Müürihülsi paigaldus korstnasse

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Liis124
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Okt 2020, 09:46

Müürihülsi paigaldus korstnasse

Lugemata postitus Postitas Liis124 »

Tere. Mul on vaja paigaldada korstnahülss (topeltseinaline) korstnasse. Kas hülsi ja korstnakivide vahele sobib tavaline ahjusegu? Metall vist ei tohiks kohe vastu segu minna. Kuidas sega lahendada? Või on siin keegi, kes saaks tulla täna või homme ning müürihülsi ise paika panna? Hülss on 200 mm torule. Minu tel 53402067. Asun Nõmmel
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Müürihülsi paigaldus korstnasse

Lugemata postitus Postitas motamees »

Minu teada ei tohi kostnahülssi seina külge kinnitada - ronib korstnast välja.
.
Tel 5o9279o
Liis124
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Okt 2020, 09:46

Re: Müürihülsi paigaldus korstnasse

Lugemata postitus Postitas Liis124 »

Mismõttes ronib korstnast välja? Kas seda lihtsalt juhul kui segu on otse metalli vastas, sest metall paisub? See kaheseinaline hülss oli komplektis kaasas kui kasutatuna kamina ostsin. Ja sellesseplaan paigaldada siis kaheseinaline suitsutoru, mille juba ära ostsin. Müürihülss sai koldeseguga paigaldatud ja metalli ümber spetsiaalne õhuke valge tulekindel vill ning tulekindla nööriga kinni, et segu otse metalliga kokkupuutes ei oleks. Nii peaks vist toimima küll?
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Müürihülsi paigaldus korstnasse

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Liis124 kirjutas: 29 Okt 2020, 09:47 Mismõttes ronib korstnast välja? Kas seda lihtsalt juhul kui segu on otse metalli vastas, sest metall paisub? See kaheseinaline hülss oli komplektis kaasas kui kasutatuna kamina ostsin. Ja sellesseplaan paigaldada siis kaheseinaline suitsutoru, mille juba ära ostsin. Müürihülss sai koldeseguga paigaldatud ja metalli ümber spetsiaalne õhuke valge tulekindel vill ning tulekindla nööriga kinni, et segu otse metalliga kokkupuutes ei oleks. Nii peaks vist toimima küll?
Müürihülss ongi selleks,et see korstnasse müürida müüri või plaadiseguga kinni.Olen juba aastaid nii paigaldanud ja toimib.Kui küttekeha on müürihülsiga pandud siis on see lihtne korstnast eemaldadda.Varemalt panin ka suitsutoru korstnasse ja siis toru ja kivi vahe tihenddasin kivivillaga.Aga müürihülss villaga korstnasse panna siis mis mõte sellel hülsil üldse on?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Müürihülsi paigaldus korstnasse

Lugemata postitus Postitas motamees »

Noojah, vòib olla minu paha.
Kumb ta siis on. Kas korstnasse paigaldatav suitsutoru voi korstnast väljuv müürihülss, küttekeha paigalduse lihtsustamiseks?
Korstnasse paigaldatav suitsutoru (korstnahülss?) Voib vale paigalduse korral korstna otsast üles ronida.
.
Tel 5o9279o
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Müürihülsi paigaldus korstnasse

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

http://www.kerised.ee/index.php?id_prod ... er=product
lingil siis müürihülss mis müüritakse korstnasse seguga,ise kasutan müüri või plaadisegu ja pole kuulda olnud probleemidest.
Korstna suitsulõõri paigaldatav korstnahülss ronib küll välja korstnast kui valesti panna.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Müürihülsi paigaldus korstnasse

Lugemata postitus Postitas motamees »

Liis124 kirjutas: 28 Okt 2020, 09:49 Tere. Mul on vaja paigaldada korstnahülss (topeltseinaline) korstnasse...
Pealkiri ütleb ühte ja sisu natuke teist...see minu komistuskivi.
.
Tel 5o9279o
Vasta