Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

xxx111 kirjutas: 09 Nov 2023, 17:32
Alexy kirjutas: 09 Nov 2023, 16:32
xxx111 kirjutas: 09 Nov 2023, 13:02

On ikka suur vahe kas 2x arve tähendab nt 2x15 või 2x100...
So kõik on väga individuaalne
Kui suur vahe on inimesel, kes on keset ookeani, ujub vees ja jõud hakkab lõppema ning põhjani on 15m või 100meetrit? Arve analoogia jätan fantaasia hooleks.Vastust inimesele küll ootaks?(kui Suur see vahe on?)

Paljud asjad ongi individuaalsed ja võrrelda neid...on raske, sest üks vaatab ühe, teine teise parameetri järgi.

Ainus ja kindel on, et 1+1=1
Point on selles, et olenevalt tarbimisest on arve suurenemine / vähenemine suhtena nt sissetulekustesse või väljaminekustesse väga subjektiivne
Nt mul on täiesti ükskõik kui tänasest minu el arve (ilma võrgutasudeta jms) suureneks 2x
Selles suhtes on mulle ka "tarbimise juhtimine" täiesti ükskõik - tarbin täpselt siis kui tahan ja niipalju kui tahan ja rohkemgi
Ja ongi minu subjektiivne / individuaalne otsus / arvutus
Lihtsalt see el kulu moodustab kogukuludest (kogutuludest) protsentuaalselt niipalju väikse osa

PS
Ja ma pole päris kindel, et 1+1=1
....kui mõni raha ei loe, mis teistel sellest kasu peaks olema :scratch:
...ise lähen ka mingi fiksile üle, kuna minul on olmetarbimine suurem kui küte ja soe vesi. Proovisin neid suviseid miinus kw ajatada aga suurt tolku polnud (mõni eur kuus ehk)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Point on vastupidine - loen raha väga hoolikalt...
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

"Nt mul on täiesti ükskõik kui tänasest minu el arve (ilma võrgutasudeta jms) suureneks 2x
Selles suhtes on mulle ka "tarbimise juhtimine" täiesti ükskõik - tarbin täpselt siis kui tahan ja niipalju kui tahan ja rohkemgi"

......see et sa rohkem teenid kui kulutad ei ole kokkuhoid (vähemalt selles foorumis).....
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

xxx111 kirjutas: 09 Nov 2023, 17:32"tarbimise juhtimine" täiesti ükskõik - tarbin täpselt siis kui tahan ja niipalju kui tahan ja rohkemgi
Ma saan su mõttekäigust suurepäraselt aru, mina tarbin ka täpselt siis kui tahan ja niipalju kui tahan. Aga kui juhtimine on automatiseeritud ja eluolu ei sega, siis ma valiksin ikka väiksemad kulutused olenemata hiiglaslikust sissetulekust. Muidugi, teisest küljest, rikkus ei ole häbiasi.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kaimagk kirjutas: 09 Nov 2023, 18:41 "Nt mul on täiesti ükskõik kui tänasest minu el arve (ilma võrgutasudeta jms) suureneks 2x
Selles suhtes on mulle ka "tarbimise juhtimine" täiesti ükskõik - tarbin täpselt siis kui tahan ja niipalju kui tahan ja rohkemgi"

......see et sa rohkem teenid kui kulutad ei ole kokkuhoid (vähemalt selles foorumis).....
Ma olen absoluutselt veendunud, et rahandusest / majandusest / investeerimisest so "raha lugemisest" tean ma oluliselt rohkem kui Sina
Aga lepime kokku nii, et Sina teed nii nagu Sina õigeks pead ja mina omamoodi...
Milleks üldse vaielda...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Aga milleks rääkida "hiiglaslikust sissetulekust"...
Räägime hoopis vastupidi - kulude suurenemisest protsentuaalselt kogukuludest...
Sellele ka viitasin kui mainisin koos sissetulekuid / väljaminekuid...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Hiiglaslik sissetulek oli muidugi ilukirjanduslik liialdus. Aga siiski, minu puhul vähemalt, on ka lihtsalt sportlik huvi mängus ja mulle meeldivad sellised tehnikavidinad.
Viimati muutis Küülaline, 09 Nov 2023, 23:24, muudetud 1 kord kokku.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

xxx Ma olen absoluutselt veendunud, et rahandusest / majandusest / investeerimisest so "raha lugemisest" tean ma oluliselt rohkem kui Sina
.....ja milleks selline lause, tunned ennast kuidagi paremana vä.
.....tavainimene kes siin foorumis käib lugemas sai võibolla teisiti aru kui sina püüad seletada....
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Aga siiski, minu puhul vähemalt, on ka lihtsalt sportlik huvi mängus ja mulle meeldivad sellised tehnikavidinad.
No hoopis teine teema ju...
Mul ka omad hobid...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kaimagk kirjutas: 09 Nov 2023, 19:20 xxx Ma olen absoluutselt veendunud, et rahandusest / majandusest / investeerimisest so "raha lugemisest" tean ma oluliselt rohkem kui Sina
.....ja milleks selline lause, tunned ennast kuidagi paremana vä.
.....tavainimene kes siin foorumis käib lugemas sai võibolla teisiti aru kui sina püüad seletada....
Ei tunne end kuidagi paremini...
Avaldasin vaid oma arvamust
Ja sellega ei pea nõustuma / väitsingi ju, et "asi" väga subjektiivne
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas: 09 Dets 2012, 17:19 kalale.ee foorumis on pooled teemad tilgateemad. Mulle on jäänud mulje, et neid püstitavad ja arendavad joobes isikud.
Aga võibolla on mingit muud tilka siinkohal silmas peetud...
Hiid, kas peale 91 lehekülge seda teemat jääd ikka veel samale arvamusele ja kõik need 91 lehekülge on täis joodikute omavahelist seosusetut mula? ;)
Mode Hiid tsiteering võetud selle teema esimeselt lehelt.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Eesti Gaasi 6 kuu fix oktoobrist, keskmine koos kõigega 0.19€ kWh.

Börs praegu odavamat ei anna, tarbimist ei juhtinud ja arvutasin tarbimise börsil tagantjärgi.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Mõni tarbis eelmisel kuul ka kogumaksumusega 15,7 senti/kWh. :thumbsup:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Urmas kirjutas: 09 Nov 2023, 21:39
Hiid kirjutas: 09 Dets 2012, 17:19 kalale.ee foorumis on pooled teemad tilgateemad. Mulle on jäänud mulje, et neid püstitavad ja arendavad joobes isikud.
Aga võibolla on mingit muud tilka siinkohal silmas peetud...
Hiid, kas peale 91 lehekülge seda teemat jääd ikka veel samale arvamusele ja kõik need 91 lehekülge on täis joodikute omavahelist seosusetut mula? ;)
Mode Hiid tsiteering võetud selle teema esimeselt lehelt.
Ei nii ma ei arva, Üldistada ei saa :jooma
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Teeme ühe väikse arvutuse
Hinnad 19 s/kWh vs 15,7 s/kWh
Vahe 3,3 s/kWh
Tarbimine ca 300 kWh kuus
Kulude vahe 9,9 EUR kuus
Minu 2 suitsupaki hind
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

xxx111 kirjutas: 10 Nov 2023, 07:59Tarbimine ca 300 kWh kuus ... Kulude vahe 9,9 EUR kuus ... Minu 2 suitsupaki hind
Minul on tarbimine ca 1000 kWh kuus, ei suitseta juba aastakümneid ja pensionärile on 30 € ikka abiks.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Küülaline kirjutas: 10 Nov 2023, 10:05
xxx111 kirjutas: 10 Nov 2023, 07:59Tarbimine ca 300 kWh kuus ... Kulude vahe 9,9 EUR kuus ... Minu 2 suitsupaki hind
Minul on tarbimine ca 1000 kWh kuus, ei suitseta juba aastakümneid ja pensionärile on 30 € ikka abiks.
No ja vot seepärast ju räägingi, et asjaolud on väga subjektiivsed...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

tabarabarap kirjutas: 09 Nov 2023, 22:24Eesti Gaasi 6 kuu fix oktoobrist, keskmine koos kõigega 0.19€ kWh ... Börs praegu odavamat ei anna ... tarbimist ei juhtinud
See "koos kõigega" on elektri hind? Eesti gaasil ju elektriliine ei ole? Mis mõttes börs odavamat ei anna? Vahel on päris nullilähedane ja kui tarbimist ei juhi, tarbid ju ikka nendel odavatel tundidel.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Eesti Gaas ilmselt pakub ühisarve võimalust , nagu Alexelagi
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 418
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Küülaline kirjutas: 09 Nov 2023, 13:19
Alexy kirjutas: 09 Nov 2023, 12:10Rein Sa valis börsi ja maksis 10,6, Alexy valis börsi ja maksis 9,4, Küülaline valis börsi ja maksis 8,5 senti
Minu soodsa elektrihinna põhjus on kindlasti suuremate kulutajate juhtimine soodsatele tundidele.
Rein Sa kirjutas: 09 Nov 2023, 11:16 nii el. müügil kui ka ülekande teenuse osutajal on mitu paketti. Nendel mõlemal juhul tuleb soodsam pakett ERALDI valida
Seda küll, aga börsihinna valimisel ongi valik tehtud, sellel mingeid "pakette" ei olegi. Võrguteenuse puhul on muidugi asi päris keeruliseks aetud. Mina olen aegade algusest olnud Elektrilevi kunde - ampritasuga (25 A peakaitse) ning öö ja päev eraldi pakett. Praegu on selle nimi Võrk 4.
P.S. Praegu just vaatasin huvi pärast EL lehel võrguteenuse kalkulaatorit ja see näitas, et seesama Võrk 4 ongi mulle kõige soodsam.
Nii et, isand Rein Sa, vaata ka EL kodulehelt, see aitab parimat paketti valida.
Elektri müüjate puhul mõtlesin pakettide valiku puhul erinevate müüjate pakette, kuna mõnel on kuumaks ja teisel mitte, lisaks on marginaal erinev müüjatel. Näiteks, kui tulin Universaalteenuselt tagasi börsipaketile, siis pakuti ka valikuvõimalust, kas ettemaksuga pakett või ilma, erinevus oli kuumaksu suuruses ja marginaalis, hiljem kaotati küll ilma ettemaksuta paketil kuumaks. Samuti erineb arvele lisatava börsihind sellest, kas on kaugloetav voolumõõtja või mitte, kellel pole kaugloetavat ja teatab ise kuu möödudes näidu, nendel määratakse hind kopeerin: Ühetariifse ja kahetariifse arvesti puhul jagab kuu elektritarbimise tundidele võrguettevõtja oma tüüpkoormusgraafiku alusel. Nendel tarbijatel pole üldiselt vaja jälgida tunnihindu, suhe vaid kaudne. Keegi ei pea igavesti samalt müüjalt elektrit ostma. Võib üle minna teise müüja juurde, kui see pakub soodsamat hinda.
Ma ei mäleta, kas oli kevadel või eelmisel aastal, kui Elering saatis mulle ise pakkumise üle minna odavamale ülekandepaketile, arvestades minu tarbimise suurust.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Rein Sa kirjutas: 10 Nov 2023, 11:17 ... Samuti erineb arvele lisatava börsihind sellest, kas on kaugloetav voolumõõtja või mitte, kellel pole kaugloetavat ja teatab ise kuu möödudes näidu, nendel määratakse hind kopeerin: Ühetariifse ja kahetariifse arvesti puhul jagab kuu elektritarbimise tundidele võrguettevõtja oma tüüpkoormusgraafiku alusel. ...
Kas see tekst ei ole mitte aastate tagusest ajast, sest kui tõenäoline on, et 2023 aastal on veel tarbijatel kauglugemiseta elektriarvesti?

Kui ei ole kauglugemist, siis ei saagi sellel kliendil olla "tunnipõhist arvestust", vaid saab olla mitte tunniarvestusega "börsihinna põhine" hind.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 418
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

ping kirjutas: 10 Nov 2023, 12:52
Rein Sa kirjutas: 10 Nov 2023, 11:17 ... Samuti erineb arvele lisatava börsihind sellest, kas on kaugloetav voolumõõtja või mitte, kellel pole kaugloetavat ja teatab ise kuu möödudes näidu, nendel määratakse hind kopeerin: Ühetariifse ja kahetariifse arvesti puhul jagab kuu elektritarbimise tundidele võrguettevõtja oma tüüpkoormusgraafiku alusel. ...
Kas see tekst ei ole mitte aastate tagusest ajast, sest kui tõenäoline on, et 2023 aastal on veel tarbijatel kauglugemiseta elektriarvesti?

Kui ei ole kauglugemist, siis ei saagi sellel kliendil olla "tunnipõhist arvestust", vaid saab olla mitte tunniarvestusega "börsihinna põhine" hind.
:hello:
Selle mitte kaugloetava arvesti maksu määramise kopeerisin siia praeguselt müüja lehelt. Näiteks mu ämma kodus maal on tavaline arvesti, hiljuti ju ka TV-st nähtud ju probleeme, kus inimene kurdab, et polnud kodus, elekter välja lülitatud, aga ikka saadeti arve kulutamise kohta. Kui oleks olnud kaugloetav, poleks ju seda probleemi.
Seda ma kirjutasingi, et on erinevaid börsipaketi arvutamise viise.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kui ei ole kaugloetavat tunnipõhist arvestit, ei ole börsihinna valimisel mingit mõtet.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Küülaline kirjutas: 10 Nov 2023, 10:45 See "koos kõigega" on elektri hind? Eesti gaasil ju elektriliine ei ole? Mis mõttes börs odavamat ei anna? Vahel on päris nullilähedane ja kui tarbimist ei juhi, tarbid ju ikka nendel odavatel tundidel.
Ühisarvelt lööd kokku. Kõik kulud, ei õnnestu stepslist võtta börsihinda ikka koos maksude ja ülekandega.

Kontrollisin ja nendel tundidel, kui ma olen tarbinud ei ole börs olnud odavam. Seda saan tagantjärgi teada, kui ekspordid tunnitarbimised ja kõrvutad börsihindadega.

Fix mul muidugi ainult kütteperioodiks 6 kuud ja muul ajal börs, kes näeb mida talv toob.

3.3 sendise vahega minu tarbimise juures 25 - 59 € kallim kuus.

Kui börsi tipud peaks korduma nagu nad olid viimased 2 aastat , siis tuleb see fix isegi odavam. Seda näen oma tarbimisajaloo pealt.

Optimeerimiseks on ruumi ju muidugi ja börs mulle meeldib, hetkel lihtsalt liiga palju kõigub üle fixi aegadel, kui tarbin.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Rein Sa kirjutas: 11 Nov 2023, 10:29 ... hiljuti ju ka TV-st nähtud ju probleeme, kus inimene kurdab, et polnud kodus, elekter välja lülitatud, aga ikka saadeti arve kulutamise kohta. Kui oleks olnud kaugloetav, poleks ju seda probleemi.
Seda ma kirjutasingi, et on erinevaid börsipaketi arvutamise viise.
Kui klient lülitab voolu välja pealülitist, mis asub ENNE arvestit, siis arvesti ei saa saata infot näidu kohta ja tekitataksegi prognoosarve.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta