastad ja kinnitad vallas oma projekti ära ja siis mängid seebiooperi läbi, et nüüd on vana lammutatud ja kohe teatis uue ehitamise alustamisest.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tänud kõigile vastajatele... Kohe annan projekteerimistingimuste taotluse sisse ja ehk saab selle kiirelt kaelast ära. Aga projektiga hakkab veel nalja saama, sest mul kindel kavatsus see ise teha.
andres
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 29 Jaan 2005, 13:46
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas andres »

Soovin sulle edu. Sai ise analoogne seebiooper kõik läbi mängitud. Närve ja aega kulutas päris palju, kuid lõpuks said asjad joonde.

Soovituseks nii palju:

võimaluse korral võid lammutusloast loobuda, kui teed projekti sedasi, et tegemist oleks justkui vana hoone rekonstrueerimisega, näiteks kasutada vana hoone vundamendi mingit osa vmt, tingimuseks sel juhul muidugi, et uus hoone külgneb või asub vana hoone kohal.
Raulka
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 19 Apr 2005, 16:25
Asukoht: Pärnu

Lugemata postitus Postitas Raulka »

Kui teed uue, siis riigilõiv lammutusloa eest 500kr + ehitusluba 1000kr.
Kui vana renoveerid, siis riigilõiv oli vist 2000kr + 5kr/m2 pinna eest mis juurde tuleb.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Üksikelamutel ja muudel väikestel on renoveerimislõiv 500.-
Sedasi ma nüüd teengi, et jätan vanast veidi vundamenti ja ehk läheb läbi.
Kas keegi teab öelda, kuidas seda projektis peab näitama, et ma vana maja vundamenti kuhugi alles jätsin?
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

kas peab jätma? :roll: selles ju renoveerimise mõte on et uuendada! aga bürokraate peaks huvitama ainult see et maja teise kohta ei koli :)
Alati on alternatiivlahendus!
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Peab jah, vallast öeldi ka, et jätke kas või mõni jupp vundamenti alles.
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

Anonymous kirjutas:Peab jah, vallast öeldi ka, et jätke kas või mõni jupp vundamenti alles.
vot sellised asjad mind ajavadki marru meie riigis! aga mis ma tegema pean kui vundament on läbi? jätan meetrise juppi alles ja kui maja on peal ja registreeritud siis vahetan?! idiootsus... huvitav mis järelvalve sellepeale kostaks :lol: kindlasti keelaksid ära vana jätmise
Alati on alternatiivlahendus!
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eks sellisel juhul tuleb vist ikka lammutusluba võtta ja seaduse järgi uus ehitada :P
Kiku
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 25 Dets 2005, 13:40
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Kiku »

Mul ühel tuttaval ehitusloa ja kasutusloa vahe 7 päeva- et just nagu oleks nädalaga maja püsti pannud.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uskumatu... ja läks läbi?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Oh issand, vaadake planeerimise ja ehitusseadust, mis peab projektis olema. Projekt ei pea olema nii täpne nagu teie tahate. Liigse agarusega teete endale kahju. Projekt tehke nii üldine kui saate ja nii vähe liigset materjali kui vaja. Pärast saab kõik lisamuudatused "väikeehitise" mõiste all juurde liita, peaasi, et maja välisilme ning hoone kandekonstruktsioonid ei muutu.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui ma seda seadust lugesin, siis tundus mulle küll, et projektis peab ikka meeletult mõttetusi olema... Mida tähendab 'väikeehitise' mõistena juurde liitma?
Ma kavatsen näiteks väikeehitisest 200m2-se maja teha. Kas vald saab projekteerimistingimustega pinda ka määrata? See oleks õudne...
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Majandusministeeriumi vastus oli umbes nii:
N: loetakse väikeehitise alla hoones elektritööde tegemist, vee ja kanalisatsioonitrassid, signalisatsioon ja isegi hoone ümberehitamine. St. kooskõlastust pole vaja taodelda, isegi projekt ei ole kohustuslik!?
andres
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 29 Jaan 2005, 13:46
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas andres »

Mina kirjutasin enda rekonstrueerimise projektis lihtsalt, et uue hoone ehitamisel kasutatakse osaliselt vana hoone konstruktsioone (vundament, sein). Ja see oli piisav, eraldi ei olnud vaja midagi ära tuua.

Riigilõiv rekonstrueerimisel on 500 EEK, kuid ametnikud tahtsid ikkagi saada 1000 EEK, põhjenduseks toodi, et rekonstrueerimisena läheb arvesse, kui muudad näiteks ühte seina, kui aga enamus läheb maha siis täislaks. Ei viitsinid nendega vaielda ka selle üle.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Loodame, et nii kergelt saab hakkama. Kusjuures ma olen ka tähele pannud, et mõni ametivend väänab seadusi ikka just nii, nagu tahab...
andres
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 29 Jaan 2005, 13:46
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas andres »

Eks ta nii ole jah, ikka esineb ehtsaid tähenorijaid ja kirjaoskamatuid, kes ei oska või ei taha seadustest aru saada.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ahjaa... järsku keegi oskab öelda kas projekteerimistingimustega on võimalik ka maja kasulikku pinda piirata?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

On võimalik tõesti. Mulle väljastatud projekteerimistingimustes oli maks. harja kõrgus, korruste ar, katuse kalle ja ehituslik ala ette nähtud. Neid ületada ei võinud, seega on igal juhul maks. pindala piiratud. Minu juhul piisas siiski täiesti sellest.
Vasta