1. leht 1-st

juurdepääs korstna tahmaluugile

Postitatud: 08 Mai 2012, 00:19
Postitas priitn
Probleem korstnate tahmaluukidele juurdepääsuga
Kõrvuti kaks Isokern plokkidest korstnat. Korsten piirneb kahelt küljelt Fibo seinaga. Kolmandasse külge tuleb pliit ja sinna tahmaluuke panna ei saa. Neljandasse külge tuleb saunakeris ja ka tahmaluugid.
Variandid tahmaluukidele juurdepääsuks:
1) Puhastamise ajaks tõstan keris eest ära. Väga tülikas, arvestades veel sellega, et tuleb veesärgiga keris.
2) Panen ümara kerise kahe korstna keskkohta. Kuidagi upitades peaks tahmaluukideni ulatuma.
3) Tõstan kerise tahmaluukidest kõrgemale ja tahmaluukideni saab kerise alt. Ruumi kõrguse poolest teostatav.

Ei ole ise ammu tahma eemaldamisega tegelenud, kuda see tänapäeval käib - kas ikka kulbiga või tahmaimuriga? Kui tahmaimuriga siis võiksid ju variandid 2 ja 3 mõeldavad olla? Kulbiga tegutsemiseks on ilmselt rohkem ruumi vaja? Või ....?

Pidid ka:
Vaade pliidiruumi poolt:
Pilt

Vaade leiliruumi poolt:
Pilt

Re: juurdepääs korstna tahmaluugile

Postitatud: 08 Mai 2012, 08:44
Postitas Robi 1
Ma lihtsalt mõtlen seda, et kumb on lihtsam, kas tõsta luuki kõrgemale või kerist ?

Re: juurdepääs korstna tahmaluugile

Postitatud: 08 Mai 2012, 08:50
Postitas maunoahjud
Esimese variandi üle võiksid küll mõtlemise lõpetada...hiljem ei jõua ennast ära kiruda! Kui Sul keris olemas on, siis saad ju proovida, kas ja kuidas sa teise variandi puhul puhastama mahud(silma järgi peaksid kenasti mahtuma). Tänapäeval on jah võimalik tuhahimuriga puhastada, kui just mõni vares korstnasse pesa ei tee ;) Kolmanda variandina pakutu võiks kah kõne alla tulla, kuid ega sul kõhuli roomates korstent puhastada parem ei ole, sest nii kõrgele kerist tõsta, et sa seal lahedasti toimetama pääsed ilmselt ei kannata...jäävad ikkagi kanalid...ja parajalt pikad , et käega vajadusel korstnani mitte ulatuda. Niisiis arvan, et teine variant oleks antud olukorras parim! :hello:

Re: juurdepääs korstna tahmaluugile

Postitatud: 08 Mai 2012, 13:56
Postitas priitn
Robi 1 kirjutas:Ma lihtsalt mõtlen seda, et kumb on lihtsam, kas tõsta luuki kõrgemale või kerist ?
... et tahmaluuk oleks kerise pealispinnast kõrgemal?
Kuidas sel juhul tahma kätte saab? Imuri lont sisse?
Pliidi ühendus korsnaga jääb sel juhul allapoole tahmaluuki - kas see on ok?
Kas selline lahendus mõne standarid või muua aktiga oleks kooskõlas?

Re: juurdepääs korstna tahmaluugile

Postitatud: 08 Mai 2012, 14:33
Postitas Robi 1
Jah, see oleks üks võimalus, et puhastusluuk oleks kõrgemal. Luuk peab muidugi, siis olema selline, mis ka äärmisel juhul tuld peab( mitte see ainult plekist kaan).
Kui ma ise soojaseina ehitaks, siis suudaks teha nii, et tahm võetakse välja pliita soojaseina puhastusavast, sedasi saaks ühe luugi kaudu puhastada nii korstna kui soojaseina lõõri(d). Ma teen soojaseinad alati laskuvate lõõrdega ja alt korstnasse, siis ka korsten soe ja siiber korstnas.