1. leht 1-st

Väljatõmbega pliit.

Postitatud: 12 Veebr 2021, 22:17
Postitas ehitusteema
Tere,

oleme valimas alla tõmbega integreeritavat pliidiplaati ja silma on jäänud üks odavamaid nende seast https://elux.ee/ohupuhastiga-pliidiplaa ... 3400595364 kas kellelgi nendega kogemusi. Hind paneb kõhklema, aga ehk kellelgi on ja oskab midagi kosta?
Postitan siia alafoorumisse kuna kuumutamise osas ei usu et suuri erinevusi neil on pigem see alla tõmme.

Re: Väljatõmbega pliit.

Postitatud: 13 Veebr 2021, 06:35
Postitas Äärenurk
Kas selline asi põhimõtteliselt (olenemata tootjast) üldse töötab? Disainielemendima on ilus küll, aga kui kartulikeetmiseks ja räimepraadimiseks läheb, siis mina ei usu, et kõik, mis sealt õhku paiskub, leiaks tee õhupuhastisse. Kuulaks huviga praktikute kogemusi.

Re: Väljatõmbega pliit.

Postitatud: 13 Veebr 2021, 09:20
Postitas Urmas
Jääks ka natuke kahtlevale seisukohale sellise "kubu" asukoha suhtes. :scratch: Ei tahaks uskuda, et sellises kohas olev kubu imeb ära 7l kiirkeedupoti ventiilist tulevad hernesupi lõhnad. Praadimisel tekkivatest rasvapritsmetest puhastamisest, mis satuvad otse kubusse.

Re: Väljatõmbega pliit.

Postitatud: 13 Veebr 2021, 09:47
Postitas ehitusteema
Pilt

Ühe teise firma tootereklaam :D
Pole enda tutvusringkonnas ka kellelgi sellist süsteemi. Ootaks, et keegi, kellel reaalselt selline kodus olemas kommenteeriks.

Re: Väljatõmbega pliit.

Postitatud: 13 Veebr 2021, 10:00
Postitas Metsakraav
Müra nagu sepikojas?

Re: Väljatõmbega pliit.

Postitatud: 13 Veebr 2021, 13:45
Postitas ping
Mul lapse elamises on analoogne väljatõusev õhupuhasti, pliidi-/söögilauasaarel:
Pilt

Ventilaator ja filtrid on all kapis ning müra pole suurem kui tavaliselt.
Tavakasutusel pääseb tuppa lõhnu vähem kui kõrgel laes oleva kubu korral (keset tuba ei tahtnud suurt kolakat lakke ehitada). Kui eelmises elamises (väljatõmbega laes) oli munapraadimise lõhna telekajuurde tunda, siis nüüdses ei ole.
Üleskerkiv seade on toapoolt vaadates visuaalselt esteetilisem kui potid pliidil ja aurupilv selle kohal ja töötasapind reostub vähem kui "mitteülestõusva laual oleva imuava" korral.

Ise soovitasin valida mitte pliidiplaati integreeritud vent. agregaati, vaid pliidiplaadist eraldiseisvat seadet, sest standartse suurusega pliidiplaadi purunemise korral saab selle pliidiplaadi kasvõi ise ruttu lihtsalt väljavahetada, mitte ei pea köögilauda ümberehitama hakkama.

http://egmer.ee/wp-content/uploads/2018 ... joonis.jpg

https://www.google.com/search?q=t%C3%B6 ... EE768EE768
:hello:

Re: Väljatõmbega pliit.

Postitatud: 16 Veebr 2021, 12:15
Postitas Fjfj
Soe tõuseb loomulikult üles. Kui oled näinud, millise kiiruse ja pahvakaga aur keevast potist kaane eemaldamisel üles lendab, siis võid ette kujutada kui suurt õhu voolu on tarvis, et see loomulik liikumine kõrvale painutada, veel enam alla tõmmata. Seisad juuste lehvides pliidi ees..
Ei usu, et need moodsad lahendused tegelikkuses töötavad.

Re: Väljatõmbega pliit.

Postitatud: 14 Mär 2021, 21:41
Postitas RainT
Olen vaadanud erinevaid review’sid veebist. Kokkuvõtvalt- pliidi kohal olev kubu/vent on kordades tõhusam. Füüsika lihtsalt. Nii tugevat alla või küljeletõmmet need kodukasutuse seadmed pakkuda,ei suuda, kui tugevalt füüsika seadused toimivad. Abi on neist kindlasti aga mitte nii nagu reklaamifotodel eksponeeritakse.

Re: Väljatõmbega pliit.

Postitatud: 16 Mär 2021, 02:05
Postitas ping
RainT kirjutas: 14 Mär 2021, 21:41 Olen vaadanud erinevaid review’sid veebist. Kokkuvõtvalt- pliidi kohal olev kubu/vent on kordades tõhusam. Füüsika lihtsalt. Nii tugevat alla või küljeletõmmet need kodukasutuse seadmed pakkuda,ei suuda, kui tugevalt füüsika seadused toimivad. Abi on neist kindlasti aga mitte nii nagu reklaamifotodel eksponeeritakse.
Kas selline avaldus tugineb mingitele arvutustele või on tegu "usuga"?
Millise tehtega ja alusandmete järgi tõhusust arvestada?
Kas "õhuliigutamisele kuluva energia hulga" järgi või "õhuliigutamisele ja soojusenergiakaole kuluva energia hulga" suhte järgi?

Füüsika näitab, et pliidi kohal olev väljatõmbekubu saab ainult siis kaasaegses õhutihedas elamises pliidikohal efektiivse õhuvahetuse tagada kui väljatõmbeventilaatori töötamise ajal avada mõni lisaava (aken, uks) õhu liikumise tagamiseks või lülitada ventilatsioonisüsteem ainult sissepuhkele.
Talvisel ajal on selline soojustagastuseta ca 500m3/h ventileerimine küllalt energiatraiskav ja pliidi juures tuuletõmbuses toimetada pole ka eriti meeldiv.
Kui hoones on ka mõni küttekolle (kamin, saunaahi, gaasikatel), siis peab jälgima, et väljatõmbekubu sisselülitamisel ei hakkaks nende korstnad tagurpidi tööle ja vingugaas ei lämmataks elanikke ära.

Ehk igasuguse lahenduse valimisel ja kasulikkuse hindamisel peab kaaluma kõiki aspekte nii subjektiivseid (lõhn, külm tuul) kui objektiivseid (võimalus tappa lähedased vingumürgitusega, suurem küttearve).
:hello: