1. leht 1-st

boiler lekib tihendite vahelt peale veemõõtja vahetust

Postitatud: 10 Mär 2023, 11:48
Postitas hmaa
Aidake palun võhikut

Kohalik veeettevõte vahetas meie tänava majadel välja veemõõtjad, uutel mõõtjatel on sees väidetavalt tagasivooluklapp.
Peale veemõõtja vahetust lekib boiler (mudel WWSP300) nii küttekeha kui vee sisse- ja väljalaske juurest (tihendite vahelt nagu pressib läbi - boileril on soojustus ümber, väga hästi ei näe täpset kohta aga kuna see kate on märg väljuvate avade ümber siis diagnoos on tihendid). Ühtkomateist läheb välja ka 6bar ülerõhuklapi kaudu mis on boilerist väljuva sooja vee toru küljes ja ülejooks läheb otse kanalkasse. Vahetasin igaks juhuks ülerõhuklapi uue vastu välja, ei andnud tulemust.
Boiler ise kannatab kirjade järgi siserõhku kuni 10bar, boilerist väljuva soojavee toru küljes on manomeeter mis näitab rõhku 4,5bar. Miks ta saatan lekib? Põrandale tilkuva vee hulk sõltub kasutusest aga selline akadeemiline 200ml pressIb ööpäevas välja küll.

Päris mitmel naabril on sama mure. Veeettevõtte santehnik ütles et see kõik ongi seotud selle uue mõõtjaga, mis ei lase enam peatorusse tagasi vett pressida sest boileris vesi soojenemisel paisub. Miks aga boilerid lekkima hakkasid kui kõigil on ülerõhuklapid jms küljes?

Re: boiler lekib tihendite vahelt peale veemõõtja vahetust

Postitatud: 10 Mär 2023, 13:01
Postitas Kalvis
Esimese hooga arvan - trassi veesurve on nüüd suurem kui ülerõhuklapi säte.
Esimese asjana lisa voolikuga kuhugi kraani külge manomeeter ja vaata palju survet veefirmast on. Edasised otsused sõltuvad sellest.

Re: boiler lekib tihendite vahelt peale veemõõtja vahetust

Postitatud: 10 Mär 2023, 14:02
Postitas hmaa
Kas boilerist väljuval torul ülerõhu klapi kõrval olev manomeeter, mis näitab 4,5bar, ei kajasta mitte trassi rõhku + kütmisel tekkiv lisarõhk? Ja kui ülerõhuklapp on 6bar siis peaks 1,5bar olema ressurssi arvestamata, et boiler ise peaks kannatama 10bar?

Või ei ole see loogika nii lihtne?

Ma ise mõtlesin sissetulevale tarbeveele vahele toppida üks selline rõhuregulaator
https://www.onninen.ee/fiv-diff-rohu-re ... r/p/AMO426
Tea kas see võiks ütlustada rõhku?

Re: boiler lekib tihendite vahelt peale veemõõtja vahetust

Postitatud: 10 Mär 2023, 15:29
Postitas Ac457765
Boilerisse mineva toru peale (kaitseklapist boileri poole) on vaja ühendada väike paisupaak, see ei lase rõhul ülemäära tõusta. Võib ühendada väljuva kuuma vee toru peale ka kui nii on lihtsam.
Tilkuda võib ainult kaitseklapist. Kui tilgub ka mujalt, siis arvatavasti on kusagil väike auk sees. Võib lekkida ka ääriku tihendi vahelt ja sel juhul võibolla piisab pingutamisest või tihendi vahetamisest. Kui boiler on 5+ aastat vana, siis ei imesta kui korpusest lekib.

Re: boiler lekib tihendite vahelt peale veemõõtja vahetust

Postitatud: 10 Mär 2023, 23:01
Postitas kilowatt
Arvata võib, et boiler, kas vanuse või millegi muu tõttu enam 10 bar rõhku ei kannata et 6 bar kaitseklapi puhul boiler lekkima hakkas kui vesi paisus ja tal kuhugi minna ei olnud. Kinnises kontuuris vee paisumisel võib rõhk lõpmatuseni suureneda kuni kuskilt järgi annab. Kaitseklapp on soovitav panna boilerisse minevale külma vee torule, seal ei teki sellele katlakivi ja ta töötab korralikumalt. Ac nimetatud paisupaak peaks olema ka boilerit toitval külmaveetorul. See peab olema töömahuga 3..4% boileri mahust ja eelrõhk veevõrgu rõhk. Kui küttekeha sisse lekib, siis on küll lugu hapu.

Re: boiler lekib tihendite vahelt peale veemõõtja vahetust

Postitatud: 10 Mär 2023, 23:46
Postitas Ac457765
kilowatt kirjutas: 10 Mär 2023, 23:01Ac nimetatud paisupaak peaks olema ka boilerit toitval külmaveetorul. See peab olema töömahuga 3..4% boileri mahust ja eelrõhk veevõrgu rõhk.
3-4% boileri mahust on vähe, see ei taga igas olukorras vee stabiilset rõhku. Kui juba paak panna, siis milleks lasta vee rõhul mängida vahemikus näiteks 4,0...7,0 bar kui veidike suurema paagiga oleks see tunduvalt stabiilsem.
Ei pea olema külma vee torul, lihtsalt kui sinna seda lihtne paigaldada on, siis tasuks seda varianti eelistada, aga mõnikord on lihtsam panna sooja vee torule.