Väikese elektri tarbimisega vent.mootorid?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Väikese elektri tarbimisega vent.mootorid?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Tere

Selline küsimus, kas on ventilatsiooni seadmete maailmas ka väikese voolu tarbimisega vent mootoreid.

Olen kunagi analoogse teema teinud väikese dB - müraga mnootorite suhtes siin.

Terve elamine + abihooned ja valdused on säästuka peal, kokku on 70 säästupirni, neist 20 põleb kogu aeg. Et säästlik eluviis on mõttes alati ...

Nüüd vaja paigaldada 125 torude otsa 2 mootorit, mis kogu aeg töötaks.

Kui kunagi korteris elasin panin Prantsuse õhkkütte kamina, millel oli mootor ja mitte tavaline vaid selle all olev turbiin mootor. Nad istuvad otsmiste laagritel ja kulumine on minimaalne ning on töökindlamad ja säätlikumad! Isa kes elektroonikaga vene ajal kokku puutus, ütles et venelastelgi tehti nii sõjatööstuses, kui ka soojaõhu puhureid turbiin mootorite peale - mis ennast õigustasid.

Küsimus kas tead mõnda voolusäästlikku vent.mootorit?

Tavaliselt on nad 35-120W aga kui saaks 15-20W mootori oleks hea!

Tänud nõuannete eest!

Netist leidsin midagi sellist:

Vent.mootor 1
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
essa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Veebr 2009, 17:32
On tänatud: 1 kord

Re: Väikese elektri tarbimisega vent.mootorid?

Lugemata postitus Postitas essa »

Link nüüd küll mingit säästlikku mootorit ei paku. Mida sirgem ja lihtsam torustik seda vähem vaja ventikal tööd teha, et mingit õhuhulka liigutada. Kui tahad tõeliselt säästa siis kasuta rõhkude vahet. Aja omale korralik korsten (vent. toru) püsti. Mida kõrgem seda parem tõmme. Saad täitsa ilma mootorita (ja elektri kuluta) pea sama tootlikkuse mis mingi 35W ventikaga. Kui tahad säästa siis kasuta vent süsteemis soojusvahetit jne.
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Väikese elektri tarbimisega vent.mootorid?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Essa sa ei saanud aru, ma tahan elamisest imeda õhu välja (värske tuleb juurde) aga mootor lükkab selle katlamajja, sealt abriuumidesse, garaazi jm. mul pinda on, õue laseks õhu alles siis kui soe kasutatud. Seega loomulik tõmme mind ei aita, ma otsin ökonoomseid vente ...
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4235
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 83 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Väikese elektri tarbimisega vent.mootorid?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mina kasutasin kunagi ökopelleri korstna otsas 12V arvutiventi, mis oli pandud 7V alaldi külge, et liialt ei imeks, See võttis loetud vatid.
Sul vaja vist kõvemat tuult tekitada....
Külaline
külaline

Re: Väikese elektri tarbimisega vent.mootorid?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

teen_ise kirjutas:Essa sa ei saanud aru, ma tahan elamisest imeda õhu välja (värske tuleb juurde) aga mootor lükkab selle katlamajja, sealt abriuumidesse, garaazi jm. mul pinda on, õue laseks õhu alles siis kui soe kasutatud. Seega loomulik tõmme mind ei aita, ma otsin ökonoomseid vente ...
No siis ka need kõik need mainitud ruumid tihedaks ja viimasesse korsten.
Elektrikuna ütleks, et normaalsete mootorite kasuteguris suurt vahet pole - protsendi murdosa vaid - seega lükkaksin kivi tiivikutootjate kapsaaeda, ehk siis sul on vaja väikest aga efektiivse tiivikuga ventilaatorit. Kuigi - mine sa tea, nende mikromootoritega ei ole eriti kodus.

Küll aga ajendas üldse kommentaari kirjutama küsimus, et kui sa oma elamise õhku sedasi soojast ruumist järjest külmemate poole juhid, kas kondensiprobleemi ei teki? Lõpuks läheb auto garaazis rooste?
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Väikese elektri tarbimisega vent.mootorid?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

:jooma efektiivne mootor ja efektiivne tiivik... kas te ikka aru saate, et tiiviku võlli võimsus sõltub õhuhulgast ja rõhust, ning ALLES selle järgi vaadatakse, kui võimsat mootorit on vaja. Kui tahad väikest õhu kogust, saad väikese mootori, tahad rohkem, on ka mootor suurem. Aga võibolla saab füüsikat väänata ning 100 w võllivõimsuse juures kasutada 50 w mootorit, kasuteguri saab ka ajada 1 ja peale?
Vasta