Arutelud töö tegemise hinna osas

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
laury
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Mär 2010, 16:04
On tänatud: 1 kord

Arutelud töö tegemise hinna osas

Lugemata postitus Postitas laury »

kui palgi ära koorid siis võin 4euri meeter pluss bensiini ja õli kulu ära teha haanja kant sobib ka logistiliselt suht hästi, kui huivi on siis võta ühendust.
ka ehitaja
külaline

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas ka ehitaja »

ei no tere talv, 4euri meeter, selliseid lolle vötaks isegi tööle
laury
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Mär 2010, 16:04
On tänatud: 1 kord

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas laury »

ka ehitaja kirjutas:ei no tere talv, 4euri meeter, selliseid lolle vötaks isegi tööle
sa tark küsi ikka 10euri meeter jääbki mulle rohkem tööd :D
Kylamees
külaline

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas Kylamees »

Mis sel 4 .-€ meeter viga on?
Hakkab jälle see teema pihta, et kui päevas 200.-€ ei teeni siis on mõtetu päev?
Tundub, et ainult ehitajad on sellised tiblad. Ülejäänud lihtrahvas peab leppima miinium palgaga.
Igasugused "ka ehitajad" ei pea arvama, et ainult nende oskused ja amet on ülev.
TMF
külaline

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas TMF »

Sorry spämmimise ja offtopicu tekitamise pärast, aga hinna liigne allalöömine pole küll nüüd hea tegu :shock:
Ma saan aru, kui sa oled töötu bocki-näljas külamees Haanja kandist ja kalkunnid selle 4 rubla per meeter oma argiste vajaduste katteks. Kui sa aga oled tegija e. meister, siis peaksid teadma, et hinda alla lüüa liigselt ei tohi ja peaksid tegema tööd hinnaklassis mis on ligilähedane teiste poolt küsituga 8)
laury
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Mär 2010, 16:04
On tänatud: 1 kord

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas laury »

kuntslik hindade üleval hoidmine ongi põhjus miks praegu nõnda vähe seda ehitust on ja 4euri meeter sellega saab ikka rohkem kui bocki endale lubada ja jääb ülegi
TMF
külaline

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas TMF »

Laury, see ei ole kunstlik hinna ülesselöömine. Kas sa ise kujutad ette, kui üks mees võtaks näiteks 1 EUR meeter, sest talle sellest piisab? Tema arvestab, et saab päevas 10 EUR ja saab leiba-vorsti-makaroni-. Ja on rahul.
Nüüd aga võta mehed, kes on FIE-d või kellel OÜ. Maksud vaja maksta ja ise ka tahaks teenida seda leiba-vorsti ja rohkemgi. A võibolla tekkis sul küsimus, et milleks ma rohkem teenida tahan? Vastan siis et a milleks ma oma äri pean siis, kui et mitte selleks et teenida. Milleks ma raiskan niisama oma vaba aega ja närve?

Ise ma palgitöömees ei ole, aga lihtsalt see hindade allalöömine puudutas küll mind. Vaata mis hinnaga teised teevad ja tee natuke odavamalt kui tahad. Aga liigne hinna allalöömine ei ole mitte hea....
laury
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Mär 2010, 16:04
On tänatud: 1 kord

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas laury »

TMF kirjutas:Laury, see ei ole kunstlik hinna ülesselöömine. Kas sa ise kujutad ette, kui üks mees võtaks näiteks 1 EUR meeter, sest talle sellest piisab? Tema arvestab, et saab päevas 10 EUR ja saab leiba-vorsti-makaroni-. Ja on rahul.
Nüüd aga võta mehed, kes on FIE-d või kellel OÜ. Maksud vaja maksta ja ise ka tahaks teenida seda leiba-vorsti ja rohkemgi. A võibolla tekkis sul küsimus, et milleks ma rohkem teenida tahan? Vastan siis et a milleks ma oma äri pean siis, kui et mitte selleks et teenida. Milleks ma raiskan niisama oma vaba aega ja närve?

Ise ma palgitöömees ei ole, aga lihtsalt see hindade allalöömine puudutas küll mind. Vaata mis hinnaga teised teevad ja tee natuke odavamalt kui tahad. Aga liigne hinna allalöömine ei ole mitte hea....
No kui tulebki kuskilt see ühe euro mees siis mina soovin talle ainult edu, lasku käia :D
Aga kas see peaks olema minu mure mis makse ja võlgu teistel vaja maksta on? Mina olen tänasel päeval 4 euriga võimeline ära majandama.
Teades palju miski maksab ja kuidas asjad käivad siis võib öelda, et ehitusel on ikka veel päris palju õhku sees, mille võiks välja lasta, sama kasumit on võimalik ka parema töökorraldusega teenida.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas Manowar »

to: laury

Pidid siin(viewtopic.php?f=27&t=25806) 3200-4500 euriga terve palksauna, võtmed kätte valmis meisterdama, pane oma töödest, mis teinud oled ka pilte üles, tahaks mõnda valmis tehtud tööd näha.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
vanapagan1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 12 Dets 2010, 00:23

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas vanapagan1 »

Tegelt peaks sellest ka iga tellija aru saama et kvaliteet maksab raha tänapäeval. On ka võimalik saada odava hinnaga kvaliteeti ja vastupidi. Aga raha eest ehitada on samas ka lihtsam, kiirem ja kokkuvõttes tuleb ikka odavam. Võrdluseks võib tuua näiteks vabadussamba mis ehitati jutu järgi odavalt aga see tagantjärgi putitamine -kellele seda jama vaja oli. Palkmaja kvaliteet on muidugi natuke teine teema aga ka seal võivad hakata vead hiljem välja lööma. Neid vigu tuleb ette näha.
log
külaline

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas log »

Tere!
Olen päri sellega, et 4 EUR meeter on võimalik tappe teha ja varada, ning palki paigaldada salapulga ja villata spets. platsis või angaaris kus on el. tõstuk, kraanatelfer jne. Kus on abitööline ja mees paneb min 10-20m päevas. Makse ei maksa, bensiini ei osta ja muid nõudmisi tellijale ei esita. Tapi tüüp koerakael( näiteks).
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4245
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kas 4EUR on seinameeter või jooksva palgi meeter?
log
külaline

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas log »

Kui on kirjas et meeter siis tähendab see meeter . Huvitav, et keegi ei taipa küsida, et kas 40cm palgi varamistöö on sama kallis kui 20cm palgi varamine?????????
Kylamees
külaline

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas Kylamees »

Kallid ehitajad saage aru, et Teie tegemised pole mitte mingid ülevad jumalikud asjad, mida keegi teine ei suuda, ei taha, ei oska.
See kõik on õpitav ja lõpuks ka ise tehtav.
Kui kõik viitsiks ja tahaks ise kõike teha, siis oleks Teie põli läbi...
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Loll jutt, Kylamees!
Kui ma viitsiks ja tahaks ise vilja kasvatada, kartulit ja muid juurikaid, siis oleks põllumeeste lips läbi, samuti kasvataks sigu, lehmasid ja muid puduloiuseid, lisaks oleks kirurg-günekoloog-autoremondilukksepp-pankur ja veel palju muud, sinu jutu järgi võiks kõik oma ala spetsialistid lipsud varna riputada, juhul, kui ma seda kõike viitsiks ja tahaks.
...ja nüüd tuled veel vaese ehitaja käest viimast palukest ka ära võtma:)
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
Kasutaja avatar
lauri1988
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 182
Liitunud: 04 Veebr 2009, 08:23
Asukoht: Tartu

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas lauri1988 »

Mina ütleks selle hinna küsimise kohta nii et kui tegija on raha väärt siis tellija maksku hinda mida küsitakse. Kvaliteet ju maksab. Kui see nn. 1 euri mees teeb sama head tööd kui 10 euri mees siis palun väga ,las klient maksab ja võtab neid 1 euri mehi, selles suhtes ei saa vaielda. Olen ise olnud ka seisus kus olen olnud sunnitud võtma tööle neid 2 euri mehi kuid nähes kuidas ja mis innuga mehed tööd tegid sõitis see 2 euri kohe sujuvalt 8 euri peale.
Üldehitus Tartumaal. 53423445
Tehtud Tööd: http://fotoalbum.ee/photos/ecoehitus
eco.ehitus@mail.ee
vanapagan1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 12 Dets 2010, 00:23

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas vanapagan1 »

Ma tahaks selgusele jõuda selles suhtes et siin osad vaidlejatest ju teevan palkmaju käsitööna ja osad freesitud palkidest freesiga. Ka see ju paneb töö hinna teema vaidluse alla. Freespalkmaja on vist minu teada odavam kuna selle tegemisel ei ole erilist higistamist. Käsitööna tehtud majad nõuavad füüsilist tööd ja aega tunduvalt rohkem ja samas pakub ka silmale vaatamist. Mina isiklikult tegelen käsitöö palkehitusega ja peale iga ehitise valmimist on tunne nagu oleks sinna tükikese hingest jätnud kuna sellega on tööd palju. Samas ma ka ei laida freespalkmaja ehitajaid. Kuigi need kaks on erinevad, siis on asi maitses kellele käsitöö ja kellele frees - otsustab see kes asja eest maksab.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4245
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

log kirjutas: kas Hiid nõmetseb või on idioot.
vaata mu allkirja :lol:
Kylamees
külaline

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas Kylamees »

Manowar kirjutas:Loll jutt, Kylamees!
Kui ma viitsiks ja tahaks ise vilja kasvatada, kartulit ja muid juurikaid, siis oleks põllumeeste lips läbi, samuti kasvataks sigu, lehmasid ja muid puduloiuseid, lisaks oleks kirurg-günekoloog-autoremondilukksepp-pankur ja veel palju muud, sinu jutu järgi võiks kõik oma ala spetsialistid lipsud varna riputada, juhul, kui ma seda kõike viitsiks ja tahaks.
...ja nüüd tuled veel vaese ehitaja käest viimast palukest ka ära võtma:)
Vaata kulla Manowar maal elades peadki kõike seda tegema...
Sest see sama lehm-siga võib vajad nii kirurgi kui ka günekoloogi ja traktor vajab kõpitsemist ning need muud lojused vajavad ka ulualust.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Kylamees kirjutas:
Manowar kirjutas:Loll jutt, Kylamees!
Kui ma viitsiks ja tahaks ise vilja kasvatada, kartulit ja muid juurikaid, siis oleks põllumeeste lips läbi, samuti kasvataks sigu, lehmasid ja muid puduloiuseid, lisaks oleks kirurg-günekoloog-autoremondilukksepp-pankur ja veel palju muud, sinu jutu järgi võiks kõik oma ala spetsialistid lipsud varna riputada, juhul, kui ma seda kõike viitsiks ja tahaks.
...ja nüüd tuled veel vaese ehitaja käest viimast palukest ka ära võtma:)
Vaata kulla Manowar maal elades peadki kõike seda tegema...
Sest see sama lehm-siga võib vajad nii kirurgi kui ka günekoloogi ja traktor vajab kõpitsemist ning need muud lojused vajavad ka ulualust.

Enamus Eesti rahvast elab teadupärast linnades.
See oli väike nimekiri erinevatest tegevusaladest, võiksin ju lisada veel 500 professiooni, ainult iga asja korralikult selgeks tegemiseks, kulub ca 4 aastat, lisaks erinevate abivahendite nimekiri, mis oleks vaja hankida antud tööde tegemiseks.
Viimati muutis Manowar, 26 Jaan 2011, 00:29, muudetud 1 kord kokku.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
vanapagan1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 12 Dets 2010, 00:23

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas vanapagan1 »

Jah vedasin sisse freespalgi teema kuna leidsin ehituskiirabi taolise lingi kus pole käsitööst jälgegi ja hakkasin mõtlema et kas siis frees ja muud pingid veetakse vajadusel haanjasse või. Nii et hr.log olen 5aastat jutti kaine olnud ja jälgin teemat võibolla liiga usinasti. Väga vabandan kui kedagi solvasin kuidagi.
laury
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Mär 2010, 16:04
On tänatud: 1 kord

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas laury »

Ah ärge pange seda Manovar-it tähele ta vingub ja viriseb igas teemas, siiani pole veel midagi asjaliku tema poolt tulnud, nii palju kui mina temaga erinevates teemades olen kokku puutunud.
Huvitav kas ta ehitusest ise midagi jagab ka või on see vend, kes käib ja targutab ainult objekti peal ja vingub ja lunib raha juurde a-la ei tule ikka välja kuidagi.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas Manowar »

laury kirjutas:Ah ärge pange seda Manovar-it tähele ta vingub ja viriseb igas teemas, siiani pole veel midagi asjaliku tema poolt tulnud, nii palju kui mina temaga erinevates teemades olen kokku puutunud.
Huvitav kas ta ehitusest ise midagi jagab ka või on see vend, kes käib ja targutab ainult objekti peal ja vingub ja lunib raha juurde a-la ei tule ikka välja kuidagi.
Sina, Hillbilly(http://www.zaxtor.net/hillbilly.jpg) oled minuga seepärast palju kokku puutunud, et oled 1 turusolkijatest, kes käib objektidel odavpakkumisi tegemas, aga peale hinnapakkumist nägu enam ei näita ja klient arvabki, et saab tasuta, olen korduvalt maininud, et tahaks mõnd su tööd, korraliku pildimaterialina näha, aga sa pole miskipärast vedu võtnud.
Pole kunagi raha juurde lunimas käinud, teen kohe vettpidava hinnapakkumise.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
ohmu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 01 Mär 2010, 17:13

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas ohmu »

Olen põhjustanud päris korraliku tüli siin oma teemaga... Ei teinud veel mingit tööpakkumistki, sondeerisin kõigest pinda, et kas on üldse reaalne teha saun kohapeal...
Jube kurb, nüüd ei julge enam üldse kedagi tulevastest pakkujatest valida, kui suvel asjaks lähebki. Tuleb ikka oma palgid Põlvasse tegemisele toimetada ja siis tagasi ka tuua. Tuhat vabandust, et oma rumala küsimuse siia foorumisse püstitasin- siin ikka mehed koos ja arvata oli, et naisterahva postitus segadust tekitab. Teadagi ju- naine laevas, laev põhjas...
haanimiis
külaline

Re: Palksauna tegemine nö. koha peal. Kas oleks tegijaid?

Lugemata postitus Postitas haanimiis »

Siinkohal oleks sobilik ja viisakas naisterahvast teemapüstitaja suhtes teema splittida - algseks palksauna püstitamise teemaks ja arutelu käigus süttinud ja kirgi kütva töö hinna aruteluks.Viimase võiks eraldiseisvaks teha. Teema iseenesest ju paeluv. Kui kaua on võimalik jätkata sel teemal eeldusel, et üks räägib aiaaugust ja teine aiast:-) ???
Käsitöö- vers. freespalk-ehitis, karp vers. võtmed kätte, jne-jne. Nüansse on palju. Ega inimest ei saa keelata pakkuda või palgata 1€ hinnatasemega meest või eelistada 10€ meest. Kui õppimine käib oma rahakoti ja närvide pealt. Mingid nö. mediaanhinnad võiksid siiski välja kujuneda orienteerumise hõlbustamiseks.
Vasta