Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
bladerunner
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 15 Aug 2022, 23:11
On tänatud: 1 kord

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas bladerunner »

Sa postitasid ju oma katla manuaali lingi? Seal oli ju selges inglise keeles kirjas millist nuppu temp. reguleerimiseks keerata?

Radika kohta juba korra küsisin, kas on õhutatud? Kui on, siis kontrolli regulaatori korrasolekut. Juhendi juba selleks andsin. Kui keeruline saab üks nii lihtne asi olla...
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

bladerunner kirjutas: 28 Nov 2023, 01:30 Sa postitasid ju oma katla manuaali lingi? Seal oli ju selges inglise keeles kirjas millist nuppu temp. reguleerimiseks keerata?

Radika kohta juba korra küsisin, kas on õhutatud? Kui on, siis kontrolli regulaatori korrasolekut. Juhendi juba selleks andsin. Kui keeruline saab üks nii lihtne asi olla...
Radiaatorit ei ole õhutatud. Ei oska seda teha ka.
Regulaatorit annab kruttida, kuid ka maksimumi peal on ta külm.
Kui Te seda mõtlete, et mille peale mul see kütte nupp keeratud on, siis suvel on olekus, kus soe vesi ei jookse läbi radiaatorite ja talvel on valik, et jookseb. Võimalik, et ma ei osanud oma küsimust õieti sõnastada. Ehk et katla nupp on keeratud põhja, on juba paar kuud maksimumi peal, kuid sellest "max" ühikust on mulle vähe. Mu küsimus oli, et kui maksimum on see + 55 kraadi, siis kas ja kuidas ma saaksin muuta, et maksimimum oleks näiteks 85 kraadi?
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

kilowatt kirjutas: 28 Nov 2023, 00:34 Kirjelda või joonista missugune see korteripõhine süsteem on. Kas radiaatoritel on ainult pealevoolul reguleerventiil või ka tagasivoolul, et saaks radiaatori süsteemist välja võtta süsteemi tühjendamata. Kusagil peab kraan kinni olema või on praht ventiili düüsi ära ummistanud. Kui varem ikka soojaks läks ja õhk välja lastud, ei saa muud viga olla.

Mis on tagasivoolu temperatuur katlasse kui pealevool on 55 kraadi? Praeguste väliõhu temperatuuride juures peaks sellest piisama. Katel hoiabki pealevoolu temperatuuri sõltuvalt välisõhu temperatuurist ja nii peabki olema. Tegelikult peaks saama seada katla automaatikalt suurema tõusuga küttegraafiku, et katel automaatselt ise temperatuuri kõrgemal hoiaks. Katlal peaks olema tehniline dokumentatsioon ju kaasas, kus ka juhend katla kasutamiseks, kas seda siis ei olnud või maaletooja ei andnud.
Korra juba vastasin, kuid ei sisestanud. Pean uuesti tippima.
Korterisse tuleb maagaasi toru. Radiaatori torud saavad katlast alguse, kulgevad kõik ainult põranda tasapinnas. Soe vesi läheb alt vasakust nurgast toru kaudu radiaatorisse sisse ja tuleb alt paremast nurgast välja. Minu meelest! Kuidas saab sel põhimõttel 1 radiaator külm olla, seda ma ei oska seletada. Just kontrollisin üle, et sellest külmast radiaatorist eelmine ja järgmine radiaator on sama soojad. Pärast viimast radiaatorit tuleb vesi mööda teist toru uuesti katlani tagasi. Ma neid torusid kuskil ei näe, kuid põrandaliistude taga peaksid jooksma paralleelselt 2 toru.
Ma ei usu, et töötava süsteemi puhul saaks ühe radiaatori vahepeal näiteks remondiks eemaldada. Milline on tagasivoolava vee temperatuur, seda ma ei näe kuskilt.
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas võhik »

Pakun, et radikad on paralleelühenduses, mitte järjest. Torusid sa ju ei näe ...
Termostaat suvega kinni jäänud.
https://youtube.com/shorts/16P5v6GbUMI? ... 5jEYQeonaB
https://youtu.be/Qo2gEtOTUzs?si=6n4eTd8jd-eX86po

midagi sellist ..? Googelda oma termostaafi tüübi järgi
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Lisaks termostaadile võib õhk radikas sama teha. Seda enne soovitati.
Saad kohe aru kui radikas soojaks läheb, et asi toimis.
Antud juhtumil polegi katel süüdi vaid küttejaotuse viga.
Muidugi gaasimehed andsid halba nõu. Iseasi kui vanale katlale polnud varuosa saada siis nii oleks tulnud öelda.
bladerunner
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 15 Aug 2022, 23:11
On tänatud: 1 kord

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas bladerunner »

Mimikri kirjutas: 28 Nov 2023, 01:46
bladerunner kirjutas: 28 Nov 2023, 01:30 Sa postitasid ju oma katla manuaali lingi? Seal oli ju selges inglise keeles kirjas millist nuppu temp. reguleerimiseks keerata?

Radika kohta juba korra küsisin, kas on õhutatud? Kui on, siis kontrolli regulaatori korrasolekut. Juhendi juba selleks andsin. Kui keeruline saab üks nii lihtne asi olla...
Radiaatorit ei ole õhutatud. Ei oska seda teha ka.
Regulaatorit annab kruttida, kuid ka maksimumi peal on ta külm.
Kui Te seda mõtlete, et mille peale mul see kütte nupp keeratud on, siis suvel on olekus, kus soe vesi ei jookse läbi radiaatorite ja talvel on valik, et jookseb. Võimalik, et ma ei osanud oma küsimust õieti sõnastada. Ehk et katla nupp on keeratud põhja, on juba paar kuud maksimumi peal, kuid sellest "max" ühikust on mulle vähe. Mu küsimus oli, et kui maksimum on see + 55 kraadi, siis kas ja kuidas ma saaksin muuta, et maksimimum oleks näiteks 85 kraadi?
Õhutamises pole midagi keerulist, peale lapiku kruvikeeraja pole midagi vaja või kui tahad erti hoolas olla, küsi mõnest ehituspoest vastavat võtit.
vt. https://lt3.pigugroup.eu/uploaded/shutt ... 33-min.jpg

Selle manuaali järgi peaks su katel välja andma min 45'C kui see regulaator on äärmises vasakus asendis ja 78'C kui äärmises paremas asendis.

Aga esmalt kontrolli ega selle külma radika regulaator pole kinni kiilunud.

Eestikeelne video nii õhutamise kui regulaatori kontrollimise kohta: https://majandus.postimees.ee/3459783/v ... ks-ei-lahe
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas ping »

Kalvis kirjutas: 28 Nov 2023, 08:22 ...
Antud juhtumil polegi katel süüdi vaid küttejaotuse viga.
....
Küttejaotuse viga sai kohe alul öeldud aga asi on jäärapäises põhimõttes, et kui "inimene tahab temperatuuri tõsta", siis tegelik külma toa põhjus teda ei huvita.

Tõenäoliselt selle pärast ei taha ka juba kord käinud spetsialistid mitmendat korda enam tulla, et teed küll ühe asja korda ja siis hakkab klient järjekindlalt nõudma lisaks teiste asjade korrastamist, mis ei olnud esmase tellimuse sisu.

Elu on näitanud, et sellistel klientidel ei jäägi lõpuks muud üle, kui ainult maksta.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 447
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Mimikri kirjutas: 27 Nov 2023, 22:33 Tegin eile fotosid ka nagu eespool sooviti, kuid ei saanud neid lisada. Täna õhtul lugesin KKK alt, et fotosid ei saagi siia arvutist lisada.
Igasse foorumisse saab pilte lisada. Siin foorumis on vastuse kasti all nupp Manused (vt. pilti), kuhu saab üles laadida oma pildid. Vale formaadi puhul võib vahel olla vajadus neid veidi sobivasse formaati mugandada (näit. Paint-programmiga) aga täitsa tehtav.
vastus.jpg
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1114
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Prill »

bladerunner kirjutas: 28 Nov 2023, 09:36Õhutamises pole midagi keerulist, peale lapiku kruvikeeraja pole midagi vaja või kui tahad erti hoolas olla, küsi mõnest ehituspoest vastavat võtit.
vt. https://lt3.pigugroup.eu/uploaded/shutt ... 33-min.jpg
Juba see pilt selle võtme kasutamiseks paistab eksitav, õhul on omadus vees ülespoole tõusta ja radika alumist ava kruttides seda õhku kätte ei saa..

Ka minu diagnoos teemat lugedes on kütteringi probleem, alates õhutusest, kinni jäänud termostaadist kuni piisava rõhuni süsteemis või ringluspumba ebapiisava tööni.
Kirjelduse järgi ei tundu suur probleem olevat ja võiks süsteemselt osised üle kontrollides saada kütteringi&radikad toimima.
kilowatt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 20 Dets 2022, 14:51
On tänatud: 1 kord

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas kilowatt »

Mimikri kirjelduse järgi on tegemist radiaatorite järjestiku ühendusega või siis mingi segasüsteemiga st, et mõni radiaator on ühendatud paralleelselt. Järjestiku ühendusega, isegi kui radiaatoris on õhk, peaksid kõik radiaatorid ju soojaks minema, ka see mis on külm vähemalt alumisest osast. See ülemine osa, kus õhk (kui on) on jääb muidugi külmaks. Radiaatorit tuleb õhutustada, siis saab edasi mõelda.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 447
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Ilmselt pole süsteemis tõesti korralikku tsirkulatsiooni ning katlast sunniviisiline temp. tõstmine ei toimi kuna tagasivoolu temp. ei suurene. See suvine ringvoolu kinnikeeramine ei anna mingit efekti kuna tulemuseks võivad olla kinnised klapid termopea all nagu ka varasemas videos näidati.
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

võhik kirjutas: 28 Nov 2023, 08:04 Pakun, et radikad on paralleelühenduses, mitte järjest. Torusid sa ju ei näe ...
Termostaat suvega kinni jäänud.
https://youtube.com/shorts/16P5v6GbUMI? ... 5jEYQeonaB
https://youtu.be/Qo2gEtOTUzs?si=6n4eTd8jd-eX86po

midagi sellist ..? Googelda oma termostaafi tüübi järgi
Suur tänu vaeva eest linke otsida. Termostaat on Danfoss. Saan kruttida vahemikus 1-5, kuid see ei muuda miskit.
Ma siiralt vabandan, kui mu kirjeldused on täiesti asjatundmatud. Torusid ma hetkel ei näe, mäletan nende paigaldamist 30 aasta eest. Jooksid 2 toru, ülevalt nad kuskilt ei tule, ka seinad on toruvabad.
Ülehomme õhtul tuleb laps siia, siis koos vaatame. Annan teada.
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

[/quote]
Õhutamises pole midagi keerulist, peale lapiku kruvikeeraja pole midagi vaja või kui tahad erti hoolas olla, küsi mõnest ehituspoest vastavat võtit.
vt. https://lt3.pigugroup.eu/uploaded/shutt ... 33-min.jpg

Selle manuaali järgi peaks su katel välja andma min 45'C kui see regulaator on äärmises vasakus asendis ja 78'C kui äärmises paremas asendis.

Aga esmalt kontrolli ega selle külma radika regulaator pole kinni kiilunud.

Eestikeelne video nii õhutamise kui regulaatori kontrollimise kohta: https://majandus.postimees.ee/3459783/v ... ks-ei-lahe
[/quote]

Suur-suur tänu, neist videotest oli palju abi. Ma poleks muidu teadnudki, et pean miski kopsiku ligi võtma. Mul on selline võti täitsa olemas, isa kunagi ostis. Nüüd kui pildilt nägin, sain aru, milleks ja kus seda kasutada. Videost näen ka seda, kuskohast üldse kruttima peab. Tange mul pole, naabrimeest ka pole (kellelt laenata), need pean kuskilt hankima. Ülehomme õhtul tuleb laps siia, siis koos vaatame. Kumbki pole elu seeski torutöid ise teinud või lähedalt näinud. Annan kindlasti siis siin teada. Aitäh veel kord. :)
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

[/quote]
Küttejaotuse viga sai kohe alul öeldud aga asi on jäärapäises põhimõttes, et kui "inimene tahab temperatuuri tõsta", siis tegelik külma toa põhjus teda ei huvita.

Tõenäoliselt selle pärast ei taha ka juba kord käinud spetsialistid mitmendat korda enam tulla, et teed küll ühe asja korda ja siis hakkab klient järjekindlalt nõudma lisaks teiste asjade korrastamist, mis ei olnud esmase tellimuse sisu.

Elu on näitanud, et sellistel klientidel ei jäägi lõpuks muud üle, kui ainult maksta.
:hello:
[/quote]

Ma üritan ise alati püsida täpselt teemas ja mitte muid nüansse kaasata. Jäärapäisus pole absoluutselt teema!!! Kui näen skaalal vee temperatuurina numbrit 55 ja nupp on samal ajal maksimumi peal olnud mitu kuud, siis mu küsimus oli, et miks on maksimumtemperatuur nii madal ja kas ma ise saan seda tõsta või ei saa. Mulle olekski piisanud vastusest, et ise seda kuidagi tõsta ei ole võimalik. Näiteks põhjusel, et tehas pole suuremat temperatuuri üldse ette näinud. Või teine variant: et tõsta ei saa seepärast, et mul on õue viidud andur ja kuna õues on -5, mitte -35 kraadi, siis süsteem arvab et see on hetkel piisav temperatuur.
Ma olen miskit tööd või teenust tellides väga konkreetne klient.
Pole nii, et teenusepakkuja põhimõtteliselt mind ei teeninda. Millele viitasin, siis jutu point oli selles, et mina soovisin 25 aastat vana gaasipliiti remontida, kuid gaasifirma soovis mulle selle asemele uue müüja. Nad oleksid olnud nõus kohe tulema ja uue paigaldama. Põhjus siin on väga lihtne - nii oleksid nad siin veedetud tunni aja eest teeninud oluliselt suurema rahalise kasumi. Mina otsisin edasi ja leidsin, kes oskas ja tahtis ka remontida olemasolevat. Ühe jupi vahetus lahendas kõik mu mured, olen väga rahul.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas ping »

Mimikri kirjutas: 28 Nov 2023, 23:20
Küttejaotuse viga sai kohe alul öeldud aga asi on jäärapäises põhimõttes, et kui "inimene tahab temperatuuri tõsta", siis tegelik külma toa põhjus teda ei huvita.

Tõenäoliselt selle pärast ei taha ka juba kord käinud spetsialistid mitmendat korda enam tulla, et teed küll ühe asja korda ja siis hakkab klient järjekindlalt nõudma lisaks teiste asjade korrastamist, mis ei olnud esmase tellimuse sisu. ...
Ma üritan ise alati püsida täpselt teemas ja mitte muid nüansse kaasata.
Jäärapäisus pole absoluutselt teema!!!
... Mulle olekski piisanud vastusest, et ise seda kuidagi tõsta ei ole võimalik. ...
... Ma olen miskit tööd või teenust tellides väga konkreetne klient. ...
Näha jah "teemas püsimist", kui algusest peale antakse nõu, et vaja on "küttesüsteemi spetsialisti" kui olukord on juba nii halb, et üks radikas ei lähe soojaks aga mitte "gaasimeest" ega "katlameest", siis järjekindlalt otsitakse temperatuuri tõstmise võimalusi.

Inimene ise saab kindlasti temperatuure reguleerida kui oskab, aga kui see küttesüsteem on käesoleva vabariigi ajal projekteeritud ja ehitatud, siis suure tõenäosusega on projekti järgne normaalne pealevoolu max. temp +55C sest kui tegu on kondentskatlaga, siis tagasivoolu temp katlasse peaks alla +40C olema.
Isegi nõukaaegsete kortermajade radikatesse lastakse üle +65C vett, siis kui väljas on külma alla -20C.
:hello:
Viimati muutis ping, 29 Nov 2023, 01:33, muudetud 1 kord kokku.
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas ping »

Mimikri kirjutas: 28 Nov 2023, 23:20 ... mina soovisin 25 aastat vana gaasipliiti remontida, kuid gaasifirma soovis mulle selle asemele uue müüja. Nad oleksid olnud nõus kohe tulema ja uue paigaldama. ...
Selle üle ei maksa üldse imestada, sest gaasifirma huvi ongi uusi asju müüa, mitte tegeleda (vana seadme) remondiga.
Selline tänapäeval ongi elu kõigis suurtes firmades, et kui on soov midagi remontida, siis tuleb pöörduda "remondivõimelise isiku" poole, mitte müügifirma poole.
Isegi kui suures firmas töötab remondivõimeline isik, siis läbi selle firma ei pruugi ta remonti teostada kui firma ideoloogia ei näe ette remonditeenuse osutamist.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

[/quote]Õhutamises pole midagi keerulist, peale lapiku kruvikeeraja pole midagi vaja või kui tahad erti hoolas olla, küsi mõnest ehituspoest vastavat võtit.
vt. https://lt3.pigugroup.eu/uploaded/shutt ... 33-min.jpg

Selle manuaali järgi peaks su katel välja andma min 45'C kui see regulaator on äärmises vasakus asendis ja 78'C kui äärmises paremas asendis.

Aga esmalt kontrolli ega selle külma radika regulaator pole kinni kiilunud.

Eestikeelne video nii õhutamise kui regulaatori kontrollimise kohta: https://majandus.postimees.ee/3459783/v ... ks-ei-lahe
[/quote]

Mul on hea meel teile teada anda, et just kasutaja bladerunner linkidest lähtuvalt sain aru, et õhutamise võti on mul olemas, nokatangid laenasin tänaseks õhtuks. Alustasime õhutamisest, kuid õhku radiaatoris sees ei olnud. Siis pusis laps regulaatorit lahti keerata, esimest korda tegi seda. Kartsime mõlemad, et äkki läheb midagi valesti ja vesi tuleb välja vmt. Nõel ei liikunud üldse. Tagusime seda ikka mitu korda. Arvasime juba, et ei saagi seda liikuma, kuid lõpuks ikka õnnestus ja pärast seda läkski radikas soojaks. Nüüd oleme üsna rõõmsad. Suur-suur aitäh teile. :)
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas võhik »

Noniii... mida te tast tagusite, tõmmata oli ilmselt ainult vaja...nii lõhute paari aastaga üldse ära.
Kevadel keerati termostaat kinni - st nõel kiilus/ roostetas alumisse asendisse kinni.
Sellesama radikaga hakkad igal sügisel sama jama nägema. Tea, kas seda nõela peaks/saaks kuidagi õlitama/da või on probleem allpool klapis...?
Mina käisin idee välja, aga loorbereid lõikavad teised....
Korralikus riigis kasseerib küttespets visiidi eest vähemalt 100 euri... 2 tundi ju ikka kulub..
:hello:
Kusjuures asja iroonia on selles, et ka minul enesel ei lähe praegu uues üürikorteris, kuhu suvel sisse kolisin, ükski radikas soojaks...
Vaillant'i katel, soe tarbevesi on olemas aga kütet käima ei saa...
Aga jahedas ongi tervislikum magada ja küttekulu väiksem... ja kuu lõpp pealegi.
Kui järgmisel kuul rohkem aega on ja veel jahedamaks läheb, siis hakkan googeldama...
Või leian kuskilt kapist katla juhendi....
:jooma
Mimikri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Nov 2023, 08:54
On tänanud: 3 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Mimikri »

võhik kirjutas: 01 Dets 2023, 00:35 Noniii... mida te tast tagusite, tõmmata oli ilmselt ainult vaja...nii lõhute paari aastaga üldse ära.
Kevadel keerati termostaat kinni - st nõel kiilus/ roostetas alumisse asendisse kinni.
Sellesama radikaga hakkad igal sügisel sama jama nägema. Tea, kas seda nõela peaks/saaks kuidagi õlitama/da või on probleem allpool klapis...?
Mina käisin idee välja, aga loorbereid lõikavad teised....
Korralikus riigis kasseerib küttespets visiidi eest vähemalt 100 euri... 2 tundi ju ikka kulub..
:hello:
Kusjuures asja iroonia on selles, et ka minul enesel ei lähe praegu uues üürikorteris, kuhu suvel sisse kolisin, ükski radikas soojaks...
Vaillant'i katel, soe tarbevesi on olemas aga kütet käima ei saa...
Aga jahedas ongi tervislikum magada ja küttekulu väiksem... ja kuu lõpp pealegi.
Kui järgmisel kuul rohkem aega on ja veel jahedamaks läheb, siis hakkan googeldama...
Või leian kuskilt kapist katla juhendi....
:jooma
Lapsel oli see Teie pandud Youtube link kõrval, kui toimetas. Mina olin moraalseks toeks. Mõlemad kartsime kohutavalt, et äkki purskab vesi radikast välja, oleme veeta ja kütteta. See nõel oli alguses täiesti kinni. Tasakesi löömisest kasu polnud.
Täpsustan, et ei löönud teda kevadel keegi kinni. Ainus kes seda teha saaks, olen mina, kuid mina ei puutu radikaid, kuni need töötavad. Viimase 30 aasta joksul on selle radiaatoriga tulnud tegeleda 2 või 3 korda. Hetkel töötab. Täna töölt tulles oli minu suureks rõõmuks toa temperatuur juba 2-3 kraadi tavalisest kõrgem. Hea meel, et korda sain.
Seda välisõhuanduri teemat veel uurin, ehk pole mul seda üldse tarvis.
bladerunner
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 15 Aug 2022, 23:11
On tänatud: 1 kord

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas bladerunner »

Neid radikate termostaate tasuks igal juhul aastas 1-2x profülaktika mõttes reguleerida, st. keerata korraks miinimumi peale, siis maksimumi peale, oodata-katsuda et kas radikas ikka soojeneb ja siis panna tavapärane seadistus tagasi. Sellega vähendad regulaatori nõela kinnijäämise riski.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Kas Unical gaasikatlal saan süsteemi veetemperatuuri tõsta?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Üldiselt peaks piisama kui suveks maksimaalse temperatuuri peale panna (eeldades, et köetud vesi suvel seal süsteemis ei ringle). Kinni jäävad seetõttu, et suvel on temperatuur pidevalt kõrgem kui termostaadist määratud ja seetõttu termostaat hoiab koguaeg ventiili lõpus kinni.
Vasta