Roovi samm

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas RaJy »

IlSaar kirjutas: 08 Aug 2023, 17:31 Mitu korda peab tähelepanu juhtima (erinevate teemade all on seda korduvalt tehtud), et tegemist on ilmselgelt väikeehitajale ja/või iseehitajale mõeldud foorumiga! Nii, nagu ajast aega on keegi leiutanud jalgratast või lennumasinat, iseliikuvaid saapaid ja lendavat kübarat (projektiga ja ilma, projekteerijaga ja ilma) nii on kuskil keegi kes ehitab ise endale sauna või väikest elamut, omamata ehitusest spetsiifilisi teadmisi. Sellest lähtuvalt ka foorumisse läkitatud küsimused! Igat teemat risustada projekti ja projekteerija puudumise ja pädevuse jutuga on juba lihtsalt absurd! Kui on pidev suhtlusvaegus ja kodus kellegagi vestelda ei ole, soovitan delfi kommentaariume. Peenikese projekteerija jutu jaoks soovitan moodustada saunaklubi, saab vastavalt tasemetele laval istuma sätitada ja need jutud seal maha pidada.
Kui siin ainult iseehitajad sõna võtaksid siis mis sellest foorumist üldse saaks? Pakun, et sureks vaikselt loomulikku surma. Insenerid ja muud tõelised asjatundjad hoiavad natukenegi selle asja siin õigel rajal - muidu rajaksime kõik tuumavarjendi kindlusega välipeldikuid (kes teab see saab aru millest jutt)
IlSaar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Aug 2020, 22:36
On tänanud: 5 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas IlSaar »

Arvamus võiks puudutada püstitatud teemat/küsimust!
Iseehitajad leiavad kindlasti lahenduse (sinu kommentaaride põhjal lahendust kindlasti ei leia, see on kindel. Kujuta nüüd ette situatsiooni, et tuleb foorumikülastaja ja avab huvipakkuva teema "roovi samm" ja siis loeb 3 lk sinu soigumist projekteerija vajadusest ja mittepädevusest. Roovi sammust ei saa paraku midagi teada. Milleks selline nonsense?). Samuti, ühe mehe vildakas on teise mehe sirge...nagu öeldud, tõenäoliselt ei ehitata ühiskondlikult olulist ja maailma muutvat hoonet.
Kui tundub, et teemaalgataja ei tea oma tegevuse eesmärki, saab jätta kommenteerimata või võtta vaevaks ja püüda aru saada mida teemaalgataja täpsemalt mõtleb.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas RaJy »

IlSaar kirjutas: 08 Aug 2023, 18:54 Arvamus võiks puudutada püstitatud teemat/küsimust!
Iseehitajad leiavad kindlasti lahenduse (sinu kommentaaride põhjal lahendust kindlasti ei leia, see on kindel. Kujuta nüüd ette situatsiooni, et tuleb foorumikülastaja ja avab huvipakkuva teema "roovi samm" ja siis loeb 3 lk sinu soigumist projekteerija vajadusest ja mittepädevusest. Roovi sammust ei saa paraku midagi teada. Milleks selline nonsense?). Samuti, ühe mehe vildakas on teise mehe sirge...nagu öeldud, tõenäoliselt ei ehitata ühiskondlikult olulist ja maailma muutvat hoonet.
Kui tundub, et teemaalgataja ei tea oma tegevuse eesmärki, saab jätta kommenteerimata või võtta vaevaks ja püüda aru saada mida teemaalgataja täpsemalt mõtleb.
Kasutaja Vuuk andis oma esimeses vastuses küsimusele tegelikult piisava vastuse - ehk siis keegi otsingutes ei pea ülejäänud 4 lehte läbi lappama kuna kogu üle jäänud arutelu läheb teemast välja. Samas kui huvi ja aega on siis muidugi võib lugeda. Siin foorumis lihtsalt puudub moderaator kes asjassepuutumatu möla ära kustutaks.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Roovi samm on antud (nii kasutaja vuuk kui mina)

Minu kommentaarid lisandusid kasutaja vuuk kommentaarile:
Kusjuures, mul on siinkohal provokatiivsed küsimused arvajate arvamuste osas. Kas ehitamine, sh ehitamise juhtimine ja kontrollimine vastab täielikult kõikidele nõuetele kui ehitusprojektis taoline ehitamise informatsioon puudub?
Kas näiteks roovisamm peaks olema projektis kirjas? Kust maalt algab piir, mis peab olema projektis projekteerija poolt ära näidatud ja mis mitte? Millise staadiumi projektis peab olema roovisamm näidatud
Ei oleks tohtinud kommenteerida?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Aga "sitta kah" - mul ka "siiber ees...
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas suvaline »

xxx111 kirjutas: 08 Aug 2023, 19:55 Aga "sitta kah" - mul ka "siiber ees...
Kui soovisite Priit Pärnale viidata siis ikka hang käes.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ehk keegi teab öelda kuidas konto kustutada...
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas suvaline »

xxx111 kirjutas: 08 Aug 2023, 20:01 Ehk keegi teab öelda kuidas konto kustutada...
Osalete RaJy viidatud tuumakindlusega välipelleri katsetustel?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

IlSaar kirjutas: 08 Aug 2023, 18:54 Arvamus võiks puudutada püstitatud teemat/küsimust! ...
Kujuta nüüd ette situatsiooni, et tuleb foorumikülastaja ja avab huvipakkuva teema "roovi samm" ja siis loeb 3 lk sinu soigumist projekteerija vajadusest ja mittepädevusest. Roovi sammust ei saa paraku midagi teada. Milleks selline nonsense?).
Sul on veel arenguruumi, et välja nokkida nüüdseks juba 4 leheküljest kahe-kolme kommentaari jagu tarkuseteri. ;)
IlSaar kirjutas: 08 Aug 2023, 18:54 Kui tundub, et teemaalgataja ei tea oma tegevuse eesmärki, saab jätta kommenteerimata või võtta vaevaks ja püüda aru saada mida teemaalgataja täpsemalt mõtleb.
Kui sa 4 lehekülje hulgast ei ole välja suutnud nokkida roovi sammu, siis saab jätta ehitamata või võtta vaevaks ja püüda aru saada mida kommentaatorid täpsemalt mõtlevad. ;)
Viimati muutis Urmas, 08 Aug 2023, 20:23, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 08 Aug 2023, 20:01 Ehk keegi teab öelda kuidas konto kustutada...
Noh, nii nõrk närvikava? Äkki kannatad veel veidi? ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Urmas kirjutas: 08 Aug 2023, 20:23
xxx111 kirjutas: 08 Aug 2023, 20:01 Ehk keegi teab öelda kuidas konto kustutada...
Noh, nii nõrk närvikava? Äkki kannatad veel veidi? ;)
Küsimus puudutas midagi muud...
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas RaJy »

xxx111 kirjutas: 08 Aug 2023, 17:55 pange kokku 20 kasutajat-kriitikut ja ma kustutan konto...
Paneme parem 20 kokku kes Sinu nõust abi saanud ja jäta konto alles!
Mina olen 1.
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas A23 »

RaJy kirjutas: 08 Aug 2023, 20:37
xxx111 kirjutas: 08 Aug 2023, 17:55 pange kokku 20 kasutajat-kriitikut ja ma kustutan konto...
Paneme parem 20 kokku kes Sinu nõust abi saanud ja jäta konto alles!
Mina olen 1.
Ma olen 2

@IISaar,
kirjutangi seepärast siia foorumisse, et saada tagasisidet just oma eriala süvaproffidelt nagu Xxx, Vuuk, Urmas, ka teistelt arenenud foorumikasutajatelt, nt Kalvis, Kunn, Ping jt.
Saada vastuseid samasugustelt nagu ma ise, kes ei tea roovi sammu, ei viiks asja eriti edasi.
Vastamine / sõnavõtmine teemas on ju vabatahtlik, kommenteerija kirjutab täpselt siis, kui ta tahab ja kui ei taha, siis ka ei kirjuta. See, kui algne teema areneb edasi millekski hoopis muuks, on ok, hoiabk foorumit "elavana". Konkreetsele küsimusele sain vastuse paari esimese kommentariga, hiljem lisandunu oli ka hea kõrva taha panna.
Foorumi lugemine on huvitavam, kui ainult juhendites jm dokumentides sorimine.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Kes veel aru ei ole saanud siis A23 pani TA-na oma viimase postitusega meile kõigile ära!

xxx111, pole vaja kustutada kasutajat, Teie mõttekäigud avardavad silmaringi. Aga kui Tellijat ukse taha saadete siis soovin ikka rohkem jõudu ja jaksu. Muideks, Eestis on vähemalt üks ehitusjärelevalve, kes 600mm rahul pole: tehke arvutus, et äkki peaks 600,0 mm olema. Siiani keelduvad kõik tolle nimega järelevalve osas alltöövõtu näol. Maksa või 5x peale.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Mina 3
@xxx111
Tänude arv 118 kõneleb ka millestki.
Kui alati ei anta kala vaid ulatatakse õng, siis ka see vääriks tänu.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ suvaline

Tellijat ei "saadeta ukse taha" (vbl halb väljend) kunagi lihtsalt niisama...
Väljendame siis nii - projekteerimisleping jääb sõlmimata kui projekteerijal ja tellijal on erinevad arusaamad tehn lahendustest
Täpsemalt võiks öelda nii, et tellija ei kirjuta mulle ette tehn lahendusi
Ma arvestan võimalusel tellija soovidega, aga kui leian, et tellija soov on halb tehn lahendus siis seda isegi tellija soovil ma ei tee
Tellijal tuleb leida keegi teine
Ja nii lihtne ongi

@ vuuk

Olen kommentaarides püüdnud nimelt edasi anda põhimõttelist teavet (so õng mitte kala)
Ja seda põhjusel, et ka teised kasutajad natuke eeltööd teeksid või natuke neid asjasse süüvima panna
Mitte kuidagi ei aita nn "iseehitajat" lakoonilised vastused a-la
- soojustuseks min 200 vill või peno
- laetala 50x200
- sarikas 50x150
jne
Kui "probleemi sisse" mitte vaadata ja isegi mitte püüda seda oma kodutööna ära teha ning selle asemel hoopis lahmida "aga ma küsisin ju seda" siis minu hinnangul pole tegemist teadliku "iseehitajaga"
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Mina 4. Tänud.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas vuuk »

xxx111 kirjutas: 08 Aug 2023, 22:16 ...
Olen kommentaarides püüdnud nimelt edasi anda põhimõttelist teavet (so õng mitte kala)
...
Olen arvanud sama.
Ühtlasi on võimalik kommentaaride ridade vahelt üht-teist välja lugeda :scratch: , kuigi.... alati ei pruugi päris täppi minna. :hello:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kuulge sõbrad, see foorum on ikka rohkem meelelahutus ja ajaviitmine, mitte tõsiteaduslik. Asjatundjad annavad nõu siis kui teema neid ennast huvitab.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Näiteks mul võttis aastaid, enne kui hakkasin pihta saama Alar Piirfeldi kommentaaride mõttele. Alguses tundusid tema kommentaarid "arnoldrüüteliku" mittemidagiütleva plämana. ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Minule hr Piirfeldi kommentaarid meeldivad
Mulle näib (vbl eksin), et me saame asjadest üsna ühtmoodi aru (kindlasti on teatud asjades ka erimeelt)
Hr Piirfeldi kommentaarid on lühikesed ja tabavad
Kokkuvõtteks ütleks, et hr Piirfeldi kommentaaare tuleks võtta tõsiselt
v220
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Juun 2014, 18:01
On tänanud: 2 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas v220 »

Minu poolt ka +1 xxx111-le. See, et arvamused ja nägemused alati ei kattu, on täiesti normaalne.
Kujutage nüüd ette, et foorum muutuks millekski Facebooki Ehitusvigade grupi sarnaseks. Kes teab, see teab. Ja kes ei tea, siis parem ongi :roll:
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas A23 »

xxx111 kirjutas: 10 Aug 2023, 10:58 Minule hr Piirfeldi kommentaarid meeldivad
Mulle näib (vbl eksin), et me saame asjadest üsna ühtmoodi aru (kindlasti on teatud asjades ka erimeelt)
Hr Piirfeldi kommentaarid on lühikesed ja tabavad
Kokkuvõtteks ütleks, et hr Piirfeldi kommentaaare tuleks võtta tõsiselt
kõrvaltvaatajana võin kinnitada, et ongi väga sarnane.
Kuna külastan foorumit episoodiliselt, kui mõni remondi, mööbli või ehituse "projekt" parajasti aktuaalne on, siis mingi hetk, kui Hr Piirfeld foorumist kadunud oli, tekkis mulje, et Xxx ongi Piirfeld.
Kuigi, kui nüüd täpsemalt võrrelda, siis Xxx kommentaarides on rohkem ka sisulist infot, millest hobiehitajal reaalset kasu võib tulla. Piirefeld aga tundub püsivat rohkem "kõrgustes" Xxx'i ja teiste ehitusalal elukutseliste, "mitteamatööride" tasemel. Võimalik, et tegemist on kõrgkooli õppejõuga.
IlSaar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Aug 2020, 22:36
On tänanud: 5 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas IlSaar »

Keegi ei seadnudki kellegi teemasse puutuvaid (jooniks selle "teemasse puutuvaid" alla) ju kahtluse alla. Olen ka ise saanud siit palju head infot ja õng on kindlasti parem kui kala, tänud selle eest (eriti hr Piirfeldile, konkreetsed ja mitte ärapanevad tähelepanekud). Juhtisin tähelepanu, et mitmete foorumis püstitatud teemade puhul on teemaarendus täielikult ära solgitud, mindud teemast totaalselt välja. Kergelt ärapanevad ja rivaalitsevad märkused ja kommentaarid, küsija suunamine mingitele välismaistele ehitusfüüsika arvutussaitidele, märkused nagu "mis projekt ütleb?" "Mis projekteerija ütleb?" "Projekt ja projekteerija pole pädevad" ja maksimaalsed teemast kõrvalekalded on saanud selle foorumi läbivaks jooneks. Kuna teemasid ei modereerita siis kasutajatel tuleb ennast ise modereerida (vastasel juhul sarnaneb see siiski delfi kommentaariumile). See, et see mula ja teemasse mittepuutuv konkreetse teema "roovi samm" all jätkub, ongi selle parimaks näiteks :) Millest on kahju.
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas A23 »

IlSaar kirjutas: 11 Aug 2023, 14:53 , märkused nagu "mis projekt ütleb?" "Mis projekteerija ütleb?" "Projekt ja projekteerija pole pädevad"
need märkused saab ju tähelepanuta jätta. Samas võib sellesama kommenteerija või järgmise kirjutises ka kasulikku infot olla
IlSaar kirjutas: 11 Aug 2023, 14:53 ... See, et see mula ja teemasse mittepuutuv konkreetse teema "roovi samm" all jätkub, ongi selle parimaks näiteks :) Millest on kahju.
mul küll kahju ei ole. Kui mehed nt grilli ümber istuvad ja vestlevad, siis lähab ka jutt ühest teemast sujuvalt üle järgmiseks. Nagu keegi mainis, siis foorumi puhul on tegu pigem meelelahutusega, vt nt maailmaparandamise teemat. Siin me info eest ei maksa. Teine lugu aga nt koolitusel, mille eest on makstud. Kui seal hakkab keegi asjassepuutuvat mula ajama, siis seda ei saa küll aktsepteerida.
Vasta