K:Kanalisatsiooni ehituse kohta

Mähis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 07 Aug 2013, 04:36

K:Kanalisatsiooni ehituse kohta

Lugemata postitus Postitas Mähis »

Kortermaja, 4 korterit ja 4 kogumiskasti , krundi piiril omavalitsuse ÜRK.
Planeeritud reovee kanalisatsioon majast kuni ÜRK-liitumispunktini ca 20m.
Räägiti ehitusloast midagi, et ehitusluba vaja?
Kuidas asi kokkuvõttes lahendada?
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: K:Kanalisatsiooni ehituse kohta

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kanalifirma teeb projekti, kooskõlastab, ehitab. Valmis.
vanaema on sul veteran...
Mähis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 07 Aug 2013, 04:36

Re: K:Kanalisatsiooni ehituse kohta

Lugemata postitus Postitas Mähis »

Asi lahendatud.Tegin ise projekti, mõõtmised, asendiplaani, kooskõlastasin, ehitisteatis, kirjalik nõusolek.Rentisin kopa, kaevasin kraavi, panin torud kokku, vundamendist läbiviigud, soojustasin, tegin uued püstakud.
Too kanalifirma küsis raha 7.5x rohkem kui asi tegelikult maksma läks.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6146
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: K:Kanalisatsiooni ehituse kohta

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Mähis kirjutas:Tegin ise projekti, mõõtmised, asendiplaani, kooskõlastasin
Huvi pärast, kus linnas või vallas see toimus? Kas geoaluse tegid ka ise või tellisid maamõõdufirmast?
Mähis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 07 Aug 2013, 04:36

Re: K:Kanalisatsiooni ehituse kohta

Lugemata postitus Postitas Mähis »

Geoalus, lähteandmed sain üldprojekti pealt, mõõtsin tõusukaevust liitumispunktini oma nullpunkti mõõdulindiga, x y ja kaevamisel kasutasin kopa enda laserit, gps seadet, nivelli, mis suhtles liitumispunktis 0 oleva seadmega.
Kraavi kaevasin kiirte vahelt, kopale andsin parameetrid ette, toru kaldenurga tegin kopale sentimeetriteks ja sügavamale ta lihtsalt ei kaeva.
Maamõõtja vaatas ka asja üle, kaabliomanikud määrasid järelvalve, märkisid kaablid maha ja andsid sügavuse kätte, kaabli peal ei tohtinud olla kriimugi.Asjaosaliste omavaheline kooskõlastus ja mina edastasin asendiplaani, selle joonestasin ise, torude tehnilised andmed-joonis.3 vaadet.
Raskemad kohad olid vundamendist läbiviikude tegemised, mis lõppesid selles osas vundamendi täieliku lõhkumisega 1m paks ja 1.3m sügavust.Piigile valmistas tõsiseid raskusi graniit, maakivid, mille lõhkumiseks kasutasin lõpuks gaasipitsi ja jääkülma vett.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6146
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: K:Kanalisatsiooni ehituse kohta

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Mähis kirjutas:Too kanalifirma küsis raha 7.5x rohkem kui asi tegelikult maksma läks.
Nojah, aga selliseid imemehi on ikka suhteliselt vähe, kes omavad projekteerimise tarkvara ja kanalisatsiooni projekteerimise kogemust, samuti ka geodeesia alaseid teadmisi, oskavad kasutada maamõõdu mõõteriistu, lisaks veel juhtida ekskavaatorit ja korraldada eri ametkondade vahel koosõlastamist ja järelvalvet.
Mähis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 07 Aug 2013, 04:36

Re: K:Kanalisatsiooni ehituse kohta

Lugemata postitus Postitas Mähis »

Tegelikult piisab ju harilikust pliaatsist, joonlauast, paberist ja mõõdulindist.Mina võtsin üldplaani, tõusukaevust tõin krundini jooned, sealt majani, mõõtsin välja, joonestasin ja tegin lihtsa programmiga paint jooned värviliseks ja nähtavaks ja kandsin andmed peale.Läks oluliselt kiiremini kui joonestusprogrammi kasutades.ja mis sest programmist kasu oleks.Kui ma saadaks selle faili hetkel sulle sa seda avada ei saa ja kuidas asi nähtavaks sulle teha, teha pilt ja seda võid ka teha telefoniga, millel on natuke parm kaamera.Kui andmed on peal, korrektne ja loetav ei ole kellegil pretentsioone.Kokkuvõttes prinditakse enamus projekte ikkagi paberile.
Ekskavaatori juhtimine ei tundunud keeruline kui sa just ei kasuta keerulisi lisaseadmeid.Mina kasutasin huvi pärast ja soovisin teada kui palju GPS seade eksib.Geoaluse tegemisel gps seadet kasutada ei lubata liiga suure eksimuse tõttu.
Ekskavaatori enda seadme vastus oli kraavi otsas 0 punkti peal ja kui sügavus käes kopp lülitas end välja.Põhjast sain toru otsa kätte vardaga susides,6cm ennem peatus.Kuidas see ekskavaatori seade täpsemalt töötab jään vastuse võlgu.Tingimus kaevamisel on, et sa ei ületa 45 kraadist nurka mastiga.
Kaablid said ennem maha märgitud ja järelvalve andis soovitusi ja nõuandeid mida teha ja kuidas teha selles alas kui palju millega kuidas kaevata tohib.
Asendiplaanil jätsin alguses kordinaadid märkimata.Sellest tekkis küsimusi kuid vastus oli lihtne, et vaevalt kõik asjad täpselt seal on kus märgitud, mõõdetud.Esimene vastus tuli vastu, et on ja mida ajan, sertifitseeritud ehitaja tegi ja mõõdistatud.Kaevasin lahti ja ma ei eksinud, sest ma teadsin seda, et torule pandi pikendus otsa ja toodi puude vahelt eemale kuigi joonis näitab asukohaks midagi muud.Täpsema mõõtmise tegin siis kui kraav oli sisse kaevatud ja näitasin asendiplaanil ka ära selle kus asjad tegelikult asuvad ja reaalselt muutusid kõik kordinaadid ja ka torude mõõdud.Oleks ma lasknud alguses maamõõdufirmal välja mõõta kõik alguses ja selle järgi kaevama ja ehitama hakata oleksin ehitusega rappa läinud.Krundil on maa sees kaablite rägastik, risti rästi, paralleelselt 2 -3 kaupa, EE maakaabel ka pundis sidekaablitega ja nende alla kanalisatsioonitorude vedamine on paras ooper.
Külaline
külaline

Re: K:Kanalisatsiooni ehituse kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere! Paluks kod. Mähisel võtta ühendust. Olen samuti hädas kanaliga liitumisega. neeme.69hot.ee
Külaline
külaline

Re: K:Kanalisatsiooni ehituse kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuidas kindlustus sellise litsenseerimata isetegevusele vaatab? Hilisemalt ka rajatise seadustamine jne ...?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10919
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: K:Kanalisatsiooni ehituse kohta

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas:Kuidas kindlustus sellise litsenseerimata isetegevusele vaatab? Hilisemalt ka rajatise seadustamine jne ...?
Kas "lokaalse" kanalisatsiooni rajamine kuulub litsenseeritud ehitustegevuse hulka? Minu teada mitte ja hetkel ei viitsi litsenseeritud ehitustegevuste nimekirja otsida. Kindlustuse jaoks piisab kui korrektne tulemus on fotode või video näol fikseritud.
Külaline
külaline

Re: K:Kanalisatsiooni ehituse kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mitteviitsimine ei vabasta vastutusest ja kindlustus tõmba koti pähe:
MTR-st copy/paste: "välisveevarustus- ja kanalisatsioonivõrgud, pumplad, puhastid ja muud seotud rajatised, hoone- ja kinnistusisesed veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteemid", ehitamine, projekteerimine, ekspertiis.
Vasta