Kalda ehituspiiranguala

ehituslubadega jms seonduv
tier26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Aug 2023, 08:45

Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas tier26 »

Ehk oskab keegi targem nõu anda, vallas ei viitsita tegeleda ja öeldakse lihtsalt ei saa. Nimelt, krunt on jõe ääres, kus ehituspiirang on 50m, metsamaa puhul 100m.
Metsa krundil ei ole, mõni üksik puu, aga registreeritud maatulundusmaana, mille sees ka metsamaad arvestatav osa. On mingit varianti nt elamumaaks krunt registreerida vms? Minust natuke edasi on täpselt samasugune krunt, kõik olud on samad ja seal on muudetud elamumaaks ja piirang 50m kaldast, kuidas on võimalik, et mina sellist asja teha ei saa? Kui kellelgi kogemust sellise asjaajamisega, siis kuulaks soovitusi, kas ja mis teha saaks piirangu muutmiseks. Tahaks ikka 50-100m vahele ehitada, muidu jääb maja tee äärde.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1241
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 54 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas RaJy »

tier26 kirjutas: 19 Mai 2024, 16:44 Minust natuke edasi on täpselt samasugune krunt, kõik olud on samad ja seal on muudetud elamumaaks ja piirang 50m kaldast, kuidas on võimalik, et mina sellist asja teha ei saa?
Kuskohast pärineb arusaam, et Sina ei saa? Kas oled KOV-s rääkimas oma mõtetest või mõtled ise omale probleeme välja? Mine räägi asjassepuutuva ametnikuga (vastava ala abivallavanem, ehitusnõunik, maanõunik) oma murest ja ehk saate lahenduse. Ja rääkimise all pean silmas otsest kohtumist, mitte onlines sõnumite vahetamist nagu tänapäeva kombeks - silmast silma kohtumine on oluliselt tulemuslikum. Ja esmalt pöördudes ära hakka kohe ülbitsema a-la minust edasi krundil lubasite - Sa ei tea, aga võibolla on see sinust edasi vallavanema onupoeg.
Lihtsalt küsi kas ja kuidas on võimalik sinu soove täita
tier26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Aug 2023, 08:45

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas tier26 »

Paraku ei ole enda peas välja mõelnud. Olengi rääkinud ainsa inimesega vallas, kes sellega tegeleb, ütleb et ei saa ja ainult hämab. Küsingi siin, kas mul on õigust või alust nõuda omale samu tingimusi, loogika ütleb, et peaks, aga bürokraatia on ka omaette teema ja selle inimese puhul saan ka öelda, et viitsimatus mõelda ja tegeleda asjaga.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1241
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 54 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Mnjah-raske juhtum. Nõudmistega peale minna (pretsedent on olemas naabri näol) on üks võimalus. Võimalus on ka aste kõrgemale minna ja vallavanemaga rääkida (veelkord toonitan vajadust otse suhelda mitte e-kirjade, sõnumitega jamada) Räägi oma probleem lahti ja küll leiavad ka lahenduse.
Mul kunagi keelduti sissekirjutust vormistamast kuna ei olnud kinnistu ainuomanik - kõva häälega ütlesin abikaasale valla sekretäri kuuldes "Mul täiesti ükskõik millisesse valda minu tulumaksust osa laekub!""Läheme minema!" Sekretär palus hetke oodata ja 10 minutit hiljem oli rahvastikuregistris kanne tehtud. Saavad teha küll kui tahavad, aga selle tahtega on vahel keeruline, otse raha eest tänapäeval vist ei saa.
tier26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Aug 2023, 08:45

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas tier26 »

Siiani ainult telefoni teel rääkida saanud, aga tasub proovida kohapeal kätte saada, mis pole kuigi lihtne ülesanne. Olen ka päris kindel, et see on võimalik, lihtsalt tegeleda keegi ei viitsi. Saaks kindel olla, et lihtsalt mingi trahvi pärast saab, siis poleks viga, aga väga ei julge selle arvestusega ehitada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10919
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas Urmas »

tier26 kirjutas: 20 Mai 2024, 00:08 Siiani ainult telefoni teel rääkida saanud, aga tasub proovida kohapeal kätte saada, mis pole kuigi lihtne ülesanne.
Mis mõttes ei ole lihtne ülesanne? Kõikides KOV-s on praktiliselt kõikidel vähegi tähtsamatel vallaametnikel ametlikud vastuvõtuajad.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1241
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 54 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas RaJy »

tier26 kirjutas: 20 Mai 2024, 00:08 Siiani ainult telefoni teel rääkida saanud, aga tasub proovida kohapeal kätte saada, mis pole kuigi lihtne ülesanne. Olen ka päris kindel, et see on võimalik, lihtsalt tegeleda keegi ei viitsi. Saaks kindel olla, et lihtsalt mingi trahvi pärast saab, siis poleks viga, aga väga ei julge selle arvestusega ehitada.
Hetkel tundub, et sina oled see kes tegeleda ei viitsi.
Omavolililiselt ei soovita ehitada - viletsamal juhul võid saada ettekirjutuse ehitise lammutamiseks ja lisaks sunniraha tasumise.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10696
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kohapeale pole mõtet minna, saab ju telefoniga kah teada mis vaja. Küll aga võib telefon vastata just vastuvõtu aegadel ,muul ajal on nagu on...
Maa otstarvet muuta pole vaja, küll aga tasub tõsiseelt mõelda mis nimega maja sinna tuleb ja kui suur. Nimelt elumaja võidakse mitte lubada aga abihoonet küll. On kogemusi, elumaja ehitamisel nõusolekut ei saanud, kuid kohe oli luba 60 m2 ehitamiseks kui läks kirja abihoonena.
Veel on lahendus kuni 20 m2 ehitamine mitte ehituskeelu võõndissee ja/või mitte krundi piirile. Neid võid kõigepealt ehitan ja siis ajan pabereid korda kui vaja. Sedasi ongi just maju ehitatud metsamaadele. Valmismaja saime päevaga püsti ja 3 päeval elati juba sees.
Kuni 60 m2 ja 5 m kõrge on suht lihtne ja peaks tõenäoliselt sobima - teed lihtsustatud joonised, kõike võid ise teha jne. Saadad ehitisteatisega valda ja vastus tavaliselt kiire JAH. Üldiselt on 60 m2 enamusele piisav.
Kallasraja kauguse osas jään vastuse võlgu. võibolla pead vallast vaatama kaugel on ehituskeelu ala ja ehituskeelu alasse ehitamine käib rangete erilubade all. Ei soovita sinna alasse ehitada.

Ise ma teeksingi 60 m2 hoone. Vajadusel jääkski abihooneeks, alguses saun/üks kombotuba, 2k magamistoad. Aastaga saad püsti ja tõenäoliselt 10 päevaga ehitusloa. Suuda vaid joonised valmis teha (no vaevalt 10 päevaga suudad)
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2120
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ehitamiseks on vaja taodelda ehitusregistri kaudu projekteerimistingimused. Sinna tuleks näidata ka ehitusala. Kui on soov ehitusala laiendada keeluvööndisse, millega tegeleb keskonnaamet, siis kohalik omavalitsus saadab PT eelnõu sinna. Ehk KOV ei otsusta antud teemat üldse.

Teema puhul on mul küsimus, kas autor ei saa millestki aru, KOV-i ametnik ei oska midagi vastata või on kõik soodad kokku.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4537
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 225 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas ping »

tier26 kirjutas: 19 Mai 2024, 16:44 ... jõe ääres, kus ehituspiirang on 50m, metsamaa puhul 100m.
Metsa krundil ei ole, mõni üksik puu, aga registreeritud maatulundusmaana, mille sees ka metsamaad arvestatav osa. On mingit varianti nt elamumaaks krunt registreerida vms?
Kõigepealt tee täpselt selgeks, et mis sihtotstarbega maaga sellel krundil on tegu ja kuidas on maa sihtotstarve krundi piires jaotatud.
Ja siis peab (omale sobiva) "krundi osa" sihtotstarbe muutma elamumaaks, elamu ehitamiseks.
Kui elamumaaks ei õnnestu teha, siis saab proovida "kinnistu teenendamiseks vajaliku hoone" ehitamist.
Ehk erinevaid võtteid on mitmeid aga kes neid kasulikult kasutada mõistab.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4537
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 225 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas ping »

Kalvis kirjutas: 20 Mai 2024, 10:23 Kohapeale pole mõtet minna, saab ju telefoniga kah teada mis vaja. ....
Teada on ju saadud (öeldi ei saa) aga antud juhul on teemaks "ametniku seisukoha muutmine", mille saavutamiseks peab eelteadmisi ja annet olema ning mida igaüks isegi neljasilma vestluses ei suuda saavutada.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
tier26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Aug 2023, 08:45

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas tier26 »

[quote=kunn24 post_id=443799 time=1716190181 user_id=18975]
Ehitamiseks on vaja taodelda ehitusregistri kaudu projekteerimistingimused. Sinna tuleks näidata ka ehitusala. Kui on soov ehitusala laiendada keeluvööndisse, millega tegeleb keskonnaamet, siis kohalik omavalitsus saadab PT eelnõu sinna. Ehk KOV ei otsusta antud teemat üldse.

Teema puhul on mul küsimus, kas autor ei saa millestki aru, KOV-i ametnik ei oska midagi vastata või on kõik soodad kokku.
[/quote]

Projekteerimistingimused on taodeldud, seal märkisin ära soovitud maja asukoha, aga pandi ikka 100m. Ega ma ei saagi öelda, et ise jagan seda teemat, olen uurinud niipalju, kui midagi leian ja küsinud mujalt nõu, aga ei saa väga targemaks. Vallaametnikust ei ole kasu olnud, olen juba kunagi varem temalt nõu küsinud teise kohta ehitamiseks,kus oli kõvasti keerulisemad asjaolud ja küsimus on liiga keeruline, siis ta lihtsalt ei vastanudki, peale seda rohkem temaga meili teel suhelnud polegi, selle läbi lootusetu olukord, nagu juba eespool mainiti. Praegune küsimus ei tohiks küll keeruline olla, lootsingi, et siin on keegi täpselt sama asjaga kokku puutunud, vallast on kõige lihtsam öelda, et ei saa ja kogulugu. Just eile olin paadiga jõel ja nägin, et ülejärgmisel krundil on just ehitatud uus ja suur maja, mis pole isegi 50m jõest ja vana vundamendi peal see ka ei ole. Ja eespool tühjal samasugusel krundil, nagu minul, on lubatud ka, 50m kaugusele, siis tõesti ei saa aru kuidas mina omale samu tingimusi ei saa.
tier26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Aug 2023, 08:45

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas tier26 »

Kalvis kirjutas: 20 Mai 2024, 10:23 Kohapeale pole mõtet minna, saab ju telefoniga kah teada mis vaja. Küll aga võib telefon vastata just vastuvõtu aegadel ,muul ajal on nagu on...
Maa otstarvet muuta pole vaja, küll aga tasub tõsiseelt mõelda mis nimega maja sinna tuleb ja kui suur. Nimelt elumaja võidakse mitte lubada aga abihoonet küll. On kogemusi, elumaja ehitamisel nõusolekut ei saanud, kuid kohe oli luba 60 m2 ehitamiseks kui läks kirja abihoonena.
Veel on lahendus kuni 20 m2 ehitamine mitte ehituskeelu võõndissee ja/või mitte krundi piirile. Neid võid kõigepealt ehitan ja siis ajan pabereid korda kui vaja. Sedasi ongi just maju ehitatud metsamaadele. Valmismaja saime päevaga püsti ja 3 päeval elati juba sees.
Kuni 60 m2 ja 5 m kõrge on suht lihtne ja peaks tõenäoliselt sobima - teed lihtsustatud joonised, kõike võid ise teha jne. Saadad ehitisteatisega valda ja vastus tavaliselt kiire JAH. Üldiselt on 60 m2 enamusele piisav.
Kallasraja kauguse osas jään vastuse võlgu. võibolla pead vallast vaatama kaugel on ehituskeelu ala ja ehituskeelu alasse ehitamine käib rangete erilubade all. Ei soovita sinna alasse ehitada.

Ise ma teeksingi 60 m2 hoone. Vajadusel jääkski abihooneeks, alguses saun/üks kombotuba, 2k magamistoad. Aastaga saad püsti ja tõenäoliselt 10 päevaga ehitusloa. Suuda vaid joonised valmis teha (no vaevalt 10 päevaga suudad)
Maja tuleb ikka suur, lapsi ei mahuta väiksemasse majja kui praegune korter paraku, muidu selle osaga olen kursis küll.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2120
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Projekteerimistingimused on taodeldud, seal märkisin ära soovitud maja asukoha, aga pandi ikka 100m.
Kes pani 100 m, kui taotlesite vähem? Kui teie taotlus polnud sobiv, tulnuks see teile tagastada märkustega, mitte hakata omavoliliselt muutma.
Kas PT on juba haldusaktiks tehtud ja väljastatud?
Viimati muutis kunn24, 20 Mai 2024, 11:47, muudetud 2 korda kokku.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1241
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 54 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Oled kursis kuidas need sinu naabruses olevad on ehitusload saanud? Vahel tuleb selle saamiseks algatada detailplaneering. Üsna raha ja ajamahukas tegevus, aga tehtav.
Alati ei saagi lihtsalt projekteerimistingimustega ehitada.
Ma ise jaurasin 3 aastat vallaga ja lõpuks anti erandina projekteerimistingimused - enne nõuti detailplaneeringut.
Viimati muutis RaJy, 20 Mai 2024, 11:49, muudetud 1 kord kokku.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2120
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Antud juhul DP-st pole juttu, kui PT läks menetlusse. Ära aja teemat segaseks.

Teema autor kirjutas:
Just eile olin paadiga jõel ja nägin, et ülejärgmisel krundil on just ehitatud uus ja suur maja, mis pole isegi 50m jõest ja vana vundamendi peal see ka ei ole.
Siis vaata selle krundi ehitusdokumente ehitusregistrist nii palju kui näha või esita puuduvate kohta KOV-i teabenõue. Saad selgust, mis kirjas jne.

Kui PT on alles KOV-is menetluses, siis taodelge oma soovitud kaugus jõest tagasi ja saatmist keskonnaametisse seisukoha saamiseks. Sinna võite ka otse pöörduda, kirjutades lahti vallas toimuva kammajaa.
Viimati muutis kunn24, 20 Mai 2024, 11:52, muudetud 1 kord kokku.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1241
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 54 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Kui tahad erandit siis ongi DP mitte PT
PT järgi 100 m jõe kaldast ja see ongi teemaalgataja probleem - tahab jõele lähemale. Ehk siis olemasolev PT ei sobi
Viimati muutis RaJy, 20 Mai 2024, 11:57, muudetud 1 kord kokku.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2120
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

LKS § 40 sellist näivat planeerimist soosib, mis on jabur. Ka PT puhul saab korraldada avatud menetlust.
DP on planeerimine. Samas loomulikult saab planeeringus taodelda keeluvööndisse ehitamist ja siis tuleb ka selline planeering esitada KA-le.
1 krundi ehitusõigus üldjuhul ei ole kuidagi seotud planeerimisega.
Viimati muutis kunn24, 20 Mai 2024, 17:13, muudetud 2 korda kokku.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1241
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 54 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Et 3 aastat ajasin vallaga jama ja viskasin tuhandeid tuulde? Kusjuures nemad ju nõudsid DP algatamist (üksik krunt 2,4 ha).
Viimati muutis RaJy, 20 Mai 2024, 12:04, muudetud 1 kord kokku.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2120
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

...
Viimati muutis kunn24, 20 Mai 2024, 17:14, muudetud 1 kord kokku.
tier26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Aug 2023, 08:45

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas tier26 »

kunn24 kirjutas: 20 Mai 2024, 11:44
Projekteerimistingimused on taodeldud, seal märkisin ära soovitud maja asukoha, aga pandi ikka 100m.
Kes pani 100 m, kui taotlesite vähem? Kui teie taotlus polnud sobiv, tulnuks see teile tagastada märkustega, mitte hakata omavoliliselt muutma.
Kas PT on juba haldusaktiks tehtud ja väljastatud?
Selle kohta ei oska küll öelda, kuidas see käima peaks, igaljuhul nii mulle tingimused anti ega küsitud midagi, mina märkisin maja krundi keskele, krunt ise jõest kuskil 150m, ehks minu märgitud koht oli ikka lähemal kui100m. Kohe kui tingimused sain, siis helistasin ametnikule ja hakkasgi rääkima, et ei saa lähemale, ega ma alguses vastu ei ajanudki, aga nüüd olen rohkem kõrvalkruntide tingimusi uurinud ja nii vaadates peab ju mingi lahendus olema. Kohe minu kõrval krundil on ka ehitusluba olemas ja näha on, et ei tule see 100m kaugusele kaugeltki. Helistasin ja küsisin sellekohta, ütles mulle sellepeale, et neile anti suusõnaline soovitus jälgida piiranguid...mingit segast juttu ajas veel, siis ütles lõpuks, et ta on puhkusel, kuigi vallalehel tal puhkuseaega märgitud ei olnud ja suunas teise inimese jutule. Teine ametnik ütles, et pandi seal ka 100m piirang, aga kitsenduste kaardi järgi vaadates polegi seal kuskile enam ehitada, kui 100m eemale peab tegema.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1241
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 54 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas RaJy »

kunn24 kirjutas: 20 Mai 2024, 12:00 Oleksid need tuhandeid võinud siis mulle tuua, oleksin sama vastuse andnud, aga kiiremini.
Ja oleks mulle PT väljastanud?
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2120
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Sellest jutust saan nii aru, et PT on väljastatud, on kehtiv haldusakt. Kui teile see ei meeldi, taodelge kas muutmist või tühistamist. Enne siblimist võiksite suhelda KA-ga. Vt https://keskkonnaamet.ee/elusloodus-loo ... eluvoondid allosas olevat riigikontrolli väljavõtet.

Piiranguvööndid ja neisse ehitamine on kirjas veeseaduse §§ 118, 119 https://www.riigiteataja.ee/akt/110122020036?leiaKehtiv

Selle § 118 järgi on piiranguala:

(2) Veekaitsevööndi ulatus veekaitsevööndi arvestamise lähtejoonest on:
1) Läänemerel, Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel ning Võrtsjärvel – 20 meetrit;
2) teistel järvedel, jõgedel, ojadel, allikatel, kanalitel, peakraavidel ja maaparandussüsteemide avatud eesvooludena kasutatavatel vooluveekogudel – kümme meetrit, välja arvatud käesoleva lõike punktis 3 nimetatud juhtudel;

Nii, et kust tulid teemas esitaud numbrid?
Viimati muutis kunn24, 20 Mai 2024, 12:18, muudetud 2 korda kokku.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2120
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

RaJy kirjutas: 20 Mai 2024, 12:07
kunn24 kirjutas: 20 Mai 2024, 12:00 Oleksid need tuhandeid võinud siis mulle tuua, oleksin sama vastuse andnud, aga kiiremini.
Ja oleks mulle PT väljastanud?
Ei oleks, kuid oleksin hoidnud kokku aega asjatu siblimise kohta. Olgu, ära nori. Mu märkus oli selline, et antud juhul pole teemat mõtet kruttida DP peale, kui inimene ei saa isegi PT koostamisest aru.
tier26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Aug 2023, 08:45

Re: Kalda ehituspiiranguala

Lugemata postitus Postitas tier26 »

kunn24 kirjutas: 20 Mai 2024, 12:10 Sellest jutust saan nii aru, et PT on väljastatud, on kehtiv haldusakt. Kui teile see ei meeldi, taodelge kas muutmist või tühistamist. Enne siblimist võiksite suhelda KA-ga. Vt https://keskkonnaamet.ee/elusloodus-loo ... eluvoondid allosas olevat riigikontrolli väljavõtet.

Piiranguvööndid ja neisse ehitamine on kirjas veeseaduse §§ 118, 119 https://www.riigiteataja.ee/akt/110122020036?leiaKehtiv

Selle § 118 järgi on piiranguala:

(2) Veekaitsevööndi ulatus veekaitsevööndi arvestamise lähtejoonest on:
1) Läänemerel, Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel ning Võrtsjärvel – 20 meetrit;
2) teistel järvedel, jõgedel, ojadel, allikatel, kanalitel, peakraavidel ja maaparandussüsteemide avatud eesvooludena kasutatavatel vooluveekogudel – kümme meetrit, välja arvatud käesoleva lõike punktis 3 nimetatud juhtudel;

Nii, et kust tulid teemas esitaud numbrid?
"Looduskaitseseaduse järgi on üle 25 ruutkilomeetri suuruse valgalaga jõe kaldal (Jägala jõgi) ehituskeeluvöönd 50 meetrit ning metsamaal laienem ehituskeeluvöönd piiraguvööndi piirini, mis on Jägala jõel 100 meetrit. Sellest tulenevalt on teie kinnistul ehituskeeluvöönd 100 meetrit ning ehitustegevus tuleb planeerida ehituskeeluvööndist väljapoole" - tekst, mille sain keskkonnakaitsega tegelevalt ametnikult.
Vasta