Tuulduv betoonpõrand

põrandad, põrandatööd
trege
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 30 Aug 2020, 23:50

Tuulduv betoonpõrand

Lugemata postitus Postitas trege »

Tere!

Eellugu:
Elamusse tuleb 50m2 kanti pinda ruumis, kus on bassein ja see on pannud mõtlema, kuidas vältida selles niiskes ruumis (juba eos) probeemi, et hüdro saab kahjustada millegi (nt põrand või ferm) liikumise tõttu või siis vähemalt minimeerida seda võimalust.

Tean, et õige oleks konsulteerida projekteerijaga ja selle võtan kindlasti ette aga mulle meeldib teha eeltööd, et olla targem tellija.

Hoone on 12x15m ja on võimalik keskele (6m) peale teha kandev sein, mis vähendaks ka fermi läbipainde võimalust.

Seega, mõte liigub, et visata projekteerijale ette selline vundamendi idee:
Alates alt:
1. Õhk
2. Bauroc vahelaepaneel, mis on pealt ära hüdrotatud
3. XPS 100mm
4. Ujuv betoonplaat koos põrandaküttega
Tuulduv betoonpõrand.png
Kas on arvamusi? :)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Tuulduv betoonpõrand

Lugemata postitus Postitas ping »

trege kirjutas: 25 Veebr 2024, 23:59 Tere!

Eellugu:
Elamusse tuleb 50m2 kanti pinda ruumis, kus on bassein ja see on pannud mõtlema, kuidas vältida selles niiskes ruumis (juba eos) probeemi, et hüdro saab kahjustada millegi (nt põrand või ferm) liikumise tõttu või siis vähemalt minimeerida seda võimalust. ...
Kui see "mitmekümne tonnise" massiga bassein toetada hoonega samale vundamendile, siis ei tohiks ettenägematuid liikumisi, mis kahjustavad hüdrot, tekkida kui vundament on vastavalt projekteeritud.

Et lahendada kõik hoonesisese basseini vajumisega ja tõstejõuga ning energiakuluga kaasnevad probleemid peab päris palju arvutama.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
trege
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 30 Aug 2020, 23:50

Re: Tuulduv betoonpõrand

Lugemata postitus Postitas trege »

Tänud vastamast Ping! :)

Siin olen kirjeldanud tõenäoliselt valesti.

Bassein on mõõtmetega 5x2.5x1.45m (Pikkus x Laius x Sügavus) ehk vee maht u18 tonni/1,44 tonni m2 ja see toetub eraldi vundamendile. Vee piir on u 5 cm alla põranda nulli.

Lihtsalt see bassein on niisuse allikas ja selle niisuse ohjamine on omatte teema (ventilatsioon, katted, niiskuse eemaldajad, kütted jne).

Soovin minimeerida põranda ja lae liikumist seinte suhtes. Selle tõttu kaalun miskit erinevat võrreldes peno ja tihendatud pinna peale toetuvast põrandast. Siin juures, kandev vahesein teeb fermide sileks 12m asemel u 6m ja see minu loogika järgi on väiksema läbipainde võimalusega.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Tuulduv betoonpõrand

Lugemata postitus Postitas ping »

trege kirjutas: 26 Veebr 2024, 14:23 Tänud vastamast Ping! :)

Siin olen kirjeldanud tõenäoliselt valesti.

Bassein on mõõtmetega 5x2.5x1.45m (Pikkus x Laius x Sügavus) ehk vee maht u18 tonni/1,44 tonni m2 ja see toetub eraldi vundamendile. ...
Ehk basseinis oleva vee poolt avaldub raskusjõud ülevalt alla ca 18 tonni ja maasees oleva pinnavee poolt avaldub tõstejõud 18 + ?tonni (soojustuse ruumala) ning see peab olema päris osav insener, kes eraldatud vundamentidel olevate asjade liikumisi suudab vältida ja tagumikutunnetusega ei ole siin mittemidagi teha.

(Olen näinud eramu basseini, mis ca 10cm jõudis koos ümbtitseva põrandaga üles tõusta, enne kui häda märgati.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
trege
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 30 Aug 2020, 23:50

Re: Tuulduv betoonpõrand

Lugemata postitus Postitas trege »

Hmm.. päris hea mõttesuund :)
Lähen räägin tegelastega, kes mulle hakkavad basseini tarnima, et mis nende parim praktika.

Hetkel siis tõesti tundub pilt järgmine (vaskul all bassein)... samas sidumine tekitab järgmised valukohad. :glare:

Rohelisega kui kasutada ära maja vundamenti ja sinine variant, kui peaks eraldiseisval vundamendil olema.
Vundamendid eralid või koos.png
Vundamendid eralid või koos.png (10.28 KiB) Vaadatud 1137 korda
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 931
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tuulduv betoonpõrand

Lugemata postitus Postitas T25 »

Bauroci laepaneelid eriti kõva kandevõimega ei ole minuteada. Puusalt pakuks , et 320mm õõnespaneel hakkab juba looma.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Tuulduv betoonpõrand

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Kunagi ammusel ajal noore ehitusmehena osalesin ühe basseiniga hoone ehitamisel. Mäletamist mööda olid basseini all ja külgedel samuti ruumid. Konstruktiivselt lahendatud monoliitse raudbetooniga. Loogiline ka.
trege
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 30 Aug 2020, 23:50

Re: Tuulduv betoonpõrand

Lugemata postitus Postitas trege »

Hetkelgi liigub suund monoliidi poole. Hetkel arvutamises ja kui selgem jagan üldist teadmist siiagi ;)
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 931
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tuulduv betoonpõrand

Lugemata postitus Postitas T25 »

trege kirjutas: 05 Mär 2024, 08:53 Hetkelgi liigub suund monoliidi poole. Hetkel arvutamises ja kui selgem jagan üldist teadmist siiagi ;)
Üldises plaanis su lahendus meeldib mulle. Plaanin ise ka samasugust asja, aga väiksemas mastaabis. Bauroc seinad , mille vahele on tõstetud põrand. Ei ole vaja maa alla minna soojustama. Kõige hullem minu jaoks ongi minna maa alla koos kõigi kilede, hüdrode, penode, vahtude, tüüblite ja mummudega.
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 293
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Tuulduv betoonpõrand

Lugemata postitus Postitas rst »

Tavaliselt on basseinitehnika veepiirist allpool, ehk nõuab basseiniga samas tasapinnas ruumi.
trege
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 30 Aug 2020, 23:50

Re: Tuulduv betoonpõrand

Lugemata postitus Postitas trege »

Basseinitehnika peaks tõesti veepiriist all pool asuma aga mitte päris basseini põhjaga samas tasapinnas. Minu hetke teadmiste kohaselt saab basseinitehnika paigaldada kuni 10m kaugusele basseinist.
Hetkel planeerin u 6m kaugusele tehnoruumi/hobiruumi põrandasse teha ühe 1.5m2 "kaeviku", mis on -800mm põrandast ja kaetud luugiga.

Ideaalis võiks see tehnika olla võimalikult lähedal aga mul hetkel lähemal ühtegi head kohta ei ole.
Vasta