Soov soetada keevitusmasin

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Kuna on juba pikemat aega vajadus keevituse järgi siis äkki oskate midagi soovitada. Oleks tarvis soetada soodsalt hea keevitus, millega kannatab kõiksugu vajalikke keretöid teha. (vahest vaja ka 3mm paksu materjali keevitada)

Eelnevalt olen kasutanud sõbra garaaśis traadiga (mig) keevitust. Kunagi sai ostetud ehitusmarketist 1600eek eest elektrod keevitus, millega oli peaaegu võimatu midagi auto kallal teha.
Endale on tundunud traadiga keevitus kõige meeldivam, kuid neil peab ka ballooni rentima (olen kuulnud, et on ka mingi traat, mille kasutamisel ballooni vajadust pole).

Äkki keegi oskab midagi soovitada mõnesaja euro eest (eriti suur vene tehnika sõber pole).


Igasugune info oleks kasuks.

ise leidsin mingi sellise http://www.master8.ee/kuulutused/muuk/s ... dmed/10647
Kas see on täiesti kasutu seade? http://www.master8.ee/kuulutused/muuk/s ... dmed/10648
Külaline
külaline

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vahendan tuttava autoparandaja arvamust ja tema igatahes ei kiitnud seda täidistraadiga keevitust.
Urmasr
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Ise kasutan sellist putukat: Telwin Telmig 170/1 ja kodused pisi nokkimised on ära teinud.Masinal peaks ikka olema võimalus vajadusel külge panna ka co pudel ja traadirull mis sisse mahub võiks ikka vähemalt 5 kg olla ning voolutugevus ja traadi etteande kiirused peaks ka ikka reguleeritavad olema(eelistada võiks kohaliku remondibaasiga masinaid...nii igaks juhuks)
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Vahetevahel on liikunud isetehtud seadmeid ja väga häid. 20 aastat tagasi ostin omale ja on seni töökorras püsinud. Aja jooksul on muidugi mitu käppä ära kulunud aga elektroonikat on seal suht vähe ja seega väga töökindel. Samas on väga kallid Telwinid paari aastaga nii sassi läinud, et viska metsa.
Seade peab olema kolme faasiline, muidu plärtsub ja vool peab ka kindel olema( ei tohi kõikkuda). Turul on üks seade ka valgusvooluga, mida asjatundjad soovitasid aga ma ei julge ise küll osta seda veel. Vene aegne "Medok" tegi ka rahuldavat tööd ja on vastupidav ( ja neid võib ka suht odavalt saada).
Ilma gaasita kasutatavat traati ei soovita, sest kui ikka autot siristada, siis läheb kole kalliks.Balooni saab ka tasuta kasutada kui annad vene balooni AGA-le. Aga olen kuulnud, et ka muid võimalusi on( mingi veinitehas vist täidab ka baloone).
Elektroodiga aga keevitan inverter süsteemiga ( kaalub ehk paar kilo) ja peale seda enam vana rasket trafot vedada ei taha ( kasutan Telwin Tecnica 164 )
Viimati muutis Robi 1, 17 Veebr 2011, 17:11, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Robi 1 kirjutas: Samas on väga kallid Telwinid paari aastaga nii sassi läinud, et viska metsa.
Robi 1 kirjutas:Elektroodiga aga keevitan inverter süsteemiga ( kaalub ehk paar kilo) ja peale seda enam vana rasket trafot vedada ei taha ( kasutan Telwin Tecnica 164 )
Mida siis arvata?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Telwin Tecnica on hoopis elektroodkeevitus ja tal pole mingit pistmist traatkeevitusega. Sama moodi nagu Peugeot teeb nii autosid kui ka jalgrattaid.
Pealegi, ma ei väidagi, et Telwin vilets üldiselt oleks, lihtsalt liiga keeruline tehnika pole alati see kõige parem valik kui tahetakse ka hooldada asju tulevikus.
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Elektrod keevitustest jäi mulle selline asi silma. http://www.osta.ee/index.php?fuseaction ... d=11700505

Küsimus ka selline, et kuna tulevikus plaanis ette võtta üks suurem auto ümberehitus, millega kaasneb ka poolraami muutmina, siis kas oleks selliseid töid targem teha elektroodi või traadiga?
Plekitöid vaja kindlasti palju teha ning nendeks vist elektrood ei sobi?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Elektroodi õmblus jääb veidike rabe kui isegi saaks sellega keevitada. Vanasti olid päris meistrid isegi traatkeevituse suhtes väga skeptilised ja raami osad keevitati tulega. Aga elu on näidanud, et korralik traadikas teeb kõik tööd ära kui see majas on.Ja korralik on ikka see, mis lihtsalt ei "situ" metalli peale, vaid sulatab servad siledaks ilusti ( ma olen näinud, et 5cm " mätas " on ümber sumpsi toru keevitatud aga ikka ei pea ).
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Robi 1 kirjutas:Elektroodi õmblus jääb veidike rabe kui isegi saaks sellega keevitada. Vanasti olid päris meistrid isegi traatkeevituse suhtes väga skeptilised ja raami osad keevitati tulega. Aga elu on näidanud, et korralik traadikas teeb kõik tööd ära kui see majas on.Ja korralik on ikka see, mis lihtsalt ei "situ" metalli peale, vaid sulatab servad siledaks ilusti ( ma olen näinud, et 5cm " mätas " on ümber sumpsi toru keevitatud aga ikka ei pea ).
Selline siis pigem situb? :D http://www.osta.ee/17088841
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

See oleks ime kui sellisega normaalselt tööd saab teha ( vool peab hea olema ja palju õnne)


On aga üllatav, et mõni vana ront teeb imehead tööd veel. Mul on näiteks üks sõjaaegne trafo, millel on puidust isolaatorid aga kes sellega keevitand on, see üllatub kiiresti, sest lihtsalt mõnus hakkab... kui hed tööd ta teeb. Ja mis seal katki võiks minna, pole mingit elektroonikat, ainult kaks suurt mähist( töötab kahe faasiga ja ka valgustusvooluga ).Ainult, et ta kaalub meeletult.See viimane jutt on lihtsalt jutujätkuks... :D .
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Seega pole võimalik paarisaja euro eest midagi saada, mis asja ära ajaks?
madism
külaline

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas madism »

Kui soovid masinat pikaks ajaks siis vaata vähemalt 160A aparaat endale. Normaalne oleks alates 250A, saab kõik ettejuhtuvad asjad ära lahendatud. Käpp peaks ikka olema äravõetav. Voolu reguleerimine on normaalsetel masinatel pöördlülitiga. Ilma gaasita traat töö jaoks ei sobi, rohkem selline hädapärane variant. Kõik need 120A hiinlased ja ka osad itaallased tasuks vahele jätta, keevitavad väga kehvalt õhukest metalli. Pean siis silmas seda et kaar katkeb pidevalt, ettevedu on ebaühtlane ning trafo ei kõlba kuhugi.
Balloone saab elme messerist ilma igakuise rendita. Kui raha on siis võta segugaas.
Arvan et normaalse kasutatud keevituste hinnad algavad 350-400eur. Sinna lisa veel ballooni ja reduktori hind.
Lõpetusks arvesta veel oma vooluvõrgu omadustega. 1f aparaadid on väga tundlikud ja kui vool on kehva siis keevituskvaliteet kohe langeb.
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Küsin veel paar lolli küsimust :confused:

Kas siit lehelt moni keevitus oleks selline, millega saaksin oma töö tehtud? Hinnad tunduvad odavad, ning kuna saan osta sugulase kaudu firmale, siis saan ka käibemaksu tagasi. http://www.greene.ee/index.php?page=sho ... &Itemid=20

see tundus seeditav http://www.greene.ee/index.php?page=sho ... &Itemid=20
Onu_Paul
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 15 Dets 2010, 01:25
On tänatud: 1 kord

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Onu_Paul »

Igapäevaselt tegelen metallitööde ja keevitusega ja kasutuses olevad aparaadid töö juures mida on olnud au näppida on olnud Kemppi, Esab, Telwin, Miller. Panin ka paremusjärjestusse minu silmis. Traatkeevitus tundub suht lihtne masin kuid ometi on tootjatel omad erinevused. Isegi kui kõik näitajad on samad on tunnetus siiski teine. Isegi MMA keevitustel on näiteks samaväärsel Esab'il ja Kemppil meeletu vahe keevitamisel. Kemppi on klass omaette ja ma arvan, et seda ostes ei saa alt minna. Hind ka muidugi hea :) Niiet nagu igalpool mujalgi kehtib ka siin reegel, et mida kallim seda parem.
Aga traatkeevituseks kindlasti mitte osta ilma kaitsegaasita aparaate. Pärast vannud seaks ennast kui aru ei saa miks õmblused sellised kahtlased jäävad
Onu_Paul
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 15 Dets 2010, 01:25
On tänatud: 1 kord

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Onu_Paul »

enrico- kirjutas:Küsin veel paar lolli küsimust :confused:

Kas siit lehelt moni keevitus oleks selline, millega saaksin oma töö tehtud? Hinnad tunduvad odavad, ning kuna saan osta sugulase kaudu firmale, siis saan ka käibemaksu tagasi. http://www.greene.ee/index.php?page=sho ... &Itemid=20

see tundus seeditav http://www.greene.ee/index.php?page=sho ... &Itemid=20

Mille järgi selle valisid? Kas värvi järgi? Ühtegi tehnilst näitajat ma ei suutnud tuvastada ja suuremt pilti vaadates läheb see nii uduseks, et sealt ka välja ei loe.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ma julgeks ainult siis osta kui teaks, et keegi juba pikalt kasutand sellist. Hea keevituse tunneb tegelikult juba kaugelt ära, töötamise hääle järgi, peab sedasi mõnusalt sirisema, ilma ühegi plärtsuta.
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Onu_Paul kirjutas:
enrico- kirjutas:Küsin veel paar lolli küsimust :confused:

Kas siit lehelt moni keevitus oleks selline, millega saaksin oma töö tehtud? Hinnad tunduvad odavad, ning kuna saan osta sugulase kaudu firmale, siis saan ka käibemaksu tagasi. http://www.greene.ee/index.php?page=sho ... &Itemid=20

see tundus seeditav http://www.greene.ee/index.php?page=sho ... &Itemid=20

Mille järgi selle valisid? Kas värvi järgi? Ühtegi tehnilst näitajat ma ei suutnud tuvastada ja suuremt pilti vaadates läheb see nii uduseks, et sealt ka välja ei loe.
Vabandust. Ise vaatasin googlest infot - http://www.awelco.com/eng/mig.php?IDcat=2 ;)

Näitajate ja firma poolest tundub see suht mõistlik http://www.eurolaager.ee/index.php?page ... 9&cat=6228
Onu_Paul
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 15 Dets 2010, 01:25
On tänatud: 1 kord

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Onu_Paul »

Kui pidevalt garaazis aparaat ja võimalus 380V kasutada siis tee seda. 220 on palju ebastabiilsem. See Easycraft145 jääks mulle isiklikult lahjaks, 30-120A ainult. Pigem juba Telwin.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Osad aparaadid töötavad vist ainult 0,5 traadiga aga arvan, et 0.8 oleks täiesti sobilik auto juures.Olen vist korra proovind seda 0,5 , ei tahtnud joosta rahuldavalt...aga see vist minu viga.
Võin aga õelda, et 1988 ma alles kuulsin, et on üldse olemas mingi traatkeevitus ja oma esimese auto sirtsutasin kokku tegelt ikkagi elektroodiga.Sai pandud kolmas pleki riba veel õmbluse alla, et läbi ei tilgu. Sumbuti toru keevitamisel sai õmbluse kohta jämedast traadist rõngas panna ja selle pealt vaikselt toru peale sulatada. Oma esimene aparaat oli selline suur kolakas ja pealt vändaga. Võin eksida aga voolu sai sealt kuni 600 A ??Igatahes rauteerelssi lõikkas sirinal.
tig
külaline

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas tig »

Vaatan, et siin kõvad keevitajad koos. Mina tahaksin ka keevitust, aga tig keevitust. Oskab keegi midagi pakkuda. Aparaat läheb esialgu kodusesse kasutusse, aga võiks natuke ka profi sugemetega olla. Iial ei tea kus poolt tuuled puhuma hakkavad. Vaja alumiiniumi jaoks siis.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Täiesti huvitav oleks teada, et mida keevitama nii palju hakkad, et lausa selline kallis seade omale koju muretseda?
tig
külaline

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas tig »

Kallid on jah, aga ükski tööriist ei jookse mööda külge maha. Siiani tegin põleti ja mingite spets pulkadega.(stokkerist sain) Tulemus nendega ok, aga jube palju läheb aega. Siis mõtlesingi päris aparaadi peale. Kas alla 1000 € teevad ka töö ära, või parem mitte odavat osta. Vaja keevitada kokku 2-6mm paksuseid profiile.
Onu_Paul
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 15 Dets 2010, 01:25
On tänatud: 1 kord

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Onu_Paul »

Pole hullu miskit see TIG-paljudele MMA aparaatidele müüakse lisana TIG käppa. Ostad korraliku MMA ja sinna lisaks TIG käpa(põleti).

Ja olen kuulnud et vanast vene vändaga elektroodi "aparaadist"(pigem oli see juba masin vist) suudetakse lihtsa vaevaga TIG keevitus teha. Ja kes proovinud need kiidavad.
Onu_Paul
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 15 Dets 2010, 01:25
On tänatud: 1 kord

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Onu_Paul »

[quote="tig"Kas alla 1000 € teevad ka töö ära, või parem mitte odavat osta. Vaja keevitada kokku 2-6mm paksuseid profiile.[/quote]

1000 euri eest saab näiteks mingi Telwini. Telwin pole halb aparaat. Kodus kasutamiseks on teda rohkem kui küll :good:
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Soov soetada keevitusmasin

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Olen ligi kümme aastat kasutanud Telwini Bimax 152-te, ostuhind 4500 eeku (mu keevitusmask maksis ka 2* rohkem) ja olen sellega väga rahul. Kasutan ainult 0,6 traati, 0,8 on sellele aparaadile liiast, ja see on just õhukese pleki keevitamiseks sobiv. "Jämedate" tööde jaoks on 200-ne inverter.
Telwini inverter + tigi käpp jääb kindlasti alla 1000 euri
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Vasta