küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

niisiis, segastel asjaoludel omandasin sellise komplekti asju, nagu lisatud pildilt näha.
eelmise omaniku jutu järgi peaks tegemist olema pisikese puidutreipingiga, omandatud 70-ndatel Moskvas ja kasutatud vist täpselt null korda. kõik jupid on ilusasti vineerkastis ja kasti sisemuse järgi arvates midagi suurt puudu ei tohiks olla. ent kokku panna mina seda asjandust sellegipoolest ei oska.
siit paar küsimust, igasugune abi on teretulnud!

a. kuidas need jupid omavahel kokku käivad?
b. kas kogu selle krempli peab mingi laua või alusekülge kinni kruvima?
c. kuidas või kuhu peaksid kinnituma need "tallad" või juhikud või kuidas neid asju peab nimetama, millele peitel toetatakse? mis on need U-kujulised kinnituspoldiga asjad? aga mis on parempoolse U-asjanduse all olevad kaks kinnitustemoodi asja? kõik augud on sellised, et sobivad pildi allservas oleva toru otsa.
d. kas sellise poolantiikse aparatuuriga mässamisel on üldse mõtet? treimise vastu justkui huvi on, kogemusi mitte. kui asjatundjad soovitavad selle kastitäie viisakalt edasi kinkida, siis kust ja millise orienteeruva hinnaga võiks minusugune algaja puidutreipinki otsima/ostma hakata?

Pilt
saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Re: küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Teada ta mulle on kuidas Koos peab olema aga see pikk jutt.
Vaata pilti ja nuputa ise, kaks U kujulist peaks olema toru kinnitused lauale.
Pika toru peale peaks minema trelli kinnitus ja pildi pealt ei saa täpselt aru aga tundub nagu oleks tagumine tsentripukk puudu?
https://www.osta.ee/treipink-28426583.html
Midagi sarnast.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1935
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas aero »

a. pead katsetama
b. aluse küljes kinni peavad kindlasti olema mõlemad punktid, mille vahele sa töödeldava detaili surud. Sinu puhul siis see punane trell ja foto keskosas olevast 3 väikesest jubinast keskmine. Ka peitli toetustald peaks alusel kinni olema aga peaksid saama seda nihutada treipingi teljega ristisuunas, treitavad detailid on ju erineva läbimõõduga. U-kujulised jubinad on kronsteinid mingi ümara ristlõikega eseme kinnitamiseks lauaplaadi külge, ilmselt selle toru kinnitamiseks. See toru tundub olema pingi selgroog, mis tükid omavahel tervikuks seob.
c. Peitli toetustaldadel on küljes pulgad. Pead ise proovima - milliste avadega need sobivad. Kui üldse ei sobi, pead ise midagi leiutama. Nt sobivad avad puurima lauaplaadi sisse. Selles kohas peaksid lauaplaadile tõsise paksenduse tekitama.
d. Pead ise proovima. Kardan, et see on üks hunnik õnnetust võrreldes ühes tükis treipingiga.

@saarlane: tagumine tsenter on fotol olemas, leia üles. 8)
Külaline
külaline

Re: küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ok, aitäh vastuste eest.
tirisin keldrist tuppa ja panin kokku nii kuidas mulle loogiline tundus, kas see võiks olla õige konfiguratsioon?
segadust tekitavad ikkagi need U-rauad, jah, neil on sobiva nõgususega lohk sees, mis justkui sobiks sellele torule, aga miks või kuidas ma nendega midagi kinnitama peaks?

Pilt

aga siiamaani sain kokku niimoodi:
Pilt

aero - mõistan hästi, et pukid peaks kinni olema, aga mida sa silmas pead, et
see punane trell ja foto keskosas olevast 3 väikesest jubinast keskmine
?
kas midagi nendest jubinatest? ja kui JA, siis kuidas? mis asi on see aukudega plaat ja kuidas seda kasutada, mille külge kinnitada? ja see sellel pildil vasakpoolne veidra kujuga asi, seda komplektis üks. on mõni viisakas soovitus selle kohta, kuhu ma selle võiksin pista?

Pilt

mis imeasjad need on - nende läbimõõt sobib taaskord sellele ainsale torule ja nagu näha, seal on sellised liugurid, millega saab kaugust muuta ja kuuskant kruvid, millega toru külge asjanduse kinni saaks keerata. kas need asjad võiksid mingil moel töötada peitli toetustalla hoidjatena? kuidas ja mille külge need käia võiksid?

Pilt

kas see tagumine tsenter on pildil loogilises kohas?
millegipärast on komlektis ka tavaline puuripadrun, mis sellega peale hakata?

oleksin väga tänulik, kui annaksite nõu.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas NLS »

Külaline kirjutas:
mis imeasjad need on - nende läbimõõt sobib taaskord sellele ainsale torule ja nagu näha, seal on sellised liugurid, millega saab kaugust muuta ja kuuskant kruvid, millega toru külge asjanduse kinni saaks keerata. kas need asjad võiksid mingil moel töötada peitli toetustalla hoidjatena? kuidas ja mille külge need käia võiksid?

Pilt


oleksin väga tänulik, kui annaksite nõu.
Paistavad olevat jah peitli toe kinnitused. Tänu regullitavatele liuguritele saad siis tuge materjalist sobivale kaugusele viia. Ja käivad selle sama ainsa toru külge.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas NLS »

Ja nende U pitskruvidega tuleb vist siis samamoodi see ainus toru laua külge tõmmata. Kahtlane natukene on et toru tuleb laua külge pitsitada aga nendele lohkudele seal piltide järgi muud lahendust ei leia.
Ja seda aukudega ketast peaks saama ka kuidagi tsentreerimise vastusena kasutada.
JKI
külaline

Re: küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas JKI »

See aukudega taldrik võiks käia trelli otsa - praegune musta värvi vedav tsenter tuleb ehk keermega maha ja taldrik asemele. Sinna kruvid tooriku külge ja saad ilma tagumise tsentrita treida, näiteks topsi või vaagnat teha. See toru peale kinnituv üleliigne jubin võiks siis olla peitli toe jaoks otsast treimisel.

Kunagi sai nende vene imedega jännatud. Oli üks universaalpink, mis oli mõeldud kõigeks, aga ei kõlvanud millekski. Sellel oli ka trei"pink" küljes. Pöörded olid head ja kinnituskruvid logisesid teinekord ära. Targem oli kiiver peas treida.
Külaline
külaline

Re: küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

näen rõõmuga, et olen oma müstilise antiikjubinaga inspireerinud nii paljusid dialoogile, aitäh kõikidele vastuste eest! luban omaltpoolt, et kui suve jooksul selle asja tööle saan, siis esimesest treitud esemest postitan siiasamasse teemasse piduliku pildi.
Paistavad olevat jah peitli toe kinnitused. Tänu regullitavatele liuguritele saad siis tuge materjalist sobivale kaugusele viia. Ja käivad selle sama ainsa toru külge.
kõlab ju loogiliselt, selle jaoks võiksid need liugurid ju olla küll aga ega ma neid pulkade otsas taldasid kuidagi nende kahe vidina külge installeerida küll ei oska. vahest pole see nii suur probleem, taldade kinnitused saan ehk kuidagi muudmoodi ka lahendada.

nende U-raudadega ei viitsi ka jännata. toru saan laua külge erinevat moodi. aga kas nii, nende kõige suuremate kinnituste abil nagu ühel mu piltidel näha on, kas nii tundub vale see trelli ja toru asend?
aga kas pole mitte nii, et ükskõik mille külge toru ka ei käiks, minu treitava materjali läbimõõdu määrab trelli tsentri ja toru omavaheline kaugus. mis minu kokkupandud variandis ei ole ülemäära suur. väiksemõõduliste detailide treimise masin?
See aukudega taldrik võiks käia trelli otsa - praegune musta värvi vedav tsenter tuleb ehk keermega maha ja taldrik asemele. Sinna kruvid tooriku külge ja saad ilma tagumise tsentrita treida, näiteks topsi või vaagnat teha. See toru peale kinnituv üleliigne jubin võiks siis olla peitli toe jaoks otsast treimisel.
kahtlustasin ka ise midagi sellist. tops ja vaagen kõlavad loogiliselt.
vahelduseks siis sellest lähtuvalt üks üldtreimisteoreetiline küsimus - kui ma kruvin sinna aukudega taldriku külge tooriku ja trein topsi sisemise osa valmis, kuidas ma siis topsi välimist ehk põhjaosa trein? mille külge või kuidas seestpoolt valmistreitud topsi niimoodi kinnitada, et saaks väljast treida? või ei saagi - lõikan maha ja viimistlen mõnel muul viisil?

üleliigse jubina asi vist on lahendatud, see on tõesti loogline, et see väiksem tald käib selle külge et otsast treida. aitäh.

ja kui juba hakkasin laiendama oma algset küsimust, siis võiks mõni kogenum ka nõu anda, millised peitlid peaksin alustuseks soetama? bauhaus näiteks müüb, käisin täna vaatamas. aga suvaliselt kalleid asju ostma ka ei taha. mitu erinevat peaks alustuseks ostma?
Külaline
külaline

Re: küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

veel - vaatan enda kokkupandud variandi pilti ja ikka ei tundu loogiline. ehkki nendele kahele toele, millest ühe küljes on praegu trell ja teise külhes see pöörleva koonusega support (?) ei leia muud eesmärki ja trelli kuhugi mujale kinnitada ka ei saa. aga selles variandis ei mahu see aukudega taldrik üldse sinna trelli otsa.
kas see võiks siis nii olla, et seda tagumise supportiga tuge liigutan vastavalt vajadusele trellile lähemale ja kruvin muudkui laua külge kinni või? seal on justkui augud, aga see tundub isegi selleaegsete inseneride kohta arulagedalt keeruline lahendus.
ja neilsamadel tugedel, millest ühe küljes on minu pildil trell ja teise küljes see vastus, neil on pealegi müstiline kuuekandiline läbiv auk, minu pildil on paremini näha seda vasakpoolse toe küljes. mis sinna veel võiks käia?
Külaline
külaline

Re: küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ja millise kasutuse ma võiksin leida sellel asjale, mis on minu sellel pildil, kus on tugi, kirjeldatav vidin ja aukudega taldrik? selline väike ja otsast sile. :D
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kas need ei klapi omavahel? Pilt
Külaline
külaline

Re: küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vabanda rokikas, ma ei saa küsimusest aru.
mille kohta sa seda nüüd küsid?
ma olen üsna paljusõnaliselt kirjeldanud erinevaid asju, mis millega ei klapi..
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Pilt
Kas peitlitoe jalad sinna aukudesse ei mahu?
Külaline
külaline

Re: küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

jah, mahuvad. tundub, et lahendasin selle küsimuse, aitäh.
aga jätkuvalt see tooriku mõõtmete küsimus, kui need hoidikud käivad selle ainsa toru külge ja tald nende hoidikute külge, siis määrab tooriku läbimõõdu ju talla kaugus toru tsentrist, ehk max kaugus on ca 10 cm, treitava detaili läbimõõt seega ca 20 cm?
Külaline
külaline

Re: küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jah.
JKI
külaline

Re: küsimus kaasaskantava puidutripingi kohta

Lugemata postitus Postitas JKI »

Ma keeraks mõlemad pukid toru peal ringi, astmelised pooled väljapoole. Esiteks seepärast, et tõesti raiskab tooriku jaoks hulga ruumi ning ka taldrik ei mahu otsa ning teiseks, ehk istubki trell paremini sinna astmesse sisse, toetab paremini.
Vasta