Bürokraatia ahju ehitamisel?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
feliscatus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Dets 2009, 17:32

Bürokraatia ahju ehitamisel?

Lugemata postitus Postitas feliscatus »

Oleme nüüdseks majaremondiga juba nii kaugele jõudnud, et tahaks järgmisel kevadel hakata ahju ehitama. Ikka ise, vastupidiselt paljude soovitustele :roll: Kindlasti ei suuda me teha nii head ahju kui päris meistrimees, aga soov on suur ja senine majaremont (vana palkmaja kap. remont) on me enesekindlust pigem suurendanud...
Uurin nüüd, et kuidas on lood paberimajandusega. Netist leidsin mõned üldised juhised: http://www.rescue.ee/vvfiles/0/Kyttesysteemid.pdf. Aga seal on eelkõige silmas peetud ikka traditsioonilist lahendust: inimene läheb firmasse ja tellib. Ise on lubatud teha, aga ka ise tegemisel tuleb ju omavalitsuses kooskõlastus teha.
On keegi hiljuti selle läbi teinud?

Ja veel, ahi tuleb soemüüriga pliidi asemele, ühenduskoht korstnasse jääb samaks. Aga korsten on ainult ühe ilmatusuure lõõriga, nii nagu sajandi või rohkema eest ehitati, ja korstnasse on juba hetkel ühendatud üks ahi ja pliit (see jääb alles). Tähenärijad ametnikud saaksid õiendada, et nii pole üldjuhul ette nähtud... Või ei hakata norima?
Palju võiks üldse projektile nõusoleku saamine aega võtta ja palju maksma minna?

Ahju projekti tahaks kindluse mõttes lasta teha mõnel paberitega pottsepal või ettevõttel, kuigi ahi ise tuleb üsna väike ja lihtne. (ps. äkki keegi tahab projekti teha?)

See praegu olemasolev ahi vajab ka ümber ladumist: ehitatud osaliselt põranda peale ja põrand vajab vahetamist. Huvitav, kas see tegevus vajab ka omavalitsusega kooskõlastamist? Ahi jääb ju täpselt sama suureks, sama lõõristikuga jne, ainult välispind näeb teistsugune välja...
gamla
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 09 Veebr 2011, 22:39
On tänatud: 3 korda

Re: Bürokraatia ahju ehitamisel?

Lugemata postitus Postitas gamla »

ausalt öeldes,mina teen endale ka ise korsten ja pliit peaaegu valmis,ahi tuleb ka.
Mul pole ka mingeid europabereid pottsepa-ja korstnapühkija kohta,see,tähendab,et teha ei tohi,on säilind vaid majavalitsuse leht,et töötasin seal pottsepana.
Mingeid pabereid ajama ma ka ei hakka.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Bürokraatia ahju ehitamisel?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kõik ülejäänud paberimajandus on köki möki aga peaasi et kindlustus on rahul su isetegevusega ja ei hakka õnnetusjuhtumi korral seetõttu kahjukorvamisega puksuitama. Konsulteeri nendega mida ja kuidas nad tahavad.
Kasutaja avatar
maunoahjud
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 120
Liitunud: 27 Mär 2012, 20:25
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 21 korda
Kontakt:

Re: Bürokraatia ahju ehitamisel?

Lugemata postitus Postitas maunoahjud »

Praegu saab veel öelda, et küttekolded valmisid enne 2012 jaanuarit. Ise endale võid ju teha, kui jõud ja mõistus üle käivad, kuid soovitan siiski lasta üle vaadata pottsepal, kellel on selgem ülevaade tuleohutusnõuetest, kui just ise ei ole nende nõuetega sinapeal...hmmm...veel parem, kui pottsepp hoiab jooksvalt tööde käigul silma peal, et vältida pärastisi ümberehitamisi.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Bürokraatia ahju ehitamisel?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Asjata on arvata, et kutseline pottsepp pääseks seadust täitmata. Ka temale kehtib täpselt sama seadus, mis ülevalpoolsel lingil. Seega, oleme seadusekuulekad mõlemad, kuna ei saa anda teistsugust nõu kui seadus lubab.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
feliscatus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Dets 2009, 17:32

Re: Bürokraatia ahju ehitamisel?

Lugemata postitus Postitas feliscatus »

Ma ei tahagi seadust rikkuda, tahaks hoopis, et asi oleks korras nii paberil kui tegelikult.
Ja väga tore oleks, kui mõni õppinud mees ehitusel silma peal hoiaks, aga kust sellist saada? Kas keegi tõesti oleks nõus (ainult aitäh eest ei loodagi nõu saada)? Mu ainus tuttav paberitega ja kogemustega meister ei kiida mingit iseehitust heaks, ta siin foorumis ka küllalt sel teemal sõna võtnud ja ma ei julgegi temalt sel teemal nõu küsida...

Kas siis tohib uue ahju ka sinna ühe lõõriga korstnasse ühendada? Vanasti oli ju soemüüriga pliit.

Kindlustust ehk peaks tõesti teavitama, aga ka praegustel tingimustel on ju 2 küttekollet, mille ehitaja teadmata, projekti polegi ehk kunagi olnud jne. Ise ehitades seadust ei riku, kindlustuslepingus on kirjas üldsõnaliselt, et peab jälgima tuleohutusnõudeid ja selle vastu pole mul midagi.
Tegelikult, mulle tundub, et elektrisüsteemi põhjalik uuendamine on pisut suurema riskiteguriga ettevõtmine kui ahju ehitamine vana pliidi kohale. See teema huvitas kindlustust ka märksa rohkem (kiitsid heaks, et iidvanad juhtmed uute ja nõuetekohastega asendatud ja ikka ise tegime, juhtmete pealt kokku ei hoidnud).
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10696
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Bürokraatia ahju ehitamisel?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Praegused seadusandlikud aktid ei luba kolmandat seadet lisada ühte lõõri. Kahju küll, kuid pead uue korstna ehitama.
Praktikas on kaks ühes lõõris teinekord jamasi tekitanud, kui tõmme nõrk. Aga kui tõmme hea siis on võimalik kolm seadet ka ühendada, alati jääb ohuna tõmbeprobleemid (kui siibrid on teistel seadmetel kinni siis tõmbab aga kui lahti siis on jama).
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Bürokraatia ahju ehitamisel?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

feliscatus kirjutas: Mu ainus tuttav paberitega ja kogemustega meister ei kiida mingit iseehitust heaks, ta siin foorumis ka küllalt sel teemal sõna võtnud ja ma ei julgegi temalt sel teemal nõu küsida...
Ma luban endale oletuse, et see sõnakas meister on Tartus.

Tema heakskiidust ei piisa ega tunta ka puudust kui sul seadused on täidetud. Kui esitad tuleohutus ja ehitusnormidele vastava ahju ja suudad seda ka paberil näidata ei hakka keegi selle meistri heakskiitu enam küsima. Sarnane lugu on olnud ka teiste "korstnahärradega", kes teevad ettekirjutisi oma meeldimise järgi.

Seega, mitu ruutu, millises majas ja kus regioonis? On enne siit foorumist saadud projektide ja juhiste järgi hilisema tänu saanud ahjud ehitatud ja küllap saad sinagi.
Samalt korruselt kahe ahju ühte korstnalõõri ühendamine ei ole ka mõõdapääsmatu takistus kui on täidetud seaduse nõudmised sinna sisenevate suitsugaaside temperatuuri ja koguvõimsuse kohta.

PS
Kalvis kirjutas:Praegused seadusandlikud aktid ei luba kolmandat seadet lisada ühte lõõri. Kahju küll, kuid pead uue korstna ehitama.
Kalvis, kolmandat seadet ju ei tule. :blink:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
feliscatus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Dets 2009, 17:32

Re: Bürokraatia ahju ehitamisel?

Lugemata postitus Postitas feliscatus »

Palun viidet vastava(te)le aktidele või seadustele. Ma praegu otsisin Riigiteatajast ja ei leidnud, ka tuleohutuse seaduses polnud sellist nõuet kirjas. Üks firma aga väidab, et võib erandjuhul ka kaks küttekeha samasse lõõri ühendatud olla: http://ee.maxit-cms.com/29699.
Aga kui ehitada vana pliidi asemele täpselt samasugune uus (võib ka samadest kividest teha, need kõik olemas) ja nimetada asja lihtsalt remondiks, siis oleks kõik ok või? Aga kui ehitada natuke teistsugune pliit? Minu meelest oleks jabur, et selle jaoks oleks vaja uut korstent või lõõri teha, aga võibolla on selleks mõni hea sisuline põhjendus?

Tõmbega pole mingeid probleeme, tõmme on väga hea alati olnud ja korsten on ca 80x60 cm (ristlõikes).
feliscatus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Dets 2009, 17:32

Re: Bürokraatia ahju ehitamisel?

Lugemata postitus Postitas feliscatus »

kaminahi kirjutas:
Kalvis, kolmandat seadet ju ei tule. :blink:
Tuleb ju küll, kui praegu on soemüüriga pliit (mis paika jääb) ja ahi.
Kusjuures, allesjääv pliit ja ahi on ühendatud korstnasse väga lähestikku, võibolla isegi samasse auku :shock: Ma pole seda küll väga täpselt uurinud veel.

Millalgi peale I maailmasõda, võibolla ka peale II maailmasõda lõhuti siin keset maja olnud hiigelsuur uhke pottahi maha ja ehitati asemele üks ahi ja üks soemüüriga pliit. Võimalik, et pole ka seda pottahju olnud, aga külarahvas on arvanud, et äkki oli ja see seletaks ka mõningaid kummalisi hiljem laotud kiviseinu ning justkui ahju vundamendi jäänuseid põrandas (samas, ega kindel ei saa olla). Igatahes toimis 2 soemüüriga pliiti+ahi ühte korstnasse ühendatuna vähemalt 50 aastat ja lapsepõlvest mäletan, et ka see lammutatud pliit toimis ning tõmbeprobleeme pole kunagi olnud.
Pliit tuli lammutada, sest oli osaliselt põranda peale ehitatud ja põrand mädanes lõpuks läbi (maja endine omanik ei olnud kuigi mõistlik remondimees), savilaadne asi, mis kive koos oleks pidanud hoidma, ei teinud seda mitte ja pliit muutus kasutuskõlblatuks. Lammutamine oli imelihtne: järjest tõsta aga kive ära, savi pudenes ise küljest maha ja kivid said täiesti puhtaks...


Maja on Tartust 25 km, köetavat põrandapinda ca 100 m2 ja maja on umbes 20. saj alguses või pisut varem ehitatud rehielamu, palkidest ikka ja kohati olematu vundamendiga, mida nüüd oleme taastanud ja täiendanud. Reheahjust on järel küll vaid üks välimine külg ja maja on aegade jooksul mitmeid kordi pisut ümber ehitatud.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Bürokraatia ahju ehitamisel?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Sain nüüd aru, et ahi tuleb pliidi asemele mis alles jääb :)
feliscatus kirjutas: Ja veel, ahi tuleb soemüüriga pliidi asemele, ühenduskoht korstnasse jääb samaks....
.... korstnasse on juba hetkel ühendatud üks ahi ja pliit (see jääb alles).
EVS 812-3:2007

6.1.5
Üldjuhul nähakse igale kütteseadmele ette eraldi suitsulöör. Samas katlaruumis (samal tasandil) või kuni kaks samal korrusel asetsevates eluruumides või majandushoone samal korrusel olevat majapidamiskütteseadet, milles põletatakse ühesugust kütust, võib ühendada sama suitsulööriga, kui sellega ei ületata väikese suitsulööri võimsuse / 60 kW / või temperatuuri lubatud piiri / 400 C /ning sellise ühendamisega on arvestatud lõõri projekteerimisel. sellisel juhul varustatakse majapidamiskütteseadmed siibritega .

Mida mingi firma kirjutab oma veebilehel ei ole seadus.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Bürokraatia ahju ehitamisel?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Soovitan sul hankida endale Ehitiste tuleohutus, Osa 3 Küttesüsteemid, sest küttesüsteemi võib ehitada vaid seadust tundev inimene. Seda ka siis kui ehitad isiklikult oma isiklikku, sajandi vanusesse rehielamusse.

Juhendaja püüa ikka kodukandist leida.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
feliscatus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Dets 2009, 17:32

Re: Bürokraatia ahju ehitamisel?

Lugemata postitus Postitas feliscatus »

Ok, aitäh. Ega ma firma kodulehe teksti seaduseks ei pidanudki, aga Riigiteatajast lihtsalt ei leidnud vastavat teksti.

Käisin nüüd oma korstent uurimas ja leidsin, et alumises osas on ikkagi kaks lõõri. Ahi on eraldi ja kaks pliiti olid siis teise lõõri ühendatud. Millalgi lõõrid ühinevad ja üleval pool on üks lõõr.
Kuna korstent on senini mu mees pühkinud, siis ma polnud neist lõõridest väga teadlik. See sügis tuleb paberitega korstnapühkija, eks tema käest saab veel infot ja arvamust.
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Bürokraatia ahju ehitamisel?

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

Kui sa vana pliidi kohale teed ja suudad seda remondina esitleda, siis on ok. Uue kyttekolde tarvis oli veel hiljuti vist ehitusluba tarvis.
Vasta