Puurkaevu pumba anomaalia

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
MAV
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 63
Liitunud: 07 Sept 2007, 14:24
Asukoht: Tallinn / Türisalu 5137369

Puurkaevu pumba anomaalia

Lugemata postitus Postitas MAV »

Mure selline, et puurkaevus pump ei hakka vett pumpama, kui veesüsteemis rõhk langeb alla. 0 bar juures hakkab pumpama siis, kui jõnksutab vooluga. Ehk käivitushetkel viskab tõstab rõhku ca 0,2bar ja siis edasi ei pumpa. Järgmise käivitushetkega viskab samapalju juurde. Ja nii järjest käivitades kui jõuab 2bar juurde, siis hakkab vett pumpama ja viib kenasti surve ülesse (ülemine seadearv 4,5bar). Kas põhjaklapp ei pea väikese surve korral või on pumbal sisemiselt midagi viga. Pump on 100m sügavusel DN40 toruga ja niisama kraanat tellida ei taha, et pumpa vaadata. Hüdrofoor (200L) kah rõhku ei hoia. Ventiilist ei tule ei vett ega õhku. Õhku sisse ka ventiilist lüüa ei suuda. Võtsin pealt kaane maha, et õhutada ja siis õhku pumbata, õhku sisse ei lähe, mulle ei tule. Pumba rakendades voolab pealt vett ja õhku ei tule. Kas hüdrofoori ülemine kork, mitte ventiil on õhutamiseks ja sealt peabli vett välja voolama, kui kork lahti? Ei tahaks seda kummikotti kah vahetama hakata hüdrofooris, kui selleks puudub vajadus.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Puurkaevu pumba anomaalia

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Nii segase ja vähese info alusel jõuab temaatika vast jälle sebra peeruni, seega minge oste poest vett.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Puurkaevu pumba anomaalia

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Kui hüdrofoori ventiilist ei tule midagi ja õhku sisse ka ei saa pumbata, siis on kummikott ventiili vastu kinni jäänud. Võibolla ka katki, aga ei pruugi olla. Peab paagi lahti võtma ja koti välja. Kui õhu poolele ehk paagi sisse vett ei ole sattunud, siis järelikult ei ole katki ja ilmselt saab sama kotti veel kasutada. Ma ei tea millise rõhu juures see pump tavaliselt pumpama on hakanud sul, aga õhu rõhuks tasuks pärast sisse pumbata u. 0,2 bar madalam rõhk kui pumba sisselülitamise rõhk. Seda õhu rõhku peab umbes 6 kuu tagant kontrollima (niimoodi, et vee rõhk on välja lastud).
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Puurkaevu pumba anomaalia

Lugemata postitus Postitas aero »

Ventiil ikka korras? See võib kinni jääda pikapeale. Mitme bari survega katsetasid?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Puurkaevu pumba anomaalia

Lugemata postitus Postitas ping »

MAV kirjutas: 01 Aug 2023, 09:09 ... Õhku sisse ka ventiilist lüüa ei suuda. Võtsin pealt kaane maha, et õhutada ja siis õhku pumbata, õhku sisse ei lähe, mulle ei tule. Pumba rakendades voolab pealt vett ja õhku ei tule. ...
Ac457765 kirjutas: 02 Aug 2023, 09:46 Kui hüdrofoori ventiilist ei tule midagi ja õhku sisse ka ei saa pumbata, siis on kummikott ventiili vastu kinni jäänud. Võibolla ka katki, aga ei pruugi olla. ...

Kui kirjas on, et ventiilist tuleb vett, siis on hüdrofoori kummikott puru.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Puurkaevu pumba anomaalia

Lugemata postitus Postitas aero »

ping kirjutas: 02 Aug 2023, 13:43
MAV kirjutas: 01 Aug 2023, 09:09 ... Õhku sisse ka ventiilist lüüa ei suuda. Võtsin pealt kaane maha, et õhutada ja siis õhku pumbata, õhku sisse ei lähe, mulle ei tule. Pumba rakendades voolab pealt vett ja õhku ei tule. ...
Ac457765 kirjutas: 02 Aug 2023, 09:46 Kui hüdrofoori ventiilist ei tule midagi ja õhku sisse ka ei saa pumbata, siis on kummikott ventiili vastu kinni jäänud. Võibolla ka katki, aga ei pruugi olla. ...

Kui kirjas on, et ventiilist tuleb vett, siis on hüdrofoori kummikott puru.
:hello:
Minu kord :wave: : "Ventiilist ei tule ei vett ega õhku. ... voolab pealt vett ja õhku ei tule. Kas hüdrofoori ülemine kork, mitte ventiil, on õhutamiseks ja sealt peabki vett välja voolama, kui kork lahti?"

Vett tuleb ... aga mitte ventiilist.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Puurkaevu pumba anomaalia

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Just nimelt "voolab PEALT vett", pole öeldud, et ventiilist. Mulle jäi mulje, et äkki mingist pumba õhutamiseks mõeldud kohast. :grin:
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Puurkaevu pumba anomaalia

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Ega see kaev Aseris pole??

Toomas.
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Puurkaevu pumba anomaalia

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

"Ventiilist ei tule ei vett ega õhku. Õhku sisse ka ventiilist lüüa ei suuda."

Mul oli kunagi sama jama. Kummikott oli ventiili juurest korpuse külge kleepunud.
Keerasin ventiili sisu välja ja ettevaatlikult surusin mingi tömbi asjaga ventiiliaugust sisse, kuni kummikott ventiiliümbruses lahti läks. Siis juba suruõhk ja asi sai korda.
Vasta