äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

põrandad, põrandatööd
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1938
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas aero »

Ehitaja keeras põrandavalu pekki. Õhtul oli kopterdamiseks liiga pehme, hommikul liiga kõva :banghead:. Hakkasid siis silma järgi maha lihvima, nivelleerida ei viitsinud. Kui ma jaole sain ja nivelleerimist nõudsin, oli tulemus järgmine:
- mõned kohad on endiselt kõrged, vaja kuni 1-2 cm maha võtta
- mõned kohad on 3-4 cm liiga madalaks nühitud juba :(

Neid mehi enam ligi ei lase. Aga põrand vaja korda saada. Plaan on lõpuks betoonile parkett liimida.

Mil moel need madalad kohad õigeks saab, et see kiht hiljem betooni küljest lahti ei lööks? Kas tasandusseguga tohib nii paksu kihti valada? Kui kuiv peab põrand olema, et tasandusseguga peale minna? Kas on veel variante nende kõige sügavamate kohtade täitmiseks? Kõvakips alla, tasandussegu peale?

Aknaid veel pole. Kohe, kui need tulevad, saaks kütma-kuivatama hakata.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas cartman »

Kas parkett otse betoonile kinni v ujuvana ja tapist kinni?
Kui paikad p6randa osadena siis otse parketti liimida ei tohiks. &hukesed tasanduse kihid ei pruugi pysida betoonis kinni. Tuleks halvemad kohad paigata ja kogu p6rand yle vadada, pumbaga näiteks.
Mingi kuu(alates kui oled saanud maja kinni , et p6rand ka reaalselt kuivaks) ära yhtegi tasandus sinna peale vala, lase betoonil kuivada. Muidu v6ib nii juhtuda, et niiskusega lööb pealmised kihid lahti.
Viimati muutis cartman, 02 Nov 2013, 10:17, muudetud 1 kord kokku.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1938
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas aero »

Otse betoonile. Tahaks praeguse kääksuva põranda asemele midagi konkreetsemat :).
parkett
külaline

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas parkett »

kas tahad panna parketti või laminaati otse betoonile, ilma mingi aluskatteta või. . ..aluskatte pead ju ikka paigaldama. Betoon kuivab ikka paar nädalat ja olemas on mingid jootebetoonid milledele paksu kihi (>50 mm) tegemiseks tuleks segusse lisada killustikku, maksimaalselt 25% segatava segukoguse kaalust.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1938
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas aero »

Läheb küll teemast mööda aga aluskate käib ujuva, vaid tappidest omavahel kinnitatud parketi alla. Otse betoonile liimides aluskatet ei panda.
altf4
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 09 Okt 2012, 14:54

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas altf4 »

Tervist. Oman kogemust Mira Xplan isetasanduva põrandaseguga, lubatud valu paksus 2-50mm. Ise valasin mitu kihti ning ei olnud mingisugust pragunemist ega lahti tulemist(kartsin ka ise alguses sama), ära lihtsalt enne valu õli ega tolmu põrandale lase, küll aga on tootja poolt antud 4,5 liitrit vett koguseks. Sellele tootele võiks kohe julgelt vähemalt 2 liitrit rohkem vett panna, kuna muidu valad 30%-list hapukoort või veel paksematki segu põrandale, mida pead ise meeletult laiali siluma ning ühtlast siledat pinda on raske saada, ise ta tasaseks sellise kogusega(4,5liitrit) minul ei valgunud.
Viimati muutis altf4, 03 Nov 2013, 22:54, muudetud 1 kord kokku.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas cartman »

altf4 kirjutas:Tervist. Oman kogemust Mira Xplan isetasanduva põrandaseguga, lubatud valu paksus 2-50mm. Ise valasin mitu kihti ning ei olnud mingisugust pragunemist ega lahti tulemist(kartsin ka ise alguses sama), ära lihtsalt enne valu õli ega tolmu põrandale lase, küll aga on tootja poolt antud vale kogus vett segule lisamiseks(5L vist oli). Sellele tootele tuleb kohe julgelt vähemalt 2 liitrit rohkem vett panna, kuna muidu valad 30%-list hapukoort põrandale, mida pead ise meeletult laiali siluma.
Miks teha sitast saia. Mida rohkem kihte, seda n6rgem on asi. Eks ikka pead enne selgeks tegema miks segud pragunevad ja lahti tulevad. Liigse vee lisamine teeb pikendab kordades kuivamis aega ja jäteb pinna pehmema. Mitte mingil juhul ei tohi lisada rohkem vett kui juhendis antud. Seda enam kui kavatse pinnale veel liimida kattemateriali.
Mina ise omale teeks siis lihviks k6igempealt k6rgemad kohad maha, nullpunkti ja siis kalkuleeriks palju on segu vaja et saada p6rand sirgeks. Kui on plaanis liimida siis peaks saama betoonile yhtlaselt kihi peal ja mitte väga 6hukese. Teine v6imalus et paigata aint osati ja siis leida mingi muu p6randakatte lahendus kui liimitud puu.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
betoonieri
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 23 Mai 2012, 06:39
Asukoht: Tallinn Nõmme
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas betoonieri »

aero kirjutas: - mõned kohad on 3-4 cm liiga madalaks nühitud juba :(
Mis kuradi moodi saab selline hälve tulla? See ikkagi valamise viga, mitte lihvimise!
Betoon on meie sõber!
betoonieri@gmail.com
+37255670626
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1938
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas aero »

Fakt on see, et lihviti ka neid kohti, mis niigi madalad olid. Aga vahet pole. Nüüd on vaja põrand korda saada.

Esmalt siis korralikult ära kuivatada. Aga edasi? Kas võib teha jämetasandus+peentasandus või oleks kindlam ühe kihina teha?
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas cartman »

mis ruutudest on jutt ja keskmine kihi paksus, et sirgu saada? lisaks k6ige paksem koht, et palju segu läeks? K6ike vaja teada, et saaks otsustada, mis segu kasutada ja kuidas.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
fgh
külaline

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas fgh »

Paks oli valatud betoonikihi paksus ?
Ise sooviks võtta kohe rendist korralik teemantlihvija, praegu on betoon värske ja suhteliselt lihtsalt lihvitav. Ehk isegi frees võtta.
Lased kõrgemad kohad maha, see 10-20mm. Seejärel ootad betooni kivistumist 28 päeva ning hakkad betooni kuivatama, mis võtab ka julgesti kuu. Kui on korralik~80 ja paksem põrand, siis niiskus selles on tohutu. Näiteks ilma kuivatamata on ka 8 kuud hiljem maja põrandas niiskus hüdroisolatsiooni tegemiseks liig. Stabiilsele alusele on nt mira 6700 kvaliteetne ja suhteliselt odav lahendus ~8 euri kott.

Muide 6 cm hälvet ei anna siledaks koperdada. See on täielik latimehe viga. Tegu ei ole betoonimeestega ja isegi mitte ehitajatega. Üldehitaja kes korra või kaks aastas valab maja põranda suudab selle ka 10mm sisse valada ja seda laugelt, st sobilikuks kattele. Tegu on täielike soperdistega
altf4
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 09 Okt 2012, 14:54

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas altf4 »

cartman kirjutas:
altf4 kirjutas:Tervist. Oman kogemust Mira Xplan isetasanduva põrandaseguga, lubatud valu paksus 2-50mm. Ise valasin mitu kihti ning ei olnud mingisugust pragunemist ega lahti tulemist(kartsin ka ise alguses sama), ära lihtsalt enne valu õli ega tolmu põrandale lase, küll aga on tootja poolt antud vale kogus vett segule lisamiseks(5L vist oli). Sellele tootele tuleb kohe julgelt vähemalt 2 liitrit rohkem vett panna, kuna muidu valad 30%-list hapukoort põrandale, mida pead ise meeletult laiali siluma.
Miks teha sitast saia. Mida rohkem kihte, seda n6rgem on asi. Eks ikka pead enne selgeks tegema miks segud pragunevad ja lahti tulevad. Liigse vee lisamine teeb pikendab kordades kuivamis aega ja jäteb pinna pehmema. Mitte mingil juhul ei tohi lisada rohkem vett kui juhendis antud. Seda enam kui kavatse pinnale veel liimida kattemateriali.
Mina ise omale teeks siis lihviks k6igempealt k6rgemad kohad maha, nullpunkti ja siis kalkuleeriks palju on segu vaja et saada p6rand sirgeks. Kui on plaanis liimida siis peaks saama betoonile yhtlaselt kihi peal ja mitte väga 6hukese. Teine v6imalus et paigata aint osati ja siis leida mingi muu p6randakatte lahendus kui liimitud puu.
Ärgem andke nõu, et mida keegi teeks ja mis võib olla kahjulik. Mina räägin siin enda isiklikust kogemusest. Loomulikult tuleb arvestata, et kiht võib praguneda alusvalust lahti, kuid selliste asjade teostamisel peavad inimesed ka ise mõistust kasutama ning ei vala põrandale ei veeks segatud segu ega 1mm paksust kihti. Eeldan, et sa ei ole väga pädev konkreetse toote kommenteerimise puhul(Mira xplan) ning seega sa ka vaidled. Kuid reaalsus on see, et asjad ei toimi nii nagu toote pakendil kirjas.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas cartman »

sry aga ma teen igapäevaselt just selliseid töid, selliste segudega nii, et pole vaja oma vanaema n6uandei jagada, need on BS.
Ja mira segud on suht odavaotsa kraam, endale ei kasutaks.
Ja see viimane lause v6tab ideaalselt kokku sinu oskused ja teadmised segudes, nende kasutamisest jne.


Uuisin selle segu kohta.. Sellise vee kogusega segu ei saagi olla isetasanduv v6i siis lihtsasti levitatav. Ja kui soovitad lisada 2 L juurde siiis see on ju 50% lubtud vee kogusest rohkem :shock: Selline pind jääb lubamatult pehmeks ja sinna kylge kyll yhtegi katet ei tohiks liimida.

Näiteks Weberil on sellise töö jaoks 4150 segu mida v6ib ksutada 30mm kihina, kohati ka 35-40mm. See segu on yle 5mm paksuse kihi juures täiesti isevalguv juba. Veekogus ca 5.5L.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
altf4
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 09 Okt 2012, 14:54

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas altf4 »

cartman kirjutas:sry aga ma teen igapäevaselt just selliseid töid, selliste segudega nii, et pole vaja oma vanaema n6uandei jagada, need on BS.
Ja mira segud on suht odavaotsa kraam, endale ei kasutaks.
Ja see viimane lause v6tab ideaalselt kokku sinu oskused ja teadmised segudes, nende kasutamisest jne.


Uuisin selle esgu khta.. Sellise vee kogusega segu ei saagi olla isetasanduv v6i siis lihtsasti levitatav. Ja kui soovitad lisada 2 L juurde siiis see on ju 50% lubtud vee kogusest rohkem :shock: Selline pind jääb lubamatult pehmeks ja sinna kylge kyll yhtegi katet ei tohiks liimida.

Näiteks Weberil on sellise töö jaoks 4150 segu mida v6ib ksutada 30mm kihina, kohati ka 35-40mm. See segu on yle 5mm paksuse kihi juures täiesti isevalguv juba. Veekogus ca 5.5L.

Mira xplani puhul on juhendis kirjas, et u 4.5 liitrit lisada vett(ehk siis see suhe pole lõplikult kindlaks määratud neil) 25 kg segu jaoks ja kui soovitakse kallakuid valada, siis 4 liitrit vett. Mina aga ütlesin, et lisada vett rohkem kuni 2 liitrit ja on segu normaalne põranda tasandusvaluks. Sa võid uurida palju tahad, aga mina räägin kogemusest konkreetse tootega. Põrand sai ka punktkoormusi taluda, enne kui ära sai plaaditud ning võin kinnitada, et ei valanud ma ei vett põrandale segu asemel ega ka ei tekkinud pragusid põrandale pärast kivinemist ning koormuste talumist! Loomulikult on erinevate tootjate segud erinevad ning ka vee suhe võib varieeruda või täpsem olla, kuid mina rääkisin konkreetsest tootest!!!
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas cartman »

Räägi nagu seinaga. Aga las sulle jääda 6igus. Loodan ainult, et sa kellegile teisele sellist jama ei tee.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
altf4
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 09 Okt 2012, 14:54

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas altf4 »

cartman kirjutas:Räägi nagu seinaga. Aga las sulle jääda 6igus. Loodan ainult, et sa kellegile teisele sellist jama ei tee.
Humorist oled ikka küll, ma ju räägingi sellest, et lisasin teatud koguse vett ja põranda tugevus on ikkagi kindlustatud, kui sa oled ilmselt ehitaja siis sa peaksid teadma, et tsemendi kogus on niikuinii segudes üledimensioneeritud ning kivinedes ei seota ära kõiki tsemendi osakesi? Oled sellest kuulnud midagi? Loomulikult ei tohi segule ülemääraselt vett lisada, mina lisasingi vett silma järgi, agas samas, et segu vesiseks ei läheks. Mida sa enda looga edasi tahad anda või mis on sinu jutu point? Et alati kinni pidada tootja poolt antud infole ja segu vee vahekorrale? Olen nõus, kuid mina edastasin enda kogemuse, mida mina samas olukorras tegin ja kuidas toime sellega tulin. Vanaema jutuga ja teistele vussi keeramisega pole siia mõtet niisama igavusest ärplema tulla.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas cartman »

Sa oledki see vend , kes teab paremini kui tootja v6i kasutusjuhend. Tubli. Kust tead, et p6randa tugevus on kindlustatud? Silmaga v kontsaga hindasid? Miks ei segata k6iki osakesi ära kui ca 20% mahust on vesi?
Ja see pole betoon kuhu käib imevähe vett, liiva, tsementi jne
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
altf4
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 09 Okt 2012, 14:54

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas altf4 »

cartman kirjutas:Sa oledki see vend , kes teab paremini kui tootja v6i kasutusjuhend. Tubli. Kust tead, et p6randa tugevus on kindlustatud? Silmaga v kontsaga hindasid? Miks ei segata k6iki osakesi ära kui ca 20% mahust on vesi?
Ja see pole betoon kuhu käib imevähe vett, liiva, tsementi jne

Ma ei ole öelnud, et mina tean paremini vee suhteid segudele kui tootjad, mina ütlesin soovituse, et kui keegi peaks tahtma parandada tasandusvaluga enda põranda tasapinda, siis minu kogemus oli selline nagu esimeses postis kirjeldasin, ma pole öelnud, et see on ainuõige tegu, lihtsalt minu kogemus on see, et antud segule täpselt 4.5 liitrit vett lisades saab üsnagi paksu segu, millega pole hea teha 2 mm paksust valu. Mille järgi sina väidad, et põrand jääb pehme? :D Kuna mina paigaldasin betooni peale ka keraamilised plaadid siis on raskus veelgi rohkem jaotatud. Ja jutt oli sellest et on vaja põrand saada tasaseks, et üks pool on mitu cm madalam, siis tahaks näha kuidas seda tehakse sellise paksu seguga :D Soovitan sul mõnikord proovida, näed isegi, et 4,5 liitriga ei ole antud segu isetasanduv nagu pakendil lubatud. Loomulikult on teada fakt, et mida suurem on vesitsementtegur, seda nõrgem on betoon, kuid ohustavamaks saab see, kui vett lisatakse liiga palju segusse, kus on suurema teraga sideained(ehk siis valamiseks on mõeldud 50mm või rohkem)
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas cartman »

Yldiselt sa ei tea asjdest midagi( yhtlasem raskuse jaotamien jne) Jutt on sellest kui k6va jääb pind, kui h2sti on osakesed omvahel kinni. Sinu p6randal v6ib see sama mira lihtsalt eralduma hakata. K6nnitavatel pindadel pole asi nii hull aga kus juba suuremad raskuse dmängu tulevad seal tuleb kindlasti probleeme. Lauda liimida sellisele pehmele p6randale on pointless, suht ruttu tuleb lahti. Sama ka PVC katetega.
See on tyypiline viga , et valedes kohtades valed segu ja siis hakatakse oma äranägemise järgi vett lisama, et hea teha oleks. Seda aga keegi ei arvesta, et pind jääb pehme ja vb kordades kauem kuivab Just kuivamse pärast maksadki nedne kottide eest 10-20 euri
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
altf4
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 09 Okt 2012, 14:54

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas altf4 »

cartman kirjutas:Yldiselt sa ei tea asjdest midagi( yhtlasem raskuse jaotamien jne) Jutt on sellest kui k6va jääb pind, kui h2sti on osakesed omvahel kinni. Sinu p6randal v6ib see sama mira lihtsalt eralduma hakata. K6nnitavatel pindadel pole asi nii hull aga kus juba suuremad raskuse dmängu tulevad seal tuleb kindlasti probleeme. Lauda liimida sellisele pehmele p6randale on pointless, suht ruttu tuleb lahti. Sama ka PVC katetega.
See on tyypiline viga , et valedes kohtades valed segu ja siis hakatakse oma äranägemise järgi vett lisama, et hea teha oleks. Seda aga keegi ei arvesta, et pind jääb pehme ja vb kordades kauem kuivab Just kuivamse pärast maksadki nedne kottide eest 10-20 euri

Sinu agressiivsus teiste inimeste suhtes viitab sellele, et oled ilma erialase hariduseta isehakanud ehitaja?, kes tahab teistele lihtsalt ära panna kuid ei tea ise tehnilise lahenduse poole pealt suurt midagi, ainult jutt on kõva(mis on muidu pehme pind? :D) ja ma väga loodan, et sa ise kunagi nn pehmeid betoonpõrandaid pole valanud :D :D. Kui sa nii tark oled, miks sa mulle siin voolavuspiiridest ja tugevusklassidest ei räägi erinevate segude puhul(sest just need annavad tugevuse ja töödeldavuse segule, mitte see, et jälgid tootja juhiseid, kõigepealt tuleb ikka õige segu valida). Miks sa jahud mingisugusest pehmest pinnast betooni näol? Kahjuks ei ole su väidetel faktilist põhja ja sa pole suutnud jääda teema raamesse, vaid proovid teist inimest maha teha. Pole mõtet selle aruteluga siin jätkata, see on niikuinii ammu juba teemast kõrvale kaldunud.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas cartman »

Ma ei tegele yldse betooniga. Tegelen osaga, mis tuleb betooni peale. Ja just selliste aiataha keeratud p6randate 6igeks ajamisega. T6si. Seda ma koolis pole 6ppinud, see k6ik tuleb tööga. Siiski teatud koolitused käivad tööga kaasas.
Mul pole vaja kellegile ära panna. Lihtsalt miks ajada abivajajale sitta suust välja. Asju tuleb teha 6igesti. Eestile on 6igesti tegemine kahjuks aga kauge tulevik. (see ei k2i k6igi kohta)
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10933
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 316 korda
On tänatud: 384 korda

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

No kuule, altf4, kas isevalguvate segude tootjad on sinu arvates idioodikari ja üks tootejuhendite eiraja on kõikse targem?
Ah, et toojad dimensioneerivad tsemendi sisalduse valmissegu üle, see on üldtuntud fakt ja iga loll ehitaja teab kindlasti lisada kuni 50% vett vastupidiselt tootejuhendile. Too palun konkreetne vihje selle toote vastavusdeklaratsioonile, kus see sinu väide kirjas.
Kuna sinu postituses tuli küsimus Cartman-i ehitusalase hariduse kohta ja ta ka vastas, siis ole hea ja vasta ka sina, millise ehitualase hariduse oled ise omandanud ja kus. Kus koolis sellist, sinu poolt kirjutatud "tarkust" omandatakse? Sellistest koolidest tuleks kindlasti teada anda Haridusministeeriumile, et taolised õppejõud kiiremas korras lahti lastaks või kool hoopis sulgetaks enne kui Eesti ehitusturg selliste "spetsialistidega" lõplikult ära solgitakse.
On ikka mõnel (altf4) mõistus! Selle asemel, et endale laksata peopesaga vastu otsaesist, tunnistada, et loll olin ja valisin vale toote valesse kohta, hakatakse segude tootjaid süüdistama "ülemaailmses vandenõus", a`la dimensioneerime tsemendisisalduse üle, et tee see lõpptulemusele midagi hullu, küll tarbija paneb 50% vett juurde ja kärab küll. :banghead:
Muide, Cartman ei ole mitte agressiivne, vaid otsekohese ütlemisega ja see foorum ei ole "keele kõrvaajamise" jututuba! :)
NB! Soovitaksin Aero`l altf4 jutt küll läbi lugeda, aga kohe ruttu-ruttu ära unustada ja tema õpetuste järgi kodus mitte midagi teha !
altf4
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 09 Okt 2012, 14:54

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas altf4 »

Millest te aru pole saanud, ma räägin enda kogemusest ja ma ei ütle, et see on aonuõige tegu. Loomulikult tuleb järgida tootja juhendeid, selle vastu pole ma midagi öelnud et neid ei tohi järgida ja et 50% vett tuleb juurde lisada :D(mina ütlesin et võib lisada kuni 2 liitrit ja see ei tähenda, et segu tugevust ei kaotaks, loomuliokult kaotab). Aga jutu mõte oli selline, et kuidas saada põrand tasandatud ning edastasin enda kogemuse kui olin sama probleemiga silmitsi. mis te mehed mõtlete siin :D


MAININ VEELKORD, ET TEADA ON SEE, ET MIDA SUUREM ON VESITSEMENTTEGUR, SEDA VÄHEM KANNATAB BETOON SURVETUGEVUST, SEE ON TEADA FAKT!
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas cartman »

Saa juba yle oma tsemendist.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: äravussitud põrandavalu õigeks ajamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

altf4 kirjutas: MIDA SUUREM ON VESITSEMENTTEGUR, SEDA VÄHEM KANNATAB BETOON SURVETUGEVUST
Ole nüüd kena mees ja ära karju! Ja kui teed seda siis ennem postitamist võiks oma sõnumi ka mõttega läbi lugeda.
Näita seda lauset/väidet mõnele oma õppejõule ning küsi kas saaksid sellise vastusega eksamilt läbi?
Vasta