Pliidi ehitus

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Silja8
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 23 Okt 2023, 23:30

Pliidi ehitus

Lugemata postitus Postitas Silja8 »

Kas tavalisele rauast pliidirauale võib panna keraamilise pliidiplaadi? (Või jagage linki, kust oleks võimalik tellida keraamilisele pliidiplaadile kulbirauaga pliidiplaat). Kas on mingisuguseid erisusi, mida seejuures silmas peaks pidama?
Kui teha pliit kollastest tellistest, kas siis seda vuuki seal vahel on võimalik millegagi heledamaks toonida? Ja kas pliite laotaksegi ainult punastest/pruunidest/kollastest kividest või on see lihtsalt minu kodukoha kehv kaubavalik?😀
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Pliidi ehitus

Lugemata postitus Postitas aero »

Silja8 kirjutas: 24 Okt 2023, 06:42... kust oleks võimalik tellida keraamilisele pliidiplaadile kulbirauaga pliidiplaat.
Sa vist ei lugenud üle, mida postitad. Kulbiraud käib soemüüri külge. Müüril ja kulbiraual on üsna suva pliidi plaadi materjalist.
Silja8 kirjutas: 24 Okt 2023, 06:42 ...kas siis seda vuuki seal vahel on võimalik millegagi heledamaks toonida? Ja kas pliite laotaksegi ainult punastest/pruunidest/kollastest kividest või on see lihtsalt minu kodukoha kehv kaubavalik?😀
Vuukide toonimisega mul kogemust pole aga peaks tehtav olema. Kaubavalik... guugelda pottidest pliit. Ka tellisahju või pliidi katmisest keraamilise plaadiga on foorumis räägitud.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Pliidi ehitus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

aero kirjutas: 24 Okt 2023, 16:11Kulbiraud käib soemüüri külge
Ma arvan, et küsija mõtles seda:
https://www.kodukeskus.ee/et/c/pliidi-plaat
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Pliidi ehitus

Lugemata postitus Postitas aero »

Ilmselt küll jah. Küsijal on nagunii potseppa vaja. Vähegi tegijam meister küllap teab ka metallimeest / töökoda kes selle valmis teeb. Kandurid, varras, keevitus ja lihv.
Silja8
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 23 Okt 2023, 23:30

Re: Pliidi ehitus

Lugemata postitus Postitas Silja8 »

aero kirjutas: 24 Okt 2023, 16:11
Silja8 kirjutas: 24 Okt 2023, 06:42... kust oleks võimalik tellida keraamilisele pliidiplaadile kulbirauaga pliidiplaat.
Sa vist ei lugenud üle, mida postitad. Kulbiraud käib soemüüri külge. Müüril ja kulbiraual on üsna suva pliidi plaadi materjalist.
Mina teadsin, et kulbiraud on see messingist peenike raud pliidi ääreraua küljes. Decora kodulehel pliidiraua kuulutuses on see samuti märgitud kui "kulbiraud".. See selleks. Veidi segaselt kirjutasin küll- mõtlesin seda, et kas tavalisele pliidi äärerauale võib panna keraamilise pliidiplaadi siiski.
Silja8 kirjutas: 24 Okt 2023, 06:42 ...kas siis seda vuuki seal vahel on võimalik millegagi heledamaks toonida? Ja kas pliite laotaksegi ainult punastest/pruunidest/kollastest kividest või on see lihtsalt minu kodukoha kehv kaubavalik?😀
Vuukide toonimisega mul kogemust pole aga peaks tehtav olema. Kaubavalik... guugelda pottidest pliit. Ka tellisahju või pliidi katmisest keraamilise plaadiga on foorumis räägitud.
Keraamilist plaati pliidile ei soovi, eelistakski teist värvi kive, aga ei tundu nagu seda valikut olevat.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Pliidi ehitus

Lugemata postitus Postitas elektron »

Millist kivi sa siis otsid, sinist, roosat, rohelist?
Savitelliseid toodetakse looduslikest mineraalidest, sellest ka (looduslikud) värvitoonid.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Pliidi ehitus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Silja8 kirjutas: 24 Okt 2023, 06:42kas pliite laotaksegi ainultpunastest/pruunidest/kollastest kividest
Pliidi võib teha ka glasuuritud ahjupottidest, kasvõi individuaaltellimusel, milliseid soovid:
https://ahjupotitoostus.ee/Pliidid.html
Vasta