Katuse ehitus

Külaline
külaline

Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere!
Olen täielikult võõras katuste koha pealt. Paluks abi.
Mul on vaja uus katus panna, kuna vana laseb juba mitmest kohast läbi.
Esimene küsimus on, et mis info ma pean kokku panema, et üldse mingit aimu keegi saaks, millega tegemist on?

Ma eeldan, et kindlasti oleks vaja teada, kui suur on katus, ehk siis joonised katusest. Pildid tulevad kindlasti kasuks. Aga mis veel?
Külaline
külaline

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Võiksite ju lihtsalt pilte näidada katusest ja pööningult. Midagi selgitavat ka juurde rääkida. Küll juurde küsitakse, kui midagi segaseks jääb....
Kohapeal näeks asjatundja loomulikult ka neid nüansse, mis kaugelt välja ei paista....aga mingi suuna te kindlasti saate, et mingeid otsuseid teha. Edu!

taastaja
AHEL
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:47
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas AHEL »

kindlasti oleks ka hea teada mis katusekate tuleb,sarika samm,räästa kõrgus(umbes),viilkatus,kelpkatus,vinskappide arv,tuulekastid,vihmaveesüsteem,asukoht ,kontakt andmed ja kidlasti on hea näha hetkelist olukorda piltidelt.
Loll pea on ikka käte jalgade nuhtlus
Külaline
külaline

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

http://album.ee/album/288677/50324677? Hakkan siia lisama vähe haaval pilte.
Maja on ise oma 150 aastat vana :D
Eterniit on kõige odavam ma arvan uue katuse ehitamiseks.
Peaks olema viilkatus, ees pool on 1 vinskapp ja taga on 3 vinskappi.
Külaline
külaline

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kandiliste pindadega katuselaotus. Sellisele katusele kõiki katteid lihtne panna. Saate valida mida hing ihaldab...ja tagatasku võimaldab :)

taastaja
AHEL
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:47
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas AHEL »

kui soovite hinnapakkumisi,siis oleks vaja teada ligikaudset asukohta ja kontakt andmeid(e-mail,tel.nr.)
Loll pea on ikka käte jalgade nuhtlus
heljen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 25 Veebr 2013, 11:08
On tänanud: 2 korda

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas heljen »

Teisel korrusel osad laed lasevad läbi...ma täitsa katuse all pööningul ei ole veel käinud. nädalavahetusel saan pildid ja mõõdud kirja panna.
Maja asub rasivere külas anija vallas.
heljen.sklave@mail.ee
53459640
Monier
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 29 Sept 2011, 18:32
Asukoht: Eesti
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 5 korda
Kontakt:

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas Monier »

tere

2 head artiklit millest teemaalgataja kinldastikasu saab.

1) Sammud mida katuse hinnapakkumise juures meeles pidada: http://www.monier.ee/monier/uudised/uud ... astab.html

2) Kuidas valida ehitajat: http://www.monier.ee/monier/uudised/uud ... tajat.html
Monier - lihtsaim tee uue katuseni!
Kui soovid, et sinu katuse ehitaks tunnustatud meister, vali Monier Partner-Ehitaja.
www.monier.ee
heljen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 25 Veebr 2013, 11:08
On tänanud: 2 korda

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas heljen »

Aitäh monier..tuleb kasuks.
Vabandan, maja on 115 aastat vana mitte 150.
Katus on kusagil 300-400 ruutu suur.
Vb eterniidi asemel panna hoopis plekk...pidi lihtsam paigaldamine olema.
Külaline
külaline

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

heljen kirjutas:Aitäh monier..tuleb kasuks.
Vabandan, maja on 115 aastat vana mitte 150.
Katus on kusagil 300-400 ruutu suur.
Vb eterniidi asemel panna hoopis plekk...pidi lihtsam paigaldamine olema.
See samune, et mõiste" katuseplekk" on üpris lai mõiste. Neil kümmekond erinevat nägu ja paigaldusviisi. Eterniit jääb oma omadustelt kindlasti kuskile nende keskele.

Saab ka endale selgeks teha, kas tahetake lihtsat paigaldust või head katust. Head oleks muidugi mõlemad :lol:

taastaja
Katusepakkuja
külaline

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas Katusepakkuja »

Alguseks oleks oluline teada, mis materjal enne eterniiti oli, siss saaks suht lihtsalt arvata, millised materjaligid kõne alla tulevad, eeldusel, et katusekostruktsioon korras.Aga enne katusekattealuse nägemist võimatu õelda, kas tulevastest töödest katusekatte vahetus koos materjaliga moodustab enamuse, poole või kolmandiku kogu katuse renoveerimisese maksumusest.
AHEL
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:47
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas AHEL »

Katusepakkuja kirjutas:Alguseks oleks oluline teada, mis materjal enne eterniiti oli, siss saaks suht lihtsalt arvata, millised materjaligid kõne alla tulevad, eeldusel, et katusekostruktsioon korras.Aga enne katusekattealuse nägemist võimatu õelda, kas tulevastest töödest katusekatte vahetus koos materjaliga moodustab enamuse, poole või kolmandiku kogu katuse renoveerimisese maksumusest.
:confused:
Loll pea on ikka käte jalgade nuhtlus
heljen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 25 Veebr 2013, 11:08
On tänanud: 2 korda

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas heljen »

Hetkel on eterniit, nii kaua kui maja on meie peres olnud on ka eterniit olnud. Ma olen peaaegu 100% kindel, et katuse all olev kandev konstruktsioon tuleb ikkagi ka ära vahetada. Kindlasti on mädasi talasi. Järgmiseks nädalaks saab selguse.
Katusepakkuja
külaline

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas Katusepakkuja »

heljen kirjutas:Hetkel on eterniit, nii kaua kui maja on meie peres olnud on ka eterniit olnud. Ma olen peaaegu 100% kindel, et katuse all olev kandev konstruktsioon tuleb ikkagi ka ära vahetada. Kindlasti on mädasi talasi. Järgmiseks nädalaks saab selguse.
Et eterniiti ca 110 aastat tagasi Austrias kasutama hakati, on majal ilmselt enne sõda muu katusekattematerjal olnud.
Aga kuna katusealune konstruktsioon tuleb ilmselt ära vahetada, siis moodustab uue katusekatte hind kogumaksumusest ca 30%. Nii et paraku katusematerjali valikuga oluliselt eelarvet ei mõjuta(kui just vask- võ täistsinkpleki ja traets-profiili vahel ei vali), küll aga katuse eluiga.Esmapilgul soovitaks eterniiti, arvestades paigalduse ning alus- konstruktsiooni hinda ja katusekatte kestust.
heljen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 25 Veebr 2013, 11:08
On tänanud: 2 korda

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas heljen »

Nii...sai pööningul käidud, pildid saab paari päeva jooksul juurde lisatud.
Katusel on vaid eterniit sarikate peal...mingit aluskatet vms ei näinud.
Muidugi on osa katust teise korruse peal ja seda ei tea, mis seal all toimub enne kui lahti võtta. Seega ei saa enne sooja aega teada, kui palju puitu välja vahetada tuleb.
Maja on 20m pikk ja 10m lai..kõrgust ei oska ainult öelda..vb aitab natuke.

Ma kaldun arvama, et pakkumisi sooviks esialgu ilma paigalduseta ja ainult katuse materjali kohta.
Külaline
külaline

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere
Küsi Bendersist!
Mina sain omale pruuni katusekivi väga hea hinnaga, neil on mingi kampaania praegu!

Talumees
heljen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 25 Veebr 2013, 11:08
On tänanud: 2 korda

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas heljen »

aitäh, kindlasti uurin :)
maja kõrgus on silmaga vaadates nii 6-7m...katus peaks olema umbes 350 ruutu, siis jääb veidi varu pigem üle, kui puudu.
Pildid pööningualusest on lisatud, kui keegi soovib vaadata.
Külaline
külaline

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Huvitavalt paigaldatud roovitus, seal puitkatuse all. Nii segase sammuga tööd pole enne näinud :shock:

taastaja
Andy00
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 10 Jaan 2008, 14:07
On tänatud: 1 kord

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas Andy00 »

Üks pilt pidi olema väärt rohkem kui sada sõna.
http://album.ee/node/27802247/50324677 peaks kõikidele huvilistele ära ütlema, mis oli eelmine katus ja mis materjale on kasutatud. Laastukatus, mis ilmselt väga lagunenud ja sellele peale löödud eterniit. Laastukatuse jäänused on siis ka aluskatuse eest, ehk siis see katus lekib igast naelaaugust otse soojustusse (saepuru)

Kindlasti tasuks nii vana maja katuse vahetusel teha arvutused, kas maja ja olemasolevate sarikate samm uue katuse välja kannatab (kui valituks osutub raske kivikatus) ja ega ei ole oht tormituultel katust minema viia (kui osutub valituks kergem plekk-katus).

Katusevahetuse alal olen võhik, aga kardetavasti tuleks planeerida ja arvestada nii sarikate (osalise) vahetusega, kui ka ülemise sidepuu/palgi vahetuse või lappimisega. Aga nende seisukorda võib saada hinnata alles peale olemasoleva katuse eemaldamist.
heljen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 25 Veebr 2013, 11:08
On tänanud: 2 korda

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas heljen »

Väga hästi välja toodud vastus..tänan andy00
Eesmärk on välja valida soodsaim variant mis katusele panna. Kui ehituseks läheb siis saab vana katuse maha võtta, vaadata üle kõik sarikad jms, ning siis saab kohe katuse peale visata.
Naabrimehega sai räägitud (metsamees ja tegeleb ka muude puiduga seotud teemadega) ja tema kaudu saame sarika materjali soodsalt.
Priit1
külaline

Re: Katuse ehitus

Lugemata postitus Postitas Priit1 »

Andy00 kirjutas:Üks pilt pidi olema väärt rohkem kui sada sõna.
http://album.ee/node/27802247/50324677 peaks kõikidele huvilistele ära ütlema, mis oli eelmine katus ja mis materjale on kasutatud. Laastukatus, mis ilmselt väga lagunenud ja sellele peale löödud eterniit. Laastukatuse jäänused on siis ka aluskatuse eest, ehk siis see katus lekib igast naelaaugust otse soojustusse (saepuru)

Kindlasti tasuks nii vana maja katuse vahetusel teha arvutused, kas maja ja olemasolevate sarikate samm uue katuse välja kannatab (kui valituks osutub raske kivikatus) ja ega ei ole oht tormituultel katust minema viia (kui osutub valituks kergem plekk-katus).

Katusevahetuse alal olen võhik, aga kardetavasti tuleks planeerida ja arvestada nii sarikate (osalise) vahetusega, kui ka ülemise sidepuu/palgi vahetuse või lappimisega. Aga nende seisukorda võib saada hinnata alles peale olemasoleva katuse eemaldamist.
Kuidas saab kommida inimene teemat kes tunnistab, et on ise antud teemal võhik. Tehke ennem endale asjad selgeks kui tahate huvitav olla ja foorumites kaasa rääkida. Kivikatus on raske nendele kes ei tea kivikatusest midagi ja plekkkatus lendab minema nendel kes selle halvasti paigaldavad.
Vasta