Sauna-korsten

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
antonsi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 221
Liitunud: 16 Apr 2014, 11:04
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas antonsi »

v2ikejoss kirjutas: See 10cm ongi selle toru päris seina äärest, ehk kohast kus ta juba lähebki korstnasse sisse, mitte toru keskelt või kerise enda juurest...
See 10cm on kivilõõri kaugus , korstna kaugus süttivatest materjalidest. Üldnõuded suitsukorstnatele ja ühenduslõõridele leiab standardist EVS 812-3:2002 „Ehitiste tuleohutus. Osa 3: Küttesüsteemid“. Olen näinud lava mis on pikema peo käigus tuld võtnud 50cm kaugusel kerisest , poleks sellel korral lapsed peale sattunud oleks isad koos saunaga õndsalt põlenud.

Eestis on muidugi kõik vastavad standardid tasulised http://www.evs.ee/tooted/evs-812-3-2013 ja teadmisest lahutab sind ~17 eurot, tasub osta, trükkida ja tutvuda.

Saunakerise terasest ühenduslõõri mille temperatuur suurem kui 350°C ohutu kaugus põlevast materjalist oleks 1m . Seda vahemaad saad ekraaniga vähendada (25% ühekordse, 50% kahekordse, ekraaniks kõlbab 7mm tsementplaat või 1mm metallplaat) või pead tegema seina mittepõlevast materjalist (puit ära ja kui seal all ka fibo siis krohv vms viimistlus peale).

Eeldusel, et paigaldad kerise nurka ja sinna puidu lähedale jääb ainult ühenduslõõr, siis võiks võtta sealt puidust maast laeni 30 - 50 cm maha ja asendada mineriitplaadiga või krohvi võid ka keraamilise plaadiga katta, mis endale meeldib. Variantidena veel ainult lõõri juurest puit eemaldada ja panna sinna kaitseekraan või toru tulekindla kivivillaga isoleerida. Kõik ei pruugi ilus jääda seega vali mis disainilt paremini sobib.

Lisaks peaks mõtlema ka sellele kas sul kerise kohal puitlagi ja seal ka kaitseekraan olemas?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas motamees »

antonsi kirjutas:...Eeldusel, et paigaldad kerise nurka ja sinna puidu lähedale jääb ainult ühenduslõõr, siis võiks võtta sealt puidust maast laeni 30 - 50 cm maha ja asendada mineriitplaadiga...
Lisan Antonsi soovitusele...
...Kui laudade all on puidust roov, siis peab ka selle asendama näiteks kipsikarkassiga. Alles sinna peale mineriit.
Korstnasse minev metalltoru peab olema korstnatorust vähemalt 1cm võrra väiksem. Vahe täidad tulekindla villa või keraamilise nööriga.
.
Tel 5o9279o
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Siis taandub kõik ikkagi sellele, et võiks panna selle tulekindla plaadi vähemalt puidu peale - kui ühtlaselt panna jääks ta ka kaubanduslikult täiesti ilus ja viisakas. Ainuke mure ongi, et millega seda kinnitada? Nagu ennist kirjutasin, siis tavalise kruviga ju ei tohi - sealt saigi viimane suurem põleng alguse. Kas on olemas ka mingeid spets-kuumakindlaid kinnitusvahendeid?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Siiski....ei maksaks katsetada seda... Ühel mu tuttaval sulas suvila saunal see korstna toru osa lausa ära, mis oli korstna sees. Seepärast tasuks mitte riskida...nii kaua kui saab teisiti.
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Ei maksaks katsetada seda, et paneksin selle tulekindla plaadi kruviga lihtsalt puidule peale?

Eelistatud variant oleks siis puit ära lõigata teatud ulatuses? Ent seal all on vill-foolium - mis sinna peale läheb, see sama tulekindel plaat omakorda? Võib ta neile niimodi otse peale panna?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kõige parem: eemalda igasugune puit korstnast ja asenda näiteks plekist karkassiga. Sinna peale juba muu plaat, mis ei karda kuumust.
Urmas Hiielaan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 136
Liitunud: 09 Apr 2012, 07:14
Asukoht: Rõuge
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 17 korda
Kontakt:

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas Urmas Hiielaan »

Mis sul seal teisel pool seina on, korstna taga ? Lõika leiliruumi poolt seina vooder läbi vajalikust kaugusest ja lao fibost plokk asemele(kui on puitkarkassiga sein) ja sinna peale pane mida iganes. Kui on plokist sein taga, lõika samamoodi vooder läbi ja olemasoleva ploki vastu saad laduda, kleepida täiteks plokid vajadusel neid õigele paksusele lõigates. Kõiksugu metallkarkassid ja muu taoline unustage ära niisketes ruumides, küllalt nähtud neid läbi roostetanult seina sees mis on maha lammutatud.
Pottsepp_korstnapühkija (Võrumaa, Põlvamaa, Valgamaa )
Urmas Hiielaan
Tel 56 939 798
http://www.urmasehitus.ee
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

NB! Puit ei puutugi tagant vastu korstent, vaid vastu Fibo. Ehk korsten on ju Fiboga veel ümbritsetud, mure polegi selles, vaid pigem ainult konkreetselt selles kohas, kust kerise suitsutoru läheb korstnasse, et selle toru servast on praegu 8-9cm kaugusel puit, korstnapühkija Viljandi ühingust ütles, et see vahe peaks olema vähemalt 10cm, siis on täiesti piisav.

Teisel pool seina on täpselt naabri asjad peegelpildis(paarismajaga tegemist)
Fibo ladumine kindlasti enam kõne alla ei tule - tahaks sauna üsna kiirelt ja mõistlikult valmis saada :)

Praegused lahendused oleksid kas A) lõigata ära puidu osa ca 20-30cm laiuselt, ning sinna selle koha asemele kinnitada tulekindel plaat, kuid siis tekib küsimus, kuidas teha või jätta praegu puidu tagant olev vill ja foolium selle tuleplaadi taha, kas peab midagi erilist jälgima/tegema? Ning ega plaadi kinnitamisel ei või juhtuda seda, et kruvi kuumust puidu sisse kiirgab?

variant B) lõigata puitu ainult ca 2-3cm ära täpselt selle suitsutoru lähedalt ja saaks panna sinna sellise suurema metallist "krae" . Kust neid võiks saada ja kumb variant oleks mõistlikum?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas motamees »

v2ikejoss kirjutas:...Fibo ladumine kindlasti enam kõne alla ei tule - tahaks sauna üsna kiirelt ja mõistlikult valmis saada ... :)
Ostsin kunagi maja ja õuemajas oli saun. Sauna ahju tagasein oli lapitud tellistest. Selle seina taga oli koridor. Koridori lõppu oli tehtud sahver. Sahvri tegija polnud üldse tähelepanu pööranud saunaruumile. Kenasti oli puitroov seinas ja laudadega üle löödud.
Ma teadsin seda ja pole saunaahju liigpalju kütnud. Ükskord olin kodust ära ja äi tuli külla. Otsustas ta sauna kütta. Äi oli põhjalik mees ja tegi ka kütmist põhjalikult. Kui ma koju tulin tegin äiale märkuse. Tema muidugi arvas, et mul on puudest kahju. Mina aga võtsin ruttu kirve kätte ja lõhkusin sahvri maha. Oli ikke nobe töö.
.
Tel 5o9279o
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Aitäh kõigile nende kenade "hoiatus" siltide, lausete ja näidete eest.
Uskuge mind, ma ei ole päris rumal 16aastane poisike, kes tagajärgedele ei mõtleks ja kindlasti ei ole ma ka üks nendest inimestest kelle elu motoks on et "ah meiega või minuga ei juhtu nagunii midagi"

Majal on kehtiv kindlustus olemas, kutsusin täpselt teie soovitusel ka litsenseeritud korstjapühkija, kes ütles, et kõik muu on igati OK, ainuke pisike murekohake ongi see konkreetne koht, kus suitsutoru läheb korstnasse - kõik muud kohad tema jutu järgi on ideaali lähedased. Samuti ei armasta ma 110kraadist sauna mis tähendab et ma ei pooldagi seda varianti et kerisele kõvasti "tuld" anda. Just selle sama tuleohutuse ja kuumakiirguse pärast valisin ka võrk-kestaga kerise, mis annab ühtlasemat ja mahedamat kuumust, kui see, mis üleni rauast on ja eriti räigelt kuumust kiirgab.

Maja ma tõesti enam ümber ehitama sellepärast ei hakka, ehk kui saate mind aidata, siis nagu eelnevalt pakkusin, oleks mul kaks lahendust. Kumbat tee siin soovitaksite?


Praegused lahendused oleksid kas A) lõigata ära puidu osa ca 20-30cm laiuselt, ning sinna selle koha asemele kinnitada tulekindel plaat, kuid siis tekib küsimus, kuidas teha või jätta praegu puidu tagant olev vill ja foolium selle tuleplaadi taha, kas peab midagi erilist jälgima/tegema? Ning ega plaadi kinnitamisel ei või juhtuda seda, et kruvi kuumust puidu sisse kiirgab?

variant B) lõigata puitu ainult ca 2-3cm ära täpselt selle suitsutoru lähedalt ja saaks panna sinna sellise suurema metallist "krae" . Kust neid võiks saada ja kumb variant oleks mõistlikum?

Jään ootama Teie vastuseid ja soovin ka kõigile rahulikke jõulupühasid ja mõnusat aastavahetust!!!
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas motamees »

Hoiatuse jagatakse lahkelt mitte sellepärast, et sa loll oleksid, vaid sellepärast, et täpset õige tegemise juhist anda ei ole võimalik. Alati hakkab ootamatuse tegur rolli mängima ja töö on "dela tehniki". Meistrile on töö tegemine nii loomulik, nagu inimesele hingamine. Sellepärast võib tegemise nimekirjast jääda välja mõni elementaarne nõuanne ja sinu kätes pöördub asi ohtlikuks. Hoiatusi ei saa valesti mõista, nagi tegemise nõuandeid.
Mulle ei sümpatiseeri näiteks sinu metallkrae mõte. Ma ei tea, kuidas sa seda plaanid panna ja see võib hoopis kuumasillaks saada.
.
Tel 5o9279o
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10928
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 314 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui Motamehele ei sümpatiseeri B variant ja kuigi ma ei ole mingi litsenseeritud, siis mina hoiatalsin A variandi kasutamise eest ajakirjanduses ilmunu valguses. Kindlustusfirma on väga varmad otsima põhjuseid ja haarama kinni igaühest, miks mitte maksta või vähemalt tunduvalt vähendada hüvitussummasid.

"Jamad hakkasid tegelikult sellest pihta, et päästeameti inspektor leidis, et tulekahju põhjuseks peale ülekütmise on see, et saunaahi on seinast vähem kui meetri kaugusel ja tulekaitse plaadis ei tohi olla kruve."

Lugesin siit http://www.ohtuleht.ee/602694/kaitsevae ... -olen-mina
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Tere sõbrad.
Olen vahepeal nüüd oma saunaga edasi majandanud. Panin paar pilti kaasa ja tekkisid mõningad küsimused.
Nagu näete, võtsin ikkagi puitu kerise suitsutoru juurest maha. All on pandud ilusti vill ja peal foolium. Kuna mul on pruuni plaati alles ja alumist-heledat enam mitte, siis mõtlesingi et saan ülevalt ju juurde plaatida. Kas selline variant nüüd sobib, et panen sinna alla mingi õhema plaadi - kas ühekordne kips või selle kuumakindla plaadi, ning peale siis tavaline keraamiline plaat uuesti-koos kuumakindla segu ja vuugiga muidugi.
Mureks on muidugi see, et tahaksin, et plaadid jääksid ühele tasapinnale, ehk karkassile saaks kinnitada ainult plaadi, mis oleks ca 5-7mm paksune, mitte rohkem.

Alumist puidu osa hetkel maha ei tahtnud võtta, see jääb kerise küljest/tagant otsast ca 45cm kaugusele ja peaks ju olema täiesti piisav?!

Küsin ka nüüd milliseid liiste peaks kasutama seal nurgas, kus kohtuvad plaat ja voodrilaud, kas sinna võib panna mingi tavalise liistu, või ka spetsiaalsem-soojakindlam liist?

Ning lõpetuseks, kas kerise suitsutoru peab minema otse seina selle 90kraadise toruga, või võib sinna vahele panna veel väiksema sellise 45kraadise nurgaga liitetoru - sellepärast, et siis saaksin kerist tuua veel rohkem puidust kaugemale, sinna parempoolsesse nurka, kus on all fibo ja peal plaat.

Tahmaluuk vist ise nii kuumaks ju ei lähe, et tema seal seda alumist puiduosa ohustaks?!

Tänan juba abi eest ette!








[u
IMAG0147.jpg
IMAG0147.jpg (275.51 KiB) Vaadatud 6067 korda
IMAG0146.jpg
IMAG0146.jpg (273.78 KiB) Vaadatud 6067 korda
IMAG0144.jpg
IMAG0144.jpg (328.97 KiB) Vaadatud 6067 korda
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10700
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

vaata tsementkiudplaati, peaksi 5 mm olema. Kipsil on kuumakindlusega probleeme, kaotab tugevust.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1938
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas aero »

v2ikejoss kirjutas:Kas selline variant nüüd sobib, et panen sinna alla mingi õhema plaadi - kas ühekordne kips või selle kuumakindla plaadi, ning peale siis tavaline keraamiline plaat uuesti-koos kuumakindla segu ja vuugiga muidugi.
Mureks on muidugi see, et tahaksin, et plaadid jääksid ühele tasapinnale, ehk karkassile saaks kinnitada ainult plaadi, mis oleks ca 5-7mm paksune, mitte rohkem.
Kipsplaat ei ole mõeldud nii kuuma keskkonda. Minerit LW sobib, on 9mm. See 2mm paksuselisa ei ole võrreldav meelerahuga, kui asjad on õigesti tehtud.

See Schiedeli siibri valge nupp on minu teada plast ja võib sul kärssama minna kuuma toru kohal! Isoleeri toru seal ära või asenda kuumuskindlast materjalist nupuga.

Kuumuskindel plaadisegu on vajalik ... aga kui paaditud ala kuumale suitsutorule liiga lähedal on, võib värvikärsahaisu ajada. Liim plaadisegu sees ei kannata seda kuuma välja. Mul plaatija soovis visuaalselt head tulemust ja plaatis liiga lähedalt - 20-30 mm suitsutorust. Korraliku kütmise juures haises, pidin laiemalt ära lõikama ja villa vahele panema. Muidugi mul ei ole seda pikka vertikaalset toru, kerisest läheb horisont. toru kohe korstnasse.
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Tänud vastuse eest!

Mind just kõige rohkem huvitab see teema, et kas võib jätta alt puidu maha võtmata? Et kas see kaugus oleks okei?

See Schiedeli korstna siibri nupp - ma ei teagi täpselt mis materjalist ta on, ent sinna ta on ju ette nähtud :) kõikidel naabritel samasugune, kuid ise värvisin ta kuumakindla värviga mustaks, see valge ei sobinud kuidagi.

Kas peale selle 9mm oleks veel mingeid mõeldavaid variante 7-8mm-seid?

Muud varianti ju mul ei eksisteeri üldse, või kuidas ja mida ma sinna äravõetud voodrilaua asemele saaksin panna?

Ning küsimus ikkagi selle kerise suitsutoru liite kohta, kas tohib juurde teha ühe põlve?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1938
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas aero »

v2ikejoss kirjutas: Mind just kõige rohkem huvitab see teema, et kas võib jätta alt puidu maha võtmata? Et kas see kaugus oleks okei?
Mul on kerise tootja juhendis lubatud vahemaad kirjas. Kui sul ei ole (?) siis pead kehtivaid nõudeid lugema.
v2ikejoss kirjutas:Kas peale selle 9mm oleks veel mingeid mõeldavaid variante 7-8mm-seid?
Ei tea. Kui 2mm on probleem, tee siis karkass madalamaks.
v2ikejoss kirjutas: Ning küsimus ikkagi selle kerise suitsutoru liite kohta, kas tohib juurde teha ühe põlve?
Vaevalt, et 45° põlv on probleem. See küsimus taandub samuti viidatud kehtivatele nõuetele - vahemaad süttivatest materjalidest.
v2ikejoss kirjutas:Just selle sama tuleohutuse ja kuumakiirguse pärast valisin ka võrk-kestaga kerise, mis annab ühtlasemat ja mahedamat kuumust, kui see, mis üleni rauast on ja eriti räigelt kuumust kiirgab.
Sa ei saavuta soovitud tulemust kui selle pika suitsutoru paljaks jätad. See kiirgab korralikult küttes rohkemgi kui metallkeris. Keris asub lavast madalamal ja (metallkerisel) täiendav plekk-kest ümber, mida õhk vahelt jahutab.
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Ma sellest viimasest tsiteeritud lõigust-lausest ei saanud päris hästi aru. Et kas pigem võiksin suitsutoru "paljaks" jätta või ei võiks? Ning kui ei või, siis millega ma teda "riietan" ? :)
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas motamees »

v2ikejoss kirjutas:... Ning kui ei või, siis millega ma teda "riietan" ?
Riietada saad plekist ekraaniga ja kividest ümrisega (võrk ja kivid vahel, nagu ümber ahjugi).
.
Tel 5o9279o
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Okei. Aga see võrgu ja kivide variant läheb ikka ümber ainult sellele vertikaalsele ca 80cm kõrgusele torule eks? Sealt edasi teda panna kuni päris seinani on vist keerulisem?

Üks küsimus veel. Korstna ava on 160ne ja suitsutoru mis sinna sisse läheb 150ne. Mida siinsed soovitavad, kuidas see vahe katta/isoleerida? Ma täitsa kahevahel. Osad ehituspoed ja targad räägivad, et võiks panna sellise tulekindla vahuga, osad räägivad jälle et see vaht ei ole küll õiges kohas seal, et too ei kannata niipalju kuuma. Et panna selle tulekindla nööri ja silikooniga. Üks rääkis üldse, et äkki paned päris seguga kinni, on kõige kindlam - ent siin tekib küsimus, kas seda on ka vaja kunagi sealt lahti võtta? Või kas üldse peab saama kunagi neid põlvesid ja torusid ka puhastada?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kui pead silmas keraamilise korstnatoru ja sinna sisse mineva metalltoru vahelist pragu siis sinna nöör http://www.k-rauta.ee/pages/product.asp ... ageSize=10 ilmselt kõige sobivam. Tiba teemakohane http://www.ehituspenskarid.com/foorum/v ... ?f=8&t=233
Vaht ja segu ei sobi sinna kindlasti!
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas motamees »

v2ikejoss kirjutas:...Üks küsimus veel. Korstna ava on 160ne ja suitsutoru mis sinna sisse läheb 150ne...
motamees kirjutas:...Korstnasse minev metalltoru peab olema korstnatorust vähemalt 1cm võrra väiksem. Vahe täidad tulekindla villa või keraamilise nööriga.
Miks üldse kirjutada, kui seda ei loeta?
v2ikejoss kirjutas:... Osad ehituspoed ja targad räägivad, et võiks panna sellise tulekindla vahuga...
VÄGA loll soovitus. Tulekindlat vahtu pole olemas.
.
Tel 5o9279o
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Tunnistan üles, seda lauset "motamees kirjutas:...Korstnasse minev metalltoru peab olema korstnatorust vähemalt 1cm võrra väiksem. Vahe täidad tulekindla villa või keraamilise nööriga"
ma tõesti ei pannudki tähele, vabandan. Seljuhul tundub nöör kõige parem variant olevat, aitäh nõuannete eest!!
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas motamees »

Privaatsõnumisse ei osanud pilte lisada.
Manused
Umaruhendus.JPG
Umaruhendus.JPG (80.99 KiB) Vaadatud 5507 korda
Mitte jaigalt.JPG
Mitte jaigalt.JPG (64.34 KiB) Vaadatud 5507 korda
Lotk.JPG
Lotk.JPG (59.94 KiB) Vaadatud 5507 korda
.
Tel 5o9279o
mariokgo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 09 Okt 2014, 16:22

Re: Sauna-korsten

Lugemata postitus Postitas mariokgo »

Kas tahmaluugi ja puidu vahel ei peaks olema, vastavalt standardile EVS 812-3:2013, vähemalt 15 cm tuleohutuskuja?
Vasta