Plastikaknad

Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Maja aknad kipuvad külma ilmaga märjaks minema. Otsustasime, et võtame ühe akna seestpoolt lahti, et vaadata , kuidas aknad spetsialistide poolt ette pandud on. Esimese korruse aken ja allpool on kelder. Vahtu oli ka suhteliselt vähe, selle eemaldasime ja panime ise uuesti. Alla poole on aknale väga, väga väike vahe jäetud, põhimõtteliselt on aken plokkide peal. Pildilt on näha, et seina ja kipskarkassi vahel on jäetud lai vahe. Kas oleks mõistlik see millegagi ära soojustada ? Mida üldse soovitate ette võtta, et akende märjaks minekut kuidagi pidurdada. Ja kuidas hindate selle akna paigaldust ?


Lisan manusesse pildi.
Manused
IMG_0744.jpg
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Mis hoone see selline on? Elamiseks kohandatud laut vms? Kas väljas on soojustus 100mm ja see krohvitud või mis seal on? Seinaks omaaegne tuhaplokk? Aknapaigaldusvigu otseselt pilt ei näita.
Ega siin midagi teha suurt olegi. Vanaaegsed külmad aknad.
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Hiid kirjutas: 24 Veebr 2024, 17:55 Mis hoone see selline on? Elamiseks kohandatud laut vms? Kas väljas on soojustus 100mm ja see krohvitud või mis seal on? Seinaks omaaegne tuhaplokk? Aknapaigaldusvigu otseselt pilt ei näita.
Ega siin midagi teha suurt olegi. Vanaaegsed külmad aknad.
Ma tõesti ei tea, kas Teie soov oli solvata või puudub Teil silmanägemine, kui nimetate seda laudaks.
Ja 10 aasta vanused aknad ei ole kohe kindlasti vanaaegsed. Tuleks heameelega Teie lossi vaatama.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ei soovinud ma kedagi solvata.
Sel sajandil ei lao keegi tsementmördiga tuhaplokki, kogu ehitus paistis sellises võtmes tehtud, nagu ei tehta.
Mul omal on 15a vanad aknad, siis oli 2k>3k klaaspakettidedel üleminek. Nendest külmade raamidega esimese põlvkonna plastikutest ei võlu te midagi välja. Juhtumisi olen tegelenud akende/fasaadide jm ehitusega üle 30a. Ühest pilgust piisab, et olukorrast mingit sotti saada.
Sry veelkord.
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas A23 »

Marta05 kirjutas: 24 Veebr 2024, 17:13 Maja aknad kipuvad külma ilmaga märjaks minema. Otsustasime, et võtame ühe akna seestpoolt lahti, et vaadata , kuidas aknad spetsialistide poolt ette pandud on. Esimese korruse aken ja allpool on kelder. Vahtu oli ka suhteliselt vähe, selle eemaldasime ja panime ise uuesti. Alla poole on aknale väga, väga väike vahe jäetud, põhimõtteliselt on aken plokkide peal. Pildilt on näha, et seina ja kipskarkassi vahel on jäetud lai vahe. Kas oleks mõistlik see millegagi ära soojustada ? Mida üldse soovitate ette võtta, et akende märjaks minekut kuidagi pidurdada. Ja kuidas hindate selle akna paigaldust ?
Kas märjaks lähevad äärtest või üleni?
Kui üleni, siis aitaks akende vahetus soojapidavamate vastu.
Kui äärtest, siis ilmselt paigaldamise probleem. Vaht peaks kindlasti täitma kogu ruumi raami ja seina vahe, väljast tuuletõkketeibist kuni aututõkketeibini (pärast ülearuse vahu tasalõikamist). (Vaht võimalikult "flex") Akna paigaldusel peab jääma igale poole piisav pilu, et mahuks vahtu kontrollitult vahele süstima. Kas alusprofiil on vastu paneeli? Kui jah, siis on valesti tehtud. Alt peab saama ka vahutada nii, et vaht läheks ka aknapleki alla. Mõned üritavad ka aknaid väljapoole nihutada, kui väljastpoolt seinu soojustavad, et aknad jääksid soojustusega enam-vähem samasse tasapinda.
Miks on akna all sein õhem kui kõrvall?
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Alusprobiili ja paneeli vahe on umbes 0,3 mm ja vahtu sinna eriti lasta ei saanud. Vahtu aknapleki alla kindlasti ei lähe. Mõtlesime, et suvepool võtame pleki ära ja üritame ka seal miskit korda saata.
Miks on akna all sein õhem kui kõrval? ei oska vastata. Kui me maja ostsime, oli see tehtud ja nüüd me püüame asju parandada ja alustasime aknast. Võtsime ära aknalaua, aknapõsed lõhkusime ära jne.
Äärtes tekib külma ilmaga isegi jääd aknanurka.
Viimati muutis Marta05, 24 Veebr 2024, 22:34, muudetud 1 kord kokku.
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Hiid kirjutas: 24 Veebr 2024, 21:25 ei soovinud ma kedagi solvata.
Sel sajandil ei lao keegi tsementmördiga tuhaplokki, kogu ehitus paistis sellises võtmes tehtud, nagu ei tehta.
Mul omal on 15a vanad aknad, siis oli 2k>3k klaaspakettidedel üleminek. Nendest külmade raamidega esimese põlvkonna plastikutest ei võlu te midagi välja. Juhtumisi olen tegelenud akende/fasaadide jm ehitusega üle 30a. Ühest pilgust piisab, et olukorrast mingit sotti saada.
Sry veelkord.
Korteris olid mul 20 aasta vanad plastikud(2 kordsed)ja ei mingeid probleem. Aknad kogu aeg kuivad. Sama ka sõbrannal, kellel siiani kahekordsed aknad ja kõik ok.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas ping »

Marta05 kirjutas: 24 Veebr 2024, 22:27 Alusprobiili ja paneeli vahe on umbes 0,3 mm ja vahtu sinna eriti lasta ei saanud. Vahtu aknapleki alla kindlasti ei lähe. ...
Kui vahtu alla ei lähe, siis ju puhub tuul läbi.
Vana vaht kogu akna ümbert välja, aken õigele kõrgusele ja aken tuleb uuesti paigaldada nõutud min. vahega.
Tõenäoliselt on ka teised aknad sama käekirjaga paigaldatud.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Marta05 kirjutas: 24 Veebr 2024, 22:27 Alusprobiili ja paneeli vahe on umbes 0,3 mm ja vahtu sinna eriti lasta ei saanud. Vahtu aknapleki alla kindlasti ei lähe. Mõtlesime, et suvepool võtame pleki ära ja üritame ka seal miskit korda saata.
Miks on akna all sein õhem kui kõrval? ei oska vastata. Kui me maja ostsime, oli see tehtud ja nüüd me püüame asju parandada ja alustasime aknast. Võtsime ära aknalaua, aknapõsed lõhkusime ära jne.
Äärtes tekib külma ilmaga isegi jääd aknanurka.
Ja mida see uue kasutaja Marta05 nüüd siinses foorumis hädaldamine aitab? Sa oled ju oma tarkusest fakti ees, et on valesti tehtud! Millega mõõtsid 0,3mm-t? :scratch: Muidugi see, sinu arvates valesti tehtud, on siiani ainult sinu arvamus, et 0,3mm vahelisse prakku ei ole võimalik lasta. Tegelikult olen lasknud 0,01mm-sse prakku, aga pidama vist ei ole jäänud. ;)
Kas uus kasutaja Marta05 pigem ei ole mõelnud pöörduda kohtu poole hüvituse saamiseks nii 50% ulatuses maja ostuhinnast? Nonii nagu varjatud puudused jnejne bla-bla-blaa. Saab nn "varjatud puuduste" kaudu maja põhimõtteliselt tasuta kätte ja hea advokaadi puhul võib-olla makstakse pealegi. Tänapäeval väga populaarne üritamine. ;)
Ei midagi isiklikku, kuid mulle jäi lihtsalt arusaamatuks teema põhjus. Kas soovid uusi aknaid või mida? :scratch: Muide, anonüümsete foorumlaste arvamuste väljatrükk siinsest teemast kohtuvaidlustes ei ole pädeva argumendid.
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Urmas kirjutas: 24 Veebr 2024, 23:22
Marta05 kirjutas: 24 Veebr 2024, 22:27 Alusprobiili ja paneeli vahe on umbes 0,3 mm ja vahtu sinna eriti lasta ei saanud. Vahtu aknapleki alla kindlasti ei lähe. Mõtlesime, et suvepool võtame pleki ära ja üritame ka seal miskit korda saata.
Miks on akna all sein õhem kui kõrval? ei oska vastata. Kui me maja ostsime, oli see tehtud ja nüüd me püüame asju parandada ja alustasime aknast. Võtsime ära aknalaua, aknapõsed lõhkusime ära jne.
Äärtes tekib külma ilmaga isegi jääd aknanurka.
Ja mida see uue kasutaja Marta05 nüüd siinses foorumis hädaldamine aitab? Sa oled ju oma tarkusest fakti ees, et on valesti tehtud! Millega mõõtsid 0,3mm-t? :scratch: Muidugi see, sinu arvates valesti tehtud, on siiani ainult sinu arvamus, et 0,3mm vahelisse prakku ei ole võimalik lasta. Tegelikult olen lasknud 0,01mm-sse prakku, aga pidama vist ei ole jäänud. ;)
Kas uus kasutaja Marta05 pigem ei ole mõelnud pöörduda kohtu poole hüvituse saamiseks nii 50% ulatuses maja ostuhinnast? Nonii nagu varjatud puudused jnejne bla-bla-blaa. Saab nn "varjatud puuduste" kaudu maja põhimõtteliselt tasuta kätte ja hea advokaadi puhul võib-olla makstakse pealegi. Tänapäeval väga populaarne üritamine. ;)
Ei midagi isiklikku, kuid mulle jäi lihtsalt arusaamatuks teema põhjus. Kas soovid uusi aknaid või mida? :scratch:
Millises lauses Sa loed välja hädaldamist ? Ma pole ka maininud, et miskit on valesti. Pigem otsin foorumist lahendust ja asjalikku nõu. Aga tundub, et need ise hakanud ehitajate närvisüsteem pole päris korras või liiga vähe koolis käinud, et ei oska lugeda. Kui midagi tarka ei ole öelda, siis mine puhka välja !
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas ping »

Marta05 kirjutas: 24 Veebr 2024, 23:40 ... Ma pole ka maininud, et miskit on valesti. ...
Marta05 kirjutas: 24 Veebr 2024, 22:27 ...
Äärtes tekib külma ilmaga isegi jääd aknanurka.

Eluruumi nurgas olevat jääd ei saa tänapäeval vist mitte kuidagi "õigeks pidada"?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Marta05 kirjutas: 24 Veebr 2024, 23:40 Millises lauses Sa loed välja hädaldamist ? Ma pole ka maininud, et miskit on valesti. Pigem otsin foorumist lahendust ja asjalikku nõu.
No tere hommikust! Lahendust sa esimeses postituses ei otsinud, vaid esitasid väited!
Marta05 kirjutas: 24 Veebr 2024, 17:13 Vahtu oli ka suhteliselt vähe, selle eemaldasime ja panime ise uuesti.
Marta05 kirjutas: 24 Veebr 2024, 17:13 Alla poole on aknale väga, väga väike vahe jäetud, põhimõtteliselt on aken plokkide peal. Pildilt on näha, et seina ja kipskarkassi vahel on jäetud lai vahe.
Mida tähendab lai vahe? Millimeetrites? ? Sentimeetrites? Tollides? Ehituses ei ole mõõtühikut "väga,väga väike vahe". Oled aknapaigalduse spetsialist? Oli sul tellitud ehitusekspertiis ja nende poolt väljastatud akt, mille põhjal saad väita, et vahe oli lai või väga-väga väike ja ei vasta heale ehitustavale? Minu teada EV-s EhS ei ole akende paigaldusel mitte ühtegi normatiivi, mis oleks avaldatud Riigi Teatajas. Peeglike-peeglike, kes on kõikse targem teema algataja siin foorumis? ;) Palun veelkord, ära hakka ajama pläma ja kohe oma arvamusi ametlike nõudmiste pähe esitama. :beg:
PS. Hea uus kasutaja Marta05! Peale seda, kui siinses foorumis sai postituste tegemisel kohustuslikuks registreerimine, on foorum jäänud mingis mõttes ideede ja heade soovituste poolt vaesemaks, kuid plussiks saab pidada seda, et enam ei soovitata erektriooniprobleemide lahendamiseks proovida vaadata sipelgate suguelu. Loodan, et said mu viimasest lausest aru. ;)
PPS. Mind ei huvita absoluutselt, et sulle ei meeldi minu väljenduste konkreetsus!!!!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Ärge seda vahtu nüüd nii üle ka tähtsustage.
Vaht ei ole midagi muud, kui õhk, koos lisanditega.
Vahtu lastakse sinna, kuhu seda mahub laskma.
Kui vahet ei ole, siis ei ole vaja sinna seda vahtu ka toppida. Ega vaht sooja ei anna!
Tuul ei tohi läbi puhuda, selle vastu aitab mastiks või teip!
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Urmas kirjutas: 25 Veebr 2024, 00:41
Marta05 kirjutas: 24 Veebr 2024, 23:40 Millises lauses Sa loed välja hädaldamist ? Ma pole ka maininud, et miskit on valesti. Pigem otsin foorumist lahendust ja asjalikku nõu.
No tere hommikust! Lahendust sa esimeses postituses ei otsinud, vaid esitasid väited!
Marta05 kirjutas: 24 Veebr 2024, 17:13 Vahtu oli ka suhteliselt vähe, selle eemaldasime ja panime ise uuesti.
Marta05 kirjutas: 24 Veebr 2024, 17:13 Alla poole on aknale väga, väga väike vahe jäetud, põhimõtteliselt on aken plokkide peal. Pildilt on näha, et seina ja kipskarkassi vahel on jäetud lai vahe.
Mida tähendab lai vahe? Millimeetrites? ? Sentimeetrites? Tollides? Ehituses ei ole mõõtühikut "väga,väga väike vahe". Oled aknapaigalduse spetsialist? Oli sul tellitud ehitusekspertiis ja nende poolt väljastatud akt, mille põhjal saad väita, et vahe oli lai või väga-väga väike ja ei vasta heale ehitustavale? Minu teada EV-s EhS ei ole akende paigaldusel mitte ühtegi normatiivi, mis oleks avaldatud Riigi Teatajas. Peeglike-peeglike, kes on kõikse targem teema algataja siin foorumis? ;) Palun veelkord, ära hakka ajama pläma ja kohe oma arvamusi ametlike nõudmiste pähe esitama. :beg:
PS. Hea uus kasutaja Marta05! Peale seda, kui siinses foorumis sai postituste tegemisel kohustuslikuks registreerimine, on foorum jäänud mingis mõttes ideede ja heade soovituste poolt vaesemaks, kuid plussiks saab pidada seda, et enam ei soovitata erektriooniprobleemide lahendamiseks proovida vaadata sipelgate suguelu. Loodan, et said mu viimasest lausest aru. ;)
PPS. Mind ei huvita absoluutselt, et sulle ei meeldi minu väljenduste konkreetsus!!!!
Hr.Urmas Raist !!!! Kui akna alumises äärest saad õue vaadata ja tuleb tuult, siis seda ikka ei tohiks olla. Sina kui suur spetsialist, mida Sa väidad olevat, peaksid teadma. Võib olla Sa ise need aknad siia paigaldasidki ja nüüd üritad oma mölaga kaitsta. :cray: Kui Sul sugueluga probleemid, siis mine küsi naise käest nõu, ära tule seda foorumit risustama. Kui muidugi Sinusugusel haigel üldse naist on. Tundub, et igavusest istud öösel üleval ja mölised. Sa kipud igal pool sõna võtma, osta endale elu. Haige vanamees ! Soovitan pöörduda arsti poole diagnoosi kinnitamiseks.
PPS ! Mulle ei lähe korda ühe haige vanamehe möla !!!!!!!
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Hiid kirjutas: 25 Veebr 2024, 07:50 Ärge seda vahtu nüüd nii üle ka tähtsustage.
Vaht ei ole midagi muud, kui õhk, koos lisanditega.
Vahtu lastakse sinna, kuhu seda mahub laskma.
Kui vahet ei ole, siis ei ole vaja sinna seda vahtu ka toppida. Ega vaht sooja ei anna!
Tuul ei tohi läbi puhuda, selle vastu aitab mastiks või teip!
Kui akna lahti võtsime, siis alumisest äärest ja nurkades paistis valgus läbi, seetõttu tegime vanast vahust puhtaks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Marta05 kirjutas: 25 Veebr 2024, 08:42 Kui Sul sugueluga probleemid, siis mine küsi naise käest nõu, ära tule seda foorumit risustama. Kui muidugi Sinusugusel haigel üldse naist on. ....
Kurb, et uus kasutaja Marta05 on nagu mingi arg külakrants, kes julgeb klähvida ainult anonüümsena nurga tagant ega julge oma tegeliku nimega esineda. Oma selle postitusega minu aadressil muutus Marta05 matslikkuse etaloniks. Ja siis veel loodetakse häid soovitusi siit saada. Püha lihtsameelsus! ;)
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

soojustama peaks väljastpoolt, aga mille peal see alumine profiil siis istub kui mingi 0,3mm vahe seal on? see peaks alt/seest üldse tühi olema, niiet kui aknaid ei viitsi näiteks ilma klambriteta(läbi raami) uuesti paigaldada, siis saaks alusprofiili sisepoolest augud läbi puurida ja sealt kaudu vahutada?
väljast peaks ka muidugi veel üle vaatama, et mis seal üldse toimub
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

sokolaad kirjutas: 25 Veebr 2024, 16:11 soojustama peaks väljastpoolt, aga mille peal see alumine profiil siis istub kui mingi 0,3mm vahe seal on? see peaks alt/seest üldse tühi olema, niiet kui aknaid ei viitsi näiteks ilma klambriteta(läbi raami) uuesti paigaldada, siis saaks alusprofiili sisepoolest augud läbi puurida ja sealt kaudu vahutada?
väljast peaks ka muidugi veel üle vaatama, et mis seal üldse toimub
Jah, mõte oligi, et võtame aknaplekid ära ja vaatame, mida seal võimalik paremaks teha on. Kas akna all oleva seina ja karkassi vahele oleks ka mõistlik midagi soojustuseks panna, eks sealt ka mingit külma tuleb. Pildil on näha, et üks osa plokki on toestamata, kas sellega peaks ka midagi ette võtma. ?

Aitäh !
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas A23 »

Urmas kirjutas: 25 Veebr 2024, 00:41
Marta05 kirjutas: 24 Veebr 2024, 23:40 Millises lauses Sa loed välja hädaldamist ? Ma pole ka maininud, et miskit on valesti. Pigem otsin foorumist lahendust ja asjalikku nõu.
No tere hommikust! Lahendust sa esimeses postituses ei otsinud, vaid esitasid väited!
Marta05 kirjutas: 24 Veebr 2024, 17:13 Vahtu oli ka suhteliselt vähe, selle eemaldasime ja panime ise uuesti.
Marta05 kirjutas: 24 Veebr 2024, 17:13 Alla poole on aknale väga, väga väike vahe jäetud, põhimõtteliselt on aken plokkide peal. Pildilt on näha, et seina ja kipskarkassi vahel on jäetud lai vahe.
Mida tähendab lai vahe? Millimeetrites? ? Sentimeetrites? Tollides? Ehituses ei ole mõõtühikut "väga,väga väike vahe". Oled aknapaigalduse spetsialist? Oli sul tellitud ehitusekspertiis ja nende poolt väljastatud akt, mille põhjal saad väita, et vahe oli lai või väga-väga väike ja ei vasta heale ehitustavale? Minu teada EV-s EhS ei ole akende paigaldusel mitte ühtegi normatiivi, mis oleks avaldatud Riigi Teatajas. Peeglike-peeglike, kes on kõikse targem teema algataja siin foorumis? ;) Palun veelkord, ära hakka ajama pläma ja kohe oma arvamusi ametlike nõudmiste pähe esitama. :beg:
PS. Hea uus kasutaja Marta05! Peale seda, kui siinses foorumis sai postituste tegemisel kohustuslikuks registreerimine, on foorum jäänud mingis mõttes ideede ja heade soovituste poolt vaesemaks, kuid plussiks saab pidada seda, et enam ei soovitata erektriooniprobleemide lahendamiseks proovida vaadata sipelgate suguelu. Loodan, et said mu viimasest lausest aru. ;)
PPS. Mind ei huvita absoluutselt, et sulle ei meeldi minu väljenduste konkreetsus!!!!
..."EV-s EhS ei ole akende paigaldusel mitte ühtegi normatiivi..."
On ju tootjate paigaldusjuhendid. Kui omal akende paigaldamine teemaks oli, siis töötasin läbi kõikvõimalikud juhendmaterjalid, ka teiste tootjate omad. Küsisin ka siit foorumist abi, aga ei saanud.
Pilu peab olema piisavalt lai, et vahupüstoli ots sinna mahuks ja oleks võimalik ka kontrollida, et kogu vahe saab vahuga täidetud. Kui ei saa, siis järelikult ongi väike!
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Ütleks omalt poolt, et parim pilu suurus on optimaalne. Optimaalseks võib lugeda üldjuhul 10...15mm. Kui <8mm, siis on juba olemas potentsiaalne tingimus, et vahe ei pruugi saada täis täielikult. Kui siia juurde lisandub ka mittehoolikas tegija, halvad töötingimused ja ongi tulemus kesine. Alla 5mm pilusid ei pruugi saada isegi mõlemalt poolt laskmisega korralikult täis. Aga alati ei olegi võibolla tegijale tingimusi loodud, et saaks mõlemalt poolt korralikult ligi. Seega kvaliteet, nagu ikka saab alguse mõõtmisest, aga ka protsesside korraldamisest. Natuke jätab tegemata protsessi juht, natuke eksib müüri laduja ja kui aknaava mõõtja püüab oma arust olla hästi täpne, (aga erialased teadmised puudu või lünklikud), ülitäpselt mõõta ja ongi olukord, et pilud väikesed. Seega vigade ennetamiseks aitaks kui kohe projektides oleksid sellised pealtnäha tähtsusetud detailid (detailsetel sõlmjoonistel) ära määratud. Ja minu kogemus ütleb, et optimaalne pilu peaks nende korraliku täitmise seisukohalt olema üldjuhul 10...15mm.
Kusjuures suuremate akende puhul võib olla nõutud veel suuremadki pilud. Asi selles, et materjalid temperatuuri mõjul mahult muutuvad. Eriti mahumuutujad on PVC aknad. Oma osa on ka nende värvil. Tumedad paisuvad päikese poolel eriti. Kui paisumise ruumi ei ole võimaldatud, siis aknad ei käi ja pole ka välistatud seeläbi nende kahjustumine.

On näha, et seda maja ei ole ehitatud asjatundlikult. Kindlasti ka mitte ehitusprojekti järgi. Müüri laduja käekirjast võib välja lugeda, et tegemist pole olnud kogenud ja vilunud tegijaga.
Aga jah, nii need asjad käivadki... . Inimestel on raha alati vähe. Elamiseks peab eluase olema. Eks siis igaüks punnitab vastavalt võimetele ja võimalustele, kuidas saab ja oskab. Tulemus ka vastav.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2079
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kas ruumides elatakse pidevalt sees või käib alles elamiseks kohendamine? Selle pildi järgi ei saa nagu üldisest ülevaatest mingit ettekujutust. Mõistlik oleks see aken täies mahus eest võtta ning vahu laskmiseks vahed sobivaks kohendada, mitte seestpoolt asja kokku lappida ning siis hakata kevadel väljastpoolt uuesti lammutama. Kui ülevalpool on piisavalt ruumi siis tõsta akent sentimeetri-pooleteise jagu kõrgemale. Kui on tarvis siis tee aknaauku ka külgedelt laiemaks ning lase uuesti vahtu. Kui ülevalpool ei ole piisavalt ruumi ning ka lõhkumise teel ei ole võimalik auku parajaks lõigata siis telli uued aknad. Sedapuhku soovitaks juba siis tänapäevaseid kvaliteetaknaid augule sobivas mõõdus ja koos pidava garantiiga paigaldajate poolt.
Torutööd Tartus 56 932 898
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

pikk88 kirjutas: 26 Veebr 2024, 09:51 Kas ruumides elatakse pidevalt sees või käib alles elamiseks kohendamine? Selle pildi järgi ei saa nagu üldisest ülevaatest mingit ettekujutust. Mõistlik oleks see aken täies mahus eest võtta ning vahu laskmiseks vahed sobivaks kohendada, mitte seestpoolt asja kokku lappida ning siis hakata kevadel väljastpoolt uuesti lammutama. Kui ülevalpool on piisavalt ruumi siis tõsta akent sentimeetri-pooleteise jagu kõrgemale. Kui on tarvis siis tee aknaauku ka külgedelt laiemaks ning lase uuesti vahtu. Kui ülevalpool ei ole piisavalt ruumi ning ka lõhkumise teel ei ole võimalik auku parajaks lõigata siis telli uued aknad. Sedapuhku soovitaks juba siis tänapäevaseid kvaliteetaknaid augule sobivas mõõdus ja koos pidava garantiiga paigaldajate poolt.
Me ostsime täielikult rekonstrueeritud maja ja neid vigu sisuliselt polnud võimalik näha. Aga sees elades hakkasid probleemid välja tulema, aknad niisked jne. Kuna tahtsime köögis veidi muudatust teha, siis otsustasime, et võtame köögi akna lahti ja vaatame, kuidas see paigaldatud on, et saada nende töödest mingitki aimu. Kõikide akende ära võtmine nõuab ilmselt maja täielikku kapp remonti. Proovime esialgu ühe aknaga miskit paremaks muuta ja vaatame seda tulemust, siis mõtleme edasi.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Pildilt vaadatuna näib, et välisseinad lapiti laotud endisaegsetest tuhaplokkidest. Seda üritatud natuke soojustada seest poolt.
Kapitaalne oleks soojustust välja minimaalselt 150..200 mm (oleneb soojustusmaterjalist ja millist energiaklassi taotleda) ja aknad tuleks sel juhul tõsta väljapoole ehk soojustuse tasapinda. Tõenäoliselt on ka akende soojusjuhtivus kesiste näitajatega. Kapitaalne eeldaks ka nende asendamist tõhusamate vastu.
Paraku nende rekonstrueeritud majade ostuga selline jama kipubki olema - olen seda kogu aeg nii arvanud.
Pealt ilusaks vuntsitud, seest täielik saast.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

vuuk kirjutas: 26 Veebr 2024, 11:07välisseinad lapiti laotud endisaegsetest tuhaplokkidest. Seda üritatud natuke soojustada seest poolt
Või on väljas ikka mingi vahtplast soojustus peal? Akna servast nagu paistaks? Seespool on ju puha tühjus, eriti akna all.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Plastikaknad

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Jah, kummaline. Justkui oleks all osas plokk laotud serviti.
Vasta