1. leht 1-st

Vanni paigutus/lahendus.

Postitatud: 30 Aug 2023, 21:25
Postitas Zann0
371165824_1231867297487195_403197591528992756_n.jpg
Tere.

Nimelt vannitoa remont pooleli. (mustamäe paneelikas). Hetkel kolm seina kipsist uued, üks sein jäi paneel. (imekombel täiesti loodis ja sile/sirge)
Seinta vaheline kaugus kuhu vann läheb on 153.2cm. Vann 149(balteco). Ehk 42mm pragu.
Kui plaatida seinad ( 2 x 8mm plaat, segu kiht 6mm) jääb vanni vahele 20mm, ehk 10mm mõlemasse serva ja seda silikoniga ilusaks ei saa. (liistuga lahendus ei ole meeltmõõda ja välistatud) Kas 6mm segukiht kahele plaaditud seina kohta on reaalne, vähe/palju?

Variandid:
1.Lisa kiht kipsi ühele seinale. (ukse poolsele, halba kindlasti ei tee), kuid kas läheb liiga napiks ära mahtumisega?
2.Lükata vann ühte nurka, plaatida vanni servale ja teise otsa teha karkass+plaat mis tühimiku täidab. Sellisel juhul jääks vanni tagant plaatimata.
3. ?

Re: Vanni paigutus/lahendus.

Postitatud: 30 Aug 2023, 22:49
Postitas tabarabarap
Telli samast plastikust katte, vaheliist

Liimi seinale liist vannini ja sellele hermeetik, 1cm on täidetav kui all toestus

Re: Vanni paigutus/lahendus.

Postitatud: 30 Aug 2023, 23:58
Postitas aero
Ma nihutaks vanni nurka ja plaadiks 2 seina vannini. 3. seina nuputaks mingi vannilaiause riiuli sügavusega ca 60 mm, mis selle 42mm ära sulgeb. Vanni tagant ei plaadiks. Ehitaks vanni eest kinni (nii, et vajadusel lahti saab)

Re: Vanni paigutus/lahendus.

Postitatud: 31 Aug 2023, 09:14
Postitas Küülaline
Küsijat see ei aita, aga kui oleks vannitoas trapp, ei peaks vanni vastu seina panema ja silikooniga mökerdama.

Re: Vanni paigutus/lahendus.

Postitatud: 31 Aug 2023, 15:39
Postitas Zann0
Tänan vastuste eest.
Liistuga variant ei sobi. Riiuliga variandist ei saagi täpselt aru. Pilti?
Trappi ei ole ega tule, äravool ei võimalda.

Kas või palju ikkagi peaks segu jaoks ruumi arvestama kui plaat on 60x60 ja 8mm paks?

Või kui teha metall/puit karkassist pikendus, selle peale veekindel riba(wedi, tycroc) ja selle peale omakorda plaat, on toimiv lahendus üldse? See eeldaks siis vanni taga ja alt tugevat hüdrot ja pärast hüdroga lint mis jookseb vanni serva peale?

Hüdro laseks plaatijal teha, kuid vannitaguse ja vanni nö installeerimise teeks siiski ise.

Re: Vanni paigutus/lahendus.

Postitatud: 31 Aug 2023, 19:01
Postitas Küülaline
Zann0 kirjutas: 31 Aug 2023, 15:39eeldaks siis vanni taga ja alt tugevat hüdrot
Kui vanni serv kolmest küljest veetihedalt kinni panna, ei ole ju vanni taga mingit hüdrot vaja.

Re: Vanni paigutus/lahendus.

Postitatud: 01 Sept 2023, 11:17
Postitas A23
Kui vannis ka dužži võtta, siis veetiheduse tagamist ei saaks küll alahinnata. Tuttav laskis korteris täisremondi teha, läks ise selleks ajaks välismaale. Kui tagasi tuli, oli kõik väga ilus, vannituba korrralikult plaaditud, vann eest täiesti kinni tehtud. Mõne aja pärast hakkas aga alumine naaber kurtma, et tal vannitoa juurest paneelide vahelt tilgub. Täpsemalt uurides selgus, et vanni-seina vaheline tihend ei pidanud. Suur osa tööst tuli maha lammutada, vanni all oli ka üsna kole olukord.
Prohvid vast teavad täpsemalt, aga mingitel vannidel on vist ülespoole pööratud plekk, mille peale seina hüdrotõkkekanga saab kinnitada.

Re: Vanni paigutus/lahendus.

Postitatud: 01 Sept 2023, 12:40
Postitas aero
Zann0 kirjutas: 31 Aug 2023, 15:39Riiuliga variandist ei saagi täpselt aru. Pilti?
Nurka nihutatud vanni puhul saad 2 seina plaatida. Tagumine ots veekindlaks- üks võimalus on sulgeda see 42mm mingi sulle sobiva riiuli v tasapinnaga. Kas see on veekindlaks viimistletud lauajupp, suurest ker. plaadist lõigatud tükk, mosaiigiga üle plaaditud kips... maitseasi, sisekujunduse teema. Mosaiigiga saab ka kaldpinna teha. Äkki keegi tahabki vannis vedeleda, mugavam pead toetada.

Hüdro vannitoas tee nagu ikka, seinad+põrand. Selle pärast, et mõni tilk vahel seina ja vanni vahelt läbi pääseb, mina väga ei muretseks. See jõuab vanni alla ja aurab jälle välja. Eeldusel, et vanni esikülg ei ole hermeetiliselt suletud.

Re: Vanni paigutus/lahendus.

Postitatud: 01 Sept 2023, 13:21
Postitas Zann0
Vot seda kardan isegi ,et kui vanni alla hüdrot ei tee, siis mingi hetk hakkab silikoon ühendused läbi laskma ja seda ütleb mulle alt naaber.

Kas vastu seina lükatud osad kaetakse osaliselt hüdro lindiga? Ehk hüdro lint jookseb vanni serva peale ja sinna peale plaat?

Vanni esimene külg on plaanis plaatida. (tycroc vanni esipaneel mõõtu, sinna sisse hooldusluuk, plaati/vuuk/silikon)

Sisuliselt tundub ohutum variant üks lisa kiht kipsi, terve vannituba hüdrotada ja plaatida, vann sisse, servad silikoonida, esipaneel plaatida. Küll aga ei suuda selle variani puhul välja arvutada täpset vahet kuna keegi ei ütle mulle palju segu ruumi võtab..

Re: Vanni paigutus/lahendus.

Postitatud: 01 Sept 2023, 13:28
Postitas aero
Ma just kirjutasin, et (kõigepealt) tee hüdro KOGU vannitoale, siis lükka oma vann vastu seina, plaadi seinad vannini ja ära muretse vanni-seina vuukide pärast. Teise lõigu kohta ei oska vastata, minu arvates pole oluline.

Segu võtab vastavalt kammile ja tegijale, kammi valik sõltub plaadi suurusest.

Re: Vanni paigutus/lahendus.

Postitatud: 01 Sept 2023, 17:19
Postitas A23
Mul tuli vannitoas segu paksus umbes 8-9 mm. Plaat 1,2 x 0,5 m, tagaküljele läks ka õhuke kiht segu kammi sileda servaga ja seinal jooned lühema külje suunas, et õhk paremini plaadi alt välja saaks. Tegijast ja plaadi suurusest sõltuvalt võib muidugi paksus varieeruda, nagu Aero kirjutas. Kammiga tõmbad nurga all, seina mööda, riba kõrgus sõltub kammi kaldest ka. Pärast surud plaadiga ca poole võrra kokku. Väiksemaid plaate pannakse ka nii, et taha segu ei panda.
Arvan, et kui juba muude töödega hakkama said, siis saad plaatimise ka ise tehtud, tasuks proovida. Aega küll võib kordades rohkem kuluda, kui profil. Samas olen näinud ka Soomes plaatimisega leiba teeniva inimese plaaditud saunapõrandat, kus trapi kõrvale loik jääb. Ise tehes sellist asja ei juhtuks.

Re: Vanni paigutus/lahendus.

Postitatud: 02 Sept 2023, 11:46
Postitas optimist88
Zann0 kirjutas: 01 Sept 2023, 13:21 terve vannituba hüdrotada ja plaatida, vann sisse, servad silikoonida, esipaneel plaatida.
Juba öeldi, et kui plaadid terve seina ja siis vann vastu, jääb suur vuuk. Sinna koguneb vesi. Vann vastu hüdrot ja plaat vannini - viisakam, kuivem.