Planeedi Maa päästmine

Siin arutletakse naljakate juhtumite üle ehitusvaldkonnas
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10897
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 31 Okt 2023, 23:38 Kohvikoore topsi loputamise jutt on vist rahvaluule. Err järgi: "Nende jaoks, kes koguvad jäätmeid tublisti liigiti, nende jaoks ei pruugigi palju muutuda, kuid nende jaoks, kes ei kogu jäätmeid liigiti, läheb jäätmevedu oluliselt kallimaks...".
Ah, ära pläma! Läheb ka liigiti kogumine kallimaks ja päris palju, vähemalt meie valla rohepöörde eeskirjade järgi. Ja vahet ei ole, kas ühistu rendib(maksab) või ostab ise konteineri välja(maksab) ja lisaks tuleb ühistul teha kulutused korralikule alusele viie konteineri jaoks, sest muidu hakkab jäätmevedaja mölisema ja keeldub vedamast. Seega ei ole tasuta see rohepööre, kalliks läheb.
Allikas https://marjamaa.ee/documents/380086/36 ... d9af18d98d
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1218
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 54 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Prill kirjutas: 03 Nov 2023, 08:14 Aga nagu sajandi investeeringust miljardilise tselluloositehase saagast, olid meil rahvas ja valitsejad ühte meelt - ka üks tehas Eestisse on liiast
Ei olnud rahvas ja valitsejad ühte meelt - valitsus tahtis algatada eriplaneeringu millega oleks hinnatud tehase rajamise võimalikkust ja siis mingi punt rohelisi kütsid kohaliku rahva üles, välistades sellega igasuguse tootmise ( või hindamise, et kas see üldse võimalik oleks).
Minu tutvusringkonnas ei olnud ühtegi tehase vastast.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1201
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Urmas kirjutas: 03 Nov 2023, 17:38....Ah, ära pläma! Läheb ka liigiti kogumine kallimaks ja päris palju, vähemalt meie valla rohepöörde eeskirjade järgi. Jm
See mis hetkel ja veel järgmised paar aastat jäätmetega juhtub pole eelmainitud jäätmereformiga seotud. Sellel reformil tehti väljatöötamiskavatsus ehk visioon, plaan. Isegi seaduse eelnõusid pole, rääkimata seadustest. Kui sul hetkel prügi hind tõuseb, siis põhjus on mujal.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4511
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 225 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas ping »

RaJy kirjutas: 03 Nov 2023, 19:32 Ei olnud rahvas ja valitsejad ühte meelt - valitsus tahtis algatada eriplaneeringu??? millega oleks hinnatud tehase rajamise võimalikkust ja siis mingi punt rohelisi kütsid kohaliku rahva üles, välistades sellega igasuguse tootmise ( või hindamise, et kas see üldse võimalik oleks).
Minu tutvusringkonnas ei olnud ühtegi tehase vastast.
Mitte valitsus, vaid teatud seltskond lobistidest "ärimehi" tahtis teha "tundmatu investeerija" raha eest Tartu kõrvale "haisutehase" (lubatud haisutamine 40km raadiuses 100 päeva aastas), rikkuda läbi linna voolava Emajõe ja Peipsi, mille toormaterjal oleks toodud veremaalt ja ehitajad ning spetsialistid oleks toodud Hiinast.
Kohalikud oleks vast saanud tööd ainult valvuriputkas.
Kusjuures plaaniti et riik teeks rahva rahaga tehasele raudteeharu, sillad ja liiklussõlmed, et toorainet vedavad masinad saaks sõita. (Mitte Tartu ringtee osa, vaid otsesed teed tehasesse.)

Nii et see tehas oli selge plaan "klaashelmeste eest, pärismaalastelt kulda osta" ja paljud lasid sellest särast ennast pimestada, uurimata tagamaid.
Lugege dokumente.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1218
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 54 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

ping kirjutas: 03 Nov 2023, 22:50
RaJy kirjutas: 03 Nov 2023, 19:32 Ei olnud rahvas ja valitsejad ühte meelt - valitsus tahtis algatada eriplaneeringu??? millega oleks hinnatud tehase rajamise võimalikkust ja siis mingi punt rohelisi kütsid kohaliku rahva üles, välistades sellega igasuguse tootmise ( või hindamise, et kas see üldse võimalik oleks).
Minu tutvusringkonnas ei olnud ühtegi tehase vastast.
Mitte valitsus, vaid teatud seltskond lobistidest "ärimehi" tahtis teha "tundmatu investeerija" raha eest Tartu kõrvale "haisutehase" (lubatud haisutamine 40km raadiuses 100 päeva aastas), rikkuda läbi linna voolava Emajõe ja Peipsi, mille toormaterjal oleks toodud veremaalt ja ehitajad ning spetsialistid oleks toodud Hiinast.
Kohalikud oleks vast saanud tööd ainult valvuriputkas.
Kusjuures plaaniti et riik teeks rahva rahaga tehasele raudteeharu, sillad ja liiklussõlmed, et toorainet vedavad masinad saaks sõita. (Mitte Tartu ringtee osa, vaid otsesed teed tehasesse.)

Nii et see tehas oli selge plaan "klaashelmeste eest, pärismaalastelt kulda osta" ja paljud lasid sellest särast ennast pimestada, uurimata tagamaid.
Lugege dokumente.
:hello:
Ja muidugi on ümarpuiduna paberipuidu müümine sadamate kaudu "klaashelmete" eest oluliselt mõttekam kui kohapeal väärindamine.Mõnel siin on huumorisoolikas välja opereeritud nii. et igaks juhuks mainin, et tegu irooniaga. Terve Soome Vabariik on neid tehaseid täis - millegipärast tikuvad paljud sinna tõõle
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10897
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 03 Nov 2023, 22:43 See mis hetkel ja veel järgmised paar aastat jäätmetega juhtub pole eelmainitud jäätmereformiga seotud. Sellel reformil tehti väljatöötamiskavatsus ehk visioon, plaan. Isegi seaduse eelnõusid pole, rääkimata seadustest. Kui sul hetkel prügi hind tõuseb, siis põhjus on mujal.
Kus mujal? :scratch: Kui keegi on võtnud vastu kohustuse jäätmeid liigiti, siis ta kohe kindlasti ei saanud seda kohustust võtta rahva nimel. Jah, arvestades hetkelist tumerohelisust, siis hääletatakse tuule suunas ja hetkel puhub tuul rohesuunast. Kas sa tahad väita, et mu eelmises kommentaaris toodud viide Märjamaa KOV jäätmemajanduses jäätmete liigiti kogumise kohta on seadusevastane? Anname asja kohtusse ja sina tuled juriidikas minu esindajaks ja esinduskulud võtad enda kanda. Oled nõus? :scratch:
Kuidas ei ole jäätmetega seotud jäätmereform? Või ei saa ma sinu selle lause mõttele pihta? Kas on olemas visiooni ilma lõppeesmärgita? Kui on, siis ise nimetaks seda narkouimast meelde jäänud mõtteuiduks. ;)
Lugesin KM jäätmemajanduse eesmärke ja sealt tsitaat
Jäätmetes sisaldub palju meile vajalikke ressursse. Esmatähtis on jäätmeid vähem tekitada - vältida tarbetuid oste, suunata endale mittevajalikud esemed korduskasutusse ja katkised esemed võimalusel ära parandada. Kui aga siiski jäätmed tekivad, on oluline need liigiti koguda. Liigiti kogutud jäätmeid on võimalik ringlusse võtta. See tähendab, et jäätmed töödeldakse nii, et nendes sisalduvast materjalist toodetakse uus tooraine, mida kasutatakse uute toodete valmistamiseks.
Allikas https://kliimaministeerium.ee/liigitikogumine
Kogume prügi nagu igaks juhuks vanu rehve Raadi lennuväljale ja siis 10-20 aasta pärast võtame firma, kes need sorteeritud jäätmed utiliseerib. Kui jäätmetes on ressursse, siis tähendab see minu jaoks seda, et jäätmed on taaskasutav tooraine, aga mille eest ei peaks inimesed eraldi kellegile peale maksma. Või olen millestki väga valesti aru saanud? :scratch: Minu majanduslikku tegevust siseviimistlejana ei tee keegi lihtsamaks kui ma prügi sorteerin. Miks?
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 428
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas elektron »

Ma ei saa endiselt aru, mis mure selle jäätmete kogumisega nüüd siis on ?
Jäätmete liigitkogumine on ju igati mõistilik tegevus ja on täiesti arusaadav, et sellega kaasnevad kulud.
Kuna see on siiski ehitusfoorum, siis ma eeldan, et enamus on kokku puutunud jäätmejaamadega. Seal on juba pikki aastaid kehtinud jäätmete liigiti vasrtuvõtt ja kirvehinnad - kusjuures jäätmed vead kohale oma kulu ja kirjadega.
Miks nüüd siis koduses majapidamises peaks midagi teisiti olema? Kõige pealt oli kisa lahti, kui üleüldse prügikonteineri omamine kohustuslikuks tehti. Mõni geenius väitis, et ega temal ei tekigi prügi. Nüüd on sama kisa lahti kui on vaja hakata liigiti koguma.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1201
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

elektron kirjutas: 04 Nov 2023, 09:49 Ma ei saa endiselt aru, mis mure selle jäätmete kogumisega nüüd siis on ? ...
Ma proovin pikemat aeg aru saada Urmasest ja tema õigustustest tünnis jäätmeid põletada. Tundub, et sellel ei ole mõtet, sest igasuguse muutuse puhul pidi olema ca 5% inimesi, kes on vastu igal juhul ja olenemata asjaoludest.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 562
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 17 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

.....urmas tahab vist seda öelda, et miks peab 20t autu tema väikse kommipaberi järgi sõitma kui ta selle ära põletamisega saastab vähem planeeti kui saa autu oma sõiduga tema juurde.....
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4511
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 225 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas ping »

RaJy kirjutas: 03 Nov 2023, 23:39
ping kirjutas: 03 Nov 2023, 22:50
RaJy kirjutas: 03 Nov 2023, 19:32 Ei olnud rahvas ja valitsejad ühte meelt - valitsus tahtis algatada eriplaneeringu??? millega oleks hinnatud tehase rajamise võimalikkust ja siis mingi punt rohelisi kütsid kohaliku rahva üles, välistades sellega igasuguse tootmise ( või hindamise, et kas see üldse võimalik oleks).
Minu tutvusringkonnas ei olnud ühtegi tehase vastast.
Mitte valitsus, vaid teatud seltskond lobistidest "ärimehi" tahtis teha "tundmatu investeerija" raha eest Tartu kõrvale "haisutehase" (lubatud haisutamine 40km raadiuses 100 päeva aastas), rikkuda läbi linna voolava Emajõe ja Peipsi, mille toormaterjal oleks toodud veremaalt ja ehitajad ning spetsialistid oleks toodud Hiinast.
Kohalikud oleks vast saanud tööd ainult valvuriputkas.
Kusjuures plaaniti et riik teeks rahva rahaga tehasele raudteeharu, sillad ja liiklussõlmed, et toorainet vedavad masinad saaks sõita. (Mitte Tartu ringtee osa, vaid otsesed teed tehasesse.)

Nii et see tehas oli selge plaan "klaashelmeste eest, pärismaalastelt kulda osta" ja paljud lasid sellest särast ennast pimestada, uurimata tagamaid.
Lugege dokumente.
:hello:
... Terve Soome Vabariik on neid tehaseid täis - millegipärast tikuvad paljud sinna tõõle
Soome suhtumises on oluline erinevus, millest puuduliku loogilise mõtlemisvõimega inimesed ei saa aru.
Kui kaugema kandi inimesed ei ole teemasse süvenenud, siis nad ei saagi anda mõistlikku hinnangut.

Soome kodanik teab, et Soomes saab kohalik tööd, KOV ja riik saavad tulu puidu tõõtlemisest ning kui tselluloosivabrik haiseb, siis Soomlane ütleb selle kohta "Raha lõhn", sest teab et sellest tõuseb temale tulu ja see on "tema oma raha lõhn".
Sama on ka tuulikutesse suhtumine positiivne, kui need toovad kasu kohalikele.
(Kas ja millist kasu/kahju saavad meie Saarlased tuulikuplaanist?)

Aga meile taheti ehitada Hiinlastele tehas maksumaksja rahade eest ja rikkuda kohalike elukessond.
Et kasud neile ja kulud meile.

Täpselt sama nagu "Balti trammi" ehitamise "orjade jaoks" ilusaks joonistamine, sest ükski normaalne inimene ei ostaks vabatahtlikult omale, oma raha eest, igapäevaseks poeskäimiseks liinibussi.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 428
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas elektron »

kaimagk kirjutas: 04 Nov 2023, 11:45 .....urmas tahab vist seda öelda, et miks peab 20t autu tema väikse kommipaberi järgi sõitma kui ta selle ära põletamisega saastab vähem planeeti kui saa autu oma sõiduga tema juurde.....
Ei ole varem sõitnud 20t auto kommipaberi järgi ja ei sõida ka tulevikus, milleks tegeleda enda välja mõeldud probleemiga.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 562
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 17 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Urmas kirjutas: 25 Okt 2023, 17:29
pancho villa kirjutas: 25 Okt 2023, 15:44 Meie pere biojäätmed viib Scania veoauto nüüd 52km kaugusele ja ma maksan iga korra eest 38 senti.
Ja sellist tegevust nimetavad tumerohelised planeedi Maa päästmiseks! :shock: Ikka hämmastav mõtteviis teha "rohepööret" olenemata tegelikusest.
...auto kaal oli näiteks lihtsalt! ....see selle loogika näide aint biojäätme kohta, mõte jääb samaks...
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2077
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 71 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Raadios toimub pidev jauramine, et KOV-id peavad teemaga tegelema ja see MAKSAB RAHA.
Varsti on kõik KOV-id riigiga kohtus.
Järgmiseks hakkab 1 ministeerium või amet teist hagema.
Elu lill (vähemalt advokaatidel) ja kohtunikud saavad uppumise ettekäändel menetlusi venitada 1 a pealt 3 a peale.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1201
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

elektron kirjutas: 04 Nov 2023, 11:54
kaimagk kirjutas: 04 Nov 2023, 11:45 .....urmas tahab vist seda öelda, et miks peab 20t autu tema väikse kommipaberi järgi sõitma kui ta selle ära põletamisega saastab vähem planeeti kui saa autu oma sõiduga tema juurde.....
Ei ole varem sõitnud 20t auto kommipaberi järgi ja ei sõida ka tulevikus, milleks tegeleda enda välja mõeldud probleemiga.
Pacho_villa näitel võib juhtuda, et prügiauto sõit maapiirkonnas biojäätmete järgi ei ole tõesti mõistlik, kui inimene ei soovi ise kompostida. Soomes on see lahendatud ja loodetavasti jäätmereformi plaan lahendab selle riigi tasemel keskselt, aga sinna läheb paar aastat. Valdadel olevat võimalus see täna ise lahendada, aga ülesanne käib neile üle jõua. Kusjuures auto kaal on teisejärguline, CO2, NOx jms heide on arvutamisel olulisemad. Lihtsalt huvi pärast, et mis tavalise tagant laetava prügiauto kaal on, ma olen kuulnud 7-8t?

Urmasel on täitsa teine teema, kus inimene ei mõista, et lõkkes/tünnis prügi põletamine tekitab mürke, mida prügiauto ei tekita ja mis Irus kenasti kinni püütakse ja siis me kõik imestame, et miks tõuseb haigestumine vähki jms haigustesse.
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

val kirjutas: 04 Nov 2023, 13:50 Lihtsalt huvi pärast, et mis tavalise tagant laetava prügiauto kaal on, ma olen kuulnud 7-8t?
Aga palun: 3 teljeline
https://autoline.ee/-/muuk/prugiautod/V ... 3242932700
tühjalt 15T, täismass max lubatud 26T
2 teljeline
https://autoline.ee/-/muuk/prugiautod/V ... 2685850900
tühjalt 12T, kasulik last 6,5T

PS: Eurorekka-40T kasulik last on ainult 24T, 16T on enda tühikaal.
See laus nutune suhe ongi põhjus, miks põhjapool sõidavad 60T ja 70T rasked veokid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10897
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 04 Nov 2023, 13:50 Urmasel on täitsa teine teema, kus inimene ei mõista, et lõkkes/tünnis prügi põletamine tekitab mürke, mida prügiauto ei tekita ja mis Irus kenasti kinni püütakse ja siis me kõik imestame, et miks tõuseb haigestumine vähki jms haigustesse.
Aga keelame siis juba tervise nimel kamina- ja ahikütted, jaanipäevadel, muinastulede ööl ja misiganes põhjustel lõkete tegemise. Inimeste tervis on ju siiski tähtsam kui kui mingi lõkkest saadud emotsioon ja sooja saab ka "tasuta" PV paneelide ja tuulikute poolt toodetud elektrist. Kasutaja kaimaqk on mu mõttele pihta saanud. Minu arvates ei tohiks olla nii, et eesmärk pühtseb abinõu ja siis võib abinõu olla miinusmärgiga. Kasutaja rannamees tõi välja prügiautode massid ja need tarbivad siiani fossiilkütust ja mitte vähe ning sõita 10l biojäätmete järgi on vast väga suure miinusmärgiga..
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1201
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Urmas, puhta puidu ja plastiku lõkkes põletamisel tekkiv saaste on erinevad nagu öö ja päev. Üks on ok, teine ei ole.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2077
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 71 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Tekkis küsimus, kas Iru-s on koššer lõke, et see ei tekita prügi põletades mürke?
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

val kirjutas: 04 Nov 2023, 13:50
Pacho_villa näitel võib juhtuda, et prügiauto sõit maapiirkonnas biojäätmete järgi ei ole tõesti mõistlik, kui inimene ei soovi ise kompostida. Soomes on see lahendatud ja loodetavasti jäätmereformi plaan lahendab selle riigi tasemel keskselt, aga sinna läheb paar aastat. Valdadel olevat võimalus see täna ise lahendada, aga ülesanne käib neile üle jõua. Kusjuures auto kaal on teisejärguline, CO2, NOx jms heide on arvutamisel olulisemad. Lihtsalt huvi pärast, et mis tavalise tagant laetava prügiauto kaal on, ma olen kuulnud 7-8t?
Piinlik õlgmeeste meisterdamine käib täies hoos. Ma pole mitte kordagi väitnud, et ei soovi ise kompostida. Meie pere biojäätmed läksid kõik komposti, aga kuna ametlikud nõudmised kompostrile on sellised, millele meie biojäätmehoidla ei vastanud, siis ostsime prügikasti ja tuleb paarile kilole kartulikoortele järgi 26 000kg täismassiga veoauto, kahtlen, et Euro 6.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1201
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Kas see võrdlus tükk aega tagasi juba ära ei tehtud, aga ok. Iru lõke on ise erinev (1000-1100 C), mis osa mürke lagundab ja põlemisel mitte lagunevad mürgid püütakse kinni peale põletamist, st need ei lendu keskkonda erinevalt Urmase lõkkest. Täpsemalt vt Iru kohta: https://enefitgreen.ee/.resources/green ... e_2021.pdf

Lõkkes prügi põletamise kohta väidetakse järgmist:
Plastide mittetäielikul põlemisel paiskub õhku lausa mürgikokteil, mis sisaldab ka vähki tekitavaid ühendeid. Põlemisest tekkivad ühendid tõusevad õhku ning langevad taas maapinnale. Seda hingavad sisse nii täiskasvanud, lapsed kui loomad. Mürgiga saavad kaetud ka puud, põõsad ja muud taimed. Koduaias prügi põletades katame ohtlike ainetega ka maasikad ning õunad, mida me kõik aiast korjatuna süüa armastame. Seega – plastmaterjali kodus (ahjus, kaminas, lõkkes) põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega.

Sobimatute jäätmete lõkkes põletamisel tekkivate ühendite võimalikud mõjud tervisele:
polütsüklilised aromaatsed süsivesikud (PAH) - vähk
dioksiinid ja furaanid - immuun- ja hormoonsüsteemi häired, vähk
benseen - leukeemia
polüaromaatsed süsivesinikud - vähk
...jne
https://kliimaministeerium.ee/keskkonna ... gi-poletam
Lisalugemist lõkkes jäätmete põletamise teemal: https://en.wikipedia.org/wiki/Open_burning_of_waste

Pancho villa, olen nõus, et § võib kaasa tuua lollust nagu sinu juhtumil võib ka olla, aga see on pool tõde, kuna oleksid saanud seda lollust vältida, kas pole? Kus siin õlgmehike on?
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

val kirjutas: 04 Nov 2023, 19:40
Pancho villa, olen nõus, et § võib kaasa tuua lollust nagu sinu juhtumil võib ka olla, aga see on pool tõde, kuna oleksid saanud seda lollust vältida, kas pole? Kus siin õlgmehike on?
Õlgmehike on see kui sa järjekordselt väidad nagu ma ei oleks tahtnud komposteerida. Mis on täielik pullikaka, kuna oma biojäätmeid oleme me komposteerinud igas elukohas, va paar aastat korterielu. Meie ümbruskonnas komposteerivad samuti vähemasti enamus, kui mitte kõik.

Mismoodi oleksin mina saanud vältida seda lollust, mida meile peale sunnitakse? Mulle on odavam osta prügikonteiner ja maksta äraviimise eest kopikaid, pole küll kuskilt otsast roheline aga veokas peab ju nüüd ringe tegema nagunii.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2077
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 71 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Val, söe hõõgumise temperatuur ahjus, kui õhku tuleb peale nii, et süsi on helepunane?
Sinu loetletud or ühendite kompoti orienteeruv lagunemistemeperatuur?
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1201
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

pancho villa kirjutas: 04 Nov 2023, 20:02Mismoodi oleksin mina saanud vältida seda lollust, mida meile peale sunnitakse? Mulle on odavam osta prügikonteiner ja maksta äraviimise eest kopikaid, pole küll kuskilt otsast roheline aga veokas peab ju nüüd ringe tegema nagunii.
See on §-de üldine häda, et reguleeritakse üldjuhtu, aga erijuhtumiteks pole võimalust jäetud või jäetakse see kellelegi teise (vald) kaela, kes ei oska või ei suuda asjaga tegeleda, sest see on keeruline ja kallis.
Samas, kas võid täie kindlusega väita, et autoga biojäätmete kogumine sinu piirkonnast ei ole mõistlik? See võib nii tunduda, aga tegelikult ei pruugi see nii olla.

Kunn24, mis sa söe hõõgumise temperatuuriga jm jutuga ütelda tahad?
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

val kirjutas: 04 Nov 2023, 21:14 See on §-de üldine häda, et reguleeritakse üldjuhtu, aga erijuhtumiteks pole võimalust jäetud või jäetakse see kellelegi teise (vald) kaela, kes ei oska või ei suuda asjaga tegeleda, sest see on keeruline ja kallis.
Samas, kas võid täie kindlusega väita, et autoga biojäätmete kogumine sinu piirkonnast ei ole mõistlik? See võib nii tunduda, aga tegelikult ei pruugi see nii olla.

Meil on tegu vana suvilaühistuga, pole ühtegi haridusasutust ega hotelli. Kõigil on oma krunt, paljud majad on siiani ainult suvilad. Väljaspool linnasid ongi elu selline muidu, selle tõsiasja tahavad meie kallid bürokraadid pahatihti ära unustada. Kui teinekord harva midagi bioloogilist olmeprügi hulka satub (nagu seda juhtub ka praeguse uue maailmakorra puhul), siis ei tee see kaugeltki tasa eraldi auto ning kahe mehe saatmist kübemete järele.
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

pancho villa kirjutas: 04 Nov 2023, 18:20
val kirjutas: 04 Nov 2023, 13:50
Pacho_villa näitel võib juhtuda, et prügiauto sõit maapiirkonnas biojäätmete järgi ei ole tõesti mõistlik, kui inimene ei soovi ise kompostida. Soomes on see lahendatud ja loodetavasti jäätmereformi plaan lahendab selle riigi tasemel keskselt, aga sinna läheb paar aastat. Valdadel olevat võimalus see täna ise lahendada, aga ülesanne käib neile üle jõua. Kusjuures auto kaal on teisejärguline, CO2, NOx jms heide on arvutamisel olulisemad. Lihtsalt huvi pärast, et mis tavalise tagant laetava prügiauto kaal on, ma olen kuulnud 7-8t?
Piinlik õlgmeeste meisterdamine käib täies hoos. Ma pole mitte kordagi väitnud, et ei soovi ise kompostida. Meie pere biojäätmed läksid kõik komposti, aga kuna ametlikud nõudmised kompostrile on sellised, millele meie biojäätmehoidla ei vastanud, siis ostsime prügikasti ja tuleb paarile kilole kartulikoortele järgi 26 000kg täismassiga veoauto, kahtlen, et Euro 6.
Kusjuures- üllatus, üllatus. Klient ei tohi näiteks kevadise teelagunemise ajal sellele 26T veokile oma sodikotikesega vastu jalutada!
Auto peab kindlasti hoovi sõitma, ringi keerama ja peatuse tegema.
Korra proovisin uurida, et miks nii, tee ju laguneb, ma jaksan vastu jalutada.
Autojuhi väitel nii ei tohi. GPS peal ja kohe ülemused turjas, lisatasud läinud, hea veel, kui sulgi ei saa... :banghead:
Vasta